Kuopio – HV71 3:2 (po s.n.) | IFK Helsinky – Färjestad 0:4 (kon.) | Djurgården – Tappara 3:5 (kon.)
IFK Helsinky
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Färjestad Karlstad
Čtvrtek 06.09.2012, 17:30European Trophy

Největší hvězdou zápasu se stal Chris Lee, druhou byl gólman švédského celku a třetí autor dvou branek Magnus Nygren.

Finský celk držel krok v úvodní polovině zápasů díky skvělému gólmanovi Ortiovi. Pak ale během tří minut třikrát inkasoval a bylo po zápase. Švédský celek tak oživil šanci skončit ve skupině na prvním, nebo alespoň druhém místě, Helsinkám se naopak situace zkomplikovala. Bez svého kapitána Petoneny byla absolutně bezbranné. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (19:40:47)

60:00

58:00
    Do konce utkání zbývají dvě minuty.

57:00
    Hosté kontrolují průběh hry a nepouští soupeře do žádné šance.

54:50
    Ortio opět podržel svůj celek, blíží se konec utkání.

54:11
    Dnešnímu utkání přihlíží 1411 diváků.

53:50
    Nic zajímavého se na ledě neděje, švédové se dopouštějí zakázaného uvolnění.

51:36
    Oba výběry hrají v plném počtu.

51:09
    Nyní velký zmatek v obraně finského celku, který se nakonec ubránil.

50:19
    Nyní Helsinky hrají přesilovku 5 na 4.

49:36
    Helsinky budou hrát přesilovku 4 na 3, za držení odchází na dvě minuty na trestnou lavici Paulsson.

48:47
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Švédský celek definitivně rozhoduje o své výhře, po krásné přihrávce Lee zakončil samostatný průnik CHRISTIAN BERGLUND. Asistence: Chris Lee

48:19
    Nygren dostává dvě minuty za krosček, ovšem Pakkanen oplácí a dostává kromě dvouminutového trestu také osobní desetiminutový.

47:58
    Švédský celek se ubránil a je stále blíže důležitému vítězství.

45:58
    Helsinky si zahrají další přesilovku, Klefbom totiž jde na trestnou lavici na dvě minuty.

45:30
    O dobrou střelu se pokusil Söderholm, avšak Pettersson-Wentzel drží kotouč ve své lapačce.

44:42
    Ortio cítil tlak najíždějících hráčů a radši přikrývá kotouč.

43:20
    Na druhé straně se dostal do další šance Paulsson, avšak Ortio opět kryje kotouč.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 32. Nygren (Åslund, Fröberg), 32. Nygren (Paulsson, Walin), 35. Paulsson (Johansson, Lee), 49. Berglund (Lee)

IFK Helsinky: Ortio (Norja) - Luttinen, Redenbach, Granlund, Eriksson, Nykopp, Töykkälä - Pakarinen, Söderholm
    Klubertanz - Somervuori, Varakas, Pakkanen - Tuohilampi, Talaja, Silfver - Nyholm, Åsten, Friman

Färjestad Karlstad: Pettersson-Wentzel (Salák) - Bastiansen, Åslund, Thorell, Paulsson, Wallin, Hillding, Lundh, Johansson - Røymark, Lee, Klefbom - Fröberg, Lindström, Andersson - Berglund, Nygren, Lajunen - Connolly, Kristian Tollefsen, Grundel

Rozhodčí: Hakkarainen, Pinomaa - Saha, Holma