Chomutov – Motor ČB 5:3 (kon.) | Pardubice – Litvínov 4:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Liberec – Slavia 0:1 (po s.n.) | Sparta – Zlín 1:2 (po s.n.)
Piráti Chomutov
5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 28.12.2012, 17:30 • Pirátská aréna • Tipsport extraliga

I třetí třetina přinesla velmi atraktivní podívanou. Piráti ukázali úžasný vstup do třetiny, když rychle po sobě skórovali Štěpán Hřebejk a Miroslav Zálešák. Na závěr již pouze poupravil skóre Aleš Kotalík. (19:57:47)

Piráti Chomutov porážejí HC Mountfield. Hvězdami zápasu jsou Milan Michálek za budějovický tým a Štěpán Hřebejk za domácí tým.

60:00

58:45
    Kohn (CEB)se jde sednout za hraní s nebezpečnou výstrojí.

58:45
    Dochází k velké tlačenici před hanuljakovo brankou.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:56
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Při závaru před brankou se nejlépe zorientoval ALEŠ KOTALÍK, který protlačil puk do branky. Asistence: Jiří Šimánek.

57:32
    Budějovice se tlačí na chomutovskou branku.

56:26
    Budějovice se zkouší dostat zpět od hry pomocí rychlých protiútoků. Zatím bezúspěšně.

55:50
    Michálek střílí od modré. Hanuljak drží.

55:36
    Frolík v další velké šanci. Najel s z druhé vlny a z první střílel do Kováře.

54:48

53:54
    Sérii krátkých nahrávek a kliček ukončuje až Kotalík, který pálil nad.

52:58
    Hromas vyváží puk.

52:48
    Chomutov jde do čtyř. Sedne si Hřebejk za nedovolené bránění.

52:16
    Piráti volí rozehrávku od Hanuljaka.

51:40
    Zálešákova šance z druhé vlny. Kovář předvedl povedený zákrok.

51:20
    Sikora se utopil ve vlastních kličkách.

50:27
    Dej se hnal do slibné šance, ale podklouzl.

Jan Řápek

Branky a nahrávky: 4. Frolík (Důras), 36. Hřebejk (Důras), 37. Hruška (Frolík, Pulpán), 41. Hřebejk (Důras), 43. Zálešák (Hruška, Rýgl) - 27. Květoň (Langhammer), 39. Michálek (Ptáček), 58. Kotalík (Šimánek)

Piráti Chomutov: Hanuljak - Mrázek, Trefný, Macháček, Rutta, Rýgl, Bartejs, Pavlas, Pulpán - Treille, Hromas, Zálešák, Kraft, Sikora, Hřebejk, Procházka, Lušňák, Hruška, Frolík, Gajovský, Důras
    Banes Motor České Budějovice: Kovář - Ptáček, Kolarz, Toman, Vráblík, Suja, Kotalík, Kohn, Prokop, Prospal, Šimánek, Dej, Rousek, Podlešák, Květoň, Michálek, Jank, Vydarený, Langhammer, Mertl, Knotek

Rozhodčí: Turčan, Blecha - Hejl, Horinek