Třinec – Zlín 3:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.) | Kladno – Slavia 0:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (po s.n.) | Sparta – Litvínov 6:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 04.01.2013, 19:00 • Budvar aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítejte u utkání 36. kola hokejové Tipsport extraligy mezi českobudějovickým Mountfieldem a Škodou Plzeň. Utkání živě přinese stanice ČT sport ihned po závodu Světového pohárů biatlonistů v Německu. Úvodní buly bude v Budvar aréně vhozeno až v 19.00.

HC Škoda Plzeň již dlouhou dobu nepřetržitě vládne české hokejové scéně. Západočeši mají v tabulce 72 bodů a na druhý Zlín mají náskok již deseti bodů! V posledním utkání si Škoda bez větších problémů poradila doma s Chomutovem, který poslala domů s výsledkem 6:2. Nejproduktivnějším hráčem Plzně je exjihočech Milan Gulaš, který je s 25 góly a stejným počtem nahrávek rovněž nejlepším střelcem týmu.

HC Mountfield má za sebou nepovedený víkend, v němž si připsal prohry v Chomutově a v Třinci. Na tyto nezdary však chtějí svěřenci trenéra Draisaitla rychle zapomenout a spravit si chuť v pátečním podvečeru s Plzní. V aktuální tabulce jsou Jihočeši na 8. pozici, ale rozdíly v tabulce jsou na hranici předkola play off těsné.

Vzájemná bilance:

Oba letošní vzájemné duely dopadly lépe pro Západočechy. V 10. kole vyloupili Budvar arénu po výhře 4:1. V kole 23. pak Plzeň otočila nepříznivý vývoj a zdolala Mountfield 3:2 na samostatné nájezdy.

Mountfield: Jakub Kovář (Kantor) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Prokop - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, Kotalík, Prospal - Šimánek, Langhammer, L. Květoň - Červený, Kohn, Knotek - Rousek.

Plzeň: A. Svoboda (Halmoši) - Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Marušák, Frolo, Mozík, Dan Růžička - Gulaš, M. Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Dvořák, Lev, Havlíček - Petruška.

Rozhodčí: Pešina, Minář - Bláha, Kostka

Oba celky jsou již na ledové ploše, start dnešního televizního duelu je zase o kousek blíž.

00:01

00:36
    Plzeňská elitní formace zamkla domácí v obranném pásmu, ale nedokázala se dostat ke střele.

01:00
    První icing Plzně.

01:15
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Jihočeši se ujímají vedení. Peter Frühauf našel přihrávkou zpoza branky volného MILANA MICHÁLKA, který střelou pod břevno otevírá skóre. Asistence: Peter Frühauf a Roman Vráblík.

01:58
    Slušně zaplněná Budvar aréna žene své miláčky za další brankou.

02:51
    Domácí "obranná" formace nastupuje od prvních minut na nejúdernější lajnu celé extraligy.

03:47
    Jan Kovář protáhl utěšenou střelou svého bratra v brance Mountfieldu.

04:02
    Tomáš Frolo (PLZ) - 2 minuty za sekání. První početní výhoda pro domácí.

04:09
    Škoda se osvobozuje zásluhou Jeřábka.

04:35
    Nyní se to samé povedlo Pavlu Kašpaříkovi.

04:51
    Adam Svoboda raději ukryl kotouč v lapačce před dorážejícím Dejem.

05:22
    Adam Svoboda si nyní vypil pořádně hořký kalich. Nahození Vráblíka se od mantinelu odrazilo před prázdnou branku k MILANU MICHÁLKOVI, který jej poslal do odkryté klece. Asistence: Rastislav Dej a Roman Vráblík.

06:15
    Jihočeši i s trochou štěstí využili početí výhodu a mohli přidat další branku. Knotkova střela prosvištěla těsně vedle.

07:15
    Mertl vybídl ke skórování Suju, který sám před Svobodou netrefil kotouč ideálně.

08:06
    Domácí jsou na koni a lídr soutěže vůbec nestíhá.

08:32
    Ofsajd zastavil akci Západočechů. Následuje komerční přestávka.

09:19
    Gulašovu přihrávku si málem srazil do branky Jank, ale brankář Kovář byl pozorný.

09:57
    Jakub Langhammer (CEB) - 2 minuty za podražení. I Škoda si zahraje první početní výhodu.

10:08
    Kotalík osvobozuje svůj tým.

10:33
    Milan Michálek se postaral o další vyhození.

10:58
    Dej bojuje za brankou hostí a šetří čas.

11:22
    Obávaná přesilovka Plzně zatím domácí moc děsit nemůže.

11:52
    Skoro jsem to zakřikl. Pletkovu střelu dorážel sám před Kovářem Gulaš, ale domácí gólman byl rychlejší a kotouč vykopl betonem.

12:54
    Prospalovu střelu vyrazil Svoboda do bezpečí.

13:15
    Jakub Kovář skryl kotouč v lapačce před svým dotírajícím bratrem.

14:16
    Kašpařík z ostrého úhlu zkoušel pozornost Kováře.

15:09
    Plzeň po přesilovce trošku zvýšila obrátky a drží domácí v defenzivě.

15:38
    Hanzlíkovu střelu Jakub Kovář viděl a bez problémů skryl ve své lapačce.

16:16
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Západočeši korigují stav. Jakub Kovář neudržel střelu Gulaše a TOMÁŠ VLASÁK doklepl kotouč do sítě. Asistence: Milan Gulaš a Martin Straka.

17:06
    Teď jsou naopak pod tlakem Jihočeši, další bratrský souboj vyhrál brankář Jakub v kleci Mountfieldu.

17:54
    Po dlouhém čekání na vytáhnutí kotouče ze skrumáže rozhodčí odpískali a bude se vhazovat po levici Jakuba Kováře.

18:57
    Poslední minutu první třetiny rozehraje domácí formace z NHL, ve které chybí zraněný Martin Hanzal.

19:31
    Pletku v obrovské šanci vychytal Kovář.

19:51
    Zřejmě poslední střelu první třetiny obstaral kdo jiný než Jan Kovář.

19:58
    Velký závar před domácí brankou končí hvizdem sudích.

20:00

Zásahy brankářů v 1. třetině:

Jakub Kovář 16 - Adam Svoboda 8.

První třetina je za námi a Jihočeši po ní vedou nad lídrem extraligy 2:1. Obě branky obstaral v úvodu Milan Michálek. Hosté poté přidali na obrátkách a tlačili Mountfield. Snížení se dočkali v 17. minutě, kdy doklepl kotouč do sítě Tomáš Vlasák. Druhá třetina začne 19:51.

20:01

20:33
    Jeřábkova dělovka proletěla mimo tři tyče.

21:25
    Domácí byli znovu pod tlakem a Ptáček vyhazuje na zakázané uvolnění.

22:00
    Kotouč v ochranné síti, vhazování po pravici Jakuba Kováře.

22:35
    Střelecký aktivní Gulaš trefil oblouk branky.

23:13
    Rudolf Červený se z úhlu řítil sám na Svobodu, ale ten jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

23:43
    Jan Kovář byl v úniku faulován Vráblíkem a bylo nařízeno trestné střílení!

23:43
    JAN KOVÁŘ překonal svého bratra, i když měl při zakončení samostatného nájezdu i trošku štěstí.

24:18
    Jihočeši působí hodně zakřiknutě a elán z úvodu duelu jim v posledních minutách chybí.

24:55
    Prospal vymýšlel zajímavou přihrávku pro Milana Michálka, ale před ním zasáhl jeden z obránců.

25:15
    Balej zakončil přečíslení dva na jednoho střelou do Kováře.

26:22
    Jeřábkova střela na Kováře neprošla, následnou Dvořákovu otočku domácí brankář zlikvidoval.

26:57
    Václav Pletka (PLZ) - 2 minuty za vysokou hůl. Mountfield se může vrátit do vedení v druhé dnešní přesilovce. Tu první využil.

27:16
    Michálkovu střelu vykopl Svoboda betonem.

27:53
    Osvědčená spolupráce Prospal - Michálek znovu zafungovala. Následně měl velkou šanci Dej, ale zblízka už Svobodu nepřekonal.

28:56
    Jařábkovu střelu Kovář skryl v rukavici.

29:14
    Hosté jsou kompletní a druhou přesilovku přečkali.

29:45
    Svoboda střelu Kolarze pouze vyrazil, ale nikdo další v červeném se k dorážce nedostal.

30:41
    Svižná střela Lva pořádně vystrašila reprezentačního gólmana.

31:15
    František Ptáček (CEB) - 2 minuty za sekání. I Škoda dostává možnost zahrát si dnes druhou početní výhodu.

31:58
    Plzeň držela domácí dlouho pod zámkem, ale Šimánek vyhazuje.

32:35
    Vráblík vyhodil a to už by mohli domácí zvládnout.

32:55
    Střelu Balaje zkrotil domácí gólman.

33:15
    Domácí jsou kompletní.

33:48
    Neuvěřitelné štěstí JANA KOVÁŘE. Nahození od mantinelu tečoval plzeňský útočník zády, aniž by věděl jak, jelikož byl důsledně tísněn Frühaufem. Asistence: Jakub Lev a Michal Dvořák.

34:36
    Střely Květoně a Šimánka nebyly daleko od vyrovnání.

35:19
    Západočeši dokázali obrátit stav z 0:2 na 3:2, což pro jejich psychiku musí být obrovská vitamínová bomba.

35:50
    Michálkova střela si cestu mezi tři tyče nenašla.

36:36
    Jan Kovář si po dvou brankách do sítě bratra dovolí na ledě ledacos. Není také divu...

37:26
    Jank tvrdě vypálil od modré, ale před brankou nebyl nikdo, kdo by Svobodovi zacláněl.

38:07
    Jakub Kovář raději podržel kotouč v lapačce a neriskoval rozehrání.

38:33
    Gulašova střela z ostrého úhlu nakonec byla mnohem nebezpečnější, než zprvu vypadala.

38:54
    Balejovu střelu Jakub Kovář udržel s vypětím všech sil ve své náruči.

39:04
    Gulašově střele vystavil stopku Kovářův pohotový semafor.

39:40
    Icing Západočechů.

40:00

Zásahy brankářů ve 2. třetině:

Jakub Kovář 12 - Adam Svoboda 10.

Plzeň dokázala ve druhá části otočit stav a po čtyřiceti minutách vede v Budvar aréně 3:2. Nutno říci, že Západočeši byli ve druhé třetině aktivnějším celkem a domácí často přehrávali. Třetí třetina začne v 20:46.

Na novinářské lávce pečlivě sleduje celý zápas i Radek Dvořák, který se na jihu Čech připravuje na svůj vstup do sezony.

40:01

40:50
    Straka vystihl Jankovu rozehrávku, ale z akce nakonec nebylo nic.

42:03
    Lev s Janem Kovářem opět zatápěli domácí obraně, která si tentokrát poradila.

42:37
    Kolarzova tečovaná střela skončila v moci plzeňského strážce branky.

43:32
    Gulašova střílená přihrávka Kováře v domácí brance nezaskočila.

44:35
    Vráblík přenechal kotouč do tandemu Michálkovi, jehož střelu Svoboda s obtížemi zlikvidoval.

45:32
    Domácí kouč Draisaitl stáhl hru na tři formace. Na led nechodí Červený, Knotek a Suja.

46:38
    Mozíkova skrytá střela nadělala Kovářovi problémy.

47:04
    Milan Michálek šel za hattrickem, ale pohotový Svobodův beton byl proti.

48:10
    Gulašův projektil musel domácí gólman vyrážet ramenem.

48:28
    Icing Mountfieldu a komerční přestávka.

48:44
    Stejný scénář se opakuje i o pár vteřin později.

49:11
    Nicolas Johnson (PLZ) - 2 minuty za vysokou hůl. Šance pro domácí na vyrovnání.