Olomouc – Hr. Králové 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kadaň 5:2 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Písek – Třebíč 0:1 (po s.n.) | Beroun – Jihlava 3:2 (po s.n.)
Most – Benátky n/J 2:3 (kon.)
po s.n.
Medvědi Beroun 1933
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 29.09.2012, 17:30 • Městský zimní stadion Beroun • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den z Městského zimního stadionu v Berouně, kde dnes budeme společně sledovat zápas mezi domácími Medvědy a Duklou Jihlava.

Beroun se zatím po šesti odehraných zápasech nachází na předposlední příčce tabulky s celkovým ziskem pěti bodů. V minulém kole se kádr Aleše Tottera představil v Kadani, kde opět nezvládl poslední třetinu a prohrál 1:4.

To hostům z Vysočiny se minulý zápas povedl o mnoho lépe, když si poradili na domácím ledě s Pískem, kterému dokonce nasázeli sedm branek a zvítězili tak jednoznačně 7:1. Před duelem s Medvědy se tedy nachází na šestém místě tabulky 1. ligy.

Nejproduktivnějším hráčem Medvědů je kapitán Aleš Padělek, který si ke čtyřem vstřeleným brankám připsal ještě pět asistencí.

Tabulku kanadského bodování Dukly vede s pěti zásahy a dvěma asistencemi Michal Jeslínek.

Medvědi Beroun 1933: Svoboda (Kůdela) - Nedvěd, Malý, Jáchym, Hertl, Jebavý, Vítek - Vostřák, Karpov, Klhůfek, Padělek, Doležal, Bárta, Palaščák, Pavel, Meidl, Videlka, Hošťálek, Kubeš, Milfait. Trenér: Aleš Totter

HC Dukla Jihlava: Novotný (Ritrich) - Zadražil, Dobrovolný, Jaroš, Ficenc, Kaláb, Kolafa, Podlipník - Hubáček, Nahodil, Zeman, Polcar, Filip, Maliník, Pometlo, Velecký, Pekárek, Čachotský, Malec, Jeslínek, Hodek. Trenér: Petr Vlk

Rozhodčí: Pavlovič - Gerát, Ondráček.

Medvědi pro dnešní domácí zápas získali na post brankáře posilu z Plzně, kterou je velezkušený gólman Adam Svoboda. Mistr světa z Vídně (2005) a vicemistr z Rigy (2006) strávil velkou část své bohaté kariéry v Pardubicích a s pražskou Slávií dokonce v sezoně 2007-2008 slavil titul.

Z Jihlavy sem do Berouna přijela celkem početná skupina fanoušků, těch berounských je zde na domácí zápas zatím pramálo.

Na led už nám nastupují hráči obou dnešních soupeřů.

00:01

00:37
    První střelu domácích vyslal Karpov, který si najel na mezikruží. Novotný pozorný.

01:41
    První ostrý zákrok Svobody proti střele Hubáčka.

03:10
    Beroun se teď chvíli držel v útočném pásmu hostí, branku Dukly ovšem neohrozil.

03:50
    Vostřák se dostal ke střele, ta mu ovšem nesedla, a tak se puku zmocnili hosté.

04:36
    Velecký najel do útočného pásma, vyslal puk na Svobodu, který puk vyrazil na břevno.

05:29
    Zakázané uvolnění Medvědů.

06:19
    Nedvěd se snažil rozjet akci, puk ovšem končí na střídačce Dukly.

06:42
    Vostřák projel celé hřiště a vyslal puk na Novotného, který ho sice neudržel v lapačce, ale žádná vážnější situace z toho nehrozila.

07:26
    Hned po buly zkoušel pálit Padělek. Jihlavskou bránu, ale netrefil.

08:58
    Od modré teď pálil Václav Jaroš, jeho pokus končí po zákroku domácího brankáře na boční síťce.

09:57
    Vhazování před Novotným.

10:20
    A další břevno po střele Nahodila.

10:38
    V následném úniku Medvědů proti jednomu obránci po nahrávce Klhůfka netrefil Karpov bránu.

12:03
    Berounští hráči rozjíždějí další akci od Jebavého.

13:22
    Domácí teď dotírali na branku soupeře, Hošťálek v největší šanci ale netrefil puk, tak jak by si představoval.

14:16
    Jihlavský Ondřej Malec se teď chtěl dostat sám do útočného pásma, ztroskotal však na pozorné obraně Berouna.

14:42
    Vyloučen Vojtěch Zadražil (JIH) na dvě minuty za podražení.

15:42
    Beroun si zatím nevytvořil příliš velký tlak a Jihlava vyhazuje.

16:35
    Po nahrávce svobody až na útočnou modrou pálil Doležal, avšak beton Novotného zareagoval včas.

16:42

17:15
    Do dobré příležitosti se dostal Malec, v těsné blízkosti před Svobodou, ale nestihl touš umístit mezi tři tyče.

18:01
    Dukla právě vstřelila branku! Po nešťastném sražení přihrávky od bruslí Jaroslava Nedvěda je branka připsána MICHALU VELECKÉMU. Bez asistence.

19:26
    A Dukla při chuti. Opět se usadila ve svém útočném pásmu.

20:00

V první třetině byly k vidění šance na obou stranách. Oba brankáři tedy byli v permanenci. Jihlavské poslal do vedení necelé dvě minuty před koncem prvního dějství Velecký. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:28
    Po rychlé souhře hostí pálil Hodek, Svoboda proti němu ale vyjel a puk vyrazil.

21:03
    Na dvě minuty vyloučen za faul loktem domácí Tomáš Doležal (BER).

21:20
    Před bránou se s pukem ocitl úplně volný Jeslínek, jeho bekhendová blafák končí nad.

23:03

24:27
    Padělek zkoušel překvapit Novotného z úhlu.

25:26
    Medvědi v úmyslném postavení mimo hru.

25:58
    Dukla právě vstřelila branku! Zeman nejdříve obkroužil branku domácích a poté krásně předložil puk RADKU HUBÁČKOVI, který se nemýlil. Asistence: Zeman, Kolafa

27:20
    Dukla pečlivě brání modrou čáru.

28:06
    Meidl po rychlém průniku našel pouze připravenou lapačku Novotného.

29:00
    Vostřák se napřahoval ke střele, bylo mu však odpískáno postavení mimo hru.

29:58
    Ani Klhůfkova střela neznamenala pro hosty nebezpečí. Novotný včas vytyčil levý beton.

31:20
    Po nepřesné rozehrávce Jihlavy končí puk až u gólmana Svobody.

32:03
    Ve druhé třetině zatím sledujeme nezáživný hokej.

33:05
    Filip samotný mezi kruhy netrefil Svobodovu bránu.

33:27
    Dukla se dostala do akce dva na jednoho, Adam Svoboda však Zemana vychytal.

33:27
    Pavel Klhůfek (BER) vyloučen na dvě minuty za podražení.

34:30
    Domácí se dostali v oslabení do úniku, který Vostřák vyřešil nepřesnou střelou.

35:27

35:53
    Jihlava stále předvádí ukázkovou obranu modré čáry a Medvědi se nemůžou dostat ke střelbě.

36:14
    Hubáčkovo nahození nebylo pro Svobodu problémem.

36:42
    Velká šance domácích, kde posílal Hertl puk před bránu, ale nikdo z berounských nedokázal dorazit touš za Novotného.

37:13
    Zakázané uvolnění hostů.

37:25
    A Medvědi se dostávají do tempa. Vyloučen Tomáš Kolafa (JIH).

38:12
    Beroun chvíli točil Duklu v jejich třetině. K vážnějšímu ohrožení branky se ovšem nedostali.

38:49
    Beroun právě vstřelil branku!

Domácí využívají přesilovku po akci dva na jednoho. Doležal předložil nahrávku PAVLU VOSTŘÁKOVI, který snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Doležal, Malý

39:49
    Ve volné pozici se ocitl domácí Doležal, který však vystřelil Novotnému pouze do hrudi.

40:00

Druhá třetina přinesla pro oko diváka hokej, který nebyl moc atraktivní. Byly ovšem k vidění dvě branky, a tak po čtyřiceti minutách počítáme stav 1:2. Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

Všechno je připraveno k zahájení poslední dvacetiminutovky dnešního utkání, ve které se budou domácí Medvědi snažit srovnat krok.

40:01

40:37
    Karpov zachytil na modré rozehru hostí a prověřil Novotného.

41:33
    Berounu se snaží držet puk v útočném pásmu, k vážnějšímu ohrožení jihlavské branka to ale zatím nevede.

42:43
    Hertl hledal před bránou Klhůfka, jeho nahrávka byla však sražena.

43:09
    Při snaze domácích o zavezení puku do pásma je pískán ofsajd.

43:25

43:41
    Medvědi teď získávali čas tím, že se snažili držet puk v rohu, následně vyhodili.

44:52
    Karpov vyváží touš a získává tak čas pro Beroun.

45:24
    Vteřinu před návratem Klhůfka si Svoboda připisuje zákrok lapačkou.

45:25

45:26
    Hned po buly následovala další střela Jihlavy, tentokrát pálil Velecký.

45:53
    Jebavý nahodil puk na Novotného a získal tak vhazování v útočném pásmu Medvědů.

46:47
    Po špatné rozehrávce hostů se k puku na modré dostal Jaroslav Nedvěd, jehož střela byla ještě dvakrát tečována. Tím posledním, kdo tečoval puk, byl PAVEL KLHŮFEK. Asistence: Vostřák, Nedvěd

47:51
    Puk končí mimo hrací plochu.

48:16
    Padělek připravil nebezpečnou situaci, když před bránou našel nekrytého Vostřáka. Novotný si připisuje velice složitý zákrok.

48:29
    Na druhé straně předvedl slušnou střelu zápěstím Malec.

48:45
    Po přihrávce rukou je hra vykázána do středního pásma.

49:03
    Hošťálek se ocitl v dobré příležitosti před jihlavským brankářem, ten se ale opět vytáhl.

49:31
    Jihlava v útočném pásmu.

49:53
    Hubáček vyjel před Svobodu, ten puk vyrazil k Zemanovi. Ani ten však nedokázal berounského gólmana překonat.

50:47
    Na dvě minuty vyloučen za zdržování hry Tomáš Ficenc (JIH).

51:40
    Střela Malého končí mimo dosah brány Dukly.

52:38
    Padělek zkouší střílet z každé pozice, tentokrát byla jeho střela sražena obráncem Jihlavy.

52:47

53:09
    Po nepřesném pasu Hertla je pískáno zakázané uvolnění domácích.

54:36
    Následně Hertl vybojoval puk v útočném pásmu, kde se domácí dlouho drželi, nakonec se před odkrytou klecí zjevil Karpov, Novotný ale předvedl fantastický skluz a nedovolil mu skórovat.

55:55
    Teď zase tlačí Dukla.

56:20
    Jáchym nakonec osvobozuje Beroun.

57:15
    Ke konci třetího dějství sledujeme strhující podívanou, kdy sou k vidění šance na obou stranách.

57:50
    Zeman se teď dostal díky odraženému puku do dvou velkých příležitostí. Stav ovšem zůstává nerozhodný.

58:31
    Vhazování před Svobodou.

59:12
    Po chybné rozehrávce Jihlavy mohl rozhodnout Pavel Vostřák, ten však trefil pouze Novotného.

59:42
    Nápor Jihlavy ukončuje přihrávka rukou.

60:00

Po šedesáti minutách je stav nerozhodný, a tak přijde na řadu prodloužení.

Medvědi si již v této sezóně jednou prodloužení vyzkoušeli, a to v minulém domácím zápase, kdy jejich zápas hráči od Jizery šel až do nájezdů, v kterých slavil nakonec Beroun. Zápasy Dukly zatím končili vždy po šedesáti minutách.

60:01

60:10
    Puk končí po náznaku akce Dukly v ochranné síti.

61:01
    Jihlavský nahodil se v útočném pásmu pokusil ohrozit Svobodu, jeho střela byla sražena.

61:48
    První zákrok Svobody v prodloužení, kdy vyjel proti Filipovi přibližně dva metry z brány.

62:30
    Hodek šel sám na Svobodu, ten však předvedl skvělý zákrok vyrážečkou.

63:29
    Po nahrávce Čachotského pálil Jaroš. Gólman domácích vyrazil puk levým betonem.

64:35
    Ruprechtovi se nepovedla přihrávka a puk končí na střídačce Dukly.

64:50
    Obětavým pádem do střely teď Klhůfek udržel naděje Berouna na zisk dvou bodů z dnešního zápasu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V brance Dukly přichází změna na postu brankáře. Místo Novotného se pokusí berounské střelce zastavit David Ritrich.

Jak již bylo zmíněno, Medvědi si již v této sezóně nájezdy zkusili, když oba nájezdníci proměnili. Dukla se zatím v minulých kolech do trestných střílení nedostala.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Proti Svobodovi se rozjel Čachotský, ten ale svůj forhendový blafák nedotáhl.

65:00
    Na straně Berouna proměnil nájezd Aleš Padělek, který přesnou střelou nad vyrážečku posílá domácí do vedení 1:0.

65:00
    Adam Pometlo se téměř zastavil před Svobodou a neměl tak šanci skórovat.

65:00
    Jiří Bárta na straně Berouna neproměnil.

65:00
    Polcar svůj nájezd také neproměnil, a tak si vítězný nájezd připisuje ALEŠ PADĚLEK.

Pro dnešek se loučím ze zimního stadionu v Berouně, odkud si Jihlava odváží jeden bod, domácí Medvědi si díky svému kapitánovi připisují do tabulky body dva. (20:02:38)

Dominik Kameš

Branky a nahrávky: 39. Vostřák (Doležal, Malý), 47. Klhůfek (Vostřák, Nedvěd), 65. Padělek - 19. Velecký, 26. Hubáček (Zeman, Kolafa)

Rozhodčí: Pavlovič - Gerát, Ondráček