Chabarovsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:3 (po s.n.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
N.Novgorod – Omsk 7:3 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:2 (kon.) | Mytišči – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 2:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 08.10.2012, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání KHL mezi týmy Dinamo Minsk a Lokomotivem Jaroslavl!

Hosté skládali před sezónou kompletně nový tým a vypadá to, že mělo vedení šťastnou ruku na výběr hráčů. V týmu se to hemží známými jmény (Hagman, Kalužnyj, Kronwall, Lepistö, Averin, Kozlov, Korolev), což se zatím odráží i na výsledcích. Lokomotiv je na špičce KHL - čtvrté místo v ligové tabulce, mužstvo má třetí nejlepší obranu v soutěži (25 branek). Právě kvalita defenzivy by měla sehrát ve vzájemném duelu klíčovou roli. Kazašský celek totiž v obranné činnosti hoří, inkasovaných 39 branek znamená, že Astana má pátou nejhorší obranu v celé lize.

Jak to vypadat na ledě, sledujte v našem on-line přenosu, který začíná v 17:00 hodin!

Lokomotiv Jaroslavl: Varlamov (Kolesnik) - Kronwall, Flood, Kozlov, Kručinin, Kaljužnyj - Višněvskij, Amirov, Černikov, Petrov, Averin - Kulikov, Lepistö, Plotnikov, Anisimov, Malcev - Jakovlev, Apalkov, Galimov, Jašin Oleg, Kartajev

Barys Astana: Lassila (Poluetkov) - Hutchinson, Grigorjev, Dawes, Bočenskij, Boyd - Novopašin, Hedman, Spiridonov, Ruděnko, Upper - Litviněnko, Savčenko, Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov - Fadějev, Beljakov, Poliščuk, Krasnoslobodcev, Rachanov

Rozhodčí: Vasiljev, Sčenjov - Michaijevič, Nesterov.

00:01

03:21
    Začátek utkání je oboustranně opatrnou záležitostí. Na první vážnější šanci zatím čekáme.

05:30
    Komerční přestávka. Zatím je k vidění velice nezáživný hokej.

06:55
    Vhazuje se před hostující svatyní.

08:53
    Domácí si snaží vytvořit tlak, defenzíva kazašského týmu je ale pozorná.

12:42
    Lepisto vyslal střelu na Lassilu, ale ten vyrazil puk betonem do rohu kluziště.

12:42
    Nyní puk vyletěl z ledu. Vhazovat se bude před Varlamovem.

13:48
    Hedmanova střela končí mimo bránu domácích. Tlak Astany pokračuje.

14:43
    Puk za bránou Lassily, který dlouhým pasem rozehrává na Flooda.

15:10
    Savčenko trefil tyč! Od té se puk odrazil do rohu kluziště.

16:38
    Zatím se hraje hokej nahoru a dolu, ale v zakončení je řada nepřesností.

17:12
    A bude se vylučovat.

17:24
    Jaroslavl stále drží puk. A má výhodu.

17:49
    Až nyní rozhodčí přerušil hru. Flood totiž vystřelil do Varlamova puk a ten ho zakryl.

17:49
    Vitalij Novopašin dostává dvě minuty za vysokou hůl.

18:26
    Domácí kombinují v obrané pasmě Astany.

18:54
    Zmatek před Lassilou. Naštěstí pro hosty jeden z obranců vyhodil puk do středního pásma.

19:31
    Alexandr Černikov se snažil obtočit kolem brány a překvapit tak hostujícího brankáře. Ten však dával dobrý pozor a s přehled puk přikryl pod betony.

20:00

Máme za sebou první třetinu. První třetina je velice vyrovnaná, bohužel pro diváky zatím bez branek. Pokud padne v další třetině branka vůbec bychom se nezlobili.

Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:18
    Zakázané uvolnění Astany.

20:27
    Střela Bochenskiho končí v ochranné síti. Jeho střela byla tečována jedním z hráčů Jaroslavle. Vhazovat se tak bude před brankářem domácích.

20:55
    Přečíslení 3 na 2 nedokázali hráči Astany využít, protože Fadějev nedosáhl na přihrávku.

21:49
    A je tu faul na Apalkova.

21:51
    Puškarjov dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilovka pro domácí Jaroslavl.

22:48
    Astana vyhodila puk z pásma. Domácí tak musí znovu od začátku.

23:05
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    ALEXEJ KALJUŽNYJ přesnou střelou z mezikruží využívá přesilovku. Stav se tedy po třiadvaceti minutách mění. Bez asistence.

25:00
    Astana zakládá akci z poza brány.

25:48
    Domácí se nemohou dostat do pásma hostů.

26:13
    Až nyní se to povedlo Jašinovi.

26:22
    Nyní přerušení, protože puk odpustil hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

26:39
    Souboj za bránou Lassily, vyšel lépe pro hráče v bílých dresech (Astany). Ti vyváží následně puk do středního pásma.

27:04
    Za nedovolené bránění si půjde sednout na trestnou lavici Polyščuk. Faul provedl na Anisimova.

28:11
    DMITRIJ KULIKOV vyslal tvrdou ránu od modré čáry a ta skončila za zády Lassily. Ten se jen otočil za pukem. Asistence: Viktor Kozlov.

30:02
    Jaroslavl tedy vede již o dvě branky a vypadá to s ní hodně nadějně.

30:45
    Střela Ruděnka byla zablokována hráčemi domácích.

31:35
    No a je to 3:0! Branka podobná druhé. Napřažený MARK FLOOD prostřelil tvrdou ránou vše, co mu stálo v cestě a vyhnal tak Lassilu z brány! Asistence: Artjom Anisimov.

31:35
    Došlo ke střídání brankáře. Teema Lassilu střídá brankář s číslem 1 Pavel Poluetkov.

32:05
    Litviněnko dostává dvě minuty za držení. Domácí mají tedy další možnost ke vstřelení branky.

32:35
    Přesilovka se ale Jaroslavli nedaří.

32:59
    Sami Lepisto je potrestán menším trestem za nedovolené bránění.

34:09
    Kronwall vyhazuje puk do pásma hostů.

34:05

34:43
    Šarvátka před Varlamovem a rozhodčí bude rozdělovat tresty.

34:43
    Mark Flood a Konstatin Puškarjov jsou hříšníky, kteří se účastnili menší potyčky. Oba dostávají dvě minuty za hrubost.

34:59

36:08
    Varlamov předvedl dobrý zákrok, když vyrazil střelu jednoho z hráčů Astany.

37:06
    Lepisto zakládá akci z poza branky domácích.

37:23
    Staffan Kronwall dostává od hlavního rozhodčího Vasiljeva, dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Astanu přichází.

38:08
    Nyní měl Varlamov štěstí, když mu střela od modré čáry prošla mezi betony a on chytl puk na brankové čáře!

39:04
    Ruděnkovu střelu vyráží ramenem domácí brankář.

39:23

39:54
    Puk je za bránou Astany, a tak je jasné, že tuhle třetinu vyhraje Jaroslavl výsledkem 3:0.

40:00

Vedení 3:0 jasně prokazuje, že Jaroslavl je lepším týmem než hostující Astana. Lokomotiv po brankách Kaljužniho, Kulikova a Flooda vede o tři branky a teoreticky tak má 3 body na dosah. Ovšem v hokeji je všechno možné. Další třetina to může změnit.

Ta začne asi v 18:38.

40:01

40:26
    Souboj v rohu kluziště.

40:22
    Varlamov vyrazil puk před sebe a následně hokejkou baseballovým způsobem jej vyhodil do ochranné sítě.

41:22
    Puk na hokejkách hráčů v červených dresech (Jaroslavl).

42:06
    Střelu Kartajeva, Poluetkov drží v náruči.

43:15
    Zakázané uvolnění Barysu.

43:46
    A domácí zvyšují svůj tlak!

44:23
    Nakonec Hutchinson po dlouhé době vyhodil puk do středního pásma a Astana může střídat.

45:00
    Bylo nařízeno trestné střílení. Černikov byl faulován!

45:00
    ALEXANDR ČERNIKOV krásnou střelou do "teploměru" zvyšuje stav Lokomotivu na 4:0! Trestné střílení.

46:01
    Puk ve středním pásmu, kde o něj bojují hráči obou celků.

46:58
    A opět tlak domácích. Astana má veliké problémy!

47:45
    Několik nepřesných střel letělo na Poluetkova.

47:32
    Ten nakonec přerušuje hru. Rozhodčí navíc ukázali na střed, tzn. komerční přestávka.

47:26
    Nyní opět zákrok hostujícího gólmana. Navíc před ním se strhla menší potyčka. Rozhodčí ovšem nikoho na trestnou lavici posílat nebude.

48:12
    Zápas začíná být vyhrocenější. Do sebe se pustili, zatím slovně, Hedman a Anisimov.

49:00
    Kronwall dostal puk do pásma Astany krásným sólem.

49:12
    Fanouškům Astany se jistě tento krásný zápas pro neutrálního fanouška nelíbí. Tak alespoň mohou sledovat krásné roztleskávačky, které ve svých minisukních předvádí zajímavé pózy.

49:35
    Višněvskij vystřelil, ale gólman hostů si ze střelou poradil.

51:15
    Nepřesná střela Litviněnka a opět protiútok domácích.

51:51
    Brandon Bochenski nyní předvedl krásný bodyček, čímž rozpískal celou arénu.

52:23
    Puk za bránou Varlamova. Ten přenechává spoluhráčům puk.

52:35
    A měli jsme tu pěstní souboj jeden na jednoho!

52:35
    Flood se porval s Puškarjovem. Domácí hráč tuto rvačku vyhrál. Oba dva jsou vyloučeni na 5 minut + do konce utkání.

53:18
    Galimov pěkným sólem ukličkoval obránce Barysu a střelou donutil brankáře Poluetkova k zákroku betonem.

54:17
    Konstantin Ruděnko dostává dvě minuty za sekání.

55:12
    Jaroslavl jak kdyby byla v pásmu Astany přilepena lepidlem.

55:13
    Dvou minutové vyloučení neminulo hráčskou lavici Jaroslavle. Ta hrála v šesti. Trest si odpykává hráč Dmitrij Malcev.

56:17

56:53
    Astana právě vstřelila branku!
    Hedman skvěle našel volného KONSATINA RUDĚNKA a ten střelou do odkryté klece Varlamova, snižuje stav na 1:4 z pohledu Barysu. Asistence: Victor Hedman, Maxim Spiridonov.

58:46
    Ještě souboj za klecí Varlamova.

59:02
    Astana však přišla o puk a musí znovu od své vlastní brány.

59:08
    Višněvskij dostává dvě minuty za faul loktem. Poslední šance kazašské Astany, jak snížit skóre.

59:40
    Astana se až nyní dostala do obranného pásma Jaroslavle.

59:59
    NIGEL DAWES kosmeticky upravuje skóre sekundu před koncem na 2:4. Bez asistence.

60:00

Zápas nakonec končí výsledkem 4:2. Nutno podotknout, že pro Jaroslavl naprosto zasloužené skóre. Dvě branky Astany padly až v samotném závěru, kdy tři minuty před koncem snížil Ruděnko a na končených 4:2 Dawes. Jak sem již zmiňoval pro neutrálního diváka, byl tento zápas velmi zajímavou hokejovou podívanou. Dnešní zápas se hrál také před krásnou kulisou a to devíti tisíc lidí. Já se s konstatováním, že Lokomotiv byl lepší, s vámi loučím a u dalších onlajnů KHL napočtenou. (19:20:39)

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 24. Kaljužnyj, 29. Kulikov (Kozlov), 32. Flood (Anisimov), 45. Černikov (pen.) - 57. Ruděnko (Hedman, Spiridonov), 60. Dawes

Barys Nur-Sultan: Lassila (od 32. Poluetkov) - Hutchinson, Grigorjev, Dawes, Bočenskij, Boyd - Novopašin, Hedman, Spiridonov, Ruděnko, Upper - Litviněnko, Savčenko, Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov - Fadějev, Beljakov, Poliščuk, Krasnoslobodcev, Rachanov

Rozhodčí: Vasiljev, Sčenjov - Michaijevič, Nesterov