Jekatěrinburg – Barys 4:5 (po pr.) | Čeljabinsk – Omsk 4:6 (kon.) | Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 1:2 (po pr.)
Ufa – Riga 7:3 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | Kazaň – Doněck 6:4 (kon.)
Čerepovec – Minsk 4:3 (po s.n.) | Petrohrad – Viťaz 4:3 (kon.) | HC Slovan – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:5 (1:1, 2:3, 1:0 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Neděle 25.11.2012, 12:00 • KrK Uralec • KHL

V poslední části se pokusila Astana bránit jednobrankový výsledek, ovšem už ve 45. minutě bylo srovnáno, když se prosadil domácí Pronin. Do konce třetiny branka nepadla. Proto přišlo na řadu prodloužení, které hostující Dawes proměnil už po sedmi minutách jeho průběhu. Stav utkání 4:5 po prodloužení. Děkujeme za pozornost!
    Počet střel po skončení zápasu: 21/33.
    Vyloučení: 5/5.
    Využití: 2/1.
    Vyhraná vhazování: 31/32. (14:56:11)

60:07
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak tomu se říká nástup do prodloužení jak řemen! Velkou chybu na vhazování zřejmě udělal Josef Straka, k jehož vyhranému vhazování se dostal NIGEL DAWES. Ten přesprintoval posledního obránce a prostřelil přesně mezi betony překvapeného Lobanova. Bez asistence.

60:01

60:00

58:23
    Sled osobních soubojů uprostřed hřiště.

58:10
    Odevzdaný kotouč domácích, kteří také nechodí příliš do ofenzivních akcí.

57:06
    Atropov zahajue jeden z posledních útoků ve třetí třetině. Který ovšem končí v rohu kluziště.

55:44
    V dobré šanci domácí Špirko, který se prokličkoval téměř až před Lassilu, jeho pokus však hostující brankář kryje.

55:34
    Oboum týmům zřejmě tento stav vyhovuje. Přesto domácí se snaží rozhodnout už nyní.

54:08
    Další pokus o překročení pásma v podání Golovina, který ovšem narazil na dobře postaveného Litviněnka.

53:05
    Bitva dále pokračuje. V posledních chvílích více aktivnější domácí tým.

52:30
    Velká šance domácího Lupula po přihrávce Špirka, Lassila nyní zachránil Astanu.

52:10
    Vyčkávací taktika z obou stran dále pokračuje nikdo nechce chybovat.

51:13
    Také Astana vyčkává a příliš nevystupuje ze svého bloku. Zakázané uvolnění hostů.

50:45
    Jekatěrinburgu zřejmě tento stav vyhovuje a nikam se nehrne.

50:04
    Hra je z obou stran hodně opatrná.

49:05
    Špirko se snažil založit další útočnou akci, ale hostující Hedman si sním poradil.

49:20

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 5. Nemolodyšev (Špirko), 30. Straka (Malychin), 35. Krjukov, 45. Pronin (Strelcov V., Sokolov) - 12. Starčenko (Novopašin), 21. Upper (Hedman), 30. Žajlaouv (Hedman), 38. Boyd (Lassila, Hedman), 61. Dawes

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Borodin) - Mezei, Juksejev, Gusev, Trjamkin, Kurbatov, Sokolov - Lupul, Straka, Malychin - Špirko, Nemolodyšev, Krjukov - Jemelejev, Golovin, Lapenkov - Pronin, Strelcov A., Strelcov V. - Makejev.
    Barys Nur-Sultan: Lassila (Poluektov) - Savčenko, Litviněnko, Novopašin, Hedman, Mnacjan, Grigorjev, Běljakov - Žajlavouv, Gavrilin, Puškarjov - Ruděnko, Upper, Starčenko - Spiridonov, Buchenski, Antropov - Dawes, Puliščuk, Boyd - Rakanov.

Rozhodčí: Bondar, Naumov - Golovljov, Lazarev