Most – Ústí n/L 1:2 (po s.s.) | Kladno – Plzeň 8:2 (kon.)
HBC Kladno
8:2 (2:0, 2:2, 4:0)
HBC Plzeň
Neděle 16.09.2012, 16:00 • Městská hokejbalová aréna u Zimního stadionu • CROSSDOCK Extraliga

44:00
    Teď už se zápas jenom musí dohrát. Do konce zápasu zbývá poslední minuta a o vítězi samozřejmě není pochyb.

To je ode mě vše. Příjemný zbytek sportovního nedělního odpoledne. (21:25:39)

42:23

Nakonec z toho byla jasná kladenská záležitost. Ačkoli se Plzeň ve druhé třetině vzpamatovala, té třetí jasně vládli domácí a přidali soupeři na cestu domů do ranečku další čtyři buchty navíc. Skvělým výkonem se prezentoval Jan Příhoda, jenž nasázel hned tři branky a na dvě přihrál, opomenout ale nemůžeme ani Radima Štěpánika (1+3). V brance rovněž hodně dobře zachytal gólman Hájek.

V příštím zápase zavítá ALPIQ do Jihlavy, poté zajíždí až na dalekou Karvinou. Škoda se s těmito soupeři střetne v opačném pořadí, v sobotu v Karviné, v neděli v Jihlavě.

Střely na branku ve 3. třetině: 15:4

45:00

42:55
    Plzeň jde znovu do čtyř. Za hákování usedl na trestnou lavici Krásný (PLZ).

43:22
    Chowaniec (PLZ) jde na dvě minuty na trestnou lavici za hákování. A posedí si tam až do konce zápasu.

43:22
    Kladno právě vstřelilo branku!
    JAN PŘÍHODA zkompletoval na závěr zápasu hattrick, další využitá početní výhoda ze strany domácího celku. A ještě se navíc bude vylučovat. Takže se hosté oslabení zase nezbaví. Asistence: Tomáš Kudela.

42:28
    Další krásná akce domácích! Šícha se snažil najít Soukupa, ten se napoprvé do míčku netrefil, poté už napodruhé bekhendem zády k Ulčovi ano, ale stejně se ani pak mezi tři tyče netrefil.

41:50
    Protiva na zemi, svedl jeden z ostrých soubojů. Ale dochází na lavičku po svých a je za to odměněn potleskem.

39:30
    Je to pořádná bouře na hřišti, kterou nyní Kladno sneslo na svého soupeře se všemi blesky i hromy. Plzeň je v naprostém rozložení, neví, kam dřív skočit.

41:08
    Kladno hraje v naprosté pohodě. Může si dovolit i takový luxus, že Kudela před Ulčem ve vyložené pozici neskóroval.

40:23
    Vyloučení Plzně. Za vražení na hrazení jde na dvě minuty Malík (PLZ).

38:39
    Kladno si už zápas užívá. Daniel Hnízdil poslal přihrávku na Příhodu, ten pak našel RADIMA ŠTĚPÁNIKA, který si z pravé strany najel před Ulče a pohodlně skóroval. Asistence: Jan Příhoda, Daniel Hnízdil.

38:20
    Plzeň už je trochu frustrovaná. Šícha dotíral před Ulčem a Valenta si to s ním chtěl vyřídit. Vše ukončuje rázný zásah rozhodčího.

37:30
    Výměna stran, klakson zněl jasně a zřetelně.

36:59
    Skvěle zvládnutá přesilovka domácích a opět brzy využitá. DANIEL HNÍZDIL krásně clonil před Ulčem, nejlépe se zorientoval a doklepl míček do branky poté, co vypálil hezky Štěpánik. Jeho druhá branka v zápase. Asistence: Radim Štěpánik, Michal Dědič.

36:32
    Jan Beránek (PLZ) hákoval a jde poprávu na dvě minuty na trestnou lavici. Tohle Plzni vůbec nepomáhá.

36:23
    Nosek nahazoval míček před Ulče, tam tečoval nepříjemně Radek Šíma. Nakonec se ale k zakončení nedostal.

35:56
    Domácí již udržují pohodlný náskok. Nyní jsou na hřišti lepším týmem, Ulč má hodně situací k řešení. Teď je opět posunutá jeho branka.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 3. Kudela (Příhoda), 12. Protiva (Kouba), 16. Hnízdil D., 19. Příhoda (Hnízdil D., Štěpánik), 35. Příhoda (Štěpánik, Kudela), 37. Hnízdil D. (Štěpánik, Dědič), 39. Štěpánik (Příhoda, Hnízdil D.), 44. Příhoda (Kudela) - 24. Benedikt O. (Slanec), 25. Gřonka (Liška, Valenta)

HBC Kladno: Hájek (Schneider) - Dědič, Kudela, Soukup, Čermák, Kouba, M. Hnízdil - D. Hnízdil, R. Šíma, Příhoda, Šícha, Štěpánik, Nosek, Pražák, Protiva, Šrámek, J. Šíma
    HBC Plzeň: Semera (16. Ulč) - Slanec, Chowaniec, Beránek, O. Benedikt, Valenta, Malík - J. Benedikt, Krásný, O. Kejř, Malý, Průcha, Kořínek, Gřonka, Liška, Šiman

Rozhodčí: Havelka, Tuček