Rusko – Finsko 3:5 (kon.) | Česko – Švédsko 2:10 (kon.)
3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Finsko
Sobota 01.09.2012, 15:30Turnaj čtyř (U20)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

V prvním sobotním zápase Turnaje čtyř v kravařské Buly Areně se utkají dva týmy, které v první den turnaje odešly poraženy. Rusové prohráli v prodloužení se Švédy 2:3, Finové těsně podlehli Čechům 1:2. Dění v Kravařích bude přímo na místě sledovat reportér Onlajny.com Daniel Bartonec.

Rusko: Pěrevozčikov (Vasilevskij An.) - Jarullin, Nestěrov, Djakov, Naumenkov, Vasilevskij Al., Galin, Šestopalov, Malenkich, Slepyšev, Chochlačev, Kapustin, Šalunov, Sigarev, Šenfeld, Tkačev, Romancev, Jakimov, Fajzullin, Prochorin, Filippov.

Finsko: Perhonen (Korpisalo) - Lindbohm, Rukajärvi, Riikola, Parkkonen, Vainio, Friman, Rantakari, Rekonen, Granlund, Hännikäinen, Henritius, Salminen, Kulmala, Haapala, Nyberg, Nättinen, Harjama, Huovinen, Järveläinen, Nykopp.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Následuje nejdříve hymna finského týmu, následně ruského.

Vše je připraveno k úvodnímu buly.

00:01

0:40
    Finský bek Friman se dostal do zakončení, které mu ovšem vůbec nesedlo. Pěrevozčikov tudíž nemusel zasahovat.

2:17
    A máme tady první vyloučení na ruské straně. Za zdržování hry si jde dvě minuty odsedět Naumenkov.

2:58
    Rusům se podařilo vyhodit přes všechny čáry a celá čtveřice spěchá vystřídat.

3:37
    Finům se zatím v této přesilovce vůbec nedaří. Pěrevozčikov dokonce ještě nemusel ani jednou zasahovat.

4:16
    Až teď přišla pořádná finská střela v podání Henritiuse. Pěrevozčikov si však povyjel a dokázal kulatý nesmysl ztlumit v lapačce.

4:17
    Rusko v plném počtu. Naumenkov právě naskakuje na led.

6:16
    Lindbohm se dostal po sérii odrazů k puku. Nic nevymýšlel a vypálil. Ruský strážce branky ovšem s přehledem kryje tento pokus.

6:39
    Nyberg si najel až před Pěrevozčikova, ale pálí ke smůle FInů těsně vedle.

7:16
    Finové jsou v úvodních minutách tohoto klání aktivnějším celkem, Rusové se doposavad nedostali k jediné nebezpečnější situaci.

7:59
    Rantakari to zkusil od modré. Střela mu však vůbec nesedla, Pěrevozčikov tak byl bez práce.

9:03
    Pěrevozčikov raději zalehl puk před dotírajícím Järveläinen. Následuje buly v obranné třetině Ruska.

9:35
    Kapustin to zkusil bez přípravy. Jeho pokus však jeden z finských beků sráží do rohu kluziště.

10:24
    Sigarev sám před Perhonenem! Finský gólman si však pohlídal mezeru mezi betony a vychytal tak tuto velkou příležitost ruského forvarda.

10:39
    První přesilovku si zahrají také Rusové. Za napadení dostal menší trest Salminen.

12:18
    Finové se v tomto oslabení brání na jedničku a nepouštějí svého soka k jedinému zakončení.

12:38
    Naopak finský kapitán Granlund tvrdě vypálil z prostoru levé kruhu, ale trefuje pouze lapačku Pěrevozčikova.

12:39
    Finsko v plném počtu.

14:04
    Sigarev dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Finy.

14:14
    Granlund to zkusil zpoza obránce, pálí však těsně vedle.

15:04
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové využívají přesilovou hru. Nahození Parkkonena tečoval mezi Pěrevozčikovy betony VILLE JÄRVELÄINEN. Ruský gólman byl absolutně bez šance. Asistence: Patrik Parkkonen.

17:42
    Vainiho nahození od modré nadělalo Pěrevozčikovi menší potíže, ruský gólman ovšem dokázal tuto ošemetnou situaci zvládnout.

18:14
    Další finská přesilovka. Dvě minuty za hákování dostává Chochlačev.

18:26
    Výtečná rána Granlunda! Finský kapitán ovšem trefil pouze prostor, ve kterém operoval Pěrevozčikov, jež si dokázal poradit s touto pumelicí.

18:33
    Finům se dnes v přesilovkách daří výborně. Dnes využívají již druhou! Přihrávku Lindbohma tečoval za záda zkoprnělého ruského gólmana HENRIK HAAPALA a navyšuje tak finský náskok na rozdíl dvou branek. Asistence: Petteri Lindbohm, Markus Granlund.

20:00

První dvacetiminutovka se nesla ve finském duchu. Svěřenci kouče Rindella byli lepším celkem a svou převahu korunovali dvěma góly v přesilových hrách, které vsítili postupně Järveläinen a Haapala. Další třetina začne přibližně v 16:15.

20:01

21:28
    Dobrá střela švihem v podání Sigareva. Perhonen zasahuje vyrážečkou.

21:20
    A Finové jdou do čtyř. Za podražení si jde na dvě minuty zchladit hlavu Henritius.

22:36
    Překrásnou přesilovkovou kombinaci zakončil Nestěrov nepovedenou ránou jen do ochranné sítě.

23:20
    Finové se ubránili a nyní jsou již v plném počtu.

23:32
    Rus Naumekov dostává menší trest za sekání.

23:58
    Finové si zahrají přesilovku 5 na 3. Galin si jde odpykat dvě minuty za podražení.

24:16
    Finsko nastěhováno v útočném pásmu. Rusové však zatím statečně odolávají.

25:00
    Rusům se podařilo vyhodit a celá trojka spěchá vystřídat.

25:20
    Järveläinen od modré trefuje horní tyčku ruské klece! Následně jeden z Finů dotlačil puk za záda Pěrevozčikova, ale gól není uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

25:58
    Rusko přečkalo dvojnásobné oslabení a nyní již je v plném počtu.

26:39
    Další vyloučení na ruské straně. Kapustin si jde odpykat dvě minuty za sekání.

26:39
    Oddechový čas pro Rusko.

27:12
    Finové nyní mají problém dostat se do útočného pásma. Soupeř velice dobře brání modrou čáru.

28:16
    Rusové dnes působí velice nedisciplinovaně. Za krosček nyní dostal menší trest Djakov. Následuje další přesilovka 5 na 3 pro Finy.

28:39
    Svěřenci kouče Rindella se však ve dvojnásobné početní výhodě ani nedostali do útočné třetiny. Nyní jsou již Rusové ve čtyřech.

29:33
    A ruská čtyřka se také v tomto oslabení zatím brání na jedničku a téměř nepouští soupeře do jakéhokoliv zakončení.

30:04
    Za příliš mnoho hráčů na ledě potrestán hráč Finska Harjama. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

30:24
    Sigarev to zkoušel z rohu, ale Perhonen byl pozorný.

31:25
    Obrovský závar před finskou klecí! Ani Šalunov ovšem nedokázal překonat již ležícího Perhonena. Velká škoda pro Rusy.

32:17
    S dvouminutovýma trestma se nám teď roztrhl pytel. Další menší trest obdržel tentorkát za podržení finský Nättinen.

32:42
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové využívají přesilovou hru. Po krásné přihrávce Chochlačeva prostřeluje Perhonena ránou bez přípravy KIRILL KAPUSTIN. Asistence: Alexandr Chochlačev.

35:29
    Rusům narostly po vstřelené brance křídla. Finové mají plné ruce a nohy práce udržet jednogólový náskok.

35:40
    A už mohlo být vyrovnáno! Od modré napřáhl Alexej Vasilevskij a trefil horní tyčku Perhonenovy brány.

36:53
    Nepřesná rozehrávka ruského celku končí zakázaným uvolněním.

37:15
    A je vyrovnáno! Po perfektní Šalunově přihrávce překonává nadvakrát ležícího Perhonena BOGDAN JAKIMOV. Asistence: Maxim Šalunov.

38:40
    Ruská mašina se v této fázi zápasu rozjela na plné obrátky. Perhonen je teď neustále v permanenci.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Rus Nestěrov dostává dvě minuty za sekání + desetiminutovým osobní trest.

39:58
    Třetí využitá přesilovka finského výběru! Järveläinenovo nahození od modré tečoval chytře nad lapačku bezmocného Pěrevozčikova HENRIK HAAPALA. Asistence: Ville Järveläinen, Patrik Parkonnen.

40:00

Skončila druhá třetina tohoto klání. Rusové dokázali vyrovnat díky přesným trefám Kapustina a Jakimova. Těsně před druhou sirénou ovšem poslal Finy znovu do vedení chytrou tečí Haapala. Poslední perioda začne přibližně v 17:06.

40:01

41:08
    Romancev pálí vedle finské klece. Rindellovi svěřenci vyrážejí do rychlého protiútoku.

43:20
    Ruský výběr od úvodních minut tlačí na pilu. Finové ovšem zatím odolávají narůstajícímu tlaku soupeře.

43:53
    Ale nyní si finská defenziva odpočine. Kapustin totiž dostal menší trest za podražení.

44:23
    Lindbohmu pumelici od modré betonem likviduje gólman Pěrevozčikov.

44:57
    Nykopp měl na hokejce čtvrtou branku svého týmu. Nepochopitelně však bekhendem trefuje pouze ležícího Pěrevozčikova. Stačilo puk zvednout a ruský gólman by byl bez šance!

45:41
    Tečovaná rána Järveläinena končí v rohu kluziště.

45:53
    Rusové v pěti.

46:50
    Fajzullin si nabruslil až před Perhonena, ale finský brankář ho dokázal vychytat.

47:09
    Dvě minuty za hákování dostává Fin Riikola.

48:16
    Máme opět vyrovnáno! Rusové využívají přesilovou hru, když se ránou od modré zapsal do listiny střelců MAXIM ŠALUNOV. Asistence: Michal Naumenkov, Anton Šenfeld.

49:01
    Kapustin dostává menší trest za krosček.

50:04
    Velký závar před Pěrevozčikovem. Ten však zalehl kotouč a rozhodčí následně přerušují hru.

50:13
    Dobrá střela zápěstím v podání Henritiuse, Pěrevozčikov ovšem v pohodě ztlumil puk v lapačce.

51:04
    Granlund se opřel do puku, ke smůle Finů ovšem pálí těsně vedle!

51:27
    Další vyloučení na ruské straně. Za držení dostává dvě minuty Romancev.

52:45
    Lindbohma pumelice našla pouze pravý beton Pěrevozčikova.

53:02
    Čtvrtá využitá přesilovka Finů! Pěknou kombinaci zakončil střelou pod víko VILLE JÄRVELÄINEN a Rindellovi svěřenci tak opět vedou. Asistence: Henrik Haapala, Markus Granlund.

54:28
    Za příliš mnoho hráčů na ledě potrestána lavice Ruska. Trest odpykává Jakimov.

54:38
    Parkkonen to zkusil od modré. Pěrevozčikov si však dokázal poradit.

55:24
    A další pumelice na ruského brankáře. Nyní ji vyslal Lindbohm, ale Pěrevozčikov opět zasahuje.

56:28
    Rusové se ubránili a nyní jsou už v pěti.

57:30
    Rusko se snaží vyvinout závěrečný tlak, ten však stále nepřichází.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty tohoto zápasu.

58:59
    Finové drží puk v útočném pásmu, Rusové se stále ne a ne dostat do útoku.

59:19
    Je rozhodnuto! Definitivní pojistku přidává po skvostné přihrávce Rekonena do poloprázdné brány SAKU SALMINEN. Asistence: Aleksi Rekonen.

60:00

Nejlepším hráčem finského celku zvolen Petteri Lindboh. Na ruské straně dostal toto ocenění Alexej Vasilevskij. (17:42:22)

Daniel Bartonec

Branky a nahrávky: 33. Kapustin (Chochlačev), 38. Jakimov (Šalunov), 49. Šalunov (Naumenkov, Šenfeld) - 16. Järveläinen (Parkkonen), 19. Haapala (Lindbohm, Granlund), 40. Haapala (Järveläinen, Parkonnen), 54. Järveläinen (Haapala, Granlund), 60. Salminen (Rekonen)