Omsk – Doněck 2:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Spartak Moskva 6:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Mytišči 1:0 (kon.)
Čeljabinsk – Jaroslavl 2:3 (po s.n.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Barys – Riga 5:0 (kon.) | Nižněkamsk – Lev 3:2 (po s.n.) | Čerepovec – Viťaz 1:3 (kon.)
Petrohrad – Novokuzněck 4:2 (kon.) | Kazaň – HC Slovan 2:3 (po s.n.)
SKA Petrohrad
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 15.10.2012, 17:00 • Ice Palace • KHL

V závěrečné části plně dominoval domácí Petrohrad, který hned za deset vteřin hry vyrovnal. Trefil se Petr Průcha - 2:2. A při nesmyslném faulu hostujího Grišina, který byl poslán předčasně do kabin, domácí rozhodli. Dvěma brankami Martenssona a Semjonova se dostali do dvou brankového vedení, který si už do závěru pohlídali. Stav utkání 4:2. (19:13:54)

60:00

59:55
    Domácí už si náskov v klidu pohlídají.

59:36
    Ale zakázané uvolnění domácího Makarova.

59:15
    Domácí stále drží puk.

59:02
    Petrohrad vyhazuje.

58:50
    Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.

58:28
    SKA donutilo Lazušina k zákroku. Střílel od modré Makarov.

58:03

58:05
    Robitaille krouží v pásmu Petrohradu. Ale nedal přesný pas.

57:54
    Novokuzněck v útočné třetině.

57:24

57:08
    A Bobrovskij kryje před střílejícím Bumaginem.

56:59
    Hosté zmáčkli svého soupeře u něj ve třetině.

56:30
    Domácí brání.

56:21
    Lazušinův zákrok před Něprjajevem.

56:03
    A další vyloučení. Za nedovolené bránění vyloučen domácí Alexandrov.

55:50
    Ale to už je opět Petrohrad v útočné třetině.

55:40
    Metallurg vyhazuje.

55:24
    Hostující Jefimov si pomáhá podražení, dostává menší trest.

55:20
    Ale Metallurg v útoku.

55:09
    Stále drží puk a snaží se držet soupeře co nejdále od své branky.

53:01
    A zakončoval Robitaille, kterého vychytal Bobrovskij.

52:50
    Hosté nastěhování v útočné třetině.

52:24
    Ale hosté začali špatně přesilovou hru, hned byli vytěsněni z útočné třetiny a následně chyceni do offsidové pasti.

52:12
    Za podražení dostal menší trest domácí Semjonov.

52:09
    Hrají hosté, a Kagarlickij je faulován.

52:00
    Ale tam ho také ztratil.

51:49
    Martensson zavezl puk do útočné třetiny.

51:14
    Také na druhé straně Bobrovskij, podržel puk před Nazarevem.

50:57
    Lazušin musel znovu podržet nahozený puk.

49:18
    Hraje Petrohrad v pásmu soupeře. A pálí jednu ránu za druhou na Lazušina, Kalinin, Prucha Thoresen, nedali své šance.

48:57
    Ale sám sebe vyhnal z útočné třetiny.

48:31

47:59
    Opět hrají hosté. Ale jen vyhodili puk.

47:42
    Ještě dvě minuty přesilové hry, nyní se však hosté pokoušeji útočit. Bobrovskij měl práci před Lazarevem, který nestačil tečovat nahozený puk.

46:52
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A další branka v přesilové hře. Domácí bek ALEXEJ SEMJONOV prostřelil od modré vše i Lazušina, který měl zakrytý výhled. Asistence: Igor Makarov, Gleb Klimenko.

46:30
    Opět hrají domácí, kteří mají ještě přes tři minuty přesilovky před sebou.

45:48
    TONY MARTENSSON využívá přesilovou hru. Od pravého mantinelu z přímé střeli prostřeluje Lazušina, který se nestačil rychleji přesunout. Asistence: Dmitrij Kalinin.

45:43
    Lazušin má puk v lapačce po střele Tikonova.

45:30

44:52
    Grišin dostal pět minut a dokonce utkání.

44:52
    Tohle bude dlouhá přesilovka, Grišin byl rovnou poslán do šatny.

44:52
    Domácí Rybin stále leží na ledě po zákroku Grišina, a krvácí.

45:02
    A začíná se přiostřovat. Hlavně hosté sestřelují útočníky Petrohradu.

44:47
    Hrají znovu domácí. Kteří však narazili na modrou a porušili hlavní pravidlo při přechodu čáry této barvy.

44:38
    A Lazušin musel chytal Klemenkův pokus od mantinelu.

44:25
    Ale opět hraje Petrohrad.

44:06

43:44
    Ale včas ho domácí obrana zastavila.

43:42
    Ani nepřejeli modrou a museli se vracet. Utekl jim Kagarlickij.

42:39
    A rychle na druhou stranu, kde se dostával do zakončení Černych, obrana však vše zvládla.

42:26
    A velká šance domácího Petrohradu. Lazušin vše zachránil.

42:09
    Ale Petrohrad se ubránil.

42:05
    Grišin se dostal do útočné třetiny.

41:22
    Ale dostali se do offsidu. Nazarev byl příliš nedočkavý.

41:08
    Hosté začínají od své branky.

40:34

40:10
    Tomu se říká nástup do třetiny. Hned po buly si najel do třetiny PETR PRŮCHA a srovnává stav utkání. Bez asistence.

40:01

Ve druhé třetině, která nepostrádala snad nic, jsme mohli vidět atraktivní ofenzivní hokej. A obě mužstva si připsali po jedné brance. Nejprve navýšil náskok hostující Nazarov - 0:2 a poté ve 37. minutě snížil po pěkné akci Thoresen - 1:2. Máme se do poslední části na co těšit.

40:00

39:38
    A další příležitost Bumagina, pozorný Bobrovskij.

39:20
    V přesilovce střílel Bumagin, ale Neěprjajev mu ztečoval střelu mimo.

39:11
    Ale málem udeřílo na druhé straně. Petr Průcha střílel z mezikruží. Netrefil branku.

38:34
    Viktor Tichonov dostal menší trest za podražení.

38:17
    Opět hrají domácí, ale Novokuněck se ubránil.

36:45
    PATRIK THORESEN se uvolnil od pravého mantinelu, nahrál za branku na Kovalčuka , ten mu puk vrátil před Lazušina a bylo sníženo na jednobrankové manko. Asistence: Kevin Dallman, Ilja Kovalčuk.

36:39
    Ale berou ho domácí, kteří jdou dva na dva.

36:20
    Robitaille zavezl puk do útočné třetiny.

35:47
    Metallurg se do šancí příliš nedostává, a když tak jí dokáže využít. Naopak domácí Petrohrad si brankové příležitosti umí připravit, ale ztroskotá na výborném Lazušinovi.

34:48
    Lazarev se snažil probít do šance. Opět nic.

33:14
    Nyní se domácí SKA na chvíli usadili ve třetině hostů, ale nic z toho nebylo.

33:02
    Kovalčuk v dobré příležitosti. Lazušin opět chytá.

32:05
    Zápas má ohromné tempo, akci střídá akci a obě mužstva létají po ledě.

31:27
    Další protiútok vedený Makarovem, Lazušin opět skvěle zasáhl.

30:56
    Domácí Petrohrad opět ztratil puk ve středním pásmu.

30:41
    Na Bobrovskijého který raději schoval puk v rukavici.

30:22
    Hosté vyhazují.

30:05
    Novokuzněck zpřesnil obranu středního pásma.

29:40
    Hosté jsou stále pod větším tlakem.

29:13
    A další skvělá příležitost Martenssona, Lazušin vůbec nic neviděl.

28:53

28:48
    Jejich prudkou střelu vyrazili hosté až do jejich třetiny.

28:23
    Ale již znovu domácí.

28:11

27:42
    A v obrovské šanci Alexandrov pálil od modré. Lazušin vytáhl parádní zákrok.

27:25
    Petrohrad usazený v útočné třetině.

26:53
    Vyloučení hostujícího Stanislava Romanova za podražení.

26:40
    Opět v útočné třetině hosté Metallurg

26:26
    Novokuzněck se snažil projít přes modrou soupeře. Offside.

25:51
    Petrohrad v útoku, ale Kovalčuk se do zakončení nedostal, ani po něm dorážející Tikonov.

24:02
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Velká chyba v defenzívě Petrohradu, kdy odzbrojii najíždějícího Turukina, ale Kalinin nahrál před branku na uplně volného JURIJE NAZAROVA, který dával do prázdné branky. Hosté zvyšují na 0:2. Asistence: Anton Kapotov, Chris Simon.

24:02
    Ale již je hostující hráči odzbrojili a založili vlastní akci.

23:35
    Petrohrad v útoku.

23:12
    Zakázané uvolnění Novokuněcku.

22:52
    Domácí hned založili útok po levé straně, kdy střílel pár metrů od modré Sigarjov, také Lazušin musel být v pozoru.

22:34
    A zakončoval Žafjarov, Bobrovskij mu jeho pokus chytil.

22:18
    Už na dalším útočném výletě hosté.

22:04
    Ale Thoresen jej nedoje.

21:45
    Už hrají domácí, kteří nahodil puk do třetiny soupeře.

21:23
    Nastěhoval se do třetiny Petrohradu. Ale Bobrovskij tečovaný puk od modré chytá.

21:05
    Novokuzněck zakládá vlastní akci.

20:48
    A na druhé straně se pokoušel prosadit Průcha. Lazušin na místě.

20:33
    Ale nahozený puk nedojeli.

20:20
    Hrají hosté.

20:01

V úvodní části byli jasně nebezpečnější domácí, kteří začali zlobit v hostující brance Lazušina od první minuty. Ale branku nevstřelili. Po vyloučení hostujícího hráče z Novokuzněcka Sopela, zavřeli Metallurg ve třetině, ale nic z toho podstatného nevzniklo. Naopak po vlastním oslabení dostali svěřenci trenéra Miloše Říhy branku právě v početní nevýhodě. Skóre zápasu otevřel ve 14. minutě Robitaille - 0:1. Poté následovaly šance domácích po vyrovnání, ale Makarov a Průcha selhali na výborném Lazušinovi, který tak po první třetině drží svoji neprůstřelnost.

20:00

19:38
    Domácí hráči z Petrohradu se pokouší dostat do zakončení. Ale výtečná obrana Metallurgu je ubránila.

18:39
    Lazušin ovšem doposavad bezchybný.

18:29
    A hned z toho byla slušná pozice pro domácího útočníka Makarova.

18:19
    Petrohrad získal pásmo.

18:10
    Opět hrají hosté.

17:39
    Novokuzněck hraje nyní parádně v obraně, domácí k ničemu nepouští.

17:32
    Ale znovu SKA.

17:12
    Ale to už se hosté ubránili.

17:01
    Až pomohl nahozený puk do třetiny Metallurgu.

16:28
    Petrohrad se snažil založit útok, ale ani na podruhé nepřekonal střední pásmo.

15:55
    A opět skvělý Lazušin po střeleckém pokusu Petra Průchy.

15:28

14:55
    Makarov se snažil prosadit v prostoru před Lazušinem, je obrana vše zvládla.

14:38
    SKA v útoku.

13:29
    A hosté se dočkali. Po pravé straně zatáhl do útočné třetiny puk Kagarlickij, a předložil jej najíždějícímu RANDYMU ROBITAILLEVI, který už věděl jak překonat Bobrovskijeho. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.

12:45
    Hosté se usazují ve třetině domácích.

12:30
    Ala také vyloučení na druhé straně, ze stejný prohřešek jde na trestnou lavici domácí Alexej Sigarjov.

12:11
    Hosté z Novokuzněcku zakládají vlastní ofenzivní akci.

11:57

11:08
    Tahle přesilovka jim vůbec nevychází.

11:00
    Stále se nemůžou domácí dostat do útočné třetiny.

10:49
    Hosté se osvobozují.

09:57
    Který hosté zastavuji nedovoleně. Bent Sopel dostává menší trest za podražení.

09:10
    Kuklov se snažil najít volného spoluhráče. Ovšem Petrohrad má zpátky puk a rozehrává vlastní akci.

09:01
    Ale již hrají hosté.

08:32
    A další skvělý zákrok Lazušina po Rybinově střele hned po buly. Domácí začínají své soupeře přehrávat.

08:26
    A znovu výborný Lazušin proti Burdasově střele.

08:02
    Tikonov se dostával do dobré příležitosti, uvolnil se z pozice za brankou, vyjel si a zakončil. Lazušin měl hodně práce.

07:28
    Zatím si nikdo nevytvořil výraznější převahu.

07:20
    Hra je v této části hodně nepřehledná, a obě mužstva se rychle střídají v držení kotouče.

07:05
    Ale už opět mají puk zpátky na holi domácí SKA.

06:56
    Od vlastní brány začínají hosté.

06:00
    Hrají hosté. Mazarov se s pukem do útočné třetiny nedostal.

05:22
    Ale již jim domácí berou puk a útočnou akci zakončoval Tikonen. Lazušin však byl pozorný.

05:13

04:09
    Hosté po delší době v útoku, ale také nic nevytvořili. Domácí obrana je od mantinelu s pukem nepustila.

03:08
    Znovu Thoresen se pokoušel dostat do zakončení, hostující obránce ho čistě uhlídal.

02:42
    Hrají domácí.

02:22
    Ale Thoresen se do střelecké příležitosti nedostal.

02:01
    Petrohrad začíná od své branky.

01:05
    První útok mají na starosti hosté. Ovšem první důležitý zákrok Bobrovskijeho.

00:01

Úvodní pětky na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Obě mužstva již jsou nastoupený a poslouchají úvodní hymny.

SKA Petrohrad: Bobrovskij - Alexandrov, Serkin, Kalinin, Brebeškov, Dallman, Semjonov, Čudinov, Vorobjov - Martensson, Tikonov, Průccha, Něprjajev, Kučerjavenko, Kovalčuk, Makarov, Rybin, Burdasov, Klimenko.

Metallurg Novokuzněck: Lazušin - Romanov, Metljuk, Arzamascev, Sopel, Megalinskij, Kuklov, Grišin - Lazarev, Černych, Kagarlickij, Robitaille, Vyglazov, Turukin, Nazarov, Bumagin, Žafjarov, Jefimov, Simon.

SKA PETROHRAD:
    Aktuálně třetí tým západní konference ztrácí pouhé čtyři body na první Dynamo Moskva, má dvě utkání k dobru. A hlavní český trenér Říha zažívá s týmem parádní jízdu. Z posledních sedmi utkání získal neuvěřitelných devatenáct bodů, ať to byli zápasy venku nebo doma. Na všech hraje Petrohrad vynikající hokej s řadou nádherných branek. V produktivitě jsou domácí nejlepší v celé lize (4,15 branky na zápas). Proto můžeme čekat atraktivní ofenzivní představení.
    V brance ve většině utkání dostávali prostor všichni tři brankáři včetně českého fantoma Jakuba Štěpánka (87,6%), ale nejlepší formu si drží Ilja Ežov, který má úspěšnost zákroků 91,6%. V obraně vyčnívá Kevin Dallman, který si již připsal čtrnáct kanadských bodů a patří k elitě této statistiky KHL. V útoku řádí duo Thoresen (6+8), Kovalčuk (5+9), kteří ovšem nehrají spolu, proto jsou síly ofenzívy rozděleny do dvou formací.

METALLURG NOVOKUZNĚCK:
    Hosté přijíždějí na led papírového favorita hájit sedmou pozici ve východní konferenci, na kterou potřebovali 23 bodů. Tyto bodíky získávají poměrně pravidelně, ale žádnou sérii nemají. Jejich výkony připomínají den a noc. Dokážou doma porazit přesvědčivě silní Magnitogorsk 4:1, ale padnou jednoznačně na svém stánku s Čeljabinskem 0:6. S čím přijedou do Petrohradu? Jasnou jedničkou a oporou v brance je Alexandr Lazušin (91,9%) a v defenzívě vyniká Dmitrij Megalinskij (3+6), ale se čtyřmi minusovými body při inkasované brance na ledě.
    Tahouny ofenzivní formace jsou Bumagin (8+5), Robitaille (2+11) a Kagarlickij (2+10), kteří připravují v hojném počtu branky svého týmu.

Ve velkorysé nabídce pondělních zápasů KHL se střetne SKA Petrohrad s Metallurgem Novokuzněck. Obě mužstva spolu svedli nespočet napínavých a krásných hokejových bitev. Od vzniku KHL se bilance vah naklání spíše na stranu domácího Petrohradu, který dokázal svého soupeře porazit pětkrát z osmi utkání. Poslední je datováno na 22. února, kdy SKA porazil svého soupeře na svém stadionu 5:2. Ovšem nyní to bude jiný zápas. Dívejte se s námi začínáme v 17:00 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 37. Thoresen (Dallman, Kovalčuk), 41. Průcha, 46. Martensson (Kalinin), 47. Semjonov (Makarov, Klimenko) - 14. Robitaille (Kagarlickij), 25. Nazarov (Kapotov, Simon)

SKA Petrohrad: Bobrovskij (Šikin) - Kalinin, Čudinov, Alexandrov, Dallman, Semjonov, Vorobjov, Grebeškov - Martensson, Průcha, Thoresen - Tikonov, Kovalčuk, Burdasov - Něprjajev, Rybin, Sigarjov - Kučerjavenko, Makarov, Klimenko.
    Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Sexsmith) - Metljuk, Megalinskij, Romanov, Kuklov, Sopel, Arzamascev, Kapotov - Kagarlickij, Robitaille, Bumagin - Lazarev, Jefimov, Grišin - Černých, Vyglazov, Žafjarov - Turukin, Nazarov, Simon.

Rozhodčí: Bondar, Karabanov - Palej, Pavlov