Rusko – USA 2:2 (kon.) | Bulharsko – Ukrajina 0:1 (kon.) | Česko – Slovensko 3:0 (kon.)
Saúdská Arábie – Argentina 0:0 (kon.) | Turecko – Dánsko 1:1 (kon.) | Maďarsko – Norsko 0:2 (kon.)
Švédsko – Anglie 4:2 (kon.) | Nizozemsko – Německo 0:0 (kon.) | Rakousko – Pobř. slonoviny 0:3 (kon.)
Irsko – Řecko 0:1 (kon.) | Polsko – Uruguay 1:3 (kon.) | Panama – Španělsko 1:5 (kon.)
Švédsko
4:2 (1:2)
Anglie
Středa 14.11.2012, 20:30 • Friends Arena, Solna • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu mezinárodního přátelského utkání, ve kterém Švédsko přivítá Anglii. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

ŠVÉDSKO

Švédsko zatím zápasy v kvalifikační skupině D na Mistrovství světa moc dobře nezvládá. Má za sebou tři zápasy, pouze jedno vyhrálo a dva prohrálo. Na svém kontě má pouhé tři body a skóre je 5:5. Švédsko je v tabulce na posledním místě.

ANGLIE

To Anglie zvládá zápasy v kvalifikační skupině D na Mistrovství světa zatím dobře, odehrála celkem tři utkání, dvě vyhrála a v jednom remizovala. Celkové skóre je 5:3 a se sedmibodovým ziskem je Anglie v tabulce první.

Předpokládané sestavy:

Švédsko: Isaksoon - Lustiq, Granqvist, J.Olsson, Safari - Larsson, Elm, Kallstrom, Kacaniklic - Ibrahimovič, Berg.

Anglie: Hart - Johnson, Cahill, Jagielka, Baines - Osman, Gerrard - Cleverley, Wilshere, Young - Welbeck.

Švédsko: Isaksson - Lustig, Granqvist, J Olsson, M Olsson - Elm, Kallstrom - Larsson, Ibrahimovic, Kacaniklic; - Ranegie.

Anglie: Hart - Johnson, Cahill, Caulker, Baines - Gerrard, Osman, Cleverley - Sterling, Welbeck, Young.

Rozhodčí: Svein Oddvar Moen.

-16
    Hráči jsou ještě na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

-12
    Nyní můžeme sledovat slavnostní ceremoniál.

-11
    Základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.

-6
    Nyní si poslechneme hymny obou zemí.

-2
    Švédsko bude hrát ve žlutých dresech a modrých trenýrkách.

-2
    Anglie bude hrát v bílém kompletu.

1

1
    Výkop provedli domácí hráči.

1
    Gerrard si dnes připisuje svůj stý start v reprezentaci.

2
    Sterlinga fauloval jeden z jeho protihráču, a Anglie se tak zmocní míče.

3
    Anglie příliš dlouho balon ve své moci neudržela. Švédsko bude zahrávat autové vhazování.

3
    Young vybojoval autové vhazování pro Anglii.

4
    Na pravé straně kombinuje Cahill se Sterlingem.

4
    Welbeck zahrál rukou, a tak se míče zmocní Švédsko.

5
    Faulovaný byl Baines, a tak jsou u míče hosté.

7
    Rozběhla se nám sedmá minuta a zatím nedošlo k žádnému ohrožení branky. Hraje se převážně mezi pokutovými územími.

8
    Osman dostal přesnou přihrávku na hranici pokutového území a vystřelil, ale Isaksson tento pokus bez problémů zlikvidoval.

9
    Švédsko bude zahrávat autové vhazování na soupeřově polovině.

9
    Ibrahimovič připravil zajímavou přihrávku pro Kacaniklice, ale ten pak o míč přišel.

10
    Ibrahimovič unikl na pravém křídle a řekl si o přihrávku, nicméně uvízl v ofsajdu, a tak celá akce skončila.

12
    Sterling dostal zajímavou přihrávku od Cleverleyho, ale pustil se do akce jeden na dva a ztroskotal.

13
    Ibrahimovič vybojoval balon a Švédsko pospíchá do protiútoku.

13
    Tento protiútok končí pro Anglii šťastným koncem. Švédsko žádné nebezpečí totiž nepřipravilo.

14
    Anglie bude zahrávat rohový kop.

14
    Gerrard nacentroval balon do velkého vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

15
    Pro faul si došel Welbeck, a Anglie tak bude zahrávat volný přímý kop.

16
    Gól na kopačce měl také Cahill, ale pozorný Isaksson si s jeho střeleckým pokusem poradil.

16
    Ke střele se dostal na druhé straně Kallstrom, ale mířil nepřesně.

20
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    ZLATAN IBRAHIMOVIČ se dokázal uvolnit a dostal se až do pokutového území, kde se dostal k odraženému míči, který s přehledem uklidil do odkryté brány, a Švédsko tak vede 1:0.

22
    Larsson nacentroval balon na vzdálenější tyč, ale tento centr byl přetažený a nikoho ze spoluhráčů nenašel.

23
    Cleverley adresoval do pokutového území centr, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Balon uklidil do své náruče Isaksson.

24
    Po nepřesné kombinaci domácích se míče zmocní Anglie.

24
    Odkop od brány provede Hart.

24
    Na Hartův odkop si vyskočil Welbeck a hlavou balon prodloužil. Nicméně Welbeck našel pouze připraveného Isakssona, jenž uklidil balon do své náruče.

27
    Johnson hledal přízemním centrem v pokutovém území Cleverleyho. Ten se sice dostal do zakončení, ale branku netrefil.

27
    Odkop od brány provede Isaksson.

28
    Nepřesně vystřelil Ranegie.

29
    Welbeck hodně často sklepává míče, ale nikoho ze spoluhráčů zatím nenašel.

30
    Ibrahimovič si zpracoval balon a vystřelil, ale jeho pokusu chyběla přesnost.

31
    Střely celkem: Švédsko 4 - 3 Anglie.

32
    Hart vyběhl z brány a zlikvidoval hned dva střelecké pokusy, které vyprodukoval Kacaniklic.

32
    Hart si sice připsal dva skvělé zákroky, ale balon se odrazil přesně do těch míst, kde stál osamocený Ranegie, jenž netrefil prázdnou branku. Tato šance může Švédsko ještě mrzet. Takové příležitosti by se měly proměňovat.

34

34
    Z této standardní situace žádné nebezpečí domácímu týmu nehrozilo.

35
    Anglie právě vstřelila branku!
    Young se uvolnil na levém křídle, kde taky obdržel přihrávku. Zpracoval si balon, obehrál dva protihráče a na vzdálenější tyč adresoval nadýchaný centr, kterého se zmocnil DANNY WELBECK, jenž přesnou trefou srovnává skóre na 1:1.

36
    V ofsajdové pasti uvízl Ibrahimovič.

37
    Švédsko dostalo výhodu standardní situace, ale Anglie se ubránila.

37
    Pro faul si došel Sterling, a Anglie tak bude zahrávat volný přímý kop.

38
    Volný přímý kop si bere na starost Gerrard.

38
    Gerrard nacentroval balon na vzdálenější tyč, kde se dokázal uvolnit STEVEN CAULKER, kterého měli na starost hned tři protihráči. STEVEN CAULKER se do centrovaného míče opřel z první a poslal Anglii do vedení.

41
    V obrovské šanci se ocitl Ibrahimovič! Na hranici malého vápna obdržel přihrávku a okamžitě vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče.

41
    Švédsko zahrávalo rohový kop, ale žádné nebezpečí svému soupeři nepřipravilo.

42
    Anglie vybojovala na své polovině autové vhazování.

43
    Nyní jdou hodně slyšet angličtí fanoušci, kteří svůj tým podporují z plných plic.

43
    Sterling přihrával nepřesně a u balonu je nyní Švédsko.

44
    Švédsko bude zahrávat volný přímý kop.

44
    Anglie se před touto standardní situací ubránila. Cahill odvrátil balon do zámezí.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec prvního poločasu.

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme zaznamenali hned tři góly. Úvodní branku zaznamenal ve dvacáté minutě Ibrahimovič a o patnáct minut později srovnal na 1:1 Welbeck. O tři minuty později už vedla Anglie, kterou poslal do vedení přesnou trefou Caulker. Úvodních dvacet minut nebylo tolik zajímavých, hra probíhala mezi pokutovými územími, ale pak už se bylo na co dívat. Doufejme, že druhý poločas bude ještě zajímavější a fotbalovější.

46
    Švédové nastoupili do druhého poločasu s jednou změnou. M. Olssona nahradil Safari.

46

46

46
    Ranegie si naběhl na centrovaný míč a opřel se do něj hlavou. Nicméně tento pokus skončil vysoko nad brankou.

48
    Osman obdržel na zadní tyči přihrávku, ale jeho zakončení scházela přesnost.

49
    Faulovaný byl Osman a u míče je Anglie. Hart rozehraje volný přímý kop.

51
    Ke střele se dostal Gerrard, ale trefil pouze bránícího protihráče.

51
    Anglie dostala výhodu rohového kopu, ale Švédsko se ubránilo.

52
    Anglie bude zahrávat volný přímý kop.

53
    Z volného přímého kopu vybojovala Anglie další standardní situaci, tentokrát kop rohový.

53
    Švédsko se před tímto rohovým kopem ubránilo.

54
    Další rohový kop pro Anglii vybojoval Cleverley.

55
    Do zajímavé šance se dostal Sterling, ale sudí mu odpískal ofsajd.

56
    Zajímavou střelu adresoval na soupeřovu svatyni Gerrard, ale isaksson jeho pokus vyrazil.

58
    Nejistý zákrok si připsal Hart, čehož mohl využít Larsson, ale ten branku přestřelil.

61
    Hrací plochu opouští Kallstrom, nahrazuje jej Svensson.

61
    Střídají také hosté. Ze hřiště odchází Cleverley, kterého nahrazuje Wilshere. A odejde také Young, kterého nahradí Sturridge.

63
    U míče jsou domácí hráči, kteří kombinují na soupeřově polovině.

64
    Přihrávku obdržel Ibrahimovič, obehrál svého protihráče a vystřelil na bližší tyč. Nicméně tento střelecký pokus byl velmi nepřesný.

64
    Ibrahimovič se dostal do další střelecké pozice, ale ani tentokrát branku netrefuje.

66
    Larsson nacentroval balon do pokutového území, tam ale úřadovala obrana hostů.

68
    Ve středu hřiště byl faulovaný Wilshere.

68
    Anglie dostane výhodu volného přímého kopu.

68
    Žlutou kartu vyfasoval Granqvist.

68
    Gerrard hledal centrem na pravém křídle Sterlinga, ale Sterlingův protihráč byl u balonu dříve.

71
    V posledních minutách se utkání odehrává mezi pokutovými územími. Je možné, že hráčům dochází síly a už nejsou tak aktivní.

72
    Baines přihrál Gerrardovi, jenž hledal na hranici pokutového území Welbecka. Naneštěstí Welbeck nezpracoval míč tak, jak by sám očekával, a Anglie tak o svou šanci přišla.

73
    Elm adresoval přihrávku do pokutového území, ale hosté se ubránili.

73
    Nyní Švédsko bude zahrávat rohový kop.

74
    Hrací plochu opouští dvojice Lustig a Granqvist. Nahrazují je Sana a Antonsson.

74
    Z rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo.

75
    Také Anglie přichystala střídání, dokonce trojí. Hrací plochu opouští Caulker, Gerrard a Johnson. Nahrazují je Shawcross, Huddlestone a Jenkinson.

77
    A máme opět vyrovnáno! Přesnou přihrávku obdržel ZLATAN IBRAHIMOVIČ, jenž si zpracoval balon na prsa a pravačkou zakončil. Brankář Hart byl bez šance, IBRAHIMOVIČOVA střela byla velmi jedovatá a přesná. Asistenci si připisuje Svensson.

79

80
    K centrovanému míči se probojoval Sturridge, ale jeho zakončení hlavou scházela přesnost.

84
    ZLATAN IBRAHIMOVIČ zaznamenává v dnešním utkání hattrick! IBRAHIMOVIČ zahrával volný přímý kop, svoji pravou kopačku pořádně napřáhl a Hart neměl šanci tento střelecký pokus, jenž mířil na vzdálenější tyč, zlikvidovat.

85
    Ze hřiště odchází Sterling a nahrazuje ho Zaha.

85
    Střídají také domácí. Ze hřiště odchází Larsson, nahrazuje ho Jansson.

87

87
    Švédsko se ubránilo a může pospíchat do protiútoku.

87
    Žlutou kartu za nedovolený zákrok vyfasoval Wilshere.

89
    Švédsko opět střídá. Na hrací plochu se podívá Ranegie, nahradí ho Wernbloon.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    No tak to je vážně paráda! ZLATAN IBRAHIMOVIČ si připisuje již dnešní čtvrtý gól a posílá Anglii na kolena! Navíc tento gól se v médiích bude opakovat ještě dlouhé týdny. Hart chyboval a IBRAHIMOVIČ toho využil. Z dvaceti pěti metrů si střihl nůžky a balon dopravil až do prázdné brány!

90+2
    Ibrahimovič si sundal při oslavě gólu dres a sudí mu uděluje žlutou kartu.

A je konec! Máme za sebou velmi vydařený zápas, ve kterém padlo celkem šest branek. Zajímavostí je určitě to, že Anglii poslal definitivně na kolena hned čtyřmi góly Ibrahimovič. Ten otevřel skóre již ve dvacáté minutě, ale o patnáct minut později srovnal na 1:1 Welbeck a o tři minuty později šla Anglie do vedení. Takto skončil první poločas. Nicméně ve druhém poločase se blýskl opět autor první branky Ibrahimovič a přidal další tři góly, hlavně ten poslední stál za to. Anglie se prezentovala slušným výkonem, ale Švédsko vyhrálo naprosto zaslouženě. Děkuji Vám za pozornost. (22:26:07)

Lucie Rapantová

Branky: 20. Ibrahimovič, 77. Ibrahimovič, 84. Ibrahimovič, 90+1. Ibrahimovič - 35. Welbeck, 38. Caulker

Karty:   68. Granqvist (SWE), 90+2. Ibrahimovič (SWE) - 87. Wilshere (ENG)

Švédsko: Isaksson - Lustig (74. Sana), Granqvist (74. Antonsson), J Olsson, M Olsson (46. Safari) - Elm, Kallstrom (61. Svensson) - Larsson (85. Jansson), Ibrahimovic, Kacaniklic - Ranegie (89. Wernbloon).
    Anglie: Hart - Johnson (75. Jenkinson), Cahill, Caulker (75. Shawcross), Baines - Gerrard (75. Huddlestone), Osman, Cleverley (61. Wilshere) - Sterling (85. Zaha), Welbeck, Young (61. Sturridge).

Rozhodčí: Svein Oddvar Moen