Pardubice – Sparta 3:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Poprad 3:5 (kon.) | Vítkovice – Piešťany 4:2 (kon.)
Slavia – Ústí n/L 8:0 (kon.) | K. Vary – Kladno 3:2 (kon.) | Přerov – Havířov 0:4 (kon.)
Vsetín – Val. Meziříčí 5:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 1:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 2:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 07.09.2012, 18:00Přípravné zápasy

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Mensator 10 - Chábera 10. (20:09:53)

60:00

59:50
    Hra za Cháberou.

59:30
    Energie drží puk ve svém pásmu.

58:43
    Piskáček od modré, Mensator puk viděl a neměl problém zakročit.

58:02
    Vachovec z druhé vlny přijel k volnému puku před Cháberou, zakončil jen do gólmanovy výstroje.

57:27

56:57
    Keithův příklep zblokoval Dragoun.

55:52
    Energii nevyšla kombinace a musí zakládat útok znovu.

55:24
    Hosté to v útoku přehnali s důrazem, Jiří Kuchler (KLA) vyloučen za podražení.

54:19
    Od druhé třetiny se v sestavě Energie neobjevuje Petr Pohl.

53:47
    Kumstát jakoby nevěděl co udělat, pomalý blafák nedotáhl do konce a vystřelil jen do betonu.

53:47
    Po úniku a faulu na Kumstát nařízeno trestné střílení!

51:51
    Skuhravý se Zuckerem dlouho drželi puk v útočném pásmu. Nic nebezpečného nevymysleli, ale ušetřili svému týmu cenné vteřiny.

50:40
    Pechův útok má problém usadit se v pásmu, Kladenští nedávají čas na rozehrávku.

50:00
    Hraje se už v plném počtu na obou stranách.

49:30
    Drtina spěchal po křídle za volným pukem, stihl vystřelit jen do boční sítě.

48:08
    Zaťovič si u pravé tyčky věřil na hattrick, Chábera si jeho střelu do růžku vychutnal lapačkou.

47:30
    Na ledě je vymeteno, Energie hraje přesilovku 4 na 3.

47:08
    Petr Kuchejda (KLA) za karlovarskou brankou nesmyslně dohrál obránce Martina Rohana. Za úder do oblasti hlavy a krku dostává 2 + 10 minut.

46:28
    Hraje se ve čtyřech, pásmo drží energetici.

45:48
    Po jednom z energetiků se naštvaně sápou dva Kladenští. Je to Michal Gulaši (KVA), kterého sudí vylučují společně s Martinem Látalem (KLA).

45:03
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Obránce Prošek zachytil v přesilovce vyhozený puk na modré, a umožnil tak pokračování akce, na jejímž konci skóroval MARTIN ZAŤOVIČ. Asistence: Dustin Kohn, Petr Kumstát.

43:44
    Kladenští vyhráli vhazování a vyhodili puk přes všechny čáry.

43:25
    Ihned po buly prověřil Cháberu obránce Gründling.

43:20
    Jiří Bicek (KLA) dostává 2 minuty za sekání.

43:05
    Energii drží Lukáš Mensator! Nejprve zachytil Eberleho střelu po obkroužení branky, následně si dobře povyjel i proti příklepu od modré.

42:12
    Heřman (KVA) poměrně teatrálně spadnul po sporném zákroku v rohu. Zřejmě si neodpustil nějakou poznámku směrem k rozhodčímu, který mu udělil osobní 10minutový trest.

41:27
    Hovorkovu ránu Mensator vyrazil, a Prošek tak mohl vyhodit.

41:05
    Gulaši vyhodil.

40:25
    Skuhravý (KVA) si něco vysvětluje s Drtinou, kterému chybí přilba. Zřejmě to je dílem domácího kapitána, kterého sudí vylučují za držení.

40:05
    Zakázané uvolnění Kladna.

40:01

Do prostřední třetiny nastoupili lépe Kladenští, kteří ve 24. minutě potrestali nedůslednost domácí obrany. Hlaváč se beztrestně natlačil z boku až před Mensatora a jeho střelu pod brankářem dorazil Pavel Patera. Že nasazení obran obou soupeřů nedosahuje extraligových parametrů ukázaly i následující minuty, kdy se střídaly hluché okamžiky s gólovými šancemi. Za Energii byla nejblíže úspěchu první formace, která už však tuto akci překombinovala a rozebranou kladenskou formaci chtěla pokořit nahrávkou na Kumstáta stojícího před zcela prázdnou brankou. Nejlepšímu střelci Energie však v poslední chvíli protihráči zblokovali hokejku. Hosté se vedení nejvíce přiblížili okolo 33. minuty, kdy nejprve Bicek přestřelil prázdnou branku s ležícím gólmanem a po chvíli Dragoun dorážel střelu Hovorky jen do betonu.

40:00
    Zásahy brankářů ve druhé třetině: Mensator 7 - Chábera 9.

40:00

39:50
    Gřegořka v rohu kluziště trefil puk a až na naší novinářskou tribunu dolehl jeho zčásti bolestný, zčásti naštvaný křik.

39:20
    Skuhravý obkroužil branku, Chábera se sice nestihl kompletně přesunout, ale domácí kapitán nedokázal puk dostatečně zatočit a poslal ho pouze napříč brankovištěm.

37:49
    Hosté kompletní, přesilovka se Energii vůbec nevyvedla.

36:45
    Hosté v oslabení vyhodili a mohou střídat.

35:48
    Jan Eberle (KLA) vyloučen za hákování.

35:32
    David Zucker si vybruslil zpoza branky, najel si k druhé tyči přičemž si puk stále kryl na bekhendové straně a celé této parádě už chybělo jen gólové zakončení. Bekhendem puk nedokázal zvednout přes Cháberův beton.

33:46
    Hovorkovu střelu na hranici brankoviště dorážel Dragoun, Mensator se s ním však stihl přemístit a zakročil betonem. Teď svůj tým podržel!

32:30
    Ve stejný čas, kdy Macholda naskočil na led, mohl Bicek poslat svůj tým do vedení. Z druhé vlny dojížděl k Mensatorem vyraženému puku, střílel však bez rozmyslu a přestřelil branku s ležícím gólmanem.

32:05
    Proškovu střelu vyrazil Cháberův beton. Jinak se však domácím v této přesilovce nedaří.

31:25
    Gründling na modré neudržel puk, hosté vyhodili. Energie se navíc při novém založení akce dostala do ofsajdu.

30:30
    Domácí mají v posledních minutách převahu, vynutili si faul Petra Macholdy (KLA). Ten dostává trest za držení.

29:55
    Paterovu střelu od modré zlikvidoval Mensator vyrážečkou.

28:50
    Zaťovič s Pechem to teď překombinovali. Po vzájemné spolupráci chtěl Pech celou akci vyšperkovat nahrávkou na Kumstát před prázdnou brankou, tomu už ale zblokovali hůl. Chtělo to rychleji střílet.

27:38
    Eberle v rohu narazil Zuckera na mantinel, který zůstal ležet na ledě. Rozhodčí zůstávají v klidu a nechávají hru pokračovat. Domácí útočník nakonec po svých odjíždí na střídačku.

27:13
    Jiří Drtina (KLA) vyloučen za podražení.

26:36
    Černoškova střela minula branku, odrazila se od mantinelu a nakonec vyhnala Kladenské do středního pásma.

26:15
    Pohl vyhodil.

25:53
    Rytířům se zatím v přesilovce nedaří udržet pásmo.

25:27
    Zaťovič vyvezl puk po pravém křídle a osvobodil Energii z tlaku.

24:38
    Lukáš Pech (KVA) vyloučen za podražení.

23:40
    Kladno právě vstřelilo branku!

Energie doplatila na nedůraz v defenzivě, když dovolila Janu Hlaváčovi protlačit se z úhlu až před Mensatora a zakončit. Gólmanem vyražený puk do sítě doklepl PAVEL PATERA. Asistence: Jan Hlaváč, Jiří Bicek.

22:49
    Na ledě se přitvrdilo, u mantinelů jsme viděli několik důrazně dohraných soubojů.

21:30
    Dragounova střela tečována do ochranné síti.

20:41
    Puk je mimo mantinely, na začátku druhé periody se hodně přerušuje.

20:27
    Čenoškovu dělovku od modré zlikvidoval Mensator.

20:22
    Skuhravý mohl jít po křídle do úniku, chyběla mu však rychlost, a Zuckerova nahrávka tak skončila zakázaným uvolněním.

20:01

První třetina nabídla hokej, kterému do extraligových parametrů ještě chybělo. Většinu času udávala tempo domácí Energie, které v gólové radosti bránil pozorný Chábera, který do utkání nastoupil velmi soustředěně. Kladenský gólman poprvé kapituloval v 9. minutě v závěru přesilové hry, kdy se po rychlém založení útoku prosadil Martin Zaťovič. Hosté se vyrovnání dočkali rovněž v početní výhodě, kterou hned z kraje proměnil Petr Macholda. Za remizového stavu se vyrovnala i hra, práci si užili oba gólmani. Chvilku před přestávkou nakonec slavila úspěch souhra první karlovarské formace, Pechovu příhru z rohu ukázkovým blafákem využil Petr Kumstát.

Zásahy brankářů v první třetině: Mensator 8 - Chábera 12.

20:00

19:22

Gól do kladenské šatny. PETR KUMSTÁT dostal povedenou nahrávku z rohu, stál sám před brankovištěm a hodně nenuceným způsobem vymíchal Cháberu a zakončil po zemi do prázdné klece. Asistence: Lukáš Pech, Martin Zaťovič.

18:34
    Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho, nevyšla jim však přihrávka. Mensator nemusel zasahovat.

17:53
    Hosté si nerozumněli při rozehrávce a dopustili se zakázaného uvolnění.

16:59
    Pohl u tyčky mazaně tečoval Keithovu střelu, puk změnil směr, ale přesto trefil dobře postaveného Cháberu.

16:15
    Eberle prověřil Mensatora střelou z otočky.

15:52
    Další kladenský nápor přerušil Kuchejda, když zřejmě za asistence jednoho z domácích borců přistál na Mensatorovi.

14:23
    Hosté se po delší době dostali do tlaku, gólem hrozila především ostrá rána Martina Látala z levého kruhu. Karlovarští chvíli nevěděli, kam dřív skočit.

13:35
    Hosté hrají v plném počtu.

13:02
    Pech za brankou obral Kladenské o puk a nahrál do mezikruží. Tam si z modré sjel obránce Gulaši a ranou z první zamířil do Cháberova hrudníku.

12:08
    Zaťovičovi z levé tyčky chyběl půlkrok, aby dosáhl na Pechovu nahrávku.

11:56
    Dalecký sice nevyhodil, ale vybojoval alespoň přerušení hry.

11:35
    Za podražení vyloučen Michal Dragoun (KLA).

10:32

Na využité přesilovky je to 1:1, za hosty střelou nad rameno vyrovnal PETR MACHOLDA. Asistence: Jan Hlaváč.

10:17
    Hosté si vynutili faul, Petr Gřegořek (KVA) vyloučen za podražení.

10:01
    Melka z levého kruhu minul vzdálenější tyč, když zkoušel obstřelit hodně vyjetého Mensatora.

09:19
    Kuchejda držel puk v karlovarském pásmu jen chvilku, sebral mu jej Gulaši.

08:31

Kladno se sice dokázalo osvobodit z přesilovkového zámku, ale střídalo příliš pomalu a inkasovalo z hole MARTINA ZAŤOVIČE po rychlém karlovarském přechodu do útoku. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kumstát.

07:33
    Keith krásně našel Zuckerovu hůl v brankovišti, puk však trefil Cháberu do betonů.

07:07
    Na Cháberu zatím jdou jen střely od modré, blíž se energetici nedostali.

06:49
    Jan Piskáček (KLA) vyloučen za držení.

06:18
    Teď měl domácí Mensator i dost štěstí, nahození Libora Procházky jej doslova trefilo poté, co prošlo chumlem clonících hráčů.

05:36
    Gřegořka napodobil Gulaši, kladenský gólman stále bezchybný.

04:57
    Od modré na Cháberu dvakrát střílel Gřegořek, především jeho druhý pokus měl gólové parametry.

03:55
    Patera pěknou uličkou vybídl k šanci Bicka, tomu těsně před brankou zkřížil cestu jeden z domácích.

03:27
    Úmyslný ofsajd Kladna.

03:00
    Eberle v pravém kruhu tečoval nahození od modré, stál však zády k brance a špatně odhadl směr. Mensator zasahovat nemusel.

02:00
    Aktivnější než soupeř je i Skuhravého formace, nedaří se jí však udržet v pásmu. Gulaši se musí vracet pro vyhozený kotouč.

00:51
    První karlovarská formace si vypracovala velký tlak, Zaťovič pálil z mezikruží k levé tyči, Chábera skvěle zakročil vyrážečkou.

00:34
    První zákrok už si připsal i Chábera, ránu ze střední vzdálenosti pro jistotu přikryl.

00:10
    Hlaváčovo nahození zpoza branky Mensator přikryl lapačkou.

00:01

Hokejisté jsou na ledě, do branek se staví Chábera a Mensator.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Závorka) - M. Rohan, Gřegořek, Gulaši, J. Látal, Gründling, Kohn, Prošek, Parýzek - Zaťovič, Kumstát, Pech - Heřman, Keith, Pohl - T. Rohan, Skuhravý, Zucker - T. Polák, Vachovec, Koblasa

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Drtina, Macholda, Růžička, Černošek, L. Procházka, Piskáček, Kameš - Bicek, Hlaváč, Patera, M. Látal, Dragoun, Hovorka, Eberle, Melka, Valský, Obdržálek, Dalecký, Kuchler, Kuchejda

Rozhodčí: Florian, Kostourek - Maloušek, Belko.

Oba soupeři si v přípravě připsali cenný skalp účastníků KHL. Energie porazila Ufu dokonce na jejím stadionu, Rytíři si na konci srpna poradili s Nižněkamskem.

Kladno i Karlovy Vary dnes čeká poslední přípravné utkání na nový ročník Tipsport extraligy. Oba celky se v létě nepotkávají poprvé, přesně před měsíce zvítězila Energie na Městském zimním stadionu v Kladně 4:2. Zatímco Karlovarští pak většinu dalších utkání odehráli se zahraničními soupeři včetně turnajů v Německu a Rusku, Středočeši připravovali výhradně na domácích kolbištích.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Slavík

Branky a nahrávky: 9. Zaťovič (Pech, Kumstát), 20. Kumstát (Pech, Zaťovič), 46. Zaťovič (Kohn, Kumstát) - 11. Macholda (Hlaváč), 24. Patera (Hlaváč, Bicek)

Rozhodčí: Florian, Kostourek - Maloušek, Belko