Chabarovsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:3 (po s.n.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
N.Novgorod – Omsk 7:3 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:2 (kon.) | Mytišči – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 2:4 (kon.)
po s.n.
Metallurg Novokuzněck
2:3 (0:1, 1:1, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 08.10.2012, 14:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Přeji krásné odpoledne všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga dnes pokračuje dalším kole a my budeme sledovat utkání mezi Novokuzněckem a Jekatěrinburgem. Favoritem tohoto duelu je domácí celek.

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Ključinkov) - Romanov, Metljuk, Arzamascev, Jacenkov, Megalinskij, Grišin - Kurepanov, Lazarev, Černych, Kagarlickij, Simon, Robitayl, Vyglazov, Mereskin, Turukin, Nazarov, Bumagin, Žafjarov, Jefimov

Rozhodčí: Naumov, Petrov.

00:01

01:47
    Oba týmy se hned od úvodních vteřin tlačí dopředu, ale na první šanci stále čekáme.

02:33
    Domácí kombinovali v obranné třetině Jekatěrinburgu, ale nic z toho nebylo.

03:48
    Hráči Mettalurgu jsou zatím aktivnější, ale nedokázali z toho nic vytěžit.

04:55
    Pálil hostující Kurbatov, ale domácí brankář byl na svém místě. Poté to ještě zkusil Gimatov, ale ani on neuspěl.

05:38
    Další střela, tentokrát ji vyslal hostující Alexandr Strelcov, ale pálil nad branku domácích.

05:44
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Za podražení je vyloučen domácí Simon.

06:59
    Od modré pálil Mezei a následně Makarov, ale ani jeden se nedokázal prosadit.

07:00
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!

Ale po další akci je tu první branka dnešního zápasu. K puku se dostal opět BRANISLAV MEZEI, který tentokrát mířil přesně a poslal Jekatěrinburg do vedení. Asistence: Alexej Simakov, Stanislav Žmakin.

08:21
    Vyrovnat se pokoušel Nazarov, ale Holta nepřekonal.

09:38
    Domácí Robitayl ztratil puk a hosté šli do přečíslení dva na jednoho. Puk si vzal aktivní Žmakin, který ale branku Mettalurgu přestřelil.

10:01
    Další přesilovka pro hosty. Za hrubost je vyloučen domácí Jefimov.

10:58
    Domácím se podařilo vyhodit.

12:01

13:04
    Po rychlé akci pálil domácí Grišin, ale branku hostů netrefil a Holt nemusel zasahovat.

14:33
    Na druhé straně se dostal ke střele Sazonov, ale jeho rána také nebyla přesná a stav utkání se tak nemění.

15:41
    Do šance se tlačil i Piroš, ale nakonec z toho opět nic nebylo.

16:55
    Hra se malinko uklidnila a vypadá to, že v první třetině se už další branky nedočkáme.

17:39
    A přesilovou hru si vyzkouší i domácí. Vyloučen je totiž hostující Makarov.

18:22
    Od modré pálil Megalinskij, ale nedokázal vyrovnat. Následně se dostal ke střele Kagarlickij, ale ani on nerozvlnil síť.

19:39

20:00

První třetina je minulostí. Viděli jsme v ní jednu branku, kterou vstřelil hostující Branislav Mezei. Jekatěrinburg tedy vede o jednou branku a druhá třetina bude určitě hodně zajímavá. Začne přibližně v 14:50.

20:01

20:10
    Za hrubost byl vyloučen hostující Kurbatov.

20:55
    Hostům se podařilo vyhodit.

21:48
    Do šance se dral Metljuk, ale skvěle zasáhl opět Holt.

22:10

23:44
    Další střelu vyslal Lazarev, ale Holt byl opět na svém místě a ani tentokrát ho domácí hráč nepřekonal.

24:59
    Nyní tempo hry malinko upadlo a k vidění není žádná šance. Stále jsou ale aktivnější domácí borci.

25:11

A po rychlé akci vedou hosté už o dvě branky. Další gól Jekatěrinburgu vstřelil ALEXANDR STRELCOV. Asistence: Alexandr Sazonov.

25:56
    Další komplikace pro domácí. Vyloučen je totiž Kagarlickij.

26:48
    Hostům se ale nyní přesilovka vůbec nedaří.

27:56

28:44
    Od modré vypálil domácí Romanov, ale Holt dnes chytá fantasticky.

29:59
    Další velká chyba domácích obránců. Strelcov šel sám na branku, ale gól nedal.

30:42
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!

Potvrdilo se pravidlo nedáš, dostaneš. Po bleskovém protiútoku vstřelil kontaktní branku KONSTANTIN TURUKIN. Asistence: Denis Kurepanov.

31:11
    Vyloučení na obou stranách. Na dvě minuty odchází Grišin a Malychin.

32:04
    Jefimov přihrával před branku, kde byl Mereskin, ale ten nedokázal překonat Holta.

34:21
    Domácí jsou nyní o poznání aktivnější a stále se tlačí dopředu. Všechny střely ale výborně chytá Holt.

35:41
    Ke střele se dostal i domácí Arzamascev, ale ani jeho rána nebyla úspěšná.

37:21
    Na druhé straně zahrozil Gimatov, ale Lazušin předvedl dobrý zákrok a drží svůj tým.

37:41
    na dvě minuty odchází na trestnou lavici domácí Kagarlickij.

38:48
    Od modré pálil aktivní Mezei, ale tentokrát jeho střelu domácí brankář chytil.

39:09
    Za podražení je vyloučen hostující Stanislav Žmakin.

40:00

A je za námi druhá třetina. Viděli jsme v ní dvě branky. Nejdřív zvýšil vedení hostů Strelcov, ale o několik málo minut později snížil Turukin. Třetí třetina začne přibližně v 15:40.

40:01

40:50
    Domácí tlačí. Od modré pálil Megalinskij, po něm i Robitayl, ale ani jedna střela se neujala.

41:09

43:02
    Nyní to zkoušel i domácí Nazarov, ale ani on nedokázal vyrovnat. Opět zasáhl skvělý Holt.

44:28
    Z blízka zakončoval Robitayl, ale Holt byl opět úspěšnější.

45:11
    Následně pálil od modré Lazarev, ale ani tentokrát z toho není branka.

47:05
    Na dvě minuty je vyloučen domácí Turukin.

48:11
    Vypálil Simakov, ale Lazušin jeho pokus chytá.

49:05

50:22
    Domácím hráčům už moc času na vyrovnání nezbývá.

52:18
    Hosté ale výborně brání a nepouští domácí hráče do žádných šancí.

53:41
    Nyní to zkoušel domácí Nazarov, ale ani tentokrát neuspěl. Hosté stále vedou nejtěsnějším možným rozdílem.

53:59
    Vzápětí vypálil i Grišin, ale jeho projektil opět zastavil pozorný Holt.

54:20

Tak domácí hráči se přeci jen dočkali vyrovnávací branky, a nutno dodat, že zcela zaslouženě. K puku se dostal DMITRIJ ČERNYCH, který prostřelil brankáře Holta. Asistence: Brent Sopel, Filipp Metljuk.

56:21
    Domácí jsou i nadále aktivnější, ale další dvě střely zlikvidoval Holt.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:31
    Vyloučení na obou stranách. Na trestnou lavici odchází Mezei a Lazarev.

59:33
    O vítězi zřejmě rozhodne prodloužení, nebo samostatné nájezdy.

60:00

Ve třetí třetině padla jedna branka, kterou vstřelil domácí Černych. Stav utkání je tedy po šedesáti minutách 2:2 a na řadu přijde prodloužení.

60:01

61:38
    Od modré vystřelil domácí Metljuk, ale Holta nepřekonal.

62:59
    Žádnou velkou šanci nám zatím prodloužení nepřineslo. To se ale dalo čekat.

64:01
    Oddechový čas pro domácí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi tohoto zápasu musí rozhodnout samostatné nájezdy, které začnou za malý okamžik.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jel Žmakin, ale nedal.

Další nájezd neproměnil domácí Robitayl.

Puk si vzal Josef Straka, který se nemýlil.

Domácí Turukin na Holta nevyzrál a s Mettalurgem to nevypadá vůbec dobře.

Hostující Malychin dává a je dobojováno.

65:00

Rozhodující samostatný nájezd proměnil JOSEF STRAKA a Jekatěrinburg tedy vítězí. Bez asistence.

Sledovali jsme vyrovnané utkání, ve kterém byli nakonec šťastnější hosté, kteří vyhráli v samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Josef Straka. To je z mé strany vše a těším se u dalších on-line přenosů. Na počtenou. (16:36:22)

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 31. Turukin (Kurepanov), 55. Černych (Sopel, Metljuk) - 7. Mezei (Simakov, Žmakin), 26. Strelcov (Sazonov), 65. Straka

Avtomobilist Jekatěrinburg: Holt (Borodin) - Gusev, Stěpanov, Sazonov, Kurbatov, Mezei, Makarov, Sokolov, Meňšikov - Pronin, Špirko, Simakov, A. Strelcov, Piroš, V. Strelcov, Gimatov, Čisťjakov, Straka, Zakirov, Malychin, Žmakin

Rozhodčí: Naumov, Petrov