Omsk – N.Novgorod 1:0 (kon.) | Barys – Jaroslavl 2:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Mytišči 3:5 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 0:2 (kon.) | Čeljabinsk – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Novokuzněck 6:0 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Lev 2:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 28.12.2012, 14:00 • Kazakhstan Sports Palace • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (16:08:20)

Domácí si již ve třetí třetině pohlídali dvoubrankový náskok, a to i přes závěrečnou power-play hostů. Hosté sice byli aktivnější ve třetí třetině, co se střel na branku týče (8:11 z pohledu Astany), ale Jeremjejev dokázal udržet čisté konto a výraznou měrou tak přispěl ke třem důležitým bodům pro Barys Astana.

Skončilo dnešní utkání, v němž hostující Jaroslavl podala další matný výkon, tak jako v posledních ligových utkáních a po zásluze prohrála s dobře hrající Astanou 0:2.

60:00

59:23
    Domácí se ale opět brání výborně, do konce utkání již mnoho času nezbývá, vypadá to, že všechny body zůstanou v Astaně!

58:38
    Je to tak, Sanford již zůstává na lavičce, Jaroslavl hraje bez brankáře se šesti hráči v poli.

58:15
    Hosté si berou oddechový čas, Sanford již zřejmě zůstane na lavičce a Jaroslavl to zkusí v šesti!

57:43
    Domácí v plném počtu, hostům již moc času na snížení nezbývá.

56:27
    Domácí se ale brání výborně, zatím nepouští hosty do většího tlaku.

55:34
    Zároveň dostává Konstantin Ruděnko osobní desetiminutový trest + do konce utkání!

55:43
    Ale pozor, Upper je vyloučen, domácí půjdou do čtyř, přesilová hra pro Jaroslavl!

54:43
    Domácí hrají výborně, hosté se nedostávají do prostoru před Jeremjejevem, probíhá poslední pětiminutovka třetí třetiny a možná i celého utkání.

52:21
    Astana v posledních vteřinách dokázala zatlačit svého soupeře do jeho třetiny a na Sanforda šlo několik nebezpečných střel, ten si s nimi dokázal poradit.

50:17

49:21
    Ale zatím to vypadá, jako by ani domácí přesilovou hru nehráli. Naopak, Dmitrij Kulikov již dvakrát ohrozil Jeremjejeva v bráně Astany!

48:17
    Krátce po dobře odehrané přesilové hře si Jaroslavl vyzkouší i hru v oslabení, za podražení odchází na trestnou lavici Arťjom Anisimov.

47:47
    Domácí v plném počtu, těžké oslabení dokázali přečkat bez úhony.

46:27
    Hostům se přesilová hra daří, na Jeremjejeva pálí Plotnikov, Kulikov, Flood i Jakovljejev, ale domácí gólman odolává!

45:47
    Nigel Dawes oslabuje Astanu, za nebezpečnou hru vysokou holí odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 10. Upper (Ruděnko), 32. Krasnoslobodcev (Žajlauov, Poliščuk)

Barys Nur-Sultan: Jeremjejev (Poluetkov) - Hutchinson, Beljakov, Boyd, Puškarjov, Dawes - Novopašin, Ruděnko, Upper, Starčenko, Rachmanov - Savčenko, Litviněnko, Žajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev - Mnatsjan, Spiridonov, Solarjov, Bočenski, Grigorjev
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Varlamov) - Kronwall, Flood, Anisimov, Galimov, Plotnikov - Kulikov, Pašnin, Truňov, Kaljužnyj, Hagman - Višněvskij, Jakovljev, Kartajev, Černikov, Averin - Amirov, Malcev, Apalkov, Petrov, Redhlins

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin - Matjuša, Pavlov