Zlín – Skalica 7:6 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Litvínov 4:1 (kon.)
Frýdek-M. – Nový Jičín 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Zvolen 1:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 1:2 (po s.n.)
Kadaň – Beroun 2:0 (kon.) | Šumperk – Opava 5:2 (kon.) | Břeclav – SHK Hodonín 1:3 (pře.)
Karviná (Baník) – Val. Meziříčí 10:4 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 2:4 (kon.)
HK Baník Karviná
10:4 (1:1, 6:2, 3:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Čtvrtek 06.09.2012, 18:00Přípravné zápasy

Vítám Vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a zajisté bude na co se dívat.

Domácí Baník Karviná dnes odehraje svůj první letošní zápas před domácím publikem a vyzve v něm Bobry z Valašského Meziříčí, se kterými přípravu otevíral.

Tehdy se radovali Bobři, kteří dokázali všechny třetiny vyhrát v poměru 2:1, což jim v konečném součtu zajistilo vítězství 6:3. Oba celky zkoušejí nové tváře a nejinak tomu bude dnes. V karvinském dresu se zatím slibně jeví američan Brandon Contratto, extraligou ostřílený Libor Pavliš, čí vítkovický mladík Jan Včíslák. Bobři ve svých řadách přivítali Viktora Coufala z Přerova, Zdeňka Sadila ze Zlína a Robina Ševčíka z Prostějova, který si zatím vede znamenitě. Za Karvinou dnes poprvé v této sezoně naskočí největší hvězda týmu David Moravec.

Čeká nás zajímavý souboj a utkání zajisté nabídne soustu zajímavých momentů. Ty nejdůležitější se Vám pokusím přiblížit pomocí tohoto přenosu.

Sestavy v posledních zápasech:
    HC Baník Karviná: Iláš (43´Smolka) - Javín, Sznapka, Buček, Vnenk, Gančarčík, Mikšan, Včislák, Samiec, Rosůlek, Pavliš, Badžo, Contratto, Blatoň, Číhal, Mareček, Miczek
    HC Bobří Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovrátník, Mikel, Novosad, Prycl, Sadil, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mir., Voznica

00:01

Omlouváme se za technické problémy, prozatím budeme přinášet pouze změny stavu.

02:21
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!

Hosty posílá do vedení po samostatné akci LUKÁŠ BOKROŠ.

05:51
    Karviná právě vstřelila branku!

V přesilové hře vyrovnává skóre utkání DAVID MORAVEC. Asistence: David Mikšan a Jakub Teper.

8:10
    Problémy s internetem jsou již vyřešeny, a tak Vám přeji příjemný podvečer z Karviné. Od teď již bude probíhat standardní přenos.

9:18
    Bokrošova střela byla zablokována.

9:26
    Vylučuje se na straně domácích. Pavliš hákoval.

9:34
    Mikšan vyhazuje puk přes všechny čáry.

10:05
    Bobrům se nedaří získat útočné pásmo.

10:25
    Ani tentokrát se Bobři za modrou neusídlili.

10:55
    Bobři už pásmo získali a ve velké šanci byl Miroslav Varga, jehož Smolka parádně vychytal!

11:08
    Jenže karvinský Teper oheň před brankou hasil vyhozením puku mimo ledovou plochu a domácí jdou do tří.

11:26
    Pavliš na ledě, Karviná ve čtyřech.

11:47
    Prycl to zkoušel, ale Smolka byl připraven.

12:01
    Moravec vyvezl puk až za Slováka.

12:07
    Bobři jsou v postavení mimo hru.

12:14
    Buček prověřil Slováka z dálky, ale nevyzrál na něj.

12:59
    Kowalczyk provětral Slovákovi lapačku.

13:08

13:37
    Dlouho jim to nevydrželo. Rosůlek zasáhl protihráče do obličeje a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

13:45
    Karviná se osvobozuje vyhozením Sznapky.

14:21
    Bobři drželi pásmo, ale vystřelit nedokázali, a tak je Samiec posílá zpět za Slováka.

14:58
    Lehké nahození Davida Vargy sráží Smolka do rohu.

15:37

16:07
    Hra je přerušena pro vysokou hůl někoho z hostů.

16:11
    Bezprostředně po buly to zkoušel Moravec, ale na Slováka nevyzrál.

16:22
    Mikšanova střela byla zablokována a posléze Sznapka trefil tyč.

17:02
    Slovák drží nahozený kotouč a hra je přerušena.

17:08
    Sadil hákoval a Karviná si zahraje přesilovku.

17:18
    Bobři vyhazují puk přes všechny čáry.

17:57
    Bučkovu tvrdou střelu Slovák vyrážečkou nasměroval do ochranné sítě.

18:09
    Blatoňovu tvrdou střelu dorážel Rosůlek, ale Slovák předvedl brilantní zákrok.

18:45
    Sznapka pálí mimo.

18:55
    Po Badžově střele Slovák, který dobře viděl a puk bez problémů lapil, přerušuje hru.

19:08

19:41
    Bokroš to zkoušel z ostrého úhlu.

19:53
    David Varga pálil Smolkovi do protipohybu, ale karvinský gólman proti jeho střele stihl natáhnout svůj beton!

20:00

Máme za sebou první třetinu, která skončila nerozhodným výsledkem, nicméně z naší strany byla poznamenána technickým výpadkem, a tak Vám dlužím popis několika šancí.

Hned ve druhé minutě mohl otevřít skóre Brandon Contratto, ale Jiří Slovák se předvedl v dobré formě. Posléze skórovali Bobři, z Bokrošovy sóloakce, kdy Lukáš puk vybojoval u mantinelu a přesnou ranou zakončil. Karviná mohla vyrovnat z hole Moravce, ale Slovák byl proti. Záhy byl Lukáš Bokroš blízko druhému gólu, když se nikým nehlídaný řítil sám na brankáře Smolku, kterého ovšem nepřekonal.

Poté už přišlo vyloučení hostujícího Vajdy a v přesilovce se prosadil David Moravec, který skóre vyrovnal. V osmé minutě mohli Bobři jít znovu do vedení, když se ve velké šanci octl David Varga, nicméně i jemu zůstala vrata karvinské branky zavřená.

Věřím, že jsem nezapomněl na nic podstatného, co se odehrálo v prvních minutách hry, a že náš přenos nadále poběží bez jakýchkoliv problémů.

Hráči už krouží po ledě a druhá třetina bude moci začít.

20:01

20:09
    Druhá část začíná icingem Bobrů.

20:23
    Opět stejný prohřešek na straně hostů.

20:27
    Po buly pálil od modré Samiec, který dnes netradičně hraje na postu obránce, ale Slovák proti jeho ráně stihl nastavit lapačku.

20:35
    Po Moravcově střele dorážel Mikšan do poloodkryté branky! Nicméně trefil tu polovinu, kterou kryl Jiří Slovák.

22:26
    Po přestávce nastoupila Karviná jako vyměněná. Z přečíslení dva na jednoho se Contratto dostal do samostatného úniku, který zakončoval kličkou do bekhendu, ale Slovák se proti němu na zádech překulil.

23:30
    Po buly Samiec podnikl útočný výlet až před branku, kde byl připraven Jiří Slovák.

23:39
    Sznapkovu střelu Slovák sice neviděl, ale s mírnými problémy ji dostal pod kontrolu. Karviná je nyní jako uragán.

24:05
    Karviná využívá další přesilovku. Při tlaku, který si vytvořila se ani nic jiného očekávat nedalo. Sznapka vypálil od modré a Slovák vyrazil jen před DAVIDA MIKŠANA, který mířil přesně. Asistence: Jan Sznapka.

24:49
    A je zde další gól. Bobři propadli a LUKÁŠ BUČEK dostal od Pavliše zpoza branky přihrávku do mezikruží, kde jej nikdo nehlídal. Zkušený hráč si s nabídkou poradil a Karviná navyšuje. Asistence. Libor Pavliš.

25:39
    Miczkova střela zablokována.

26:15
    Bobři jeli tři na jednoho, ale jednak s akcí nenaložili příliš šťastně a jednak se Smolka zaskvěl parádním zákrokem proti Miroslavu Vargovi.

26:29
    Bobři vyhazují na icing.

26:50
    Souhra Karvinským nejprve úplně nesedla. David Moravec dostal puk příliš dozadu, a tak musel zastavit a akce se zpomalila. Nicméně Moravec od modré nahodil a Slovák znovu vyrazil pouze před DAVIDA MIKŠANA, který propálil chumel před sebou včeně Jiřího Slováka. Asistence: David Moravec.

27:05
    Tak to byla paráda! Bobři předvedli libovou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci stál MAREK KNEBL a zametl Šoulovu přihrávku do prázdné branky. Asistence: Martin Šoula.

27:35
    Slovák přerušuje po Pavlišově střele.

27:39
    S góly se nám roztrhl pytel! Karvinští po buly v útočném pásmu sehráli rychlou akci na jejímž konci stál JAKUB TEPER. Asistence: David Moravec, David Mikšan.

28:34
    Karviná se dopouští zakázaného uvolnění.

28:42
    Miroslav Varga minul branku.

29:12
    Bokroš pálí, Smolka vyráží.

29:21
    Přesilovka pro Bobry. Gančarčík jde pykat za držení protihráče.

29:38
    Bobři přesilovky využívají bleskurychle. JAKUB VOZNICA vybruslil zpoza branky a zamířil nad Smolkovo rameno. Asistence: Radovan Vajda.

31:00
    Oba celky se střídají v útočné iniciativě, ale střely na branku nevidíme.

31:27
    Až nyní vypílil Šoula, ale branku minul.

31:43
    Šoula sám před brankou, ale na Smolku nevyzrál.

32:37
    Buček jde pykat za držení protihráče. V ponechané výhodě pálil Sadil, ale na Smolku nevyzrál.

32:42
    Karviná vyhazuje a Bobři začínají od své branky.

33:30
    Bobrům se stále nedaří proniknout do útočného pásma.

34:01
    Strkanice u mantinelu trvaly příliš dlouho a rozhodčí přerušuje hru.

34:08
    Karviná hned po buly vyhazuje.

34:27

35:05
    Miroslav Varga byl ve výborné pozici, ale Smolka byl připraven.

35:13
    Mikšan parádně poslal do úniku LIBORA PAVLIŠE, který rozhýbal Slováka a zamířil mezi betony. Asistence: David Mikšan.

35:13
    Slováka v brance vystřídal Marek Netolička.

36:12
    A ten si první dva zákroky připsal proti Petru Marečkovi.

36:47
    Domácí před Netoličkou vytvořili závar, ale Marek se zorientoval a puk přikryl.

37:06
    Miroslav Varga v samostatném úniku trefuje tyč!

37:44
    Domácí nyní předvedli fenomenální ťukec na jeden dotek! Pavliš poslal skrz pásmo křižnou přihrávku Lukáši Bučkovi, který okamžitě našel u druhé tyče volného BRANDONA CONTRATTA a ten pouze zametl puk do prázdné klece! Asistence: Lukáš Buček a Libor Pavliš.

38:41
    Netolička zasahuje proti Číhalovi.

39:01
    Teper a Číhal to zkoušeli, Netolička připraven.

39:42
    Contratto se proháčkoval před branku, ale bekhendovou kličkou mezi betony na Netoličku nevyzrál. Puk však u tyče vydoloval pro Mikšana jehož střela prosvištěla nad růžkem odkryté branky.

40:00

Je za námi druhá třetina, do které vlétla úplně jiná Karviná než do té první. V úvodních minutách domácí nedali Bobrům vůbec vydechnout a právem se dostali do vysokého vedení. Poté sami několikrát propadli a i hosté se dočkali šancí, které ve dvou případech proměnili. Přesto skóre před poslední dvacetiminutovkou mluví jednoznačně pro domácí. Uvidíme, zda Bobři seberou síly a uhrají v Karviné důstojný výsledek, či bude i poslední perioda pokračovat ve stejném tempu jako ta prostřední a hosté utrží debakl.

Třetí třetina začne přibližně v 19:28.

Hráči už jsou na ledě a vše je připraveno k začátku třetí třetiny.

40:01

40:12
    Badžo a Mareček otestovali hned ze startu třetiny Netoličku.

40:46
    Karviná navyšuje vedení. ROBIN ČÍHAL se prosazuje přesnou střelou od modré čáry. Asistence: David Moravec.

41:27
    Šoula to zkusil bekhendem.

41:41
    Za Smolkou je posunutá branka a hra je přerušena.

41:59
    Rosůlkova střela zablokována.

42:33
    Voznica pálí nad.

43:25
    Miroslav Varga mohl dorážet do prázdné branky, ale promáchl! Při Smolkovi stáli všichni svatí.

43:25
    Ukotvení Smolkovy branky není v pořádku, a tak je zde krátké technické zdržení.

44:54
    Sznapkova jedovka mířila mimo branku.

45:41
    Rosůlek tečuje Teperovo nahození nad.

46:30
    Moravec zápěstím mířil nad Netoličkovo rameno, ale jeho svižná střela horní tyč těsně přeletěla.

46:42
    Číhal si najel do dobré pozice, ale Netolička jeho ráno zkrotil.

46:45
    Kowalczyk po buly minul branku.

47:08
    Solidní střela Davida Vargy branku netrefila.

47:20
    PAVEL KOWALCZYK dostal do Bučka přihrávku na modrou a z první vypálil k tyči s takovou razancí, ale Netolička neměl šanci reagovat. Asistence: Lukáš Buček.

47:32
    Boři v offisidu.

48:06
    Blatoň odchází pykat za hrubost.

48:30
    Teper vyvezl puk a zpětnou přihrávkou šetří čas.

49:00
    Karviná se brání v pohodě a hostům nepůjčuje puk.

49:19
    Přesilovkové trápení Bobrů končí Mikelovým vyloučením za nebezpečnou hru vysokou holí.

50:06

50:28
    Badžovu střelu zastavil Netoličkův beton.

50:53
    Bobři nyní měli ve svém oslabení dva slibné pokusy, ale Smolka byl proti.

51:19

51:20
    Bokroš dorážel svou vlastní střelu do prázdné branky, ale minul.

51:38
    Desítka je tady a postaral se o ni DAVID MORAVEC, který číhal u tyče na vyražený kotouč. Asistence: Lukáš Buček.

52:21
    Novosad už se Radoval, ale Smolka udržel puk před čarou.

52:28
    Sadilova střela sražena do rohu.

53:31
    Ševčík tvrdě pálil, ale Smolka byl připraven.

53:48
    Po Sznapkově střele se puk od horní tyčky odráží do ochranné sítě.

54:34
    Miczek dostal od Blatoně pěknou přihrávku před branku, ale Netolička byl proti.

54:48
    Rosůlek nejprve Sznapkovu střelu tečoval mimo a při snaze znovu vybojovat puk fauloval. Dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

55:10
    Bobři se prokombinovali do dobré šance, ale Coufal prázdnou branku minul.

55:35
    Coufal znovu v dobré pozici, ale tentokrát už zasáhl Lukáš Smolka, jehož jméno právě karvinští fanoušci vyvolávají.

56:08
    Sadil právě předvedl ukázkovou ránu od modré čáry, ale Smolka proti němu vytasil lapačku.

56:48
    Poté, co Lukáš Smolka vychytal další šanci hostů, jsou domácí v plném počtu.

56:57
    Po buly se puk odrazil ke Smolkovi, který pro jistotu přerušil hru.

57:29
    Badžo to zkoušel z úhlu, ale Netoličku nepřekvapil.

58:18
    Karviná předvedla další brilantní kombinaci, na jejímž konci stál Robin Číhal, který ovšem minul.

58:18
    Bobři hráli v šesti. Trest si odpyká Jiří Novosad.

58:32
    Bokroš mohl jet sám na Smolku, ale puk mu přeskočil hůl.

59:00
    Karviné se nedaří založit útok.

59:28
    Parádní sólovou akci předvádí RADOVAN VAJDA, který si obhodil obránce, sám před Smolkou naznačil střelu, ale poté puk stáhl do bekhendu a doklepl za čáru.

60:00

Je za námi přátelské utkání, ve kterém měli od druhé třetiny navrch domácí, kteří si dokráčeli za pohodovým vítězstvím 10:4. Ode mě to dnes vše a těším se někdy příště u dalšího přenosu. (20:14:12)

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 6. Moravec (Mikšan, Teper), 25. Mikšan (Sznapka), 25. Buček (Pavliš), 27. Mikšan (Moravec), 28. Teper (Moravec, Mikšan), 36. Pavliš (Mikšan), 38. Contratto (Buček, Pavliš), 41. Číhal (Moravec), 48. Kowalczyk (Buček), 52. Moravec (Buček) - 3. Bokroš, 28. Knebl (Šoula), 30. Voznica (Vajda), 60. Vajda (Voznica)

HK Baník Karviná: Smolka (Iláš) – Samiec, Moravec, Mikšan, Rosůlek, Buček, Gančarčík, Sznapka, Blatoň, Pavliš, Mareček, Badžo, Včíslák, Miczek, Řezáč, Contratto, Kowalczik, Teper, Číhal
    HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Sadil, Heča, Mikel, Vajda, Zábojník, Kolovratník, Bokroš, Varga Mi., Novasad, Varga D., Ševčík, Voznica, Knebl, Šoula, Coufal, Prycl