Kärpät – Luleå 2:4 (kon.) | JYP – Kuopio 2:5 (kon.) | Djurgården – Brynäs 5:4 (po s.n.)
HV71 – Linköping 4:1 (kon.) | Salzburg – Motor ČB 0:3 (kon.)
HV71
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Linköpings HC
Čtvrtek 30.08.2012, 19:00 • Kinnarps Arena. • European Trophy

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera. Zítra u zápasu Vídeň - Slovan Bratislava se budu těšit napočetnou. (21:19:51)

Hvězdy dnešního mače:

Nejlepším mužem byt zvolen Rhett Rakhshani, jenž si připsal gól a dvě asistence. Druhou hvězdou byl oceněn brankář Gustav Wesslau a konečně třetí pozici dostal Jason Krog za dvě vstřelené branky.

Je tu konec zápasu. Domácí tým po zásluze vítězí a připisuje si tři body. I když se hosté malinko dostali do hry v úvodu třetí třetiny, HV 71 se velice rychle vzchopilo a přidalo další branku, která už definitivně zlomila odpor soupeře. Celkové střely na bránu: 39:34.

60:00

59:42
    Jestě je vyloučen za sekání domácí Fälth.

59:18
    Blíží se závěr poklidného zápasu, ve které si domácí připíší tři body do tabulky a potvrdí tak vedení ve své skupině.

57:17
    HV hrálo v šesti, téměř do konce zápasu si zahrají hosté přesilovku.

57:17
    Linköping je v plném počtu, dvojnásobné oslabení přežil a pátou branku prozatím nedostal.

56:42
    První z potrestaných mužů je na ledě. Pokračuje se v klasické přesilovce 5/4.

55:17
    Hosté jdou do tří. Za nedovolené bránění vyfasoval menší trest Linus Hultström.

54:42
    Přesilovka tentokrát pro HV 71. Sebastian Karlsson potrestán za hru vysokou holí.

52:43
    Domácí jsou v pěti, oslabení bez problémů zvládli.

52:37
    Jason Krog si krom dvou dnešních gólů připíše i jeden dvouminutový trest, konkrétně za hákování.

50:43
    Hraje se ve středním pásmu, hosté se ještě snaží něco s výsledkem udělat, ale nedaří se to.

50:01
    Deset minut do konce troufnu si říci zápasu a nic nenasvědčuje tomu, že se měl výsledek nějak rapidně měnit.

48:45
    Hraje se opět v pěti na obou stranách. Za zaznamená stojí pokus Weinhandla, který však domácího gólmana nedokázal překonat.

47:49
    Domácí jsou rázem při chuti a vytváří si šance. Stále kontrolují v podstatě výsledek zápasu. I přes inkasovanou branku se nenechali rozhodit a přidali urychleně čtvrtý gól do sítě Engstranda.

46:45
    První trest v této třetině, inkasuje jej brankář Christian Engstrand, který vyhodil kotouč do hlediště.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 7. Nilsson (Karlsson), 11. Krog (Ledin, Rakhshani), 27. Krog (Rakhshani), 45. Rakhshani (Kristiansen) - 44. Bäckman (Himelfarb)

HV71: Wesslau (Gunarsson) - Karlsson M., Williamsson, Fantenberg, Fälth, Luoma, Trygg, Thörnberg, Dyk - Ledin, Krog, Rakhshani - Carlsson, Karlsson W., Fasth - Sundh, Davidsson, Nilsson - Kristiansen, Strandberg, Lindström. Trenér: Ulf Dahlén.
    Linköpings HC: Engstrand (Högberg) - Bäckman, Hävelid, Rahimi, Johansson, Grillfors, Pettersson, Lorentzon, Hultström - Salmonsson, Himelfarb, Karlsson S. - Jämtin, Nermark, Weihandl - Hjalmarsson, Almtorp, Arlbrandt - Ottosson, Lindhagen, Fish. Trenér: Roger Melin.

Rozhodčí: Sören Persson, Wolmer Edqvist - Tobias Haster, Emil Rydh.