Kuopio – HV71 3:2 (po s.n.) | IFK Helsinky – Färjestad 0:4 (kon.) | Djurgården – Tappara 3:5 (kon.)
IFK Helsinky
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Färjestad Karlstad
Čtvrtek 06.09.2012, 17:30European Trophy

54:50
    Ortio opět podržel svůj celek, blíží se konec utkání.

54:11
    Dnešnímu utkání přihlíží 1411 diváků.

49:36
    Helsinky budou hrát přesilovku 4 na 3, za držení odchází na dvě minuty na trestnou lavici Paulsson.

48:47
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Švédský celek definitivně rozhoduje o své výhře, po krásné přihrávce Lee zakončil samostatný průnik CHRISTIAN BERGLUND. Asistence: Chris Lee

48:19
    Nygren dostává dvě minuty za krosček, ovšem Pakkanen oplácí a dostává kromě dvouminutového trestu také osobní desetiminutový.

45:58
    Helsinky si zahrají další přesilovku, Klefbom totiž jde na trestnou lavici na dvě minuty.

37:25
    Síly se vyrovnají, za velký počet hráčů na kluzišti odchází na trestnou lavici Luttinen

36:30
    Zblízka pálí Somervuori, jenže Pettersson-Wentzel předvádí skvělý zákrok.

35:43
    Nyní budou hrát přesilovku domácí, na trestnou lavici odchází Lund.

34:31
    Švédský celek využívá svou první přesilovku a vytváří si rozhodující náskok. Dává tak třetí gól během tří minut. Nyní se o něj postaral MARCUS PAULSSON po ráně od modré. Asistence: Mikael Johansson, Chris Lee

34:09
    Färjestads si navíc zahraje další přesilovku po hákování Talajy.

31:55
    Hosté dávají druhou a zřejmě rozhodující branku během sedmnácti vteřin. Po krásné spolupráci přidává svou druhou branku v zápase MAGNUS NYGREN. Asistence: Marcus Paulsson, Rickard Walin.

31:38
    Gosté se dostávají do vedení po přesné ráně od modré od MAGNUSE NYGRENA. Asistence: Per Åslund, Linus Fröberg.

31:27
    Redenbach našel Erikssona a ten vypálil dobře, jenže trefil jen tyčku!

27:44
    Třetí přesilovka pro Helsinki, za krosček na Granlunda jde na trestnou lavici Lindström.

24:57
    Lajunen se dostal do obrovské příležitosti, Ortio ovšem předvedl další fantastický zákrok. Dnes je to jeho zápas!

24:51
    Následně budou hrát opět v oslabení po sekání Tuohilampiho.

22:43
    Färjestads si zahraje třetí přesilovku, opět jde na trestnou lavici Varakas, který dostává svůj třetí trest za podražení.

19:11
    Varakas je dnes podruhé vyloučen za vysokou hůl.

19:06
    Paulsson se ocitl ve velké šanci, ovšem brance zabránil skvělý Ortio.

11:28
    Åslund byl blízko brance, ovšem na poslední chvíli zasáhl Söderholm.

10:04
    Druhé vyloučení hostujícího hráče, za sekání jde na trestnou lavici Tollefsen.

03:40
    Síly na ledě se vyrovnají, za hákování jde na trestnou lavici Paulsson.

02:34
    Åsten je prvním vyloučeným za úder loktem.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 32. Nygren (Åslund, Fröberg), 32. Nygren (Paulsson, Walin), 35. Paulsson (Johansson, Lee), 49. Berglund (Lee)

IFK Helsinky: Ortio (Norja) - Luttinen, Redenbach, Granlund, Eriksson, Nykopp, Töykkälä - Pakarinen, Söderholm
    Klubertanz - Somervuori, Varakas, Pakkanen - Tuohilampi, Talaja, Silfver - Nyholm, Åsten, Friman

Färjestad Karlstad: Pettersson-Wentzel (Salák) - Bastiansen, Åslund, Thorell, Paulsson, Wallin, Hillding, Lundh, Johansson - Røymark, Lee, Klefbom - Fröberg, Lindström, Andersson - Berglund, Nygren, Lajunen - Connolly, Kristian Tollefsen, Grundel

Rozhodčí: Hakkarainen, Pinomaa - Saha, Holma