Dněpropetrovsk – Liberec 4:2 (kon.) | Dila Gori – Marítimo 0:2 (kon.) | APOEL – Neftçi Baku 1:3 (kon.)
Heerenveen – Molde 1:2 (kon.) | Rosenborg – Legia 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – AIK Stockholm 0:2 (kon.)
Hapoel Tel Aviv – Dudelange 4:0 (kon.) | Helsinki – Ath. Bilbao 3:3 (kon.) | Eindhoven – Zeta 9:0 (kon.)
FCSB – Ekranas 3:0 (kon.) | Sparta – Feyenoord 2:0 (kon.) | Young Boys – Midtjylland 0:2 (kon.)
Met. Charkov – Dinamo Bukurešť 2:1 (kon.) | Genk – Luzern 2:0 (kon.) | Plzeň – Lokeren 1:0 (kon.)
Marseille – Šeriff Tiraspol 0:0 (kon.) | Fehérvár – Trabzonspor 0:0 (po pen.) | Club Bruggy – Debrecín 4:1 (kon.)
Bordeaux – CZ Bělehrad 3:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Tromsø 1:0 (kon.) | Hannover – Śląsk 5:1 (kon.)
Levante – Motherwell 1:0 (kon.) | Inter – Vaslui 2:2 (kon.) | Alkmaar – Machačkala 0:5 (kon.)
Newcastle – Atromitos 1:0 (kon.) | Twente – Bursaspor 4:1 (po pr.) | Lazio – Mura 3:1 (kon.)
Liverpool – Hearts 1:1 (kon.) | Sporting – Horsens 5:0 (kon.)
Levante UD
1:0 (0:0)
Motherwell FC
Čtvrtek 30.08.2012, 20:45 • Ciutat de Valencia (kapacita 25 354) • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Ve Španělsku se dnes večer odehraje odvetný zápas mezi domácím Levante a skotským Motherwellem. Již před začátkem dvojzápasu byl favoritem klub z Pyrenejského poloostrova a úvodní utkán tyto hypotézy jednoznačně potvrdilo. Motherwell doma podlehl Levante 0:2 a jeho šance na postup se tak smrskly na minimum.

Hráči Levante v prvním klání rozložili své dvě branky rovnoměrně do obou poločasů. Ve 42. minutě otevřel skóre zápasu Juanlu, přesně o dvacet minut později se prosadil Nabil El Zhar. Další komplikací pro skotský celek je navíc fakt, že sudí Munukka ukázal v 77. minutě červenou kartu Shaun Hutchinsonovi, který tak samozřejmě do odvety nemůže naskočit.

Do španělské Primera División nevstoupilo Levante nijak slavně. Po úvodní domácí remíze 1:1 s Atléticem Madrid podlehlo 2:0 na půdě Valladolidu. O doposud jediný ligový gól španělského týmu se postaral Nabil El Zhar, který se prosadil i proti Motherwellu a se dvěma brankami je po třech soutěžních zápasech nejlepším střelcem týmu. V tabulce La Ligy má tedy Levante jediný bod a po dvou kolech mu patří šestnáctá příčka. V Evropské Lize má však nakročeno do základní skupiny.

Motherwell si letos vyzkoušel i předkolo Ligy Mistrů, v zápasech proti Panathinakoisu však neměl žádnou šanci a vypadl s celkovým skóre 0:5. Celkově tak má celek ze Skotska v evropských pohárech nelichotivou bilanci tří zápasů, tří proher a skóre 0:7. Ve skotské Premier League již Motherwell odehrál čtyři zápasy a zatím drží neporazitelnost, výhry však také nesbírá. Zatím má na kontě jednu, k ní si připsal tři remízy. Jediným hráčem, který dal v sezoně dvě branky je mladý Jamie Murphy. Klubu založenému roku 1886 v tabulce aktuálně náleží pátá pozice.

Utkání na stadionu Ciutat de Valencia (klub Levante sídlí ve Valencii, jedná se o městskou část) bude řídit trojice francouzských sudích. Jako hlavní byl nominován Clement Turpin, na čarách mu budou pomáhat Christophe Capelli a Nicolas Danos.

Levante UD: Navas - Juanfran, Ballesteros (C), Navarro, Pedro López - El Zhar, Iborra, Diop, Barkero, Juanlu Gómez - Gekas Hlavní trenér: Juan Ignacio Martínez.

Motherwell FC: Randolph - Kerr, Cummins, Page, Hammel - Ojamaa, Lasley (C), Hetherington, Carswell, Murphy - Higdon Hlavní trenér: Stuart Mccall.

Rozhodčí: Turpin - Capelli, Danos (všichni Fra).

Náhradníci:

Levante UD: Munúa (GK), Rodas, Lell, Pallardó, Óscar Serrano, Michel, Ángel.

Motherwell FC: Hollis (GK), Murray, Huprhey, Francis-Angol, Asghar, McHugh, Daley.

Oba týmy by měly do zápasu vstoupit s rozestavením 4-5-1. Asi nejzajímavějším jménem na obou soupiskách je řecký útočník Theofanis Gekas, který je považovaný za aktuální ofenzivní jedničku řecké reprezentace, ve který vsítil již 22 branek. Je dobré také upozornit, že španělský obránce Juanfran nehraje za reprezentaci úřadujících mistrů světa i Evropy. Jedná se o shodu jmen s obráncem Atlética Madrid.

Před samotným úvodním hvizdem si tedy můžeme shrnout základní fakta. Úvodní zápas ve Skotsku dopadl pro domácí špatně a Motherwell prohrál 0:2. Levante jde tedy do odvety jako velký favorit na postup, cokoli jiného by bylo velkým překvapením.

1

2
    Ballesteros fauloval Ojamu a hosté tak zahrají první standardní situaci.

3
    Ojamaa je v úvodu zápasu hodně aktivní a znovu si vynutil faul. Tentokráte se provinil Juanfran. Zdá se, že Motherwell ví, že nemá co ztratit.

4
    Ojamaa opět v akci, nyní však přistihnut v ofsajdové pozici.

5
    Motherwell nadále pokračuje v aktivitě na útočné polovině a vynucuje si nedovolené zákroky.

6
    Page se pokusil o první střelu zápasu, ze závaru po standardce však minul prostor tří tyčí.

7
    Úvodní tlak hostí již poněkud slábne, hraje se okolo půlící čáry.

9
    Levante jde zahrávat druhý rohový kop v krátkém sledu.

9
    Ani jeden z Barkerových centrů se však neujal a Motherwell se ubránil.

10
    Nakonec se ještě dostal ke střela Gekas, ani první rána domácích však nemířila na branku soupeře.

10
    Nyní má tlak španělský celek, Lasley ho řeší za cenu faulu.

11
    Nyní si hosté mohou na chvíli oddechnout, Gekas byl přistižen v ofsajdu.

13
    Nyní zápas vypadá dle předpokladů, domácí zatlačili Motherwell do defenzivy a budou rozehrávat další roh.

13
    Ani do třetice Barkero nenašel svým centrem hlavu žádného ze spoluhráčů.

15
    Tlak Levante je nyní velmi silný, hosté však všechny rány blokují a vzniká z toho třetí rohový kop v krátkém sledu.

15
    Barkera nahradil El Zhar a hned našel v pokutovém území hlavu stopera Navarra. Ani on však nezamířil přesně.

18
    Hosté se po delší odmlce pokusili o útok, Lasley se však zapomněl v ofsajdu a akci zabrzdil.

19
    Zdá se však, že hosté se skutečně vymanili z nejhoršího tlaku a nyní jsou zase o kousek fotbalovější oni.

19
    Znovu ofsajd a v něm Lasley.

21
    Skotský tým si poprvé vyzkouší výhodu rohového kopu.

22
    Po centru Hetheringtona se dostal k míči Lasley a nasměroval jej přesně na branku Levante. Navas však byl pohotový a připisuje si první úspěšný zákrok večera.

22
    Okamžitě z protiútoku zahrozili domácí a Barkero jen těsně minul v dobré pozici branku Randolpha.

24
    Lasley rozehrával přímý kop po Iborrově faulu. Sice trefil bránu ale střela nebyla nijak nebezpečná a Navas si v klidu ukryl balon do náruče.

24
    Juanlu Gómez se po brejku vedeném po pravé straně dostal do nebezpečného zakončení, avšak minul podobně jako chvíli před ním Barkero. Nyní má však mač ty pravé grády.

27
    Po vzrušujících momentech následuje klidnější pasáž hry, těžiště dění se přeneslo na polovinu trávníku.

28
    Motherwell kombinuje na útočné polovině, k brance Navase to však mají Skotové daleko.

29
    Pa Hammelově přečinu proti pravidlům budou domácí rozehrávat standardní situaci z poměrně nebezpečné vzdálenosti.

30
    Po Barkerově centru se skóre nemění.

31
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří zmocnit se na delší dobu balonu a něco kloudného s ním vymyslet.

33
    Juanlu Gómez se zničehonic zjevil ve vápně skotského týmu a vystřelil. Hráčům Levante však zatím chybí přesnost v zakončení, všech pět střel minulo branku střeženou Randolphem.

34
    Na druhé straně to z dálky vyzkoušel Hammel, jeho střela však mířila hodně vedle.

35
    Levante se zkouší prosadit dlouho kombinací.

36
    Zatím to však k ničemu nevede.

37
    A závěrem se Gekas nechal nachytat v ofsajdovém postavení.

39
    Nyní panuje na hřišti poměrně klid. Že by před bouří na závěr první půle?

40
    Motherwell na chvíli přehrával domácí celek, k zakončení se však nikdo nedostal.

42
    Na bouři před přestávkou to zatím rozhodně nevypadá, sledujeme doposud nejméně zajímavou pasáž hry.

42
    Může to změnit roh španělského celku.

43
    Roh rozehrál tradičně Barkero, avšak opět z něj nevyplynulo žádné ohrožení branky Motherwellu.

44
    Juanlu Gómez zkusil vypálit zpoza velkého vápna, ale i šestý střelecký pokus domácího týmu skončil mimo branku.

45+1
    Již v nastavení z podobní vzdálenost střílel Lasley, ani proti jeho střele však nemusel brankář Navas zasahovat.

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

Do zápasu lépe vkročili hosté, kteří musí vstřelit alespoň dvě branky, aby mohli pomýšlet na postup. Žádná z jejich akcí se však neujala a hra se postupem vyrovnala, naopak o něco více se dařilo domácím. Ti si dokázali vypracovat několik solidních střeleckých příležitostí avšak všech šest ran z kopaček hráčů španělského týmu mířilo mimo cíl. To však domácím nemusí příliš vadit, díky dvoubrankovému náskoku z prvního zápasu jsou stále velmi blízko po postupu do hlavní fáze Evropské ligy.

46

46
    Ihned v úvodu druhé půle vidíme první žlutou kartu. Inkasuje ji Hetherington za faul na Iborru.

48
    Levante vstoupilo do druhé půle dobře a nutí si další faul. Po Murphyho faulu bude rozehrávat přímý kop ze slušné pozice.

49
    Barkerovy centry však doposud nejsou extra nebezpečné.

50
    Jestli někdo očekával, že Motherwell vlétne do druhé půle se stejnýn elánem jako do první, musí být zklamán. Zdá se, že skotský tým už se vzdal nadějí na postup a utkání tak chybí šťáva.

51
    Levante hraje co potřebuje, López si vynutil Higdonův faul.

52
    Gekas se po centru dostal ke střela a Randolph předvedl znamenitý zákrok! První domácí střela na branku mohla definitivně rozhodnout dvojzápas, irský gólman však drží svůj nad vodou.

54
    Hosté se poprvé ve druhé půli na delší dobu podívali za půlící čáru, Juanfran tak fauloval Lasleyho.

55
    Na druhé straně fauloval Page Diopa.

56
    Druhý poločas zatím krom šance Gekase nic zajímavého nepřinesl, balon se často povaluje v zámezí.

58
    Hosté se na chvíli dostávají do lehkého tlaku, umocnit jej může rohový kop v podání Hetheringtona.

59
    Domácí obrana ale zafungovala přesně.

60
    Hodina hry nepřinesla žádnou branku, Levante si tak stále hýčká dvougólové vedení z prvního klání a je velmi blízko postupu do hlavní fáze Evropské ligy. Nezdá se, že by měl Motherwell sílu a um na zdramatizování situace.

61
    Doposud nenápadný El Zhar se individuálně dostal před Randolpha, ten však proti jeho technické střele předvedl další znamenitý zákrok. Irský rodák nyní drží skotský tým jednou nohou ve hře o postup.

61
    První střídání provádí domácí kouč Martinez. Barkera nahrazuje Michel.

63
    Ano nový hráč však do zápasu nepřinesl větší míru vzrušení.

64
    O něco málo aktivnější jsou nyní hosté, k ohrožení Navase se však nedostávají.

66
    Skutečně to vypadá, že Levante si už náskok v klidu pohlídá, domácí se nikam neženou a nechávají hrát Motherwell okolo půlicí čáry odkud nehrozí nebezpečí.

67
    Navarro fauloval několik metrů před vápnem, z toho by Motherwell mohl zahrozit.

67
    Nestalo se tak a hosté poprvé střídají. Stuart Mccall posílá na hřiště McHugha místo Ojamii...

67
    ... a také Humphreyho namísto Carswella.

69
    K další střele se však přesto dostávají domácí, El Zhar však ze střední vzdálenosti nevměstnal kulatý nesmysl mezi tři tyče.

71
    Dva noví borci v barvách skotského klubu si zatím na míč nesáhli, Levante jej drží ve své moci.

72
    Levante právě vstřelilo branku!

Je definitivně rozhodnuto o postupujícím celku. Juanlu López našel nápaditým pasem THEOFANISE GEKASE, který v pohybu přebral míč a v souboji s Randoplhem zachoval klidnou hlavu. Irský brankář se tentokrát za míčem natahoval marně. V součtu obou zápasů vede Levante 3:0 a necelých dvacet minut před koncem to už domácím musí stačit, hosté potřebují k postupu tři zásahy.

74
    Motherwell vrhá všechny síly do útoku. Obránce Hammela střídá ofenzivná Francis-Angol.

76
    Michelův rohový kop nenašel nikoho ze spoluhráčů.

76
    Trenér Martinez podruhé střídá. Rodas nahradí Ballesterose.

78
    Tempo hry po brance ještě o kousek opadlo, je opravdu rozhodnuto, domácí fanoušci již slaví postup.

79
    Levante si trochu hraje na slavnější Barcelonu, v klidu sebevědomě drží míč na polovině a nepůjčuje jej soupeřům.

80
    V osmdesáté minutě registrujeme poslední střídání zápasu. V jedenáctce Levante nahradí Iborru Miguel Pallardó.

81
    Michel rozehrával rohový kop, Gekas si však ve vápně počínal přiliš důrazně a bude se tak rozehrávat od branky skotského klubu.

82
    Nový muž na hřišti Pallardó si zkusil vystřelit z větší vzdálenost, Randolph ale míč jen kontroloval pohledem, kterak míří k tribunám.

84
    Hráči Levante to teď zkoušejí z dálky, aby si připsali nějaký hezký gól. Michel však také nemířil přesně.

85
    Ani jednomu týmu by evidentně nevadilo, kdyby již francouzský sudí Turpin ukončil zápas.

86
    Levante rozehrálo osmý rohový kop, ani z něj však nezapršelo. Tato disciplína dnes domácím příliš nejde, vadit jim to však nemusí.

86
    Po Juanfranově faulu mohou hosté rozehrát jeden z posledních útoků za cílem vstřelit čestnou branku.

87
    Z útoku však nic nebylo, naopak nyní fauluje hostující Cummins.

88
    Gekas to zkusil přímo z volného kopu, ode zdi se míč odrazil do zámezí a následuje další roh pro španělské mužstvo.

89
    Michelův centr však znovu neznamenal nebezpečí pro Randolpha.

90
    Juanlu Gómez to zkusil z hranice velkého vápna, trefil však prvního protihráče.

90+1
    Už se hraje nastavený čas, domácí fanoušci mohou rozpoutat oslavy.

90+1
    Ještě střela Pallarda mimo branku Motherwellu.

90+2
    Humprhey se ještě vydal sám do útoku a dostal se ke střele ze slušní pozice, ani on však nezakončil přesně.

Odvetné utkání čtvrtého předkola Evropské ligy Levante a Motherwellem přineslo očekávaný průběh. Domácí se po většinu zápasu nikam nehnali a kontrolovali dvoubrankové vedení z prvního zápasu. Mezi oběma týmy byl jasně vidět rozdíl ve hráčské kvalitě, skotská snaha nestačila. Razítko na postup Španělů dal v 72. minutě Gekas, který zužitkoval výtečný pas od Juanlu Gómeze.

Levante tak postupuje do základní skupiny Evropské ligy, kde se můžou střetnou třeba i s jedním z českých účastníků Spartou a Plzní. Naopak Motherwell si letos v předkolech evropských pohárů připsal čtyři prohry a pochopitelně tak v Evropě končí.

To je ode mě vše, přeji vám příjemný zbytek večera a závěr pracovního týdne. (22:36:53)