Dněpropetrovsk – Liberec 4:2 (kon.) | Dila Gori – Marítimo 0:2 (kon.) | APOEL – Neftçi Baku 1:3 (kon.)
Heerenveen – Molde 1:2 (kon.) | Rosenborg – Legia 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – AIK Stockholm 0:2 (kon.)
Hapoel Tel Aviv – Dudelange 4:0 (kon.) | Helsinki – Ath. Bilbao 3:3 (kon.) | Eindhoven – Zeta 9:0 (kon.)
FCSB – Ekranas 3:0 (kon.) | Sparta – Feyenoord 2:0 (kon.) | Young Boys – Midtjylland 0:2 (kon.)
Met. Charkov – Dinamo Bukurešť 2:1 (kon.) | Genk – Luzern 2:0 (kon.) | Plzeň – Lokeren 1:0 (kon.)
Marseille – Šeriff Tiraspol 0:0 (kon.) | Fehérvár – Trabzonspor 0:0 (po pen.) | Club Bruggy – Debrecín 4:1 (kon.)
Bordeaux – CZ Bělehrad 3:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Tromsø 1:0 (kon.) | Hannover – Śląsk 5:1 (kon.)
Levante – Motherwell 1:0 (kon.) | Inter – Vaslui 2:2 (kon.) | Alkmaar – Machačkala 0:5 (kon.)
Newcastle – Atromitos 1:0 (kon.) | Twente – Bursaspor 4:1 (po pr.) | Lazio – Mura 3:1 (kon.)
Liverpool – Hearts 1:1 (kon.) | Sporting – Horsens 5:0 (kon.)
FC Steaua Bukurešť
3:0 (2:0)
FK Ekranas
Čtvrtek 30.08.2012, 19:30 • Stadionul Steaua, Bukurešť, Rumunsko. • Evropská liga (předkola)

S přáním hezkého zbytku večera, třeba ve společnosti www.onlajny.com, se s vámi loučím. (21:23:20)

Utkání je na svém konci. Steaua zaslouženě postupuje do základní skupiny Evropské ligy. Základní kámen svého úspěchu položila již v Ekranasu, kde zvítězila 2:0. Doma v prvním poločase přidala rovněž dvě branky, čímž soupeře definitivně zlomila.

92
    Nový muž na hřišti Buinickij střelou protáhl brankáře, ten míč vyrazil nad břevno.

91
    Nastavení je již v plném proudu. Navíc se bude hrát 180 vteřin.

90
    Tak ještě jedna změna v modrém dresu. Varnase nahradil Buinickij.

89
    Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví. Myslím si, že Ekranas nebude dlouho trápit.

87
    Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
    Další stvrzenka postupu Steaui. Slalom ADI SOBRINHA mezi obránci nemohl skončit ničím jiným, než třetí brankou v síti soupeře.

87
    I s nastavením zbývá do konce utkání něco okolo pěti minutek. Všechno je ve fotbale možné, ale dát čtyři branky za pět minut? Nezlobte se na mě, ale to je vyloučené.

85
    Domácí dosáhli branky. Ta však neplatí pro těsný ofsajd.

84
    Popa v další jedinečně šanci zklamal.

82
    V obrovské šanci po rychlém protiútoku Costea, ale jeho střelu brankář Zubas nadvakrát zkrotil.

80
    A znovu Adi Sobrinha. Tentokrát jeho ostrá střela z hranice vápna proletěla okolo levé tyče.

78
    Žluté napomenutí i pro Adi Sobrinha.

77
    Druhá střídání Ekranas, Markevičius nahradil Kymantase.

75
    Do konce zbývá něco přes patnáct minut a celkové skóre je naprosto jasné. Ekranas potřebuje k postupu čtyři góly a nalijme si čistého vína, Steaua si postup vzít nenechá.

73
    Costea pálil z voleje těsně vedle levé tyče.

71
    Adi Sobrinho se tlačil do zakončení a střílel jenom těsně vedle.

70
    První změna v dresu hostí, Kavaliauskas vystřídal Vertelise.

68
    Costea rozehrál přímý kop přímo na branku, ale jeho pokus mířil několik metrů mimo.

66
    Komantas se ocitl v dobré pozici na hranici vápna, ale svoji možnost propásl.

64
    Gadros vidí za svůj faul žlutou kartu.

63
    Momentálně už je to exhibice domácího celku. Patičky a podobné finesy jsou na denním pořádku.

60
    Ekranas byl ve druhé půli poprvé u šestnáctky domácích, ale obrana Steaui si zatím počíná více jak dobře.

58
    Poslední změna domácích, Puscac vystřídal Martinoviče.

56
    Filip pálil z velké dálky a rána směřovala na tribunu.

54
    Žlutá karta pro hostujícího Tomkevičiuse.

53
    Rohový kop domácí vyboxoval Zubas a navíc byl při tom faulován.

52
    I na startu druhé půle jsou karty rozdány jasně a domácí v naprostém klidu kombinují na půlce soupeře.

49
    Útočnou akci domácích zastavil ofsajd.

48
    Za ostrý zákrok vidí žlutou kartu Urdinov.

46
    Tak ještě jedna změna v dresu Steaui. Chipcuiu přenechal své místo Prepelitaiovi.

46

46
    Domácí střídají, Costea nahradil Rusecka.

Mužstva se vracejí na trávník, za malou chvilku začínáme.

Co dodat. Bukurešť je stoprocentně v základní skupině Evropské ligy a jde jen o to, jak velký způsobem vyhraje. Odpovídá tomu i počet střeleckých pokusů: Steaua vystřelila hned sedmnáctkrát, soupeř z Litvy vyprodukoval jen jeden střelecký pokus. Ve druhém poločase se zřejmě nic nezmění.

45+1
    Zřejmě v poslední akci prvního poločasu byl Adi Sobrinho nachytán v ofsajdu.

45
    Nastavovat se bude pouze jedna minutka.

43
    Poločas se nám pomalu chýlí ke konci a my sledujeme jednoznačnou jízdu bukurešťských fotbalistů. Žádný velezvrat rozhodně očekávat nemusíme.

41
    Počet střel každou minutou stoupá, štěstí zkoušel Rusescu a Filip, ale ani jeden ruce nad hlavu zvedat nemohl.

39
    Ne, ne. Dnes sledujeme na trávníku pouze jedno mužstvo, které diktuje tempo a vytváří si šance. Na střely je to 15:1, střely na branku 8:0.

37
    Adi Sobrinho si sběhl na centr a prudkou hlavičkou opět protáhl litevského brankáře! Znovu se vše stěhuje do šestnáctky, protože následuje rohový kop!

35
    Domácí zůstanou před brankou Ekranasu, nyní to bude další rohový kop pro Bukurešť.

33
    Šance střídá šanci. Sám na gólmana postupoval Latovlevici, ale hostující brankář předvedl skvělý zákrok!

30
    A je tu druhá branka v síti Ekranasu! Rychlý protiútok táhl ANDREJ DUMITRAS, nejdříve se díval, komu by mohl míč poslat a nakonec se rozhodl pro střelu, která zapadla přesně z tyči. Zubas byl bez šance - 2:0!

27
    Rusescu trochu více zajel do Lukši a po právu si ze souboje odnesl žlutý kartónek.

25
    Z následného rohového kopu hlavičkoval Adi Sobrinho, jenže jeho pokus byl zablokován hostujícími beky. Ekranas se zatím nemůže naladit na správnou notu.

24
    Rusescuovu ránu vytáhl Zubas na rohový kop! Nyní měli hosté veliké štěstí, že si domácí hráč nevšiml lépe postaveného Adi Sobrinha, který by zakončoval téměř do prázdné branky!

23
    První střelu na domácí branku vyslal Varnas, ale střela mu nesedla. Tătăruşanu se jen ohlédl.

21
    Rumunský mančaft se dostává do vedení a opět se velkým krokem přibližuje základní skupině Evropské ligy! ADI SOBRINHO dostal přesný míč od Rusesca a se zakončením se vůbec nepáral! Díky němu vede Steaua celkově již o tři branky a o jejím postupu nemůže být debaty - 1:0!

19
    Latovlevici se už také chystal zakončovat, ale jeho šance neměla smysl, protože byl v době přihrávky za zády soupeřových obránců.

17
    Další nebezpečná střela plachtila na branku Zubase, ani tentokrát ale brankář Ekranasu zasahovat nemusel.

15
    Martinovič naskakoval na centr od rohového praporku, ale vzrušení je zbytečné. Pravý obránce domácích totiž při výskoku fauloval soupeřova brankáře.

14
    Bukurešť nyní ostřeluje branku soupeře ze vše stran, Popa vybojoval rohový kop. Je již třetí v první patnáctiminutovce dnešního odvetného zápasu.

12
    A další rána ze střední vzdálenosti v podání domácích hráčů, štěstí nyní zkusil Rusescu, ale příliš kladně nepochodil. Brankáře Ekranasu bude vykopávat.

10
    Lukša dostal přesný pas za obranu a už to vypadalo, že se dostane do šance, avšak nakonec mu byl odmáván ofsajd.

9
    Zatím sledujeme velice monotónní zápas. Steaua nijak nehájí náskok z úvodního duelu, ale snaží se ho ještě pojistit. Těsně za šestnáctkou se do balónu opřel Pintilli, balón proplachtil jen o několik centimetrů od pravé Zubasovy branky!

7
    Domácí pokračují s aktivním přístupem, dobrý střelecký pokus přišel po rohovém kopu. Ve vápně nejvýše vyskočil Chipciu, ale jeho hlavička nebyla příliš přesná. Brankář Zubas nemusel zasahovat.

5
    Filip se uvolnil a ze střední vzdálenosti tvrdě vypálil. Mířil ovšem nad.

4
    Steaua kombinuje na vlastní polovině a vyčkává s útočnými choutkami.

2
    Domácí rozehráli roh nakrátko, po následném centru byl ve vápně litevského celku zmatek, ale hosté se dokázali ubránit.

1
    Domácí tým, hlasitě povzbuzovaný svými fandy, vybojoval hned v úvodu rohový kop.

1
    O rozehrávku se postarali fotbalisté Ekranasu.

1

V Bukurešti je aktuálně 27 °C, trávník je připravcen excelentně.

Oba týmy již nastoupily na hrací plochu, domácí FC Steaua Bukurešť v červených dresech, hostující FK Ekranas v modrých dresech. Utkání začne za okamžik.

FC Steaua Bukurešť: Tătăruşanu (C) – Gardoş, Filip, Latovlevici, Martinović – Dumitraș, Pintilli, Chipciu, Rusescu – Popa, Adi Sobrinho.

FK Ekranas: Zubas – Urdinov, Dedura (C), Lukša, Girdvainis – Kučys, Andjelković, Vertelis, Tomkevičius – Kymantas, Varnas.

Rozhodčí: Asumaa – Alakare, Hänninen (všichni FIN).

Hezký večer, vítejte u sledování odvetného utkání play-off Evropské ligy mezi týmy FC Steaua Bukurešť (Rumunsko) a FK Ekranas (Litva). Tým z Bukurešti zvítězil v úvodním duelu 2:0 a před domácím publikem tak bude hájit svůj náskok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.