Slavia – Plzeň 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 3:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:0 (kon.)
Liberec – Sparta 2:4 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:5 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
HC Škoda Plzeň
Neděle 16.09.2012, 15:00 • O2 arena • Tipsport extraliga

52:40
    Plzeň bude hrát ve třech! Za další faul vysokou holí je vyloučen Marušák. Slávisté tak budou hrát minutu a 57 vteřin ve dvojnásobné početní výhodě.

50:37
    Jakub Lev zasáhl holí do obličeje Růžičku a dostává trest 2+2 minuty. Slávisté tak mají velkou šanci snížit, případně vyrovnat. Zahrají si už pátou přesilovku v zápase.

44:26
    Další šance Hertla, který se řítil na Svobodu. Nakonec za záchrannou brzdu zatáhl St. Pierre, který dostává dvě minuty.

34:56
    Poté ale přišel faul američana Hollwega, který jde na trestnou za vražení na hrazení.

32:20
    Šance hostů pokračovala a nakonec požáry před vlastní brankou řešil Petr Kadlec podražením Boháče.

25:00
    Druhou přesilovku si zahrají domácí. Heřman dostává dvě minuty za krosček.

16:11
    Faulujícím byl Nicholas Johnson, který ve středním pásmu kolenem nedovoleně zastavil protihráče.

01:46
    Slávisté špatně střídali, chvíli jich bylo na ledě šest, čehož si rozhodčí všimli a Tomáš Hertl tak musí odpykat trest pro hráčskou lavici Slavie.

Patrik Kubečka

Branky a nahrávky: 54. Hertl (Kadlec) - 8. Růžička Dan (Lev), 43. Havlíček (Balej, St. Pierre), 60. Balej (Slovák, Vlasák)

HC Slavia Praha: Kopřiva – Kučný, Kadlec, Kempný, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Dresler, Beňovič – Kalla, Žejdl, Tomica – Pospíšil, Hertl, Krenželok – Stránský, V. Růžička, Sklenář – Micka, Jelínek, Poletín
    HC Škoda Plzeň: Svoboda – Dan Růžička, Jeřábek, Slovák, Hanzlík, Marušák, St. Pierre, Boháč – Kratěna, Kovář, Vlasák – Gulaš, Havlíček, Pletka – Balej, Heřman, Johnson – Hollweg, Pitule, Lev - Dvořák

Rozhodčí: Homola, Fraňo - Rozlílek, Kis