Benátky n/J – Litoměřice 4:3 (po pr.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.) | Třebíč – Beroun 3:0 (kon.)
Ústí n/L – Písek 7:2 (kon.) | Hr. Králové – Šumperk 6:1 (kon.) | Kadaň – Most 3:5 (kon.)
Olomouc – Mladá Boleslav 2:3 (po s.n.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Středa 03.10.2012, 17:30 • Horácký zimní stadion Jihlava • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

První letošní derby mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem má obzvláště pikantní příchuť. Na Horácký zimní stadion totiž Rebelové přijíždí v pozici lídra prvoligové tabulky.

Duklu zastihl úvod sezóny v nevyrovnaných výkonech. Před domácím publikem však jihlavští září, dokázali zvítězit ve 3 ze 4 zápasů.

Rebelové poznali hořkost porážky pouze ve druhém kole proti Hradci Králové, zbylých pět utkání v řadě dokázali zvítězit. Podaří se jim ukořistit všechny body i v Jihlavě? Dozvíte se v našem online přenosu.

Oba týmy jsou v plné rozcvičce, Horácký zimní stadion se začíná slušně plnit, dnešní utkání bude mít skvělou kulisu.

HC Dukla Jihlava: F. Novotný (Rittich) - Zadražil, Dobrovolný, Jaroš, Drtina, Ficenc, Kaláb, Kolafa, Podlipnik - Hubáček, Nahodil, Zeman, Polcar, Filip, Maliník, Krupka, Velecký, Čachotský, Malec, Jeslínek, Hodek

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Suchan) - Morava, Blažek, Protivný, Havel, Soldán, Pavlík, Ostrčil, R. Novotný - Polodna, Endál, Vondráček, Knotek, Ondráček, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Třetina, Stehlík, Musil, Kostourek

Rozhodčí: Minář, Přikryl - Kašík, Wesley.

Obě družstva už jsou na ledové ploše, utkání může začít.

00:01

00:41
    Prvním vyloučeným je Radim Ostrčil (HBR) - 2 minuty - vysoká hůl.

01:11
    Dukle se přesilová hra vůbec nedaří. Rebelové skvěle brání obrannou modrou.

01:57
    Čachotský střílel jen do obránce hostí.

02:41

03:51
    Závar před Novotným, domácí mág raději kotouč zalehl a podržel až na vhazování.

04:39
    Oba týmy jsou spíše opatrné a čekají na chybu svého soupeře.

05:27
    Dolejš skvěle podržel svůj tým, nejprve vychytal výpad Hodka u pravé tyče, následně se stihl přemístit na druhou stranu, kde nožem brusle vychytal druhé Hodkovo zakončení.

06:12
    Další skvělý zákrok Dolejše, tentokráte vychytal z mezikruží pálícího Veleckého.

07:06
    Jihlava je aktivnějším týmem a snaží se vstřelit první branku. Proti je však výborně chytající Dolejš.

07:55
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté udeřili prakticky z první příležitosti. Od modré Novotného propálil TOMÁŠ PROTIVNÝ. Asistence: Petr Polodna, Lukáš Endál.

09:40
    Rychlý útok domácího celku zastavuje ofside.

10:45
    Nebezpečnou střelu Třetiny přes obránce dokázal Novotný vyrazit do rohu.

11:04
    Lukáš Endál (HBR) - 2 minuty - krosček.

12:14
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dolejš dokázal dvakrát vyrazil kotouč, bekhendovou dorážku Čachotského však už lapit nedokázal. Bez asistence.

13:50
    Jihlava je stále aktivnějším týmem, nedokáže se však propracovat před Dolejše.

14:46
    Tomáš Čachotský (JIH) - 2 minuty - podražení.

15:24
    Jihlava zatím přesilovou hru zvládá s přehledem a drží puk daleko od Novotného.

16:46

18:06
    Maliník se rozhodl vzít vše na sebe, prošel s pukem až před Dolejše, jeho náruč však kotouč očekávala.

18:41
    Polcar obkroužil s pukem branku, našel volného Drtinu, který ani nadvakrát nedokázal překonat Dolejše.

19:20
    Radim Ostrčil (HBR) - 2 minuty - podražení.

20:00

První dějství přineslo po jedné brance na obou stranách, nejprve se ujali vedení hosté zásluhou Protivného, jihlavský Čachotský však dokázal srovnat.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:49
    Jihlava usazená před Dolejšem. Brankář hostí však chytá výborně.

21:20

21:37
    Rytnauer po rychlé akci zakončoval do odkryté branky, Novotný však lapačkou v poslední chvíli vyšťáral puk z brankové čáry. Rebelům se to však nelíbí a sesypali se na rozhodčího.

23:26
    Oba týmy hrají aktivně, leč nedokáží se propracovat k vážnějšímu ohrožení Novotného.

24:55
    Zeman v rychlém úniku nasadil housličky obránci hostí a postupoval úplně sám na Dolejše, který jeho pokus o blafák vychytal.

26:24
    Lukáš Nahodil (JIH) - 2 minuty - hákování.

27:29
    Hosté přesilovou hru dokázali využít. Po nacvičeném signálu do odkryté branky skóroval ROMAN VONDRÁČEK. Asistence: Jan Knotek, Václav Meidl.

28:03
    Václav Meidl (HBR) - 2 minuty - podražení.

29:10
    Dukle se přesilová hra vůbec nedaří.

29:26
    Vondráček dokázal nejen vyvézt puk až před Novotného, ale také zakončit. Jeho střelu však domácí gólman vyrazil do rohu.

30:03

31:37
    Jiří Dobrovolný (JIH) - 2 minuty - vysoká hůl.

32:22
    Hosté jsou v přesilové hře silní v kramflecích. Opět se usadili před Novotným a zle mu zatápí.

33:37
    Jihlava v plném počtu.

34:38
    Omlouváme se za technické problémy, které jsou způsobeny internetovým připojením na Horáckém zimním stadionu.

37:13
    Milan Kostourek (HBR) - 2 minuty - sekání

38:01
    Radim Ostrčil (HBR) - 2 minuty - sekání. Domácí mají možnost dvojnásobné početní výhody.

38:18
    DANIEL HODEK využil dvojnásobnou početní výhodu a vyrovnal. Asistence: Tomáš Kolafa.

39:18
    Filip v gólové šanci přestřelil branku.

39:33
    Michal Velecký (JIH) - 2 minuty - hákování.

40:00

Druhá dvacetiminutovka opět přinesla po jedné brance na obou stranách. Rebelové opět vedli zásluhou Vondráčka, v závěru však vyrovnal Hodek ve dvojnásobné početní výhodě.

Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:01

41:52
    Oba týmy v plném počtu. Jihlava nastěhovaná před Dolejšem.

42:30
    Na lavici hanby odjel pykat Ladislav Rytnauer (HBR) na 4 minuty (2 minuty podražení a 2 minuty hrubost).

43:46
    Hosté skvěle brání, Jihlava se jen těžko dostává před Dolejše.

44:53
    Hosté stále odolávají.

45:39
    Jihlava se v přesilové hře evidentně trápí.

46:30

48:12
    Oběma celkům evidentně dochází síly. Hra ztratila na náboji.

49:48
    Dnešnímu utkání přihlíží 2718 diváků.

50:58
    Rebelové se usídlili před Novotným, nedokáží si však vypracovat střeleckou příležitost.

51:30
    Matič Podlipnik (JIH) - 2 minuty - podražení.

51:59
    Hosté využívají další přesilovou hru. Po pěkně sehrané akci zakončoval RADEK NOVOTNÝ. Asistence: Ladislav Rytnauer.

53:26
    Obdržená branka jihlavské nepoložila. Hráči v červeném se tlačí dopředu a snaží se o vyrovnání.

54:16
    Tomáš Kolafa (JIH) - 2 minuty - sekání.

54:58
    Dukla se vyhozením přes celé kluziště osvobozuje.

56:07
    Uklidnit hosty mohl Kostourek, ale v individuální akci mířil mimo branku.

56:16

57:44
    Rebelové drží puk daleko od Dolejše a drží stále jednobrankový náskok.

58:15
    Dukle se nedaří vymanit z obranného pásma.

59:15
    Novotný na střídačce, Dukla v šesti.

59:51
    Jihlava mohla vyrovnat, ale v úplném závěru nedokázala propasírovat puk za záda ležícího Dolejše.

60:00

Hosté v závěrečné dvacetiminutovce přidali třetí branku a zaslouženě si tak z Jihlavy odváží plný bodový zisk. Z Horáckého zimního stadionu se s Vámi loučím a těším u dalšího zápasu na shledanou. (19:48:59)

Luboš Jaroš

Branky a nahrávky: 13. Čachotský, 39. Hodek (Kolafa) - 8. Protivný (Polodna, Endál), 28. Vondráček (Knotek, Meidl), 52. R. Novotný (Rytnauer)

HC Dukla Jihlava: F. Novotný - Ficenc, Podlipnik, Drtina, Kolafa, Zadražil, Dobrovolný, Jaroš - Hodek, Čachotský, Nahodil - Malec, Filip, Jeslínek - Hubáček, Zeman, Velecký - Maliník, Krupka, Polcar
    HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš - Soldán, Ostrčil, Protivný, Pavlík, Morava, R. Novotný - Vondráček, Knotek, Meidl - Polodna, Třetina, Endál - Ondráček, Kostourek, Rytnauer - Musil, Štěpánek, Stehlík

Rozhodčí: Minář, Přikryl - Kašík, Wesley