Třinec – Vsetín 3:4 (po s.n.) | Olomouc – Havířov 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Motor ČB 0:5 (kon.) | Letňany – HC Kladno 5:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 6:1 (kon.)
Písek – Liberec 4:2 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 2:0 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 4:3 (po s.n.)
Kometa Brno – Přerov 8:1 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 2:3 (kon.)
Berani Zlín
6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 08.12.2012, 16:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vzájemná bilance těchto dvou týmů hovoří jasně pro Vítkovice. Ze tří utkání odehraných v této sezóně vyhráli dvakrát. V obou případech na domácím ledě s vysokým rozdílem šesti branek (7:1, 6:0). Vítkovicím se v této sezóně obecně daří velmi dobře. V tabulce zaujímají druhé místo se 49 body a na první Třinec ztrácejí bodů 11. Ovšem o nějaké dohánění se starat nemusí. I když na ně Kometa Brno ztrácí pouhé tři body, dál už je z tabulky nikdo neohrozí a do druhé části extraligy tak půjdou z prvních příček.

Zlín proti hostům z Ostravy vyhrál při doposud jediném domácím zápase na nájezdy. Aby se tabulkově šestý Zlín (27 bodů) dostal do první části tabulky, musel by vyhrát všechny zbývající utkání první části a navíc doufat, aby ani Havířov ani Olomouc nebodoval. Ve 24. kole domácí rozdupali Přerov výhrou o osm branek. Uvidíme tedy, jestli je vysoká výhra nabudí k druhému vítězství proti Vítkovicím na domácím ledě.

PSG Zlín: Haloda (Příhonský) - Hlaváč, Řezníček, Gago, Pelánek, Váňa, Bumbál, Kosorin, Zaremba, Helešic, Velčovský, Tomek, Grygera, Pavlůsek, Procházka, Vyoral, Stránský, Hladiš, Galuška, Tomešek.

HC Vítkovice Steel: Mizera (Wanecki) - Puzič, Ballner, Illéš, Charvát, Schwarz, Jáchym, Stránský, Stoklásek, Demel, Škutchan, Spratek, Volný, Fajkus, Ollender, Gelnar, Klapetek, Krenžel, Pop, Rudl.

Rozhodčí: Obadal - Zouhar, Kratochvíl.

00:01

00:43
    Vítkovice rozjeli svůj první útok, ale Zlínu se daří vévzt kotouč.

01:25
    A hned v úvodu vyloučení. Vyloučen Helešic za hákování.

01:52
    Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč, ale po nevydařené střele domácí vyhazují.

02:32
    Haloda teď měl hodně práce se střelou jednoho z domácích, ale skryl ji do výstroje.

03:04
    Hosté znovu rozjíždějí útočnou akci, ale Haloda byl připraven.

03:25

03:43
    Zlín právě vstřelil branku!

Zlín jde do vedení. DOMINIK HLADIŠ si vyjel do útočného pásma a z kruhu pro vhazování poslal kotouč do brány. Bez asistence.

04:44
    Branka domácí nakopla a zkoušejí tak nové útočné akce, Mizera je však připraven a svůj tým drží.

05:23
    Vhazování v útočném pásmu Zlína.

05:59
    Ballner otestoval Halodův beton.

06:25
    Vhazování u Halody. Hosté zvýšili aktivitu.

07:40
    Illéš to zkusil z kruhu. Haloda vyrazil za bránu.

08:14
    Mizera vyrazil střlelu Zaremby do ochranné sítě.

09:01
    K odraženému puku se dostal Schwarz, jeho střela neměla tu správnou razanci ani směr.

10:02
    Stoklásek hned po vhazování otestoval Halodovu pozornost. Vhazovní v útočném pásmu hostů.

10:30
    Vyloučen Volný za faul loktem.

11:11
    Po nepřesné přihrávce Zlína, Vítkovice vyhazují.

12:06
    Zlín se usadil v útočném pásmu.

12:30

13:16
    Hosté zkoušejí střílet, ale zlínské obraně se daří držet puk daleko od brány.

14:33
    Domácí se dobře brání a když už uteče nějaký puk Haloda je vždy připraven.

15:09
    Vhazování ve středním pásmu.

15:43
    Po neúspěšné akci Zlína vyhodili hosté do útočného pásma, kde se puku zmocnil Haloda.

16:13
    Hosté znovu nahazovali ze středního pásma. K jejich neštěstí puk letěl Halodovi přímo do náruče.

16:43
    Domácí se dnes velice dobře brání.

16:55
    Zlín si zahraje dnes svoji druhou přesilovku. Vyloučen Illéš za hákování.

17:21
    Po mele v Mizerově brankovišti Zlínští už zvedali ruce nad hlavu, ale rozhodčí rozpažil a vyloučil domácí ven z pásma za útočícího hráče v brankovišti.

18:20
    Škutchan sám v oslabení ujížděl na Halodu. Toho ovšem nepřekonal, jeho vyrážka byla připravena.

18:55

19:20
    Ke konci třetiny zvýšili hosté svou aktivitu a drží se v útočném pásmu.

20:00

Došlo ještě k pár střelám ze strany Vítkovic, ale ke změně stavu nedošlo. V této třetině vyhráli domácí, ale nutno podotknout, že hosté byli též velice aktivní a to i v oslabení. Ke konci třetiny to dokonce vypadalo, že hrají Vítkovice přesilovou hru. Další třetina začne asi v 16:49.

20:01

20:25
    Hosté začali aktivně a Haloda hned musel zasahovat, poté co se jeden z Vítkovických hráčů obtáčel okolo brány.

20:46
    Vhazování u Halody.

21:25
    Helešic ujížděl na Mizeru, ale vítkovická obrana mu dovolila střelu pouze do betonu.

22:03
    Vítkovice právě vstřelily branku!

ŠIMON STRÁNSKÝ se dostal před Halodu.První střela, kterou gólman pouze vyrazil mu nevyšla, ale nedal se odbýt a zkusil to ještě jednou. Ani při této šanci Halodův beton nezklamal a znovu vyrazil. Ale na potřetí neminul. Asistence: Rudl, Klapetek.

24:08

Rozhodčí signalizoval trest. Z rohu nahrál Zaremba na FILIPA STRÁNSKÉHO, který z kruhu pro vhazování trefil rožek Mizerovy branky. Asistence: Miroslav Zaremba.

26:25
    Zlín je po druhé brance velice aktivní a obrana hostů má plno práce.

27:06
    Vítkovice se přesto vysvobodili a kombinují v útočném pásmu.

27:49

A Zlín zvyšuje své vedení. FILIP STRÁNSKÝ dostal na modré přihrávku od Hladiše a z těžkého úhu vedle klece poslal kotouč na bránu. Puk se odrazil od vnitřní strany betonu Mizery a zajel přímo do brány. Asistence: Dominik Hladiš.

27:49
    Změna gólmana na straně Vítkovic. Do brány nastupuje Michal Wanecki.

31:03
    Svádí se boj o puk ve středním pásmu.

31:57
    Hosté se ubránili a vyjíždějí z pásma.

32:14

PAVEL BUMBÁL se ve středním pásmu dostal k puku. Projel až do rohu hřiště vedle brány Waneckiho a i když byl bráněn dokázal se prodrat až k brankovišti a poslal puk nad gólmanovu lapačku. Bez asistence.

33:35
    Zlín je dnes při chuti střílet góly, ovšem nesmí zapomínat na obranu do které už se pomalu zase tlačí hosté. Vhazování před Halodou.

34:47

A další! Tentokrát MARTIN HELEŠIC najel do pásma, vítkovický obránce zakopl o kus zlomené hole ležící na ledě a Helešic tak mohl v klidu střílet na osamoceného Waneckiho. A trefil horní roh brány. Asistence: Michal Hlaváč.

37:26
    Vítkovice zkoušejí snížit, ale zlínská obrana je zatím důkladná.

38:16
    Domácí nahazují do útočného pásma.

38:44
    Jeden z vítkovických hráčů teď zkusil střelu od modré, ale pro Halodu to nebyl problém.

39:17
    Domácí najeli do útočného pásma, ale museli rychle spěchat nazpět bránit brejk hostů.

39:54
    V posledních sekundách to hosté ještě zkouší.

40:00

Celkově v této třetině padlo pět branek a hned čtyři do brány Vítkovic. Po úvodní brance třetiny se domácí nezalekli, ale svůj tlak stupňovali a vyplatilo se to, protože teď po druhé třetině vedou 5:1. V této třetině byl taky na straně Vítkovic vyměněn gólman. Místo Tomáše Mizery nastoupil Michal Wanecki. Třetí třetina začne v 17:33.

40:01

40:11
    Vítkovice vyhráli vhazování a hned jeli do útoku. Haloda vše vyřešil vyrážečkou.

40:55
    Vhazování před Halodou.

41:24
    Velká mela před brankou domácích a Zlín měl štěstí, že se k puku nedostal nikdo z hostů, protože Haloda nic neviděl.

42:29
    Hosté zkoušejí stále najíždět do útočného pásma, ale obrana domácích je drží daleko od brány.

43:00
    Vhazování před Waneckim.

43:05
    Domácí vyslali pár střel na bránu Vítkovic, ale Wanecki vše pokryl.

43:40
    Vyloučen Volný za sekání.

44:20
    Zlín kombinuje kolem branky Waneckiho.

44:41
    Hosté nahazují do obranného pásma Zlína.

45:14

45:40

45:44

Zlín sice nevyužil přesilovku, ale ještě než se stihnul vítkovický hráč vrátit, tak se trefil MARTIN HELEŠIC, který navyšuje na 6:1. Asistence: Michael Hlaváč, Jan Grygera.

46:55
    Vyloučen Galuška za hákování.

48:23
    Vítkovice jsou velice aktivní a Haloda má co dělat.

48:55

49:11
    Zlínská obrana byla teď trochu rozhozená, ale nebezpečí se podařilo zažehnat a Zlín jde do útoku.

49:54
    Hosté stále zkouší nové a nové útoky a zlínská obrana má plné ruce práce, aby uchránili Halodovu bránu.

50:27
    A znovu jsou u puku hosté a Zlínu se je nedaří dostat ven ze třetiny.

51:03
    Zlínští zkusili vyjet ven s pukem a dostali se až k Waneckimu, ale po nevydařené přihrávce museli spěchat zpět do protiúoku hostů, které naštěstí zastavil ofsajd.

52:27
    Jeden z vítkovických hráčů to teď zkusil nadvakrát od modré. Haloda byl připraven.

52:58
    Zlín si zahraje další přesilovku. Za faul loktem je vyloučen Illéš.

53:28
    Domácí hrají odzadu a nikam se nehoní, nemají proč.

53:57
    Zlínští chtěli přeci jen rozjet útok, ale po nezachycené přihrávce je z toho zakázané uvolnění. Vhazování před Halodou.

54:49
    Zlín se drží v útočném pásmu a kombinuje kolem brány Waneckiho.

54:58

55:32
    Akci domácích zastavil ofsajd.

56:15
    Hosté jsou znovu u Halodovy branky. Jáchym poslal puk přes brankoviště, ale neměl kdo tečovat.

57:10
    Domácí se už jen brání a vyhazují přes všechny čáry.

57:35
    Střela Schwarze zblokována zlínským obráncem.

58:09
    Ke konci třetiny si Vítkovice zahrají přesilovou hru. Za napadení je vyloučen Helešic.

58:58
    Hosté kombinují v pásmu soupeře a po nevydařené střele se puk odrazil ven ze třetiny.

59:55
    Ke koncí zápasu se ještě Haloda i celá obrana Zlína zapotila. Vítkovice měli hodně šancí, ale domácí už si branku vstřelit nenechali.

60:00

Zlín dnes ukázal svou bojovnost a své umění v obraně. Vysokým výsledkem 6:1 porazil soupeře z druhého místa tabulky. Ačkoliv se celý zápas Vítkovice tlačili dopředu, Zlínu se lépe dařilo využívat svých šancí a dnes může být s výsledkem spokojen. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (18:05:59)

Jakub Sovadina

Branky a nahrávky: 4. Hladiš, 25. Stránský (Zaremba), 28. Stránský (Hladiš), 33. Bumbál, 35. Helešic (Hlaváč), 46. Helešic (Hlaváč, Grygera) - 23. Stránský (Rudl, Klapetek)

Berani Zlín: Haloda (Příhonský) - Hlaváč, Řezníček, Gago, Pelánek, Váňa, Bumbál, Kosorin, Zaremba, Helešic, Velčovský, Tomek, Grygera, Pavlůsek, Procházka, Vyoral, Stránský, Hladiš, Galuška, Tomešek.
    HC Vítkovice Ridera: Mizera (Wanecki) - Puzič, Ballner, Illéš, Charvát, Schwarz, Jáchym, Stránský, Stoklásek, Demel, Škutchan, Spratek, Volný, Fajkus, Ollender, Gelnar, Klapetek, Krenžel, Pop, Rudl.