SHK Hodonín – Nymburk 6:2 (kon.) | Řisuty – Bílina 1:4 (kon.) | Přerov – Prostějov 5:4 (po pr.)
Havířov – Karviná (Baník) 6:5 (po s.n.) | Poruba 2011 – Opava 3:2 (po s.n.) | Jindř. Hradec – Kolín 0:7 (kon.)
po s.n.
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0)
HK Opava
Sobota 29.12.2012, 17:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

57:50
    Poruba má ideální možnost rozhodnout ještě v základní hrací době. Josef Tichý inkasuje 2 minuty za podražení. Přesilovka pro Porubu.

38:47
    Lukáš Vrábel v rohu kluziště nešikovně vložil hůl mezi Pijákovy brusle a odsedí si 2 minuty za podražení. Poruba má k dispozici téměř minutovou přesilovku 5 na 3.

37:43
    Bohumil Herman rovněž zbytečně oslabuje svůj tým. Hlavní rozhodčí Šutara mu ukazuje 2 minuty za sekání. Hraje se 4 na 4.

36:18
    Domácí si to nadále komplikují. Další zbytečný faul mimo puk předvedl David Vychodil. Ten inkasuje trest za krosček a Opavu čeká devět vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3.

34:27
    Porubští si pomáhají dalším faulem. Za hrubost je dvěma minutami potrestán obránce Tomáš Mládenka. Slezan si zahraje další přesilovku.

30:45
    Opava si zahraje další přesilovku. Marek Pavlačka dostává 2 minuty za sekání.

24:48
    Při dalším domácím přečíslení si Jaromír Bednárek vypomohl faulem. Sudí Šutara mu uděluje 2 minuty za hákování. Přesilovka pro Porubu.

21:49
    Opava si zahraje přesilovou hru. Luděk Krayzel nešikovně vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a odsedí si 2 minuty za zdržování hry.

17:22
    Ukázkové podražení předvedl Lukáš Vrábel a už odchází na trestnou lavici. Porubu čeká již třetí přesilová hra.

11:30
    Radek Tůma si na brankovišti počínal nedovoleně a odsedí si 2 minuty za napadení. Další přesilovka pro Porubu.

09:23
    Porubští se usadili ve třetině a hned vybojovali faul. Za vysokou hůl usedá na trestnou lavici David Galvas. Přesilovka pro RT TORAX.

03:52
    Velmi ostrý zákrok v podání Martina Bučka. Na ledové ploše zůstává ležet Michal Kukol a v jeho tváři vidíme i krvavé zranění. Hlavní rozhodčí Šutara uděluje porubskému útočníkovi trest na 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Slezan si zahraje dlouhou přesilovku.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 27. Krayzel (Mládenka, Piják), 55. Prokop P. (Krayzel, Holuša), 65. Seidler - 43. Černý (Tichý, Měch), 47. Chalupa

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Mládenka, Šindelář, Prokop L., Prokop P., Vychodil, Slavík, Spusta – Piják, Krayzel, Vaněk – Seidler, Holuša, Buček – Chaloupka, Vrána, Chomič – Šimkovič, Pavlačka.
    HK Opava: Kober (Drnda) – Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa.

Rozhodčí: Šutara – Vengřín R., Rožánek.