Chabarovsk – HC Slovan 3:0 (kon.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Novosibirsk – Lev 2:1 (kon.)
N.Novgorod – Nižněkamsk 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 2:3 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 4:3 (po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Mytišči – Ufa 2:0 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 3:6 (kon.)
Doněck – Petrohrad 3:2 (kon.)
po s.n.
Severstal Čerepovec
4:3 (2:1, 1:2, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Středa 28.11.2012, 16:00KHL

Ode mě je to vše a těším se na vás někdy příště u dalšího přenosu. (18:28:25)

Zápasové statistiky:
    Střely na branku: 42:26
    Vyhraná vhazování: 44:21
    Vyloučení: 5:7
    Využití: 2:0
    Nejvíce času na ledě strávil Domácí Bognad Kiseljevič, který odehrál více než půlku zápasu (31:57). Opravdu obdivuhodný icetime!

Máme za sebou mimořádně dramatické utkání, ve kterém nakonec zaslouženě v nájezdech vítězí domácí Severstal Čerepovec.

Samostatné nájezdy začínají.

65:01
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Denis Kazionov se s tím rovněž nepáral, ale na rozdíl od Jakucenii mířil přesně. Autorem vítězného nájezdu je VADIM BĚRDNIKOV!

Jakucenia nezkoušel nic těžkého a volil jednoduchou střelu. Košečkin chytá.

Vadim Běrdnikov trefil skulinu mezi betony! - 1:0

Zvolil dlouhou kličku do forhnendu, ale nedokázal zvednout puk nad Košečkina.

jako první pojede Konstantin Panov.

Prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Šipačov odvedl obrovský kus práce za brankou a poté servíroval na modrou Jegorševovi, který vypálil a jak domácí hráči, tak fanoušci se radovali z vítězství. Nakonec se však ukázalo, že trefil pouze horní tyč a sudí na základě videa branku neuznal.

63:54
    Kiseljevič pálí od modré, ale od Fokinových betonů puk míří do rohu.

62:45
    Ani jedna strana nechce riskovat a nikam se nežene.

61:55
    Panov pálí, Košečkin vyráží do rohu.

61:43
    Kazinov pálil, ale Fokin puk lapil a přerušuje.

61:48
    Čistov jel na branku, ale parádním obranným zákrokem jej odzbrojil Kisejlevič.

61:15
    Kontiola se prokličkoval ke střele, ale Košečkin ještě nechtěl konec zápasu.

60:49
    Ketov se hnal na branku, ale dlouhým úhybným manévrem s holí za zády dostal do offsidu sám sebe.

60:01

Třetí třetina skončila bez branek a stav po šedesáti minutách vyrovnaný. Nelze než konstatovat, že více ze hry měli domácí, ale Traktor se mohl opřít o vynikajícího Vladislava Fokina, který v první třetině vystřídal běloruského veterána Andreje Mezina a od té doby v brance čaroval.

60:00

59:59
    Kontiola ještě stihl projet do útočného pásma a vystřelit, ale na Košečkina nevyzrál. Prodloužení se nevyhneme.

59:52
    Kazionov dostal přihrávku před branku a Fokin se jen zázrakem proti němu přesunul.

59:39
    Bulis to ještě zkusil, ale jeho střela byla příliš slabá na to, z jak ostrého úhlu na Košečkina letěla. Domácí brankář s ní nemohl mít problém.

59:30
    Traktor drží útočné pásmo.

57:56
    Hráči Traktoru v offsidu.

57:45
    Ne, že by týmy úplně rezignovaly z útočné aktivity, ale hra je z obou stran velmi opatrná a zápas zřejmě směřuje do prodloužení.

56:56
    Karpov to zkusil od modré a Košečkin schoval puk v lapačce.

55:48
    Katičev nemířil přesně.

54:43
    Po bekhendové ráně Bergforse Fokin znovu přerušuje.

54:11
    Běrdnikov natlačil puk do brankoviště, ale Fokin si situaci pohlídal a schoval kotouč pod výstrojí.

53:56

53:46
    Po buly pálil Čáslava. Fokin jeho střelu drží a přerušuje.

53:42
    Hostům je pískán úmyslný offside.

53:17
    Střela Kontioly zablokována a domácí se osvobozují.

52:48

52:34
    Wandel pálil z mezikruží, ale branku minul!

51:56
    Kyselevič podrážel a bude se hrát 4 na 4.

51:39
    Medveděv pálil a dostal se i k dorážce své rány, ale Fokin dnes exceluje!

51:23
    Hosté už jsou ve čtyřech.

51:13
    Jegoršev střílel od modré, Košečkin vyráží.

50:48
    Hosté jdou do tří! Rjabykin hákoval!

50:45
    Bulis dobře napadá a nepouští domácí do útočného pásma.

50:30
    Severstal znovu musí začít od svého gólmana.

50:05
    Ani tentokrát se domácí neusadili v útočném pásmu. Přesilovka se jim příliš nevede.

49:50
    Puk znovu za Košečkinem.

49:33
    Kontiola vyhodil puk přes všechny čáry.

49:23
    hostující Dugin dostává dvě minuty za faul loktem.

48:34
    Fokin přerušuje hru po střele Monse.

47:39
    Wandell minul branku.

47:19
    Jerošev pálil příklepem z výborné pozice, ale Fokin proti němu dobře vyjel, aby zmenšil úhel!

46:28
    Panov Košečkina prověřil po přechodu přes modrou čáru, ale domácí brankář puk za svými zády nechtěl.

45:27

45:29
    Hosté vyhazují puk ze své obranné třetiny.

45:21
    Fokin lapil střelu Ketova a přerušuje hru.

44:36
    Dugin vyvezl puk a dostal se i ke střele, která ovšem branku minula.

44:04
    Traktoru je pískán offside.

43:27
    Šipašov dostal od Šinina holí do obličeje a je ošetřován. Šinin čekal dvě minuty za vysokou hůl, ale dostává dvě plus do konce. Trest za něj odsedí Karpov.

43:11
    Kuzněcov to zkusil a Košečkin vyráží do rohu.

43:09

42:15
    Šipačov si sjel po levém křídle a vypálil na branku. Fokin byl na místě.

42:07
    Hosté v offsidu.

41:47
    Panov nebezpečně schoval střelu za dva bránící hráče, ale Košečkinova lapačky si cestu ke kotouči našla.

41:09
    Wandell zasáhl protihráče do obličeje a dostává za to dvě minuty.

Vyloučení: 3:5
    Nejvíce času na ledě tráví Bogdan Kiselevič, který odbruslil téměř celou třetinu (19:37).

Druhá třetina opět nabídla velmi atraktivní hokej, ve kterém se hostům povedlo otočit skóre ve svůj prospěch. Domácí, kteří byli do té doby ve druhé části horší ale zabrali a v závěru si vytvořili několik slibných šancí. Vše vyvrcholilo dvěma fauly hostů a Severstal nemohl téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři v závěru třetí třetiny odmítnout a vyrovnal.

40:00

39:52
    Panov z úhlu najížděl na Košečkina, ale domácí brankář byl připraven.

39:43
    Je vyrovnáno! Před Fokinem vzniky po střele Šipačova závar a v tom se nejlépe zorientoval NIKITA ALEKSEJEV! Asistence: Jevgenij Ketov, Vadim Šipačov.

39:28
    Šipačov tvrdě vypálil a Fokin i přes mírné problémy vyráží.

39:14
    Laakso pálil od modré a Bergfors zkoušel tečovat. Fokin pozorný.

38:53
    Velká komplikace pro hosty. Klimontov hákoval a skoro dvě minuty se teď bude traktor muset bránit ve třech. Velká šance pro domácí na vyrovnání před poslední částí!

38:43
    Rjabikin dostává dvě minuty za podražení.

37:29
    Tentokrát jel sám Dugin, ale ani nyní Košečkin v souboji muže proti muži nebyl poražen!

37:05
    Panov jel sám na branku, ale kličkou do forhendu na Košečkina nevyzrál!

36:36
    Karpov už dnes na svém kontě jednu branku má, ale tentokrát na Košečkina nevyzrál.

35:10
    Kazionov minul branku.

34:54
    Bělov to zkusil od modré, ale Košečkin byl připraven.

34:06
    Aleksejev to zkusil z úhlu, ale Fokin je v dobré formě.

33:08
    Kovyršin dostal pas před branku, ale Fokin jeho bekhendové zakončení vystihl!

32:29
    Střela Fedosjejeva byla zablokována.

31:37
    Kazionov se Šipačovem jeli dva proti jedinému obránci. Kazionov volil střelu a Fokin s vypětím všech sil drží svůj tým!

31:08
    Kazionov v ideální pozici Fokina nepropálil!

29:57
    Oddechový čas pro domácí.

29:57
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté otáčejí skóre! JEVGENIJ KATIČEV dostal puk na modré čáře a zápěstím Košečkina propálil. Asistence: Jan Bulis,

29:32

29:10
    Hosté se znovu musejí vracet za svou branku.

28:42
    Domácí vyhazují puk až za Fokina.

28:19
    Košečkin zastavuje střelu Kontioly.

27:49
    Bergfors vypíchl kotouč a s Běrdnikovem jel dva na jednoho! Zodpovědnost vzal na sebe, ale Fokina nepropálil.

27:32
    jevgenij Ketov dostává dvě minuty za hákování.

27:05
    Jegoršev se s pukem natlačil do brankoviště, ale na Fokina nevyzrál.

26:37
    Po zákroku Košečkina je hra přerušena.

25:55
    EGOR DUGIN vybojoval puk v rohu, vybruslil zpoza branky, střelu zápěstím schoval za nohy obránce a vyrovnává. Asistence: Valerij Ničuškin.

25:29
    Domácí se dopouští zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Košečkina.

25:17
    Útočnou akci Traktoru zastavil offside.

24:30
    Domácím nesedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Košečkinem.

24:08

23:30
    Bělov vyhazuje a domácí se musí vracet až za Košečkina.

23:19
    Po pokusu Jegorševa Fokin přerušuje hru.

22:59
    Ketov to zkusil od modré, ale Fokin byl připraven a vyráží do rohu.

22:20
    Hosté šetří čas vyhozením přes všechny čáry.

22:08
    Kuzněcov si jde odpykat dvě minuty za sekání.

21:54
    Běrdnikov hledal spoluhráče před brankou, ale na puk tam nečekal nikdo v černém.

21:09
    Kontiola bleskově vypálil hned po přechodu do útočné třetiny, ale na Košečkina nevyzrál. Ten schoval puk v lapačce a přerušil hru.

20:47
    Čerepovci je pískáno zakázané uvolnění.

20:32

20:39
    Bulis se zkoušel proháčkovat přes dva beky, ale neuspěl.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:45.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Domácí byli ze začátku mírně aktivnější a vytvořili si dvougólový náskok, ale později převzali iniciativu hosté, kteří těsně pře koncem snížili a navíc si vynutili přesilovku, z níž si 28 sekund nesou i do druhé části, takže budou mít možnost hned v úvodu prostředního dějství vyrovnat.

20:00

19:43
    Bělov to zkoušel z úhlu, ale na Košečkina nevyzrál.

19:33
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

19:01
    Šipačov vyvezl puk až do pásma hostů.

18:32
    Hosté mají velkou šanci na vyrovnání! Petr Čáslava dostává dvě minuty za držení protihráče.

17:59
    Rjabykin minul branku.

17:50
    MAKSIM KARPOV se obtočil okolo branky a Košečkin na jeho pohyb nestihl zareagovat! Hosté snižují! Asistence: Valerij Ničuškin.

16:20
    Košečkin vyráží pokus Glinkina do rohu.

15:03
    Střela Kontioly přes obránce neprošla.

14:44
    Rjabykin to zkoušel, ale Košečkin byl připraven.

13:37
    Bulis dobře operoval v útočném pásmu, ale ke střele se nedostal.

12:20
    Ketov byl sám před Fokinem, ale střelou švihem jej nepropálil.

11:44
    Po icingu domácích se vhazuje před Košečkinem.

10:49
    Mezin jde z branky. V minulém zápase se tam Běloruský veterán udržel až do jednapadesáté minuty, ale dnes Fokinovi přepouští místo daleko dříve.

10:25
    Domácí využívají přesilovku! VADIM BĚRDNIKOV vybrusili z rohu a Mezina z bezprostřední blízkosti propálil. Asistence: Bogdan Kyselevič, Niklas Bergfors.

09:27
    Jakucenia vyvezl kotouč a dostal se i ke střele. Košečkin pozorný, hra je přerušena.

08:36
    Domácí si zahrají přesilovku. Něstěrov dostává dvě minuty za podražení.

06:56

06:38

06:33
    Hned druhá střela zápasu končí za Mezinem. Jegoršev našel před brankou VADIMA ŠIPAČOVA a ten otevírá skóre. Asistence: Stanislav Jegoršev.

06:11
    Až nyní to po přechodu přes modrou zkusil Wandell, ale Mezin, který v minulém zápase proti Avangardu střídal, dnes dostal znovu důvěru a svůj první zákrok zvládl.

06:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale střely pořád nikde.

04:56
    Zřejmě se tak nestane. Tentokrát hákoval domácí Kazionov a počet hráčů na ledě se srovná.

04:38
    Hostující Šinin dostává dvě minuty za hákování. Snad Čerepovec v přesilovce rozvíří stojaté vody dnešního zápasu.

03:40
    Další offside Severstalu.

03:29
    Už se zdálo, že si Košečkin připíše první zákrok, ale Dugin se nakonec k zakončení nedostal.

02:24
    Domácím, kteří jsou zatím aktivnější je pískán offside. Střelu na branku jsme stále neviděli.

01:15
    Oba týmy už si vyzkoušely útočnou aktivitu, ale ani jeden z brankářů zasahovat nemusel.

K úvodnímu buly zkříží hole Jan Bulis a Vadim Šipačov.

00:01

Hráči už jsou na ledové ploše, kde právě probíhá zahajovací ceremoniál.

Severstal Čerepovec: Košečkin (Grigorjev) – Jegoršev, Kiselevič – Ketov, Kazionov, Šipačov – Andersen, Laakso – Běrdnikov, Bergfors, Wandell – Stačenko, Čáslava – Kazakovcev, Kovyršin, Medveděv – Popov N. - Bučněvič, Aleksejev, Fedosjejev, Mons

Traktor Čeljabinsk: Mezin (Fokin) – Quint, Šinin – Jakucenia, Bulis, Kuzněcov – Katičev, Bělov – Kontiola, Kosticyn A., Popov A. Čistov – Rjabykin, Něstěrov – Popov A., Glinkin, Panov – Klimontov – Dugin, Ničuškin, Šalunov, Karlov

Rozhodčí: Vasiljev, Ščeňov - Michajevič, Něstěrov.

Traktor Čeljabinsk si bude chtít napravit chuť po domácí prohře 4:6 s Avangardem Omsk, která pro něj znamenala předání velení nad východní konferencí právě sibiřskému týmu a propad na třetí příčku. České barvy bude hájit Jan Bulis (12+5), který se trefil i v neděli proti Omsku a je nejlepším střelcem svého týmu. Nejproduktivnějším hráčem je Jevgenij Kuzněcov (10+16). Na druhém místě v klubovém bodování je Petri Kontiola, který je v tabulce pravdy s bilancí +20 nejlepším hráčem v ligovém +/-.

Severstal Čerepovecmá za sebou nedělní nájezdové drama proti Dinamu Minsk, ve kterém bylo nakonec úspěšnější a zvítězilo 4:3. Obrovskou zásluhu na to má zejména Vadim Běrdnikov, který nejprve dvě minuty před koncem vyrovnal a poté vstřelil i rozhodující nájezd. Tým je aktuálně sedmý v západní konferenci. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Vadim Šipačov (7+13) a pozor je třeba dávat i na Jevgenie Ketova (6+12). Český fanoušek se může těšit například na obránce Petra Čáslavu, který zatím nastřádal tři body za tři asistence.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 7. Šipačov (Jegoršev), 11. Běrdnikov (Kyselevič, Bergfors), 40. Aleksejev (Ketov, Šipačov), 66. Běrdnikov - 18. Karpov (Ničuškin), 26. Dugin (Ničuškin), 30. Katičev (Bulis)

Traktor Čeljabinsk: Mezin (11. Fokin) – Quint, Šinin – Jakucenia, Bulis, Kuzněcov – Katičev, Bělov – Kontiola, Kosticyn A., Popov A. Čistov – Rjabykin, Něstěrov – Popov A., Glinkin, Panov – Klimontov – Dugin, Ničuškin, Šalunov, Karpov

Rozhodčí: Vasiljev, Ščeňov - Michajevič, Něstěrov