Standard – Mechelen 3:2 (kon.) | Genk – Waregem 2:0 (kon.) | Gent – Lokeren 2:1 (kon.)
Mons – Club Bruggy 1:3 (kon.)
KRC Genk
2:0 (0:0)
SV Zulte-Waregem
Neděle 26.08.2012, 18:00 • Cristal Arena • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání 5. kola Jupiler League mezi týmy KRC Genk a hostujícím celkem SV Zulte - Waregem.

Hosté jsou zatím překvapením sezóny. Tento tým ze čtyř zápasů pouze jednou remizoval a je na třetím místě tabulky. Genk sice ještě neprohrál, ale také ze čtyř zápas§ vyhrál pouze jednou a zaujímá osmé místo.

Favority by však i přes postavení v tabulce měli být domácí fotbalisté. Hrají na svém hřišti a také pro ně hovoří lepší kvalita kádru. Ovšem fotbal je nevyzpytatelný a jaký bude mít zápas průběh se dozvíme až v něm samotném. Začátek je stanoven na 18 hodin a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

Hráči již přicházejí na trávník. Utkání co nevidět začne.

1

KRC Genk: Koteles - Benteke, Buffel, Fernandez, Gorius, Hyland, Koulibaly, Limbombe, Ngcongca, Tshimanga, Vossen

SV Zulte-Waregem: Bossut - Berrier, Colpaert, D'Haene, de Fauw, Delaplace, Hamalainen, Hinostroza, Leye, Naessens, Skulason

Rozhodčí: .

3
    Utkání začalo oboustranně opatrně, zatím se ani jeden celek nedostal do nějaké vážnější šance.

5
    V úvodních minutách trochu začínají domácí přebírat iniciativu a drží více míč na svých kopačkách.

8
    Stále ani jeden z týmů soupeře nějak vážněji neohrozil. Brankáři mohou být zatím klidní.

11
    Hraje se hlavně na středu hřiště, oba týmy dobře brání a rychle přistupují k hráčům.

13
    První trochu vážnější střelecký pokus z kopačky Vossena (GNK) mířil nad branku.

15
    Opět domácí trochu zatlačili soupeře. Budou zahrávat rohový kop.

20
    Střela hostí na horní tribunu. Je to spíše boj než fotbal.

25
    Dvacet pět minut je za námi a branku jsme ještě neviděli. Hra je stále velmi opatrná, až na pár rohových kopů jsme neviděli vážnější šanci.

27
    Vossen vyzkoušel pozornost brankáře hostí Bossuta. Ten se musel protáhnout, ale míč je v jeho moci.

28
    Domácí musejí nuceně střídat. Odchází Tshimanga a jeho místo zaujal Ferreira Nadson.

28
    První žluté napomenutí v dnešním zápase vidí Skulason (WAR).

30
    Domácí budou zahrávat přímý volný kop.

31
    Benteke zatočil míč, ale Bossut byl na místě a zasahuje.

33
    Hosté nyní zahrozili po křídle. Polocentr polostřela šla jen kousek nad, kdy nemohl útočník míč tečovat. Zajímavá situace pro hosty.

34
    Hosté vezou další akci na branku domácích.

36
    Genk ale velmi dobře zónově brání.

36
    Genk se nějak vůbec nedokáže vymanit z kombinace hostí. Ta sice není nebezpečná, ale držení míče je na jejich straně.

41
    První poločas se pomalu naplňuje do své poslední pětiminutovky a pokud takto utkání půjde dál, tak se branky asi jen tak nedočkáme.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu. U míče stále více hosté, ale je to bez šancí.

45
    No abych to nezařekl! Koteles musel zasahovat po dobrém průniku útočníka Waregemu.

45
    Ještě protiútok Genku.

45
    Domácí přišli o míč. Nastavují se dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

45+2
    V závěru měli ještě domácí rohový kop, ale ani ten brankou neskončil.

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

První poločas je za námi. Nesledujeme nijak zajímavý fotbal. Šancí bylo velmi málo. Doufejme, že se po přestávce nějaké té branky dočkáme.

46

47
    Druhý poločas začali o něco málo aktivněji domácí, ti jsou s míčem na polovině soupeře.

47
    Benteke (GNK) se dostával do nadějné pozice, ale byl mu pískán ofsajd.

49
    Hra se opět přesunula hlavně na střed hřiště. Ofenzívy nedokáží přijít s nějakým kreativním nápadem.

49
    Limbombe (GNK) to zkusil. Střela šla hodně vedle.

51
    Pokus domácích o křižnou přihrávku se nezdařil. Genk je ve druhém poločase jasně lepším celkem.

54
    Buffel (GNK) se pokoušel o akci po pravé straně, ani to se mu nezdařilo. Diváci už začínají být netrpělivý a na svoje hráče chvílemi pískají.

56
    Domácí drží míč a kombinují. Nyní však byli vytlačeni obranou Waregemu.

57
    Pěkná akce domácích. Přihrávka skrz obranu našla přesně Vossena, ten vystřelil nad branku.

59
    Tak teď si domácí málem dali vlastní branku. Koteles se omlouvá spoluhráčům, jeho rozehrávku nepochopil nikdo a málem skončila po odrazu v jeho brance.

60
    Hosté se pokoušeli o útok. Přišli ale nakonec o míč a je tu akce Genku.

61
    Ta končí nepřesností. Následně skoro kung fu zákrok jednoho z domácích. Může být rád, že to nebyla žlutá.

62
    A další střela na branku. Tentokráte to byli hosté a opět vysoko nad. Dokud nebudou hráči přesnější, branky se nedočkáme.

62
    Waregem nyní zamkl Genk před jeho brankou.

63
    Domácí se nedokáží dostat do kombinace hostů. Je to trochu bago z jejich strany.

65
    Dva obránci domácích museli likvidovat akci Waregemu. Skluzem sundali hráče soupeře, míč byl ale první a tak se nepíská.

65
    A Genk tu byl s rychlou protiakcí. Rychlé seběhnutí na střed a poté rána vysoko nad.

66
    Tentokráte musel míč odkopnout obránce hostí a zamezil tak vytvoření jasné šance. Nehraje se nějaký ošklivý fotbal, ale chybí mu branky a hlavně přesnější střelba.

67
    Roh pro domácí.

68
    Centr našel hlavu obránce Waregemu, poté se ještě domácí dostali k míči, ale i tehdy byla obrana úspěšná.

70
    Genk právě vstřelil branku!

Tak jsme se konečně dočkali! Akce do otevřené obrany končila centrem, ten ještě brankou neskončil, ale poté se k odraženému míči dostal GORIOUS, který skoro neprotrhl síť v brance! Domácí jsou ve vedení!

71

No to se dějí věci! Další útok a je to o dvě branky. Střela do protipohybu brankáře z kopaček VOSSENA znamená vedení 2:0.

74
    Hosté jsou viditelně zaskočeni. Pokouší se o odpověď.

77
    Domácí jsou opět u míče a mají převahu. Myslím, že o výsledku je dnes již rozhodnuto.

78
    Povedená akce domácích. Sice byl pískán naprosto milimetrový ofsajd, ale i tak nedokázal útočník trefit ze tří metrů volejem prázdnou branku.

79
    Waregem se pokoušel o kombinaci ala Barcelona, dokonce vyšperkovali hráči svoji akci přihrávkou patičkou. Pěkné ,ale nevedlo to k ničemu a o míč nakonec přišli.

81
    Utkání se nám nachýlilo do poslední desetiminutovky. Domácí jasně drží svoje vedení a o osudu zápasu je nejspíše rozhodnuto.

83
    Domácí přišli o míč a musí se rychle vracet.

83
    Obrana si poradila, stejně jako v celém zápase je obraná hra Genku naprosto jistá.

85
    Jako do kleští se dostal útočník Genku a je to z toho standardní situace skoro z hranice velkého vápna.

86
    Centr šel hodně do branky a Bossut ho vyboxoval ven.

87
    A ještě jednou brankář hostí. Tentokráte se musel natáhnout aby stáhl přízemní centr.

88
    Hra na středu hřiště. Utkání se už jen dohrává.

89
    Hosté jsou u míče. Pokusí se ještě alespoň o čestný úspěch?

90+1
    Roh pro hosty.

90+1
    Pro míč si vyskočil Kosteles a poté se trochu zranil při pádu, ale vypadá to, že je v pořádku a může hrát.

90+2
    A hosté se málem dočkali! Kosteles musel vytáhnout efektivní zákrok!

90+3
    Už se hraje třetí minuta nastavení.

Utkání skončilo. Genk dnes díky dvěma povedeným minutám, kdy dvakrát zaspala obrana hostí, zaslouženě vítězí a připisuje si tři body do tabulky. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (19:53:40)