1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Pondělí 10.12.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V páteční podvečer se v brněnské KAJOT ARENĚ představí proti domácí Kometě HC Vítkovice Steel. V rámci dohrávky dvacátého kola Extraligy staršího dorostu cesty zkříží druhý s třetím týmem tabulky. Brno okupuje druhou nejlepší příčku, Vítkovice se nachází o pozici níž.

Brněnští hokejisté své postavení výrazně vylepšili pětizápasovou šňůrou výher. Naposledy to byl tým z Přerova, kdo okusil sílu domácího kádru. A to ve formě osmigólového přídělu. Můžeme tudíž předpokládat, že se v brněnském svatostánku strhne gólová přestřelka: Kometa se veze na produktivní vlně a Vítkovice jsou druhý nejlepší tým v počtu vstřelených branek.

HC Vítkovice Steel

Navzdory tomu ale mužstvo z Ostravy poslední zápas projelo poměrem 6:1 a předchozí duel Vítkovice taktéž nezvládli. Dnes mají co napravovat, ale proti rozjetému Brnu budou čelit těžkému úkolu. A protože Steel ztrácí na pondělního oponenta tři body, může se dnešním střetnutí tabulka poměrně zamíchat.

HC Kometa Brno: Jekel (Růžička) - Hájek, Koch, Štancl, Marcello, Vlček, Šnajnar - Denk, Kozel, Koblížek, Ondráček, Vaverka, Jenyš, Dymáček, Garčic, Kusko (C), Dufek, Zohorna R., Boltvan, Grünwald.

HC Vítkovice Steel: Svoboda (Zavadil) - Puzič, Charvát, Demel, Klok, Fajkus, Pop (C), Rudl - Ballner, Illeš, Schwarz, Jáchym, Stránský, Škutchan, Česlík, Ollender, Gelnar, Volný.

Rozhodčí: Jeřábek - Černý, Dřínovský.

Oba týmy daly do bojových pokřiků před zápasem pořádnou dávku emocí, očekávejme utkání s nábojem.

00:01

00:12
    Jako první rozehrají útok hosté.

00:38
    Rudlova střela od modré mířila jen do bruslí Kocha.

00:54
    Úvodní tlak Vítkovic žádnou větší šanci nepřinesl.

01:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Hosté vlétli do zápasu ve velkém stylu, Kometa si zatím nezahrála s pukem. A Vítkovice svou převahu také zužitkovaly. Klok napřáhl na modré čáře a Jekel jeho přízemní střelu pouze vyrazil před sebe. K dorážce se dostal SAMUEL OLLENDER a poslal puk bez problému až za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Klok.

01:57
    Z otočky pálil Volný, puk ale netrefil ideálně.

02:26
    Po Kochově nahození si Svoboda poprvé osahal puk.

02:28
    Hosté jdou do čtyř, za hákování je vyloučen Marek Charvát.

02:36
    Koch od modré mířil jen do chrániče protihráče.

02:52
    Domácí drží útočné pásmo.

03:09
    Což se mění a Ollender vyvezl puk.

03:29
    Nyní se hosté dobře brání a hraje se daleko od branky Svobody.

03:59
    Boltvan nezachytil Hájkovu prudkou rozehrávku a je z toho domácí zakázané uvolnění.

04:16
    Jenyš projel skrz celé útočné pásmo, jeho pas před branku ale hosté zablokovali.

04:28

04:45
    Vaverku zastavil v útočné akci ofsajd, do kterého vjel Grünwald.

05:23
    Dalekonosnou střelu Charváta mohl Jekel vidět jen těžko, přesto stihl zasáhnout vyrážečkou.

05:26
    Po podražení Davida Vlčka si Vítkovice zahrají poprvé v početní převaze.

05:52
    Zatím se hraje ve středním pásmu.

06:06
    Nadále se hostům nedaří rozjet přesilovkovou kombinaci.

06:20
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za Jekelem, vhazovat se tedy bude naopak před ním.

06:33
    Ollender zakončoval zblízka bekhendem, v pádu ale nenašel skulinu mezi betony brankáře Komety.

07:07
    Illeš dostal dobře nabito na pravý kruh, rána volejem mu ale vůbec nesedla.

07:26

07:30
    Kometa právě vstřelila branku!

Těsně poté, co se domácí vrátili do plné síly se jim také daří srovnar stav. RICHARD GARČIC vybojoval napadáním puk a probil se s ním až před Svobodu, kterého svižnou střelou překonal a následně propukl v burácivý jásot. Bez asistence.

08:14
    Hosté reagovali krátkým tlakem, Klokovu střelu ale Jekel chytá.

08:43
    Od začátku zápasu se hraje pořádně do těla a každý hit je oslavován tou střídačkou, jejíž zástupce jej zahrál.

09:41
    Domácí nyní převedli pohlednou kombinaci v útočném pásmu, v jejím samotném závěru si ale neporozuměli.

10:02
    Po Ballnerově střele z plné jízdy končí puk v síti, avšak v té ochranné za domácí brankou.

10:21
    Ballnerův pokus z pravého křídla vykopává Jekel do bezpečí.

10:38
    Ze stejného místa a se stejným výsledkem pálil i Illeš.

11:07
    Brňané nyní lehce zazmatkovali při rozehrávce, hosté toho ale nedokázali využít.

11:49
    Poslední minuty patří spíše vítkovickému týmu.

12:09
    Koch nyní parádním hitem sejmul napřahujícího Illeše, hraje se skutečně důrazně.

12:39
    Štanclovo nahození nebyl připraven dorážet žádný z jeho spoluhráčů.

13:12
    Kvůli sevření puku je nyní zastaven rozjíždějící se domácí útok.

13:44
    Zohorna to zkusil individuálně. Ke střele se sice nedostal, avšak aspoň vybojoval buly před brankou hostí.

13:56
    Na druhé straně vlétl Česlík do útočného pásma a vypálil. Jekel jeho pokus chytil a následně jej hostující forvard sekl, což se jal pomstít obránce Brna Patrik Štancl. Oba hráči dostanou dvě minuty za hrubost, Česlík navíc ještě za sekání a Kometa tak bude hrát klasickou dvouminutovou přesilovku.

14:06
    Hosté zastavili Kochovu střelu a vyhazují.

14:26
    Nadále se Kometě nedaří usadit před brankářem Svobodou.

14:52
    Do brejku se dostal Illeš, parádně si obhodil posledního beka a jel sám na Jekela. Ve velké rychlosti ale jen vystřelil a trefil lapačku domácího gólmana.

15:16
    Skoro minuta a půl z domácí přesilovka je pryč, bez větší šance na útočné straně Brna.

15:49
    Toto už hosté ubrání.

15:56

16:19
    Gelnar našlápl na pravém křídle, čistě jej ale zastavil Patrik Koch.

16:33
    Druhá přesilovka hostí. Za podražení je vyloučen brněnský Ital Antonio Marcello.

16:54
    Na úvod přesilovky musí hosté za vlastní branku.

17:31
    Nyní Vítkovičtí rozvážně kombinují.

17:45
    Dufek v oslabení ohrozil Svobodu, ten si ale s jeho střelou dokázal poradit.

18:18
    Schwarz z pravého kruhu rozvlnil síť, avšak jen z vnější strany.

18:33

18:50
    Závěr třetiny se hraje poměrně v klidu, nikdo nechce dostat gól do šatny.

19:11
    Gelnar se doslova probil před Jekela, z pádu ale nedokázal zvednou puk nad beton domácího gólmana.

19:37
    Vaverka nedosáhl na prudký pas, který mu před branku posílal Grünwald.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:46.

Velmi rychle se v zápase ze špičky východní skupiny Extraligy staršího dorostu ujali hosté z Vítkovic. Již ve druhé minutě překonal Jekela Ollender. Severomoravané měli o něco více ze hry po celý zbytek úvodní dvacetiminutovky, avšak namísto zvýšení vedení dovolili Brnu srovnat, když se prosadil Garčic. Po první třetině tak není ani jeden ze soupeřů blíže vítězství, než ten druhý.

20:01

20:11
    I ve druhé třetině útočí jako první hosté.

20:23

A také na startu druhé dvacetiminutovky se daří hostům jít rychle do vedení. Po Škutchanově pasu z levého rohu útočného pásma se z voleje do puku opřel DAVID BALLNER a propálil přesunujícího se Jekela. Asistence: Adam Škutchan.

21:10
    Kometu další inkasovaná branka dostala do drobné deprese a hosté stále útočí.

21:43
    Na Koblížkův pas před branku nedosáhl sjíždějící bek Štancl.

22:21
    Zohorna vybojoval puk v dobré pozici, hned mu však byl sebrán.

22:47
    Momentálně se hraje daleko od obou branek hodně daleko.

23:05
    Jenyšova zadovka měla za cíl hůl Garčice, mířila však trochu jinam.

23:50
    Ballnerův pokus nyní nebyla ni moc přesný, ani rychlý.

24:26
    Hosté se usadili v útočném pásmu jako při přesilovce, chybí jim však střelba.

24:40
    Škutchan z mezikruží pořádně vyprášil betony domácího brankáře.

24:47
    Domácí raději vyhazují na zakázané uvolnění.

25:12
    Krátká ofenzivní akce domácích ke střele nevedla.

25:36
    Pokus Brňanů o překvapivou rozehrávku končí jenom zakázaným uvolněním.

25:43

26:15
    Obránce Koch to zkusil samostatně, po přejetí modré čáry ale nezamířil mezi tři tyče.

26:52
    Koblížek nedokázal proskočit mezi dvěma beky Vítkovic.

27:01
    A před dotírajícím Kuskem raději Svoboda drží puk pod lapačkou.

27:07
    Ihned po buly v útočném pásmu pálil z dobré pozice kousek od branky Dymáček, napálil však jen boční síť branky hostí.

27:32
    Česlík výborně zaforčekoval a vybojoval puk, střelu ze stoje ale namířil přímo do lapačky Pavla Jekela.

27:39
    Úmyslná ofsajd Vítkovic posílá hru před Svobodu.

28:19
    Ollender to zkusil bekhendem z velkého úhlu, Jekel si bližší tyč pohlídal.

28:57
    Kusko zakončil svou samostatnou akci pouze do chráničů beka bruslícího před ním.

29:29
    Dymáček pěkně uvolnil Dufka, který pálil asi ze dvou metrů, Svoboda se proti němu ale stačil přesunout a drží vedení svého mužstva.

29:59
    Hosté šli dva na jednoho, váhajícího Volného ale dojeli domácí obránci a celá akce vyzněla do ztracena.

30:43
    Marcello podrazil za brněnskou brankou Stránského a hosté si zahrají přesilovou hru.

30:53
    Úvod přesilovky odehrají Vítkovičtí mimo útočné pásmo.

31:06
    Kritická situace pro Kometu. Jenyš vyhodil puk mimo hřiště a jde si na dvě minuty sednout, minutu a 37 sekund tak budou domácí ve třech.

31:23
    Zatím hosté rozvážně kombinují.

31:42
    Pop poslal puk do mlýnice před Jekelem, nakonec ale kotouč míří do rohu kluziště.

32:06
    Domácí jsou pod drtivým tlakem.

32:23
    Po ráně Kloka od modré se Jekelovi daří přerušit hru a velmi unavení domácí hokejisté mohou střídat.

32:42
    Charvátova střela k brance nedoletěla.

32:43
    Kometa už hraje ve čtyřech.

32:51
    Navíc do čtyř jdou hosté poté, co je vyloučen Illeš za hákování.

32:59
    Štanclovo nahození úspěch nepřineslo.

33:06
    Domácí jsou v pěti a začíná jejich přesilová hra.

33:20
    Štancl vypálil z levého křídla prudce, avšak na branku nemířil.

33:48
    Jenyš projel celým hřištěm a dostal se až před Svobodu, zblízka ale nedokázal najít skulinu u bližší tyče.

34:13
    Hostům se daří držet Kometu daleko od své branky.

34:32
    Opět je touš až za brankou Brna.

34:51

35:04
    Klokovu prudkou střelu dokázal Jekel vyrazit do relativního bezpečí.

35:35
    Stránský dostal dobrý pas na pravý kruh, z voleje ale poměrně výrazně přestřelil bránu.

36:01
    Dymáčkův pokus zblokoval Charvát.

36:24
    Radim Zohorna zkusil samostatný průnik po pravém křídle, obrana Vítkovic jej ale zastavila.

36:51
    Boltvan si najížděl do velké šance mezi kruhy, dostal však přihrávku mezi nohy, kterou nedokázal zpracovat.

37:42
    Stránský zadovkou pěkně uvolnil Volného, ten ale střílel mimo vytyčený cíl.

38:00
    Hosté zahráli přesně dvě minuty před druhou sirénou zakázané uvolnění.

38:06
    Vlčkovo nahození tečoval Kusko mimo branku Vítkovic.

38:51
    Nyní se hraje především ve středním pásmu, oba týmy dobře brání.

39:24
    Nadále se oba brankáři mohou zabývat třeba sledováním přítomných dam.

39:50
    Illešův pas před branku zastavili domácí obranu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:31.

I ve druhé třetině šli hosté velmi rychle do vedení, tentokrát dokonce už v její první minutě. Po pasu Škutchana se prosadil prudkou ranou David Ballner. Zbytek druhé třetiny nabídl poměrně vyrovnaný průběh, ve kterém už branka napadla. Po čtyřiceti odehraných minutách jsou tedy hosté o jeden krok blíže zisku tří bodů, ještě to však rozhodně budou mít složité.

40:00
    Hráči jsou na ledě, každým okamžikem začne třetí třetina.

40:01

40:30
    Jenyš pálil z levého kruhu, nicméně mimo.

40:36
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

41:12
    Grünwald musí rozehrávat z vlastního pásma.

41:22
    Steel se provinil stejným prohřeškem - zakázané uvolnění.

41:37
    Bezprostředně po vyhraném buly pálil na Jekela Stránský.

42:10
    Brněnský brankář posléze měl plné ruce práce s Česlíkovou bekhendovou ránou do levého rohu.

43:10
    Ballner se ocitl před samotným Jekelem, ale střílel vysoko nad.

43:16
    Rudl (VIT) - 2 minuty za podražení.

44:34
    Kometa započala přesilovou hru ve vlastní pásmu, kde se stále nachází.

44:57
    Ofsajd na straně domácích.

45:42
    Schwarz se z mezikruží snažil puk prodrat za domácího brankáře, ale tentokrát se skóre nemění.

46:05
    Jenyš (KOM) - faul kolenem.

47:20
    Zato během přesilové hry hostů se Brno nachází pod obrovským tlakem.

47:44
    Klok vyslal na domácího gólmana tvrdou dělovku od modré, ale Jekel svůj tým podržel.

48:06

49:04
    Po skončené početní výhodě se Kometa probudila a začíná Vítkovice držet v obraně.

50:18
    Grünwald před bránou nahrával na volného spoluhráče, ale do cesty mu skočil Demel.

51:23
    Puku se znovu zmocnili hosté a hra se přesunuje na druhou stranu.

52:22
    Hosté uklidňují hru.

52:49

53:36
    Fajkus (VIT) - 2 minuty za podražení.

54:08
    Brno při výhodě opět ztrácí puk a stahuje se k sobě do obrany.

54:18
    Dokonce poslali kotouč na zakázané uvolnění.

55:25
    Štancl se probojoval přes defenzívu hostů, ale na delší dobu se v ofenzívě neohřál. Puk znovu u Jekela.

55:37

56:55
    Vítkovice si i nyní berou více ze hry, závěrečný tlak Komety se zatím nekoná.

57:36
    Boltvan měl dobrou příležitost dostat se do brejku, ale touš se mu zapletl pod nohama.

57:36
    Oddechový čas hostů.

57:57
    Ofsajd odpískán Vítkovicím.

58:46
    Hosté hrají na jistotu ze zabezpečené obrany.

59:15
    Z mezikruží dokonce pálil Ballner.

59:58
    Hra zastavena ještě kvůli zašlápnutému puku v pásmu hostů.

60:00

Společně se závěrečnou sirénou domácí střelili puk do brány, ale rozhodčí jej neuznal. Kometa tak ukončila sérii vítězství, Vítkovice nakonec slaví výhru po dvou prohraných duelech.

Steel si z brněnského ledu zaslouženě odváží tři body a já se s vámi tímto loučím. (20:04:41)