Omsk – Doněck 2:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Spartak Moskva 6:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Mytišči 1:0 (kon.)
Čeljabinsk – Jaroslavl 2:3 (po s.n.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Barys – Riga 5:0 (kon.) | Nižněkamsk – Lev 3:2 (po s.n.) | Čerepovec – Viťaz 1:3 (kon.)
Petrohrad – Novokuzněck 4:2 (kon.) | Kazaň – HC Slovan 2:3 (po s.n.)
Barys Nur-Sultan
5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Dinamo Riga
Pondělí 15.10.2012, 15:05KHL

Branky a nahrávky: 36. Antropov (McDonagh), 45. Ruděnko (Starčenko), 47. Boyd (McDonagh, Antropov), 49. Bochenski (Savčenko), 52. Upper (Ruděnko, Grigorjev). (17:12:23)

A je tu konec. Astana vyhrává na domácím ledě. Ačkoliv vedla po první třetině pouze 1:0, dokázala nakonec zvítězit vysoko 5:0! Zápas se nesl dvě teřtiny ve znamení špatné koncovky, nakonec však alespoň domácí tým zlepšil střelbu. Já se s vámi loučím. U dalších přenosů KHL, napočtenou.

60:00

59:45
    K puku se dostává Astana, hned vyhazuje.

59:09
    Redlihsovu střelu od modré, Lassila kryje.

58:23
    Ještě necelé dvě minuty před koncem si zahraje hostující tým přesilovku.

58:06
    Jučers se dostal k odraženému puku a raději ho přikryl.

57:03
    Oba týmy spíše už dohrávají zápas. K žádným velkým akcím už nedochází.

56:25
    Dnešní utkání sleduje 2467 diváků.

55:40
    Střela Bochenskiho letěla vysoko nad bránu Jučerse.

54:43
    Riga se stále snaží být aktivní, ale bohužel doplácí na špatnou koncovku.

53:33
    Dobrý zákrok betonem Lassily, proti střele Meiji z úhlu.

52:44
    Dinamo se tlačí dopředu, ale Astana nikoho přes střední pásmu pustit nechce.

51:03
    Astana právě vstřelila branku!
    Střelu od modré čáry tečoval před brakou DIMITRIJ UPPER a dostal tak kotouč do sítě Jučerse. Asistence: Konstantin Ruděnko a Mikajl Grigorjev.

48:13
    Krásnou střelou pod horní tyč se ukazuje BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Filipp Savčenko.

46:50
    Brankostroj Barysu se právě rozjíždí. Krásnou týmovou spolupráci předvedla třetí lajna Astany. Po krásných přihrávkách dokázal téměř do prázdné brány vstřelit branku DUSTIN BOYD. Asistence: Ryan McDonagh, Nikolaj Antropov.

46:40
    Dawesovu střelu Jučers vyráří.

44:54
    A je to 2:0. Starčenkova střela se odrazila přesně na hůl dobře postaveného KONSTANTINA RUDĚNKA a ten střelou mezi betony překonal Jučerse. Asistence: Roman Starčenko.

43:01
    Domácí nikam nespěchají a přihrávají si ve vlastní třetině.

42:02
    Ovšem teď zakládá akci Astana.

41:19
    Riga nahodila puk do pásma.

40:45
    Astana je u puku po špatné rozehře Dinama.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:38.

Zápas zůstává podobný jako v první třetině. Alespoň domácí fanoušky nadchnula spolupráce McDonagha s Antropovem, kteří vzájemnou spolupráci vytvořili první branku v dnešním zápase. Jinak se hraje zápas, kde dominuje špatná koncovka.

40:00

38:13
    Solarjova střela skončila na hrudi hostujícího gólmana.

37:58
    Dinamo se strašně trápí v konceovce. Nedokáže si vytvořit nějakou storprocentní šanci, natož dobře vystřelit.

37:16
    Puk je nyní na hokejkách týmu domácích, který zlepšili svoji aktivitu.

35:14
    Krásná přihrávka McDonagha na NIKOLAJE ANTROPOVA, který střílel do prázdné brány, protože hostující brankář byl u opačné tyčky. Antropov sice na poprvé trefil tyč, ale následná střela byla přesná a zajišťuje tak první branku v dnešním zápase. Asistence: Ryan McDonagh.

34:32
    Daugavinš zachytl puk ve středním pásmě a následn se z úhlu řítil na Lassilu, ale jeho střela napálila přesně brankáře domácích.

33:41
    Puk v pásmu Barysu. Ale zase bez úspěchu, něco vytvořit, hostujícího celku.

32:40
    Barys se snaží vytvořit si šance, ale Dinamo výborně brání.

31:47
    Jučers vyráží puk do sítě nad bránou.

31:07
    Nyní střela Dzerinše letěla až do ochranné sítě bez teče. vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

30:35
    Vhazování před hostujícím brankářem se bude opakovat, protože hráč Rigy byl vykázán po vyhraném bully.

30:35
    Na druhé straně zase dobře zasáhl Jučers.

29:36
    Lassila si připsal zákrok po střele Galvinse.

29:03
    Po střele Antropova se puk odrazil do středního pásma.

27:01
    Nyní se Riga dostal alespoň na malinkou chvíli do pásma Astany. Ovšem hráči kazašského celku jsou opět u puku.

25:03
    Nyní Jučers raději podržel puk před dotírajícím Ruděnkem.

24:25

22:24
    Střela Alexandreho Girouxe skončila v lapačce brankáře Astany.

24:15
    Deset sekund do konce přesilové hry, která byla opět poměrně nepohledná.

23:45
    Meijova střela letěla mimo branku domácího brankáře.

22:25
    A dokonce je tu dvou minutový trest pro domácí tým. Dinamo si zahraje přesilovku.

22:25

22:10
    Astana přišla o puk a do následné čance se řídila Riga. Ta však přišla o puk nepřesnou rozehrou.

21:23
    Hedmanovu střelu brankář Jučers zakryl na hrudi.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:48.

Máme za sebou první třetinu dnešního zápasu. Zápas spíše připomíná ospalou šachovou partii. Až na rvačku Mirastyho s Ivanasem se nic zajímavějšího neudálo.

20:00

19:44
    Barys vyhazuje puk.

19:02
    Krásná střela do růžku branky Szczechury. Ovšem na poslední chvíli do stejného rohu dal vyrážečku Lassila.

18:25
    Alexej Litviněnko dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

17:45

16:40
    Riga vyhodila puk až k bráně Lassily, začít od znova musí tedy domácí tým.

15:45
    Daugavinš dostává dvě minuty za hákování. Nastává tak přesilová situace pro tým Astany.

15:28
    Úmyslný ofsajd domácích.

15:28
    Hutchinsonova střela byla zblokována . K puku se následně dostávají hráči běloruského celku.

14:48
    Dzerinšova střela končí na betonu Lassily.

14:25
    Dinamo stále drží kotouč na svých holích.

14:00

12:09
    Cibulskisovu střelu Lassila vyráží do rohu kluziště.

12:00
    Rakanov dostává dvě minuty za hákování. Přesilovku nyní bude mít hostující Riga.

11:28
    Komerční přestávka.

11:08
    Ofsajd domácích.

10:52
    Astana se dostal s pukem před Jučerse, ale tam v zápětí nepřesnou kombinací o něj přišli.

08:54
    Dinamo má puk na svých holích, ale nemůže se dostat ze svého pásma.

08:12

08:10
    Puk je nyní v pásmu Rigy.

06:21
    Střelu Dawese, Jučers vyráží.

06:03
    Nyní si zákrok připsal Lassila, který zastavil lapačkou střelu Indrasise.

05:31
    V této přesilovce se toho moc nestalo. Převážně se hrálo ve středním pásmu.

05:30

03:30
    Dvě minuty za hákování dostal Cibulskis.

02:25
    Zakázané uvolnění Rigy.

02:03
    Mirasty v bitce neuspěl. Ivanas ho položil na zem. Oba dva jsou vyloučeni na 5 minut.

02:03
    A vzápětí je tu Mirastyho bitka s Ivanasem!

01:56
    Mirasty nahodil puk do pásma.

00:06
    Dawes si najížděl do pásma, dostal se ke střele, ale jeho střela skončila na betonu brankáře Jucerse.

00:01

Nyní si zase poslechneme hymnu Kazachstánu.

Nyní si poslechneme hymnu Lotyšska.

Hokejisté jsou již na ledě.

Barys se ve východní konferenci KHL nachází na 3. místě. Za to hosté z Rigy to mají poněkud složité. Ti se nachází na posledním místě ve východní konferenci.

Barys Astana: Lassila (Poluetkov) - Savčenko, Litviněnko, Hutchinson, Grigorjev, McDonagh, Hedman - Solarjov, Starčenko, Mirasty - Bochenski, Ruděnko, Upper - Dawes, Boyd, Antropov - Žajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev

Dinamo Riga: Tellqist (Jucers) - Redlihs K., Sotnijeks, Galvins, Redlihs J., Cibulskis, Carle - Karsums, Indrasis, Johnson - Giroux A., Daugavins, Szczechura - Dzerins, Bukarts, Meija - Ivanas, Bičevskis, Bijezajs

Rozhodčí: Gusev, Safjullov - Mikel, Šikanov.

Dobrý den vážení sportovní přátelé. Vítám Vás u dnešního zápasu KHL mezi Barysem Astana a Dinamem Riga.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dominik Mihailescu

Barys Nur-Sultan: Lassila (Poluetkov) - Savčenko, Litviněnko, Hutchinson, Grigorjev, McDonagh, Hedman - Solarjov, Starčenko, Mirasty - Bochenski, Ruděnko, Upper - Dawes, Boyd, Antropov - Žajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev
    Dinamo Riga: Jučers (Tellqist) - Redlihs K., Sotnijeks, Galvins, Redlihs J., Cibulskis, Carle - Karsums, Indrasis, Johnson - Giroux A., Daugavinš, Szczechura - Dzerinš, Bukarts, Meija - Ivanas, Bičevskis, Bijezajs

Rozhodčí: Gusev, Safjullov - Mikel, Šikanov