Chabarovsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:3 (po s.n.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
N.Novgorod – Omsk 7:3 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:2 (kon.) | Mytišči – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 2:4 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
Avangard Omsk
Pondělí 08.10.2012, 17:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Závěrečná část utkání byla jasně v režii domácích, kteří hostujícímu Omsku vůbec nic nedovolili. Hattrick si připsal nejlepší hráč utkání Dmitrij Makarov, který už zvyšoval na 6:3. Ke konci třetiny ještě pečetil výborný výkon svého týmu na konečných 7:3 Martin Thörnberg, který nedal ze svého oblíbeného místa u pravéh mantinelu Rämövi šanci. (19:15:14)

60:00

59:23
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    A další branku přidal v přesilové hře MARTIN THÖRNBERG, který po přihrávce Makarova, nedal Rämövi šanci. Asistence: Dmitrij Makarov.

58:36
    Vyloučen hostující Ivanov.

Dnešní utkání sleduje 5600 diváků. Vyprodáno.

56:35
    Přesto nepřestává bušit do soupeře, který mu však bere puky už ve středních pásmu.

56:00
    Omsk cití, že už je rozhodnuto.

55:00
    A DMITRIJ MAKAROV dává svůj třetí branku v utkání, to je hattrick! Z vlastní poloviny vybruslil do střelecké pozice a pod vyrážečku nedal Rämömu šanci. Asistence: Martin Thörnberg.

54:58
    Ale dále Omsk tlačí. Ovšem ke střele se nedostává. Naopak puk berou domácí.

54:49
    Ale Koval rychle ukončuje střeleckou naději Nikitina, který střílel od modré.

54:45
    Omsk se konečně dostal do útočné třetiny.

54:00
    Hosté začínají útok od své branky, ale jsou zastaveni už ve střední části.

53:36
    Omsk se ale spíše brání náporu, protože Torpedo skvěle bruslí. A vytváří si převahu.

52:45
    Hru ovládají skvěle bránící domácí, kteří nedovolují žádnou komplikaci a zkušeně si hlídají náskok.

51:21
    A také výborný Koval, který zlikvidoval nahozený puk.

51:00
    Ale už útočí hosté.

50:30
    A znovu skvělý Rämö drží svůj tým stále ve hře. Domácí stupňovali svůj tlak.

49:21
    Závar před hostujícím brankářem, který nyní drží svůj tým. Zakročil před dorážejícím Varnakovem.

48:35

47:55

47:11
    A backendem překonává Rämö, který byl bezmocný. MICHAIL VARNAKOV vrací svému týmu vedení.

46:39
    A po pravé straně ujíždí Varnakov do samostatného nájezdu.

46:35
    Ale síly se vyrovnají za sekání vyloučen Pujacs.

46:40
    Ale domácí dostali puk alespoň do středního pásma.

46:30
    Omsk obléhá branku Novgorodu.

45:55
    Ruslan Zajnullin dostal menší trest za vysokou hůl.

46:00
    Při kterém nechtěně faulova. A hosté si zahrají přesilovku.

45:40
    Novgorod očividně nestíhá, přesto vyráží k nebezpečným protiútokům.

45:18
    A Omsk dále v náporu.

43:27
    Avangard právě vstřelil branku!
    Ale hned vzápětí Omsk vrhl do třetiny Novgorodu, kde za brankou vybojoval zpátky nahozený puk Kuparinen a nahrál před branku na volného ALEXANDRA FROLOVA, který neváhal a překonal pohodlně Kovala. Asistence:

42:22
    Hietanen zavezl puk do třetiny a rozehrál ho na druhou stranu, kdy byl volný MARTIN THÖRNBERG, který poslal puk za Rämövy záda. Asistence: Juuso Hietanen, Mikko Kousa.

42:22
    A hosté zavřeli svého soupeře v jeho třetině.

41:50
    Za nedovolené bránění však dostane menší trest hostující Pěrvušin, který to s napadáním protihráče přehnal.

31:26
    Ale již úřaduje Omsk ve třetině domácích a i Koval měl plné ruce práce.

30:50
    A překvapivě v pernamenci hostující Rämö, který ovšem svůj první zákrok ve třetí třetině zvládl.

40:01

Opět v úvodu byli lepší domácí a jejich převaha znamenala díky Kousavovi vedení o dvě branky - 3:1. Hosté se potom do soupeře více obuly a značně ho přehrávali a mačkali v jeho defenzivě. Ale Kovala se svojí obranou drželi. Jejich tlak byl zastavován pouze kvůli zbytečným faulům z vlastních řad, ze kterých ovšem domácí Novgorod nic nevymyslel. A byl po zásluze potrestán, když už se zdálo že Omsk v této třetině branku nedá, udeřil. Ve 36. minutě se náhodně ujal puku na útočné modré Frolov, který střílel do připraveného Kovala, jemuž puk propadl mezi betony a kotouč dorazil do branky Sergej Kosticyn - 3:2. To byla žívá voda pro hosty, kteří už snad ani sami nevěřili, že branku dají. Opět zavřeli svého soupeře z Novgorodu v jeho třetině a Koval se hodně zapotil. Ale těsné jednobrankové vedení svého týmu udržel. Máme se ve třetí třetině na co těšit.

40:00

39:52
    A Pěrežogin dostal parádní pas, ovšem tváří v tvář Kovala neprostřelil.

39:41
    Ale rychle se vrací.

39:29
    Omsk znovu vyhozen ze třetiny Novgorodu.

39:10
    Už je na střídačce.

39:05
    Ale je přerušeno. Kousa se nezvedá.

39:02
    Ale nikam se nedostali. A Kousa byl poslán tvrdě na mantinel. Nic se neděje.

39:00
    Hosté začínají útok od své branky.

38:09
    Za podražení si jde odpočinout domácí Ugarov.

38:00
    Kovalův parádní zákrok před dorážejícím Popovem, který byl faulován.

37:25
    A Omsk v dalším náporu.

37:00
    Domácí jsou očividně v útlumu, přesto stále dobře brání.

35:54
    Alexandr Frolov si vybruslil a vystřelil na Kovalova, kterému puk vypadl mezi betony. A SERGEJ KOSTICYN dorazil puk za jeho záda - 3:2. Asistence: Alexandr Frolov.

35:10

35:00
    Ale už je opět rozestavěný ve třetině soupeře.

34:44
    Novgorod se nikam nežene sbírá cenné sekundy ve své přesilovce.

34:00
    Omsk vyhazuje.

33:42
    Novgorod v útočné třetině.

33:10
    Za nedovolené bránění vyloučen opět hostující hráč Taratuchin.

33:00
    Omsk se snaží s utkáním ještě něco udělat, a otevírá své vrátka.

Komerční přestávka.

32:29
    Nyní si nabruslil Mozer do střelecké pozice, ale Koval si povyjel proti jeho ráně a sklapl v čas své betony.

32:05
    Hra má velké tempo a hráči se střídají v bleskových akcích.

31:40

31:25
    A na druhé straně Varlamov, jej nedal do prázdné branky.

30:29
    A zakončoval Thörnberg z pravého mantinelu, Rämö však jeho střelu chytil.

30:21
    Ale už je v útočném pásmu.

30:00
    Novgorod téměř neútočí.

29:40
    Za nedovolené bránění ovšem vyloučen Něstěrov a tlumí nápor svého týmu.

29:30
    A další rána hned po buly, opět Něstěrov, tentokrát byl přesnější, ale Koval byl pozorný. Tlak Omsku se stupňuje.

29:20
    V další akci Něstěrov, který zkusil své štěstí, ale netrefil branku.

29:05
    A střela na Kovala, Varlamov střílel od modré. Ovšem domácí brankář měl pěkný výhled a jeho přízemní střelu neměl problém chytit.

29:00
    Omsk v náporu.

28:27
    Snaží se lépe bránit svoji modrou. Omsk má problémy založit útok.

28:13
    Novgorod už nenapadá tolik hluboko.

28:00
    Omsk dostal hru alespoň do středního pásma.

27:58
    Ale domácí dál v náporu. Zajnullin s Černovem motali hlavu hostující obraně. Byli však zastaveni.

26:09
    MIKKO KOUSA dostal parádní přihrávku z poza branky a využívá přesilovou hru. Hosté naprosto propadli v prostoru před brankou. Rämö byl bezmocný. Asistence: Dmitrij Makarov, Martin Thörnberg.

25:39
    A fauloval. Pervušin dostal menší trest za podražení.

25:39
    Ale Omsk je zpátky ve třetině.

25:20
    Ale už se domácí osvobozují.

25:00
    Hra se přelévá z poloviny na druhou. Omsk v nátlaku.

24:27
    A další nápor na hostujícího brankáře, ten svůj tým i nyní podržel.

24:20
    Neprostřelil Rämö.

24:17
    Ale opět Makarov bere puk a obchází obránce.

24:09
    Hosté v tlaku.

24:00
    Hosté vyrovnávají hru, vydrželi úvodní nápor Novgorodu a začínají sami přecházet do ofenzívy.

23:21
    Ale také Omsk zahrozil do střeli se pouštěl Taratuchin.

23:00
    A vyhazují puky.

22:34
    Nyní je hra hodně neuspořádaná, ale hosté se spíše brání.

22:07
    A hosté si hned vzali puk a jeli do třetiny Novgorodu, konkrétně Frolov.

22:00
    Znovu zákrok Rämö, který kryl střelu z dálky.

21:33
    Ale nyní domácí zavřeli Omsk v jeho třetině, ale od mantinelu nic nevymysleli a hosté je ubránili.

20:21
    Pěrežogin se hne v úvodu tlačil do šance, ovšem domácí ho hned zastavili.

20:01

Domácí byli na začátuk zápasu jasně lepší a přehrávali Omsk, který se ještě neprobral do utkání. Hned za 129 sekund udeřil Makarov, který překonal ještě studeného Römä. Hosté zvýšili aktivitu a domácí od desáté minuty k ničemu nepustili, a také za to byli odměněni vyrovnávací brankou na 1:1. A dál mačkali Novgorod v jeho třetině. Několikrát pomohl i skvělý Koval. Ovšem v 17. minutě přišlo varování obrana hostů zapoměla na Gorbunova, který jel sám na branku, ale Rämö parádně zakročil. Ale na střelu v čase 19:32 už nedosáhl, když ho z ostrého úhlu překvapil znovu Makarov - 2:1.

20:00

19:32
    A znovu DMITRIJ MAKAROV, který překonal z ostrého úhlu vyjetého Rämö, který spíše počítal s nahrávkou. Blesková odpověď domácích, kteří byli od poloviny zápasu pod tlakem. Asistence: Alexej Vasiljev.

19:30
    Ale byl zastaven a protiútok domácích.

19:26
    Omsk rozvijí útok od své branky.

18:07
    Omsk zachytil jejich přihrávku hned na modré a Ivanov vystřelil na Kovala, ovšem skvělý zákrok domácího brankáře vše zachránil.

17:54
    Omsk v tlaku, Ale Novgorod zkušeně vyčkává.

17:20
    Omsk znovu ve třetině domácích. V této části zápasu jasně dominuje herně.

16:59
    Na druhé straně se snažil zahrozit Popov, ale obrana ho zastavila a jeho polostřelu zastavil Koval.

16:24
    A ve velké příležitosti Gorbunov, který se řítil sám na Rämöho, ale vystřelil těsně nad.

15:34

15:28

15:27
    Ivanov se pokoušel překvapit Kovala ránou z úhlu.

15:11
    Ale už Omsk v náporu.

14:14
    A hra ve čtyřech více vyhovuje domácím, konkrétně Thörnberg si najížděl do střelecké příležitosti, ovšem puk se k němu nedostal.

13:34
    A hned vzápětí vyloučen také domácí hráč Ugarov za sekání.

13:28
    A další vyloučení na straně hostů, za podražení jde na trestnou lavici Sjomin.

13:12
    Nilsson pronikal do jejich třetiny. Zastavil ho offside.

13:00
    Omsk stále v náporu. Ovšem hosté jim berou puk.

12:38
    A další možnost pro hosty Taratuchin zakončoval, ale tentokrát Koval chytá.

Komerční přestávka

11:22
    ANDREJ IVANOV se uvolnil za branku, kterou objel a zavezl puk před Kovala, a propašoval kotouč pod ním. Je vyrovnáno. Asistence: Georgijs Pujacs.

11:17
    A od modré střílel Nikitin, pouze do připravného Kovala.

11:00
    Hosté znovu ve třetině Novgorodu.

10:45
    A najížděl domácí Thörnberg, který zakončil do hostující brankáře.

10:39
    Nyní Omsk zamčel soupeře v jeho třetině. Ten se ovšem osvobozuje.

09:46

09:24

09:40
    Ale narazili na výbroného Rämö, který je zastavil.

09:20
    Ovšem nic nevymyslel, hrají domácí.

08:57
    Omsk je v útočné třetině.

07:46
    Ale také na druhé straně vyloučen Ugarov za podražení.

07:24
    A máme tady první vyloučení na straně hostů. Pujacs za podražení dostal menší trest.

07:10
    A Varlamov v obrovské příležitosti, mohli zvýšit náskok po přihrávce Nilssona, ovšem Rämö byl na místě.

06:00
    Také hosté na návštěve v útočné třetině, ale už je domácí obránci zastavili.

05:40
    A další rána Kuparinena, kterého ovšem hostující brankář vychytal.

05:00
    Omsk stále pod tlakem, Novgorod je k nezastavení. Znovu obléhají branku Rämö.

03:09
    Domácí Nižnyj stále lépe bruslí a Omsk k ničemu nepouští.

02:09
    DMITRIJ MAKAROV dorazil do branku zapomenutý puk, který zavezli do třetiny jeho spoluhráči: Asistence: Martin Thörnberg.

01:15
    Domácí rozvíjejí další útok.

01:08
    Torpedo začíná opět od své branky, po vyhození Omsku do středního pásma.

00:58
    Oba týmy si vyměnili střelecké pozdravy a vhazuje se před Rämöm, který zasahuje proti další střele Krikunova.

00:01

Utkání bude co nevidět zahájeno.

Obě mužstva již poslouchají probíhající hymnu.

Torpedo Nižnyj Novgorod: Koval (Maskalov) - Hietanen, Maleňkich, Vasiljev, Varlamov, Kousa, Jevsejenkov - Makarov, Thörnberg, Ugarov - Varnakov, Nilsson, Sčastliyj - Zajnullin, Arkipov, Černov - Valujskij, Gorbunov, Potapov.

Avangard Omsk: Rämö (Reizvik) - Nikitin, Bělov, Pivtsakin, Salmela, Pujacs, Ljamin, Kalašnikov - Popov, Pěrežogin, Záborský - Kuparinen, Frolov, Kosticyn - Taratuchin, Pěrvušin, Něstěrov - Volkov, Mozer, Ivanov - Sjomin.

Rozhodčí: Kadyrov, Kiseljov - Mikel, Šikanov.

TORPEDO NIŽNYJ NOVGOROD:
    Tým ze západní konference zaujímá až jedenáctou pozici. Je to způsobeno hlavně slabým bodováním ve venkovních zápasech. Kdy Nižnyj získal pouze pět bodů z patnácti možných. Ale díky poslední výhře na ledě Minsku (0:3) se v této statistice zlepšují. Finský trenér Kari Jalonen sází především na duo Varnakov, Thörnberg, i když nehrají v jedné formaci nasbírali dohromady již 21 kanadských bodů. Což je poměrně výrazný poměr.

AVANGARD OMSK:
    Jak již bylo nastíněno Omsk nezažil příliš vydařený začátek a od čtvrtého kola do osmého neuhrál ani bod. To byla černá série tohoto výborného mužstva. Ale už se pomalu spící obr probouzí. V posledních čtyřech zápasech vyválčil minimálně dva body. Hlavně na ledě Jaroslavle(2:5) výrazně promluvil, že Avangard je zpátky ve hře. Na lavičce stojí zkušený Petri Matikainen, který povede svůj tým proti svému kolegovi v Novgorodu. Matikainen věří hlavně své elitní úderné formaci se slovákem Záborským (5+7), Popovem (1+6) a Perežoginem (5+0), a když se k nim přidá ostrostřelec od modré Bělov (4+3), nasbírali dohromady 32 bodů a zařídili skoro polovinu branek svého mužstva. Proto si na ně musí dávat domácí velký pozor.

Další utkání KHL nabídne souboj posledního vítěze celé loňské kontinentální hokejové ligy s domácím Novgorodem. Který nevstoupil do tohoto ročníku příliš dobře. Obě mužstva se spolu střetla několikrát. Z posledních pěti utkání je bilance jednoznačná pro hosty, kteří vyhráli všechny a z nich ve dvou v prodloužení.
    Avangard se po úspěšné sezoně nyní bije o magickou osmičku. Stále ovšem setrvává na nelichotivé deváté pozici se ziskem osmnácti bodů. Ale po zvedajícím se výkonu stoupá východní konferencí vzhůru.
    Torpedo po slibné přípravě poměrně uhaslo. Hovoří o tom statistika odehraných zápasů, ale pokud dokáže někde Novgorod sbírat body tak doma. Proto se dívejte na zajímavý zápas, který určitě potvrdí ty nejvyšší kvality. Začínáme v 17:00 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 3. Marakov (Thörnberg), 20. Makarov (Vasiljev), 27. Kousa (Makarov, Thörnberg), 43. Thörnberg (Hietanen, Kousa), 48. Varnakov, 55. Makarov (Thörnberg), 60. Thörnberg (Makarov) - 12. Ivanov (Pujacs), 36. Kosticyn (Frolov), 44. Frolo (Kuparinen, Kosticyn)

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maskalov) - Hietanen, Maleňkich, Vasiljev, Varlamov, Kousa, Jevsejenkov - Makarov, Thörnberg, Ugarov - Varnakov, Nilsson, Sčastliyj - Zajnullin, Arkipov, Černov - Valujskij, Gorbunov, Potapov.

Rozhodčí: Kadyrov, Kiseljov - Mikel, Šikanov