Chabarovsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:3 (po s.n.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
N.Novgorod – Omsk 7:3 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:2 (kon.) | Mytišči – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 2:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 08.10.2012, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Zápas nakonec končí výsledkem 4:2. Nutno podotknout, že pro Jaroslavl naprosto zasloužené skóre. Dvě branky Astany padly až v samotném závěru, kdy tři minuty před koncem snížil Ruděnko a na končených 4:2 Dawes. Jak sem již zmiňoval pro neutrálního diváka, byl tento zápas velmi zajímavou hokejovou podívanou. Dnešní zápas se hrál také před krásnou kulisou a to devíti tisíc lidí. Já se s konstatováním, že Lokomotiv byl lepší, s vámi loučím a u dalších onlajnů KHL napočtenou. (19:20:39)

60:00

59:59
    Astana právě vstřelila branku!
    NIGEL DAWES kosmeticky upravuje skóre sekundu před koncem na 2:4. Bez asistence.

59:40
    Astana se až nyní dostala do obranného pásma Jaroslavle.

59:08
    Višněvskij dostává dvě minuty za faul loktem. Poslední šance kazašské Astany, jak snížit skóre.

59:02
    Astana však přišla o puk a musí znovu od své vlastní brány.

58:46
    Ještě souboj za klecí Varlamova.

56:53
    Hedman skvěle našel volného KONSATINA RUDĚNKA a ten střelou do odkryté klece Varlamova, snižuje stav na 1:4 z pohledu Barysu. Asistence: Victor Hedman, Maxim Spiridonov.

56:17

55:13
    Dvou minutové vyloučení neminulo hráčskou lavici Jaroslavle. Ta hrála v šesti. Trest si odpykává hráč Dmitrij Malcev.

55:12
    Jaroslavl jak kdyby byla v pásmu Astany přilepena lepidlem.

54:17
    Konstantin Ruděnko dostává dvě minuty za sekání.

53:18
    Galimov pěkným sólem ukličkoval obránce Barysu a střelou donutil brankáře Poluetkova k zákroku betonem.

52:35
    Flood se porval s Puškarjovem. Domácí hráč tuto rvačku vyhrál. Oba dva jsou vyloučeni na 5 minut + do konce utkání.

52:35
    A měli jsme tu pěstní souboj jeden na jednoho!

52:23
    Puk za bránou Varlamova. Ten přenechává spoluhráčům puk.

51:51
    Brandon Bochenski nyní předvedl krásný bodyček, čímž rozpískal celou arénu.

51:15
    Nepřesná střela Litviněnka a opět protiútok domácích.

49:35
    Višněvskij vystřelil, ale gólman hostů si ze střelou poradil.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 24. Kaljužnyj, 29. Kulikov (Kozlov), 32. Flood (Anisimov), 45. Černikov (pen.) - 57. Ruděnko (Hedman, Spiridonov), 60. Dawes

Lokomotiv Jaroslavl: Varlamov (Kolesnik) - Kronwall, Flood, Kozlov, Kručinin, Kaljužnyj - Višněvskij, Amirov, Černikov, Petrov, Averin - Kulikov, Lepistö, Plotnikov, Anisimov, Malcev - Jakovlev, Apalkov, Galimov, Jašin Oleg, Kartajev
    Barys Nur-Sultan: Lassila (od 32. Poluetkov) - Hutchinson, Grigorjev, Dawes, Bočenskij, Boyd - Novopašin, Hedman, Spiridonov, Ruděnko, Upper - Litviněnko, Savčenko, Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov - Fadějev, Beljakov, Poliščuk, Krasnoslobodcev, Rachanov

Rozhodčí: Vasiljev, Sčenjov - Michaijevič, Nesterov