Chabarovsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:3 (po s.n.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
N.Novgorod – Omsk 7:3 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:2 (kon.) | Mytišči – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 2:4 (kon.)
po s.n.
Metallurg Novokuzněck
2:3 (0:1, 1:1, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 08.10.2012, 14:00KHL

Sledovali jsme vyrovnané utkání, ve kterém byli nakonec šťastnější hosté, kteří vyhráli v samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Josef Straka. To je z mé strany vše a těším se u dalších on-line přenosů. Na počtenou. (16:36:22)

65:00
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!

Rozhodující samostatný nájezd proměnil JOSEF STRAKA a Jekatěrinburg tedy vítězí. Bez asistence.

Hostující Malychin dává a je dobojováno.

Domácí Turukin na Holta nevyzrál a s Mettalurgem to nevypadá vůbec dobře.

Puk si vzal Josef Straka, který se nemýlil.

Další nájezd neproměnil domácí Robitayl.

Jako první jel Žmakin, ale nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi tohoto zápasu musí rozhodnout samostatné nájezdy, které začnou za malý okamžik.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:01
    Oddechový čas pro domácí.

62:59
    Žádnou velkou šanci nám zatím prodloužení nepřineslo. To se ale dalo čekat.

61:38
    Od modré vystřelil domácí Metljuk, ale Holta nepřekonal.

60:01

Ve třetí třetině padla jedna branka, kterou vstřelil domácí Černych. Stav utkání je tedy po šedesáti minutách 2:2 a na řadu přijde prodloužení.

60:00

59:33
    O vítězi zřejmě rozhodne prodloužení, nebo samostatné nájezdy.

58:31
    Vyloučení na obou stranách. Na trestnou lavici odchází Mezei a Lazarev.

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 31. Turukin (Kurepanov), 55. Černych (Sopel, Metljuk) - 7. Mezei (Simakov, Žmakin), 26. Strelcov (Sazonov), 65. Straka

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Ključinkov) - Romanov, Metljuk, Arzamascev, Jacenkov, Megalinskij, Grišin - Kurepanov, Lazarev, Černych, Kagarlickij, Simon, Robitayl, Vyglazov, Mereskin, Turukin, Nazarov, Bumagin, Žafjarov, Jefimov
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Holt (Borodin) - Gusev, Stěpanov, Sazonov, Kurbatov, Mezei, Makarov, Sokolov, Meňšikov - Pronin, Špirko, Simakov, A. Strelcov, Piroš, V. Strelcov, Gimatov, Čisťjakov, Straka, Zakirov, Malychin, Žmakin

Rozhodčí: Naumov, Petrov