Bemelmans – Hernych 2:1 (kon.) | Seppi – Mertl 2:0 (kon.)
Jan Mertl
Jan Mertl
0
4 3
Čtvrtek 08.11.2012, 18:40Challenger Ortisei - Sparkasse Challenger Val Gardena (krytý tvrdý povrch)

Skončilo dnešní utkání, ve kterém jsme sledovali marnou snahu českého tenisty Jana Mertla s prvním nasazeným a zároveň domácím hráčem, Andreou Seppim, který nakonec v utkání zvítězil hladce ve dvou setech.

Hlavní rozdíl byl při výměnách, v nichž český hráč často chyboval, narozdíl od italského tenisty. Oba hráči se dnes mohli opřít o výborný servis, ale i v něm byl nakonec Seppi lepší, když neztratil ani jednou své podání, ač hned v úvodu utkání "daroval" českému hráči první a zároveň poslední brejbkol.

Jan Mertl ztratil v utkání své podání sice "jen" dvakrát, ale to stačilo k tomu, aby prohrál po setech 4:6, 3:6 a s tímto turnajem se tak rozloučil již ve druhém kole. (19:41:15)

Konec zápasu

6:3
    Ale další již Andrea Seppi využil a vyhrává tak v tomto utkání hladce ve dvou setech.

15-0
    Seppi servíruje na vítězství v utkání a začal dobře, Mertl trefuje rámem rakety a míček končí daleko v autu.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Jan Mertl.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Esem končí domácí tenista sedmou hru druhého setu, v němž vede již 5:2 a utkání má zatím celkem jednoznačný průběh. Seppi je lepší při výměnách, Mertl se mu vyrovná jen v podání, naopak při výměnách často kazí a nevynucenými chybami dává šanci Seppimu na vítězství v tomto utkání.

40-0
    Bod z podání pro Itala.

30-0
    Mertlovi se nedaří, úder na základní čáru končí těsně za ní.

15-0
    Míček získává Seppi.

4:2
    A jaj, to je nepříjemné, Mertl ztrácí svůj druhý servis v utkání, Seppi vede již 4:2 a kráčí za vítězstvím v tomto utkání.

40-30
    Další úder pod nohy Jana Mertla, z čehož pramení chyba a Seppi má další brejkbol!

30-30
    Po delší době chyba Seppiho při delší výměně.

30-15
    Další chyba českého tenisty.

15-15
    Čopovaný forhend Seppiho = pokažený forhend českého tenisty po náběhu na síť.

15-15
    Dlouhý forhend Jana Mertla, míček končí daleku v autu.

0-15

2:2
    Esem končí čtvrtou hru druhého setu český tenista.

0-40
    Bod z podání českého tenisty.

0-30
    To samé i v tomto fiftýnu.

0-15
    Dobrý první servis a náběh na síť - Seppi pod tlakem chybuje.

2:1

2:1

2:1
    Bod z podání, druhý bod Seppiho ve druhém setu.

40-30
    Další výborný náběh na síť, ale Janu Mertlovi se povedl prohoz.

40-15
    Mertl kazí ze základní čáry, dva gemboly pro Itala.

15-0
    Seppi zpřesnil hru a jeho křižný forhend je smrtící.

6:4
    Konec přestávky, podávat bude Andreas Seppi.

6:4

6:4
    Janu Mertlovi se nevydařil náběh na síť, Seppi doslova "vytloukl bloky" a je z toho první brejk v utkání a zároveň to znamená zisk prvního setu!

A-40
    Při výměnách je zatím lepší Seppi, stejně jako nyní a je z toho další brejkbol!

40-40
    Další dvojchyba, shoda. To je důsledek Mertlovi riskantní hry, kdy na servis neskutečně "tlačí", což přináší jak spoustu es, tak spoustu dvojchyb.

40-A
    Bekhendový úder domácího tenisty končí v síti.

40-40
    Český hráč ale nepřipouští komplikaci, esem srovnává.

40-30
    Dvojchyba v tu nejméně vhodnou dobu dává Italovi brejkbol!

30-30
    Eso, Mertl srovnává.

30-15
    Další nevynucená chyba českého hráče.

15-15
    Po delší době sledujeme nějakou výměnu, na jejím konci je ale chyba Jana Mertla.

0-15

5:4

5:4

5:4
    A vzápětí eso, zatím jsou oba hráči suverénní při svých podáních!

40-0

30-0
    Rámem rakety teď trefuje Mertl míček, který letí až ke stropu haly.

15-0
    Český hráč chybuje, míček v síti.

4:4

15-40
    Tentokrát se ale Seppimu povedlo výborně zareturnovat z druhého podání Jana Mertla.

0-40
    I druhé podání český hráč přiriskoval a je z toho třetí bod z podání v řadě!

0-30
    Totéž i v následujícím servisu.

0-15
    Další výborné podání, bod z podání pro Jana Mertla.

4:3

4:3
    Náběhem na síť přinutil Ital českého tenistu k chybě, další čistá hra.

40-0
    Eso Seppi.

30-0
    Bod z podání, oběma hráčům zatím servis vychází na jedničku!

15-0
    I Seppi se umí trefit do podání!

3:3
    A esem končí Jan Metrl tuto hru, první čistá hra v utkání.

0-40
    Nádherný křižný forhend po vzájemném náběhu na síť!

0-30
    A další bod z podání pro českého tenistu.

0-15
    Dělové podání Jana Metrla! Bod přímo z podání.

3:2

3:2

3:2
    A dalším esem získává tuto pátou hru a dostává se do vedení v prvním setu.

40-15
    Eso Itala, ten má již dva gemboly.

30-15
    Pokus o čopovaný kros nevyšel, Jan Mertl kazí.

15-15
    Krásná výměna, na jejímž konci byl výborný prohoz Mertla, který se po celou dobu bránil skvělým bekhendům Itala!

15-0
    Dobré podání italského tenisty, kterým se dostal český hráč pod tlak a následně posílá míček do sítě.

2:2
    Seppi kazí forhendový úder ze základní čáry, český tenista srovnává stav v prvním setu.

40-A
    Eso Mertl!

40-40
    Teď byl Jan Mertl při náběhu na síť až příliš razantní a míček posílá daleko za základní čáru, shoda.

40-A
    Další eso, výhoda Mertl.

40-40
    Nevynucená chyba Mertla, míček končí v síti, shoda.

30-40
    Vzápětí však dvojchyba a soupeř "cítí" šanci.

40-15
    Jan Mertl zabojoval, úderem přesně na základní čáru, pod nohy italského tenisty, snižuje.

40-0
    A vzápětí další eso, to vypadá na čistou hru.

30-0
    Výborný forhend po čáře, Mertl se marně natahuje po míčku...

15-0
    Výborné podání domácího tenisty, první eso!

1:1
    Seppi chybuje, míček letí až za základní čáru, bod pro Mertla.

30-40
    A druhé eso Mertla!

30-30
    Další nevynucená chyba, tentokrát na druhé straně, míček z rakety Mertla letí mimo kurt.

1:0
    Až nyní se Seppi trefuje do prvního servisu, kterým dostal Mertla ven z kurtu a následná smeč již znamenala pro domácího tenistu zisk prvního bodu v utkání.

A-40

40-40
    Ale zároveň další míček kazí a dává tak českému hráči možnost bojovat o první bod utkání.

A-40
    Italský tenista donutil náběhem na síť Jana Mertla k chybě.

40-40
    Škoda, druhý return za sebou již nevyšel, shoda.

30-40
    Výborně, Seppimu zatím nevychází první servis, čehož český tenista využil dobrým returnem druhého podání. První brejkbol utkání.

30-30
    Seppi se nyní unáhlil a posílá v dobré pozici míček do autu.

30-15
    Míček z rakety Jana Mertla končí za základní čárou, míček pro Seppiho.

15-15
    První dvojchyba utkání.

15-0

0:0

Andreas Seppi i Jan Metrl se již rozehrávají na kurtu, utkání za pár minut začne.

Začátek utkání se o něco zpozdí, ale oba borci již za potlesku tribun nastupují na kurt!

Vítejte u dnešního on-line přenosu tenisového utkání 2. kola challengeru v italském Ortisei, v němž se utká domácí tenisová jednička, Andreas Seppi s Čechem Janem Mertlem.

Andreas SEPPI
    Dlouhodobě nejlepší italský tenista sehraje v krátké době druhý zápas proti českému tenistovi. Na nedávno skončeném turnaji v Paříži totiž narazil ve druhém kole na nejlepšího českého tenistu, Tomáše Berdycha, s nímž sice prohrál hladce ve dvou setech, ale zejména v prvním setu dokázal našeho reprezentanta hodně potrápit, především výborným servisem a pohybem na kurtu.V prvním kole turnaje v Ortisei, dokázal hladce přehrát Nikolu Mektiče 6:4, 6:1.

Jan MERTL
    Českého tenistu rozhodně nečeká lehký soupeř. Naopak, Seppi, coby třiadvacátý hráč žebříčku ATP, je nejvýše nasazeným hráčem turnaje! Jan Mertl se účastní převážně turnajů kategorie challenger a ostatních méně dotovaných turnajů. Narozdíl od svého dnešního soupeře, který mohl poměřit své síly na skvěle obsazeném turnaji BNP Paribas Masters v Paříži, musel český tenista absolvovat challenger v německém Eckentalu, kde ale dokázal dokráčet až do semifinále, když stopku mu vystavil Daniel Brands. I Mertl má za sebou již jedno kolo v Ortisei, v němž dokázal "přetlačit" Rusa Konstantina Kravchuka 7:6, 6:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.