SHK Hodonín – Nymburk 6:2 (kon.) | Řisuty – Bílina 1:4 (kon.) | Přerov – Prostějov 5:4 (po pr.)
Havířov – Karviná (Baník) 6:5 (po s.n.) | Poruba 2011 – Opava 3:2 (po s.n.) | Jindř. Hradec – Kolín 0:7 (kon.)
po s.n.
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0)
HK Opava
Sobota 29.12.2012, 17:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Poruba zdolala Opavu 3:2 po samostatných nájezdech, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (19:33:23)

Skončilo vyrovnané utkání mezi Porubou a Opavou. Spokojenější je po něm nakonec RT TORAX, který zvládl samostatné nájezdy a připsal si bod navíc.

65:00
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba nakonec vítězí 3:2 po samostatných nájezdech. V nich se stal jediným úspěšným střelcem PETR SEIDLER.

Opava ani třetí nájezd neproměňuje, po blafáku byl nepřesný Tichý.

Luděk Krayzel mohl rozhodnout, ale rovněž nedává.

Polok se snažil najít mezeru mezi Tihlářovými betony, neuspěl.

Za Porubu se k nájezdu rozjel Petr Seidler a trefil se přesně pod horní tyč – 1:0.

Jako první jel opavský kapitán Měch, udělal blafák do strany, ale branku minul.

Samostatné nájezdy začínají.

Jelikož ani prodloužení nerozhodlo, následovat budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Jelikož z levého kruhu neuspěl ani Lukáš Prokop, uvidíme samostatné nájezdy.

64:36
    Vhazování před Koberem po dalším spíše nahození.

64:06
    Prodloužení žádný úchvatný hokej rovněž nepřináší, zápas nejspíše rozhodnou až samostatné nájezdy.

63:21
    Na Opačné straně Krayzel objel klec a okamžitě poslal puk na Kobera, ten si prostor u levé tyče pohlídal.

62:39
    Polok našel zpoza branky nekrytého Tichého, ten branku přestřelil.

61:55
    Porubský gólman si připisuje další zákrok z kategorie těch snazších.

61:13
    Chalupa spíše jen propagačně poslal kus černé pryže na Tihláře.

60:39
    Vaněk poslal puk na najetého Krayzela, který jej jen lehce tečoval, ale přesně do míst, kde operoval Kober.

60:01

Ve třetí třetině nejprve Slezan dvěma góly převážil pomyslné misky vah na svou stranu, ale Poruba dokázala pět minut před koncem vyrovnat. O vítězi tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:50
    Opava oslabení ustála, už se asi nic nestane.

59:29
    Seidler se dostal do dobré palebné pozice, Kober ramenem vyráží.

59:01
    Po menším závaru na brankovišti Opavští vyhazují puk přes všechny čáry.

58:48
    Patrik Prokop vyzkoušel Koberovu pozornost střelou z těžkého úhlu.

58:22
    Poruba se připravuje o útočné pásmo přihrávkou rukou.

57:50
    Poruba má ideální možnost rozhodnout ještě v základní hrací době. Josef Tichý inkasuje 2 minuty za podražení. Přesilovka pro Porubu.

57:25
    Ovšem velkou šanci měla na druhé straně Poruba. Vrána málem využil zvláštního odrazu od mantinelu, ale před ležícím Koberem nedokázal touš zvednout.

57:01
    Wolf to zkoušel šikovně přes obránce, Slezan je nadále aktivnější.

56:29
    Opavští se dostali do další zajímavé příležitosti. Role zakončovatele se tentokrát ujal obránce Tichý, ale trefil přesně jen hruď připraveného Tihláře.

55:47
    Puk skončil mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

55:08
    Po vyrovnávací trefě je aktivnější opět Slezan.

54:35
    Opavští měli možnost své těsné vedení navýšit, místo toho přichází porubské vyrovnání. Po zmatcích před Koberem nakonec poslal touš do poloprázdné svatyně za ležícího gólmana obránce PATRIK PROKOP. Asistence: Luděk Krayzel, Michal Holuša.

54:02
    Chalupa stál úplně sám u levé tyče domácí klece, branku však minul.

53:37
    Po buly ve středním pásmu se rázem dostal za obranu kapitán Měch, najel si až před Tihláře, který měl dobře postavený svůj beton a opavského útočníka vychytal.

53:21
    Domácím nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

52:38
    RT TORAX stále nemůže najít na precizní obranu soupeře recept, poslední minuty příliš hokejové krásy nenabízí.

52:00
    Tak přece jen se Polok odhodlal a najel do útočné třetiny, jeho tvrdá střela branku minula.

51:29
    Opavští nadále jen posunují kotouče do středního pásma. Nechme se překvapit, zda jim tato taktika přinese své ovoce.

50:43
    Zajímavá situace, kdy Vrábelova rukavice skončila v domácím kotli. Ten ji opavskému zadákovi bez problémů vrátil.

50:19
    Ostravané v tlaku, Šindelář napálil od modré jen přesně místo, kde stál jistý Kober.

49:18
    Další zakázané uvolnění v podání hostujících hráčů.

48:47
    Zakázané uvolnění Slezanu, Poruba se jen těžko dostává do šancí.

48:07
    Kocián pouze přejel červenou čáru a nahodil puk, Opava bude vycházet v závěrečných minutách určitě z precizní obrany.

47:20
    Na druhé straně vytáhl pěkný zákrok lapačkou opavský Vítězslav Kober.

46:47
    Opava právě vstřelila branku!
    Opavským hokejistům se povedl obrat ve skóre. Obrovskou hrubici domácí obrany dokázal potrestat PETR CHALUPA, když dostal puk ideálně mezi kruhy a zamířil přesně k levé tyči. Bez asistence.

46:33
    Galvasova tvrdá střela skončila v chumlu těl.

46:00
    Lukáš Prokop zůstává ležet v porubském obranném pásmu, hra je přerušena.

45:21
    Do útoku mohla opět Opava, s Hermanovou střelou z těžkého úhlu nemohl mít domácí gólman problémy.

44:46
    RT TORAX sice kombinoval v útočné třetině, ale bylo to zcela bez střelby.

44:00
    Oba celky jen nahodily puk do útočné třetiny, tam jej ukořistila pozorná obrana.

43:22
    Poruba vybojovala po nahození buly před Koberem.

42:26
    Další rychlá opavská akce již končí gólem. Těsně za modrou napřáhl Tichý a do jeho projektilu ještě stačil vložit hůl LUKÁŠ ČERNÝ. Tihlář byl naprosto bez šance, protože touš si našel cestu přesně pod horní tyč. Začíná se tak prakticky od začátku. Asistence: Josef Tichý, Tomáš Měch.

41:52
    Po nahození Bednárka ukryl Tihlář puk pod lapačku, vhazuje se po jeho pravici.

41:34
    Na druhé straně Kober ztlumil Slavíkův pokus od modré.

41:05
    A hned zahrozil v dalším přečíslení. Chalupa se nakonec dostal ke střele, ale ani nadvakrát recept na Tihláře nenašel.

40:47
    Slezan je již kompletní.

40:29
    Krayzelova střela byla zblokována, Poruba pokračuje v přesilové hře.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Derby mezi Porubou a Opavou má za sebou čtyřicet minut hry a diváci prozatím viděli jen jednu branku. V přesilové hře se o ní postaral porubský Luděk Krayzel. Před závěrečnou dvacetiminutovkou je tak za stavu 1:0 nadále vše otevřené.

40:00

39:43
    Opava má to nejhorší za sebou, hraje ve čtyřech.

39:33
    Mládenkova tvrdá střela od modré šla jen těsně okolo levé tyče.

39:03
    Slezan získává touš a vyhazuje jej až k Tihlářovi.

38:47
    Lukáš Vrábel v rohu kluziště nešikovně vložil hůl mezi Pijákovy brusle a odsedí si 2 minuty za podražení. Poruba má k dispozici téměř minutovou přesilovku 5 na 3.

38:18
    Poruba je kompletní, začíná její zkrácená přesilová hra.

38:15
    Seidler si obhodil obránce a střílel do protipohybu Kobera, který jeho pokus dobře vyrazil. Ale pouze k Šindelářovi, který byl tísněn obráncem a nedokázal tak trefit zcela prázdnou klec.

37:43
    Bohumil Herman rovněž zbytečně oslabuje svůj tým. Hlavní rozhodčí Šutara mu ukazuje 2 minuty za sekání. Hraje se 4 na 4.

37:13
    Stejný hráč posílal do brankoviště nepříjemnou žabičku, na brankovišti se snažil dorážet Vlašánek, ale Tihlář je nadále nepřekonatelný.

36:31
    V době, kdy již domácí hráli ve čtyřech, trefil Galvas od modré levou tyč Tihlářovy branky.

36:24
    Tihlář proti Bednárkově střele vymrštil svou lapačku a vysloužil si potlesk tribun.

36:18
    Domácí si to nadále komplikují. Další zbytečný faul mimo puk předvedl David Vychodil. Ten inkasuje trest za krosček a Opavu čeká devět vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3.

35:43
    Nadále se Slezan ještě ani pořádně neusadil v útočném pásmu.

35:09
    Opavě se tato početní výhoda vůbec nedaří.

34:27
    Porubští si pomáhají dalším faulem. Za hrubost je dvěma minutami potrestán obránce Tomáš Mládenka. Slezan si zahraje další přesilovku.

34:13
    Polok si nabruslil do dobré pozice a nemířil vůbec zle. Tihlář však měl svou vyrážečku na místě.

33:40
    Poněkolikáté v utkání proběhl velký boj v rohu kluziště, stejně jako v předchozích případech vše vyřešil až hvizd sudího. Vhazuje se před Koberem.

32:55
    Nadále však musela čelit tlaku soupeře a vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

32:45
    Opavská přesilovka je již minulostí, Poruba je kompletní.

32:06
    RT TORAX se osvobozuje.

31:52
    Stejný hráč opět pálil z podobné pozice, z dorážky neuspěl ani Mlýnek.

31:20
    Vrábel střílel nepříjemně od modré čáry, Tihlář chytá.

30:45
    Opava si zahraje další přesilovku. Marek Pavlačka dostává 2 minuty za sekání.

29:48
    Situace dva na jednoho v podání Opavy! Wolf našel Vítka a ten zůstal před Tihlářem zcela sám. Udělal blafák do pravé strany, čímž si porubského brankáře položil, ale ve finální fázi netrefil branku.

29:18
    Tůmovu střelu od modré před Tihlářem šikovně tečoval kapitán Měch, nemělo to však patřičnou razanci.

28:37
    Porubští musí vyklidit útočné pásmo, čároví sudí signalizují ofsajd.

27:51
    Seidler využil dalších mezer v obraně soupeře a bekhendem vystrašil dobře chytajícího Kobera.

27:19
    Poruba opět okupuje útočnou třetinu, chybí tomu častější střelba.

26:29
    Poruba nakonec svou přesilovku využívá a otevírá skóre zápasu. Mládenkovu střelu od modré sice dokázal Kober ztlumit, ale kotouč zůstal ležet před jeho betony, kde prokázal svůj důraz LUDĚK KRAYZEL a dotlačil jej za brankovou čáru. Opavští se sice zlobí, ale branka platí. Asistence: Tomáš Mládenka, Lukáš Piják.

26:01
    Opavští zkušeně šetřili cenné vteřiny a vzápětí vyhodili.

25:41
    Kotouč byl zašlápnut v rohu kluziště, rozhodčí přerušuje hru a vhazuje se po levici Kobera.

25:16
    Střela Patrika Prokopa od modré proletěla jen těsně nad brankou.

24:48
    Při dalším domácím přečíslení si Jaromír Bednárek vypomohl faulem. Sudí Šutara mu uděluje 2 minuty za hákování. Přesilovka pro Porubu.

24:10
    RT TORAX šel do zajímavého přečíslení, ale Chaloupka celou akci zbrzdil a následně již nedokázal najít u tyče operující Vránu a Krayzela.

23:49
    Domácí jsou kompletní.

23:02
    Galvas trefil jen připravený Tihlářův beton, Poruba následně vyhazuje vyhazuje.

22:41
    Nadále se hraje daleko od porubské branky, Opavě se přesilovka nedaří.

22:13
    Vaňkova střela v oslabení pořádně protáhla Kobera.

21:49
    Opava si zahraje přesilovou hru. Luděk Krayzel nešikovně vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a odsedí si 2 minuty za zdržování hry.

21:39
    Odpískáno porubské zakázané uvolnění.

20:50
    Holuša s Pavlačkou šli na branku proti jedinému obránci, první jmenovaný vše řešil střelou, ale Kober si prostor nad vyrážečkou dobře pohlídal.

20:28
    Na jedné straně neuspěl při individuální akci Krayzel, na druhé byla Hermanova střela zblokována do ochranné sítě.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:52.

Skončila první třetina utkání mezi Porubou a Opavou. Slezanu patřil úvod utkání, v němž měl k dispozici i dlouhou pětiminutovou přesilovku. Po ní již iniciativu převzali domácí, ale branku diváci na porubském zimáku neviděli. Nechme se překvapit, zda další třetina přinese více zajímavých momentů.

20:00

19:28
    ...a hned se dostala do přečíslení, v něm Černý trefil jen bránícího hráče.

19:22
    Opava hraje v plném počtu...

18:49
    Zajímavá spolupráce bratrů Prokopů. Patrik střílel od modré a Lukáš před brankou tečoval, Kober se štěstím kryje.

18:07
    Sledujeme další vyhození opavského celku.

17:35
    Hosté se rychle osvobozují.

17:22
    Ukázkové podražení předvedl Lukáš Vrábel a už odchází na trestnou lavici. Porubu čeká již třetí přesilová hra.

16:52
    Vaněk šikovně vybídl Vychodila k teči, ještě předtím hosté faulovali a Poruba má výhodu.

16:04
    Se Slavíkovou technickou střelou od modré si mladý opavský gólman poradil bez problémů.

15:12
    Zakázané uvolnění domácího celku.

15:02
    Po dlouhé době se osmělila i Opava. Černý měl na levé straně až příliš prostoru, nabruslil si do třetiny, ale Tihlář dobře vykryl střelecký úhel.

14:28
    Pavlačka si vybruslil do zajímavé střelecké pozice, Kober byl připraven.

14:16
    Příliš hokejové krásy nevidíme, Opavě nevyšla rozehrávka a píská se tak zakázané uvolnění.

13:30
    Svěřenci trenéra Suchánka ubránili i své druhé oslabení v zápase.

13:02
    Poruba se již usadila v útočné třetině, ale chybí tomu střelba.

12:35
    Boj o kotouč za Koberovou brankou ukončil až hvizd hlavního arbitra.

12:09
    Porubě se přesilovka vůbec nedaří, Slezan bez problémů vyhazuje.

11:30
    Radek Tůma si na brankovišti počínal nedovoleně a odsedí si 2 minuty za napadení. Další přesilovka pro Porubu.

11:23
    Hosté jsou kompletní, ale ve stejnou chvíli vyletěla pravice sudího Šutary opět nahoru.

10:59
    Opavští vyhazují, porubská přesilovka se blíží ke konci.

10:44
    Slavík to dobře zkoušel od modré čáry, Kober touš podržel.

10:15
    Domácím je odpískán ofsajd.

09:56
    Holuša posílal puk do brankoviště, ale žádný ze spoluhráčů jej nedokázal zkrotit.

09:23
    Porubští se usadili ve třetině a hned vybojovali faul. Za vysokou hůl usedá na trestnou lavici David Galvas. Přesilovka pro RT TORAX.

08:52
    Poruba dlouhé oslabení ustála a hraje v plném počtu.

08:28
    V oslabení dokonce zahrozila Poruba. Chaloupka našel před brankou Krayzela, kterému obrana nechala až příliš prostoru, ale netrefil touš ideálně.

08:05
    Další porubské vyhození, Slezanu se přesilovka příliš nedaří.

07:38
    Hostům puk opět utíká a Vychodil jej může v poklidu vyhodit z obranného pásma.

07:07
    Krayzel zkušeně šetřil cenné vteřiny a následně poslal lehce touš až ke Koberovi.

06:36
    Poruba se bez problémů osvobozuje.

06:24
    Více než polovina Bučkova trestu již uplynula. Vhazuje se ve středním pásmu.

05:51
    Chalupa se natlačil až před branku a pokusil se Tihláře překvapit bekhendovým pokusem, ten šel jen do boční sítě.

05:20
    Galvas dostal puk na modrou a z první vystřelil, ale Tihlář stačil vytasit svůj beton.

04:37
    Bednárkova střela od modré šla vysoko nad opavskou klec.

03:59
    Domácím fanouškům zatrnulo, Šindelářovo vyhození mimo led bylo naštěstí pro RT TORAX s opavskou tečí. Vhazuje se ve středním pásmu.

03:52
    Oba celky se již staví na buly, může se pokračovat ve hře. Porubu čeká asi velmi těžká pětiminutovka.

03:52
    Stále se nehraje, věřme, že bude opavský obránce v pořádku.

03:52
    Červených stop je na ledě skutečně požehnaně, takže se nějakou dobu hrát nebude. Oba celky nyní krouží porubským stadionem a vypadá to jako na veřejném bruslení.

03:52
    Velmi ostrý zákrok v podání Martina Bučka. Na ledové ploše zůstává ležet Michal Kukol a v jeho tváři vidíme i krvavé zranění. Hlavní rozhodčí Šutara uděluje porubskému útočníkovi trest na 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Slezan si zahraje dlouhou přesilovku.

03:45
    Na druhé straně si Kober poprvé sáhl na puk po nahození Bučka.

03:30
    Pavelek se snažil najít před brankou spoluhráče, ale nebyl úspěšný.

02:44
    Poruba se stále nedokáže vymanit z opavského tlaku, vhazuje se po Tihlářově pravici.

02:07
    Mosler to zkoušel od modré, sledujeme zcela opačný obrázek než ve čtvrtečním duelu na opavské půdě.

01:41
    Opava je v úvodu aktivnější, domácí gólman si připisuje další zákrok.

01:14
    Vítek to zkoušel přes obránce, Tihlář si s jeho pokusem bez problémů poradil.

00:27
    Hned na úvod porubská obrana zcela zapomněla na Hermana, který zůstal v ideální střelecké pozici mezi kruhy úplně sám. Vše možná až příliš uspěchal a Tihlářovu branku přestřelil.

00:01

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Gleich) – Mládenka, Šindelář, Prokop L., Prokop P., Vychodil, Slavík, Spusta – Piják, Krayzel, Vaněk – Seidler, Holuša, Buček – Chaloupka, Vrána, Chomič – Šimkovič, Pavlačka.

HC Slezan Opava: Kober (Drnda) – Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa.

Rozhodčí: Šutara – Vengřín R., Rožánek.

A na koho si musí dávat největší pozor hráči Slezanu? V útoku se nejvíce daří Martinu Bučkovi (17+13), jenž si nadále udržuje bilanci více než bodu na zápas. Z obránců je nejproduktivnější mladík Lukáš Prokop (2+7) a v brance se střídají zkušený Radek Tihlář (2,79) s Michalem Gleichem (3,66).

Branku Slezanu hájí velezkušený Dušan Šafránek, v posledním utkání se však do branky postavil junior Vítězslav Kober a i přes porážku podal velmi dobrý výkon. Z beků si nejlépe vedou David Galvas (4+11) a Jaromír Bednárek (4+11). V útočné fázi se Opava nejvíce spoléhá na schopnosti Tomáše Měcha (8+16) a Petra Chalupy (13+10).

Kromě utkání Poruby s Opavou jsou na programu další dva zajímavé duely. V nich se střetne Havířov s Karvinou a Přerov s Prostějovem. Zbývající dva zápasy byly již předehrány, Vsetín zvítězil na půdě Valašského Meziříčí 5:1 a Nový Jičín zdolal Frýdek-Místek 2:1.

Představme si také trio rozhodčích. V duelu mezi Porubou a Opavou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Václav Šutara z Havířova. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Rudolf Vengřín z Ostravy a Vladimír Rožánek ze Studénky.

Jak již bylo řečeno, oba celky se střetly již ve čtvrtek na ledě Opavy. Ta měla velmi špatný vstup do utkání a jen díky brankáři Koberovi prohrávala po první dvacetiminutovce "jen" 0:1. V prostřední třetině ji naopak nakopla vstřelená branka v oslabení a na chvíli byla lepším týmem. Do poslední tercie se šlo za nerozhodného stavu, ale koncovku utkání zvládl lépe RT TORAX, který třemi góly rozhodl o svém vítězství 5:2.

28. kolo: HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 5 (0:1, 2:1, 0:3)
    Branky a nahrávky:
    29. Černý (Bednárek, Měch), 40. Kukol (Měch) – 14. Holuša (Prokop P.), 36. Buček (Chaloupka, Vrána), 50. Chomič (Vychodil, Seidler), 59. Chaloupka (Holuša, Buček), 60. Piják (Seidler, Krayzel).

V závěru roku 2012 má Poruba výbornou formu a zvítězila již třikrát v řadě, navíc nad celky z horní poloviny tabulky. Naposledy se o tom mohla přesvědčit právě Opava, předtím Frýdek-Místek a Prostějov. RT TORAX tak ve vyrovnaném středu tabulky okupuje již pátou příčku a rád by své umístění ještě vylepšil po posledním utkání tohoto roku. V případě vítězství by se posunul na čtvrtou příčku.

Hokejisté Opavy se již propadli na šestou příčku tabulky. Svěřenci trenéra Karla Suchánka mají na kontě rovných 40 bodů, tedy stejně jako její soupeř – pátá Poruba. Poslední dvě vystoupení si opavský mančaft za rámeček příliš nedá. Nejprve přivítal beznadějně poslední Valašské Meziříčí. Opava byla po celý zápas aktivnější, ale branky stříleli Bobři a zápas skončil překvapivým výsledkem 2:5. Stejným poměrem podlehla naposledy i Porubě.

Přeji příjemnou sobotu z Ostravy – Poruby. Na zimním stadionu SAREZA bude k vidění odvetné derby mezi domácí Porubou a nedalekou Opavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 27. Krayzel (Mládenka, Piják), 55. Prokop P. (Krayzel, Holuša), 65. Seidler - 43. Černý (Tichý, Měch), 47. Chalupa

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Mládenka, Šindelář, Prokop L., Prokop P., Vychodil, Slavík, Spusta – Piják, Krayzel, Vaněk – Seidler, Holuša, Buček – Chaloupka, Vrána, Chomič – Šimkovič, Pavlačka.
    HK Opava: Kober (Drnda) – Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa.