Machačkala – Young Boys 2:0 (kon.) | Kazaň – Partizan Bělehrad 2:0 (kon.) | Neftçi Baku – Inter 1:3 (kon.)
Basilej – Genk 2:2 (kon.) | Fehérvár – Sporting 3:0 (kon.) | Kirjat Šmona – Lyon 3:4 (kon.)
Sparta – Ath. Bilbao 3:1 (kon.) | Lazio – Maribor 1:0 (kon.) | Panathinaikos – Tottenham 1:1 (kon.)
Met. Charkov – Rapid 2:0 (kon.) | Rosenborg – Leverkusen 0:1 (kon.) | Hannover – Levante 2:1 (kon.)
Helsingborg – Twente 2:2 (kon.) | Liverpool – Udinese 2:3 (kon.) | Atlético – Plzeň 1:0 (kon.)
Marseille – AEL Limassol 5:1 (kon.) | Coimbra – Hapoel Tel Aviv 1:1 (kon.) | Mönchengladbach – Fenerbahce 2:4 (kon.)
Club Bruggy – Marítimo 2:0 (kon.) | Newcastle – Bordeaux 3:0 (kon.) | Molde – Stuttgart 2:0 (kon.)
FCSB – Kodaň 1:0 (kon.) | AIK Stockholm – Dněpropetrovsk 2:3 (kon.) | Eindhoven – Neapol 3:0 (kon.)
AC Sparta Praha
3:1 (2:0)
Athletic Bilbao
Čtvrtek 04.10.2012, 19:00 • Generali Arena • Evropská liga

Po dvou kolech je v čele skupiny I se šesti body Olympique Lyon. Sparta se dnešní výhrou vyšvihla na druhé místo a před třetí Kirjat Šmonou i čtvrtým Bilbaem má náskok dvou bodů.

Za tři týdny Sparta zde v Generali Areně přivítá izraelského mistra a případnou výhrou by mohla udělat významný krok k postupu do jarní části soutěže. Z radující se Letné přeji příjemný zbytek čtvrteční noci a při pondělním ligovém utkání Sparty s Baníkem Ostrava se těším opět na přečtenou. (20:55:36)

Skóre otevřel v 26. minutě šťastnou trefou Zápotočný, na jehož branku ještě do přestávky přesnou hlavičkou navázal Balaj. Po změně stran Kadlec vybojoval pokutový kop, který bezpečně proměnil v třetí branku Hušbauer a na sparťanské radosti už nic nezkazila ani jediná trefa hostů, kterou obstaral v 73. minutě Oscar de Marcos.

Na Letné je dobojováno! Sparta po dvaceti letech na evropské scéně poráží španělského soupeře a výrazně vylepšuje svoji pozici do pokračování základní skupiny I v Evropské lize!

90+4
    Domácí se snažili udržet co nejvíce sekund u rohového praporku, nakonec o míč přišli. Po žlutém faulu Pavelky budou hosté muset hrát postupným útokem, Sparťané stačili zaujmout obranné postavení.

90+3
    K velkému potěšení sparťanských fanoušků vybojoval rohový kop Přikryl.

90+3
    Průnikem po levém křídle neuspěl Ismael Lopez a nepřesným centrem nasměroval míč pouze k Vaclíkovi.

90+1
    Venezuelský stoper Amorebieta ještě v závěru vidí žlutou kartu.

90
    Čtvrtý sudí Venâncio Tomé už drží na hlavou tabuli se svítící čtyřkou. Tolik minut k dnešním devadesáti přidává hlavní arbitr de Sousa.

89
    Po jejich druhé snaze zůstal ležet v pokutovém území Balaj a za pomoci zdravotníků kulhá za brankovou čáru do zámezí.

89
    Hosté během krátké chvíle vybojovali dva rohové kopy, oba rozehráli po zemi, ovšem ohrozit Vaclíka nijak nedokázali.

87
    Závěrečné střídání dnešní fotbalové bitvy. Za skandovaného potlesku je ze hry stažen Václav Kadlec a do závěrečných minut vbíhá na hřiště Tomáš Přikryl.

86
    Iraolův nákop do pokutového území s přehledem pokryl brankář Vaclík a dlouhým odkopem nasměroval míč až k útočnému rohovému praporku. Tam proti Balajovi musel vyběhnout i brankář Iraizoz a ve spolupráci s kapitánem Gurpegim získali odkop od hostující branky.

85
    Po počínajícím netrpělivém pískotu sparťanských fandů už portugalský sudí vpouští Balaje zpět do boje. Albánský útočník si už stačil vybojovat přízeň domácích fanoušků, kteří na protilehlé tribuně skandují jeho jméno.

84
    Po krátkém ošetření už se Balaj hlásí o návrat do hřiště, zatím však nebyl vyslyšen hlavním rozhodčím.

82
    Ander Herrera příliš nad rámec pravidel atakoval Balaje a od sudího de Sousy inkasuje žlutou kartu. K albánskému útočníkovi poté museli doběhnout zdravotníci s nosítky.

82
    Poprvé v akci Fernando Llorente, po přistrčení Muniaina do pokutového území se ale nedokázal probít kolem Švejdíka a včas vyběhl k míči brankář Vaclík.

81
    Po individuálním průniku skončil před pokutovým územím v pozici vleže Kadlec a těžce se zvedá z trávníku, sudího de Sousu ale celá situace nechává ledově klidným.