Omsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Barys – Novokuzněck 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Čeljabinsk – Lev 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:3 (po s.n.)
Dynamo Moskva – Ufa 4:3 (po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
CSKA Moskva
Sobota 29.09.2012, 13:00 • KrK Uralec • KHL

Závěrečná třetina měla stejný průběh, jako přes kopírák s ostatními. Ihned brzký branka od CSKA Moskva I.Radulovem. A jinak se nic významného nestalo. Celých dvacet minut se dohrávalo v klidu. (15:22:15)

60:00

58:26

58:56
    Stěpanov si našlápl do ofenzívy, ale byl rychle zastaven.

58:00
    Avtomobilist kombinuje v útočné třetině. Ale dlouho se tam nezdrželi. CSKA se osvobozuje.

55:26
    Vyloučen Sefgejev za sekání.

54:15
    Stěpanov také nebezpečně střílel od modré a A.Strelcov tečovat. Staňa si drží stále svoji neprůstřelnost.

53:57
    Kugryšev proškolil domácí obránce a nebezpečně zakončoval, Holt úspěšně zasáhnul.

52:24
    Afanasenkov se snažil se stav něco udělat, ale opět obrana CSKA bezchybná.

51:41
    Hosté kontrolují hru a hrají na čas. Nikam se nehrnou a nechávají hře plynulost. Zápas je zřejmě rozhodnutý.

47:30
    Domácí si až nyní vytvořili nějakou smysluplnou šanci, ale chodí do plných a jen těžko se dostávají ke Staňovi.

47:00
    Barbašev střílel zpoza Makarova a Holt byl v pernamenci.

44:20
    Úroveň hry je hodně nízká. A zatím převládají obrany. Hosté se nikam neženou a vyčkávají na další příležitosti. Jekatěrnburg zatím nedokáže nic vymyslet, proti dobře bránícím hostům.

40:39
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Opěr rychlý nástup do třetiny a znovu IGOR RADULOV překonal Holta a zvyšuje vedení hostů. Asistence: Pavel Dacjuk, Alexandr Radulov.

40:01

CSKA Moskva opět měla vynikající nástup do třetiny. Bleskovou branku zařídil Denisov za 96 sekund. Poté se domácí osmělili a začali více útočit, ale k ničemu to nevedlo, až se hosté začali opět prosazovat a brankové příležitosti narůstali. Holt měl s tím hodně práce. První lajna CSKA Radulové a Dacjuk nebezpečně hrozili snad z každého střídání a Jekatěrinburg nestíhal. Ovšem výborného domácího gólmana se jim napotřetí překonat nepovedlo. Stav tedy 0:2.

40:00

39:44

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 7. Radulov A. (Dacjuk), 22. Denisov (Kvaša), 41. Radulov (Dacjuk, Radulov)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Holt (Borodin) - Mezei, Sokolov, Gusev, Sazonov, Stěpanov, Makarov, Menšikov - Špirko, Simakov, Straka - Piroš, Afanasenkov, Malychin - Strelcov A., Strelcov V., Čisťjakov - Usťjancev, Zavaruchin, Gimatov - Pronin.
    CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) - Mäenpää, Rjasenskij, Denisov, Rylov, Sergejev, Guskov, Marčenko, Gimajev - Radulov I., Radulov A., Dacjuk - Zubov, Persson, Kvaša - Žarkov, Kugryšev, Grabovskij - Sprukts, Barbašev, Ljubimov.

Rozhodčí: Kiseljov, Ščenjov - Jelec, Lazarev