Chabarovsk – Ufa 5:2 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 4:5 (kon.)
Riga – Čeljabinsk 3:5 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:5 (1:0, 2:4, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Úterý 23.10.2012, 14:00KHL

Je konec! Strhující závěr zápasu rozhodl deset vteřin před sirénou Jakupov a Nižněkamsk tak získává velice důležité tři body! Ze zápasu KHL se s vámi loučí Petr Dejnožka. (16:23:14)

60:00

59:50
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Tak tohle nikdo nečekal! Nižněkamsk se po většinu třetí třetiny bránil, ale nakonec bere tři body a lví podíl na tom má i česká dvojce! Deset vteřin před koncem rozhodl o výhře Neftěchimiku NAJL JAKUPOV, který prostřelil Gajdučenka - 4:5! Asistence: Petr Koukal a Tomáš Netík.

59:35
    Sibir si vybírá oddechový čas!

58:00
    Začali poslední dvě minuty třetí třetiny, u kotouče je Nižněkamsk.

57:03
    Konstantin Glazačev si říká o dokonání hattricku, proti je Sokolov. Jak tento souboj dnes dopadne?

56:11
    Velkou šanci měl Milovzorov, který se od levého mantinelu natlačil až před Gajdučenka! Ten se však roztáhl na brankové čáře a puk za svá záda nepustil!

55:00
    Do konce třetí periody zbývá pět minut, Sibir je povzbuzen vyrovnávací branku a tlačí.

53:11
    Hra najednou nabrala obrovské tempo, nyní může zvítězit každý.

51:24
    Sibir právě vstřelil branku!
    Jenže nyní se už ani oni neubránili a je vyrovnáno! Druhou branku dnes střílí KONSTANTIN GLAZAČEV, jenž rozjásal šest tisíc diváků v hale v Novosibirsku - 4:4! Asistence: Jori Lehterä.

49:53
    Zhruba deset minut do konce, Sibir stupňuje svůj tlak.

47:09
    Hosté se dobře brání a Sibir k ničemu nepouští.

45:59
    Drugov a Soloduchin si vytvořili hned několik příležitostí, ale Sokolov je v poslední periodě neomylný.

44:13
    Domácí cítí, že musí přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Zatím jim ale klopýtá kombinace.

42:26
    Střela Alexandera Nikulina skončila v lapačce Sokolova.

41:08

40:01
    Do třetí třetiny již nenastoupil domácí brankář Glass, kterého nahradil Gajdučenko!

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce se teda děly věci! Sibir se nejprve dostal do dvoubrankového vedení, ale ve druhé polovině prostředního dějství Nižněkamsk otočil skóre ve svůj prospěch! Tajenka se začne definitivně luštit v 15:47.

40:00

39:42
    Tak to je ohromný obrat hostujícího týmu! V oslabení ujel NIKOLAJ BĚLOV a přesnou ranou k tyči překonává Glasse, čímž zároveň posílá Neftěchimik poprvé v dnešní klání do vedení - 3:4! Bez asistence.

39:08
    Jen se Jaroslav Alševskij (NIZ) vrátil z lavice hanby, již tam putuje znovu. Tentokrát se provinil úmyslným posunutím branky.

38:58

36:58
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici odchází Jaroslav Alševskij (NIZ) za hru vysokou holí.

37:12
    Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky. Blízko byl Petr Koukal, ale jeho pokus ukryl do lapačky Glass.

35:59
    Sledujeme opravdu bláznivý zápas! Nejprve se Novosibirsk dostal v jedné minutě do dvoubrankového vedení, během šedesáti sekund o něj ale přichází! Brankáře Glasse prostřelil z druhé vlny najetý JEVGENIJ BLOCHIN - 3:3! Asistence: Martin Cibák a Egor Milovzorov.

34:56
    Ale tak jednoznačné to nebude! Neftěchimik založil akci z vlastní poloviny, Selujanovovu ránu dorazil za záda Glasse EGOR MILOVZOROV - 3:2! Asistence: Alexander Selujanov a Oscar Osala.

32:39
    Domácí fanoušci se opravdu dobře baví a mají taky důvod. Jejich tým vede 3:1 a má nakročeno k udržení druhé příčky ve své konferenci.

31:56
    Icing Nižněkamsku.

30:44
    A Kopějkin se mohl radovat podruhé, jeho samostatný únik však zmařil Sokolov!

30:00
    Polovina dnešního utkání je za námi, Sibir je k výhře hned blíže. Hosté by se měli rozhodně vzpamatovat a začít využívat své příležitosti.

28:53
    Krutá minuta nám naprosto mění vývoj zápasu! Sedmnáct vteřin po Kopějkinově trefě se domácí prosazují potřetí, po průniku do pásma vyslal na Sokolova střelu VIKTOR DRUGOV a ta skončila v síti - 3:1! Bez asistence.

28:36
    Jenže tři vteřiny po návratu Blochina do hry se domácí dokázali prosadit! Šťastnou branku vstřelil ALEXANDER KOPĚJKIN, díky které je Novosibirsk vítězství opět o krůček blíže - 2:1! Bez asistence.

28:33
    Přesilová hra se domácím příliš nevydařila, skóre zůstává nezměněno.

26:33
    Jevgenij Blochin (NIZ) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

25:26
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

24:51
    Petr Koukal vysunul Nakupova, ten ale nezamířil mezi tři tyče.

24:03
    A začínám od začátku, na koni jsou nyní hosté.

22:24
    Hosté začali více tlačit na pilu a spolupráce bratrů Alševských znamená vyrovnání! Stanislav Alševskij posunul puk na JAROSLAVA ALŠEVSKYHO, který propasíroval kotouč za záda Glasse - 1:1! Asistence: Stanislav Alševskij.

22:13
    Cibákova rána se zastavila na tyči!

21:29
    Domácí se opět osvobodili a jsou již v pěti.

20:58
    První minuta druhé třetiny žádný vzruch nepřinesla, hosté kontrolují kotouč, ale do vápna se příliš nedostávají.

20:01

První perioda je za námi, Sibir hlavně díky druhé polovině úvodního dějství vede 1:0 a má i střeleckou převahu, což zpočátku vůbec neplatila. Nižněkamsk svůj úvodní tlak v branku přetavit nedokázal a má ještě čtyřicet minut na to, aby se zápasem něco udělal. Druhá třetina začne zhruba v 14:49.

20:00

19:29
    Nikita Zajcev (SIB) v závěru první dvacetiminutovky oslabuje svůj tým, je poslán za katr za hrubost.

19:51
    Ještě se bude přerušovat, hra je nyní velmi rozkouskovaná. Sibir se tentokrát provinil postavením mimo hru.

19:23
    Cibák si dvakrát vyměnil kotouč s Osalou a poté vypálil, Glass pouze nastavil lapačku a ukryl letící puk do své náruče. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.

18:44
    Dnešnímu utkání přihlíží 6 000 diváků!

18:03
    Nikulin vyslal nepříjemnou ránu, odražený kotouč se snažil doklepnout Kopějkin, ale při dorážce zlomil hůl.

17:26
    V přesilové hře si Novosibirsk vytvořil hned několik příležitostí, ale skórování se nedočkal.

16:34

15:58
    Enlund křižnou přihrávkou našel hokejku Glazačeva, kterého ale vychytal bleskově přesouvající se Sokolov!

15:03
    Domácí se dokázali usadit v útočném pásmu a kombinují...

14:34
    Přesilovou hru si zahraje také Novosibirsk. Na trestnou lavici je poslán Andrej Plechanov (SIB) za podražení. Podaří se Sibiru navýšit své vedení?

13:11
    Zjanov příklepem vyprášil Glassovu hruď, dorážky si domácí brankář dokázal pohlídat.

12:33
    Novosibirsk je nyní povzbuzen úspěchem a snaží se ještě o navýšení svého vedení. Šumakovova střela však nebyla úplně nejpřesnější.

11:24
    Jenže převaha Nižněkamsku nic neřeší, domácí se dostávají do vedení! Postarala se o to kompletní první formace, která po ukázkové kombinaci útočné trojky přinesla kotouč na hokejku KONSTANTINA GLAZAČEVA, který propálil hostujícího brankáře Sokolova - 1:0! Asistence: Jori Lehterä a Jonas Enlund.

10:13
    Jakupovův pokus skončil na boční síti, pětice Novosibirsku se nemůže dostat z vlastní obranné třetiny.

09:44
    Neftěchimik je v posledních minutách jednoznačně lepší, ale největší příležitost měli paradoxně domácí. Uvidíme, jak bude zápas pokračovat.

08:13
    Naopak na druhé straně jsme měli prozatím největší šanci dnešního zápasu! Právě z trestné lavice vracející se Enlund posunul do velké příležitosti Glazačeva, kterého ale bravurně vychytal gól Nižněkamsku Sokolov!

07:40
    Novosibirsk první oslabení přežil, gólman Glass ani nemusel předvést nějaký obtížný zákrok.

06:32
    Neftěchimik je v současné době aktivnějším mužstvem, štěstí zkoušeli Chochrjakov a Blochin, ani jeden však nezamířil přesně.

05:40
    Bude se poprvé vylučovat a to na straně domácích. Jonas Enlund (SIB) dostává dvě minuty za sekání, hosté dostanou příležitost otevřít skóre dnešního zápasu.

05:37
    Puk je mimo mantinely, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:59
    Na druhé straně si také připsal zákrok brankář Sibiru, tvrdou ranou ho dostal do pozornosti Sergej Rozin.

04:03
    Glazačev se opřel z první do kotouče, puk skončil na pravé betonu Sokolova.

02:26
    Petr Koukal si na vlastní polovině vzal kotouč, procpal se až do útočného pásma, avšak brankáře Glasse neohrozil.

01:49
    První zákrok si připsal Sokolov, střelu Soloduchina od modré čáry v poklidu ukryl do své lapačky.

00:58
    V počátku se hraje velmi opatrně, ani jeden z týmů nechce udělat žádnou chybu. Na hřiště putují již třetí formace.

00:13
    Zápas nám právě začal, první vhazování vyhráli hosté, avšak po chvíli o kotouč nahozením přišli.

00:01

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kavarajev, Kutuzov, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Glazačev - Kopějkin, Krivonožkon, Nikulin - Šumankov, Drugov, Soloduchin - Gračov, Sannikov, Maljleš - Veličkin.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sokolov (Dalton) – Selujanov, Mamašov, Běrezin, Blochin, Plechanov, Bělov, Rozin, Groť – Netík, Koukal, Nakupov – Milovzorov, Osala, Cibák - Alševskij S., Alševskij J., Chochrjakov – Zianov, Komaristij, Polygalov.

Rozhodčí: Karabanov, Rabodin - Sazonov, Pavlov.

Neftěchimik je na tom o něco hůře. Hosté mají sice o jeden zápas odehráno méně, ale ani případná výhra jim příliš velký posun v tabulce nepřinese. Nyní jsou na spodní hranici postupu do play-off s jednobodovým náskokem na Salavat Julajev.

Sibir Novosibirsk má za sebou již devatenáct odehraných zápasů, osm z nich dokázal vyhrát v základní hrací době. V posledním zápase Novosibirsk porazil na domácím hřišti AK Bars Kazaň 3:1, když se dvakrát prosadil ve třetí dvacetiminutovce. V současné době je Sibir na druhé pozici hned za Traktorem Čeljabinsk. V dnešním zápase by chtěli domácí rozhodně bodovat.

Začíná nový týden, ale to neznamená, že se v současnosti nejlepší liga světa zastaví. Dnes je na programu duel Sibiru Novosibirsk s Neftěchimikem Nižněkamsk. Bude se jednat o velmi vyrovnané utkání, které startuje ve dvě hodiny odpoledne našeho času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 12. Glazačev (Lehterä, Enlund), 29. Kopějkin, 29. Drugov, 52. Glazačev (Lehterä) - 23. Alševskij J. (Alševskij S.), 35. Milovzorov (Selujanov, Osala), 36. Blochin (Cibák, Milovzorov), 40. Bělov, 60. Jakupov (Koukal, Netík)

HC Sibir Novosibirsk: Glass (41. Gajdučenko) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kavarajev, Kutuzov, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Glazačev - Kopějkin, Krivonožkon, Nikulin - Šumankov, Drugov, Soloduchin - Gračov, Sannikov, Maljleš - Veličkin.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sokolov (Dalton) – Selujanov, Mamašov, Běrezin, Blochin, Plechanov, Bělov, Rozin, Groť – Netík, Koukal, Nakupov – Milovzorov, Osala, Cibák - Alševskij S., Alševskij J., Chochrjakov – Zjanov, Komaristij, Polygalov.

Rozhodčí: Karabanov, Rabodin - Sazonov, Pavlov