Chabarovsk – Mytišči 3:2 (po pr.) | Novokuzněck – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Novosibirsk – Jaroslavl 2:5 (kon.)
Čeljabinsk – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Ufa – Viťaz 2:3 (po s.n.) | Nižněkamsk – Minsk 3:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 5:2 (kon.) | Petrohrad – Omsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 5:1 (kon.)
HC Slovan – Doněck 2:4 (kon.) | Lev – Riga 2:1 (kon.) | Lev – Riga 2:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Čtvrtek 06.09.2012, 17:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Nová sezona KHL začne i pro Nižněkamss s Minsk. Hlavně domácí celek věří, že bude lepší než loňská a jeho hráči se dostanou do playoff. Jenže přípravné zápasy ukazují, že to Nižněkamsk bude mít velmi těžké. Těsně před začátkem ligy odehrál tři zápasy pro českým extraligovým týmům a jak Slavia, tak Litvínov i Kladno je dokázali porazit. Minsk naopak bude doufat, že minimálně zopakuje šestou příčku v konferenci a bude moct bojovat o Gagarinův pohár. Běloruský tým v přípravě zvolil cestu do Švýcarska, kde si připsal 3 výhry nad švýcarskými celky. Uvidíme kdo do nové sezony vstoupí lépe.

V zápase budeme také sledovat české a slovenské hokejisty. V drese domácích se kromě Slováka Martina Cibáka uvidíme loňské mistry z Pardubic Koukala s Kolářem. V Minsku i letos pokračuje Lukáš Krajiček, Zbyněk Irgl a Libor Pivko.

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton - Berezin, Blochin, Selujanov, Mamašev, Rozin, Jefremov, Plechanov, Belov - Cibák, Pestuško, Milovzorov - Osala, Koukal, Kolář - Subbotin, Polygalov, Komaristy - Chokrianov, Alševsky J., Alševsky S.

HC Dinamo Minsk: Lalande - Karalahti, Denisov, Krajíček, Goroško, Murphy, Černook - Platt, Stapleton, Pivko - Irgl, Stas, Laine - Linglet, Corso, Meleško - Drozd, Dudko, Kitarov

Rozhodčí: .

Hráči obou celků již jsou na ledě a po úvodním ceremoniálu se můžeme těšit na první buly zápasu.

00:01

00:49
    První střelou zápasu se prezentoval od modré Krajiček. Dalton byl pozorný.

01:47
    Zatím je vidět hodně nepřesností.. Typický zápas pro začátek sezony.

02:34
    I s pokusem Drozda si Dalton poradil.

03:49
    Hosté jsou momentálně aktivnějším celkem. Po kombinaci v útočném pásmu posunuli puk na modrou na Karalahtiho, který vyslal slabou střelu na Daltona.

04:15
    I domácí umí zahrozit. Koukal vypracoval šance Osalovi a Kolářovi, ti se však prosadit nedokázali.

06:23
    V posledních sekundách jsme viděli několik nepřesných přihrávek a ztrát kotouče uprostřed hřiště.

07:56
    Blochin neměl komu by přihrál a tak puk ze středního pásma pouze nahodil na Lalandeho.

09:23
    Jestli byli hosté lepší na začátku třetiny, tak teď otěže zápasu přebírají domácí hráči.

10:12
    Útok vedený Petrem Koukalem se zatím ukazuje v dobrém světle. Jeho lídr si navíc připsal i první neúspěšný střelecký pokus v KHL.

11:12
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    A domácím se jejich aktivita vyplácí. Pestuško s pukem vletěl do útočného pásma, našel rozjetého CIBÁKA, který pohotovu střelou dává první branku v sezoně. Asistence: Pestuško.

13:07
    Máme tady první vyloučení v zápase. Na trestnou lavici za hákování odchází Dudko a domácí budou mít šanci zahrát si přesilovou hru.

14:24
    Domácí se v početní výhodě dokázali prosadit přesnou střelou PESTUŠKA. Asistence: Berezin, Molovzorov.

14:49
    Domácí jsou při chuti. Po buly na chvíli zavřeli soupeře v jeho pásmu a po přesné přihrávce Osaly si připisuje první branku v KHL PETR KOUKAL. Asistence: Osala.

16:23
    Domácí si z brány soupeře udělali střelnici. Minsk může pouze děkovat Lalandemu, že neprohrává o více branek.

17:24
    Hosté se dokázali vzpamatovat a na chvíli domácí zavřeli v jejich pásmu, ale Dalton dokázali všechny jejich pokusy zlikvidovat.

18:51
    Hosté i nadále ve snaze vstřelit první branku.

20:00

První třetina nám přinesla tři branky a hlavně výborný výkon domácího celku. Nás může těšit, že Koukalova formace s Kolářem se ukazuje v dobrém světle.

Další třetina začne přibližně v 17:59.

Střely na branku v první třetině: 18-13.

20:01

20:22
    Hned na začátku druhé třetiny dostávají výhodu přesilové hry hosté. Berezin dostal menší trest za nebezpečnou hru s vysokou holí.

20:59
    Karalahti nadvakrát vyzkoušel Daltona, ten se nenechal překvapit.

22:22

22:51
    Kolář to teď zkusil sám, ale puk pouze dovezl k Lalandemu.

23:42
    Domácí znovu líp bruslí než soupeř a také líp kombinuje. Radost pohledět hlavně na hru prvních dvou formací.

25:31
    Tempo hry má zatím daleko od toho co nám celky předváděli v první třetině.

26:13
    Poprvé v zápase registruji i Zbyňka Irgla, který ohrozil Daltona. Ten je zatím bezchybný.

29:32
    Hra se vyrovnala, ale bohužel ubylo nám šancí a brankáři si můžou na chvíli vydechnout.

33:09
    Domácí si zahrají druhou přesilovku po zbytečném faulu Stase v útočném pásmu.

35:09

35:39
    Potom co se vrátil Stas do hry jej fauloval Komaristy a odchází na trestnou lavici. Domácí si poprvé vyzkouší hru v oslabení.

37:39
    Domácí v plném počtu. Ani v početní převaze nedokázali hosté pořádně ohrozit domácí bránu.

38:49
    Zdá se, že se domácí spokojili se svým náskokem a hrají uvolněně, poctivě směrem zpátky. Naopak hosté se na každou šanci neskutečně nadřou.

40:00

Pokud jsme se v první třetině mohli těšit s výborného hokeje, tak bohužel druhá nám již tolik krásy nepřinesla. Hlavně hosté potřebují přidat, jestli si v prvním utkání nechtějí připsal prohru.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

Střely na branku ve druhé třetině: 10-13.

40:01

42:54
    Hosté začali poslední třetinu aktivně. jejich snahu, ale brzdí Karalahti, který dostává dvě minuty za podražení.

44:54
    Hosté v plném počtu. Domácí si nedokázali v přesilovce vytvořit nějakou šanci.

46:42
    I tato třetina nám potvrzuje trend, že s přibývajícím časem nám upadá tempo hry.

48:48
    Chochrjakov oslabuje domácí celek. povede se hostům konečně vstřelit branku?

50:48
    Domácí v plném počtu. Ani v této přesilovce si hosté nevypracovali soustavný tlak a měli navíc problém se usadit v útočném pásmu.

52:42
    Lukáš Krajiček komplikuje snahy Minsku a vstřelení branky a jde si odsedět dvě minuty za hákování.

54:42

55:01
    Hosté mají posledních pět minut na to, aby ještě zvrátili průběh utkání.

56:01
    Selujanov dává hostům poslední šanci k tomu, aby se vrátili do zápasu.

56:34
    Domácí vyhazují do středního pásma.

57:46
    Domácí jdou do tří. Blochin sekl protihráče před bránou přes nohy a dle zásluh jde na trestnou lavic.

58:01
    Domácí ve čtyřech.

58:34
    Domácí výborně brání a nedovolují hostům dostat se před svojí bránu.

59:04
    Domácí drží Minsk daleko od své brány.

59:46

60:00

Posledná třetina, stejně jako ta druhá, nám již branku nepřinesla. Nižněkamsk si tak zaslouženě připisuje první tři body v této sezoně KHL.

Střely na branku ve třetí třetině: 8-12.

Dnešní utkání sledovalo 5500 diváků.

Děkuji Vám za pozornost. (19:24:33)

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 12. Cibák (Pestuško), 15. Pestuško (Berezin, Molovzorov), 15. Koukal (Osala)

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton - Berezin, Blochin, Selujanov, Mamašev, Rozin, Jefremov, Plechanov, Belov - Cibák, Pestuško, Milovzorov - Osala, Koukal, Kolář - Subbotin, Polygalov, Komaristy - Chochrjakov, Alševsky J., Alševsky S.

Rozhodčí: Kiseljov, Vasiljev