Chabarovsk – Barys 5:4 (kon.) | Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 4:5 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 1:3 (kon.)
Kazaň – Ufa 9:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
4:5 (3:2, 1:2, 0:0 - 0:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Sobota 05.01.2013, 11:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Metallurg Novokuzněck 4:5prodl. Jugra Chanty-Mansijsk (3:2, 1:2, 0:0 – 0:1)

Branky: 10. Islamov (Sopel), 12. Nazarov (Turukin), 18. Jefimov (Lazarev, Mereskin), 28. Nazarov (Simon) – 6. Bočarov, 20. Pepeljajev, 35. Děmagin (Starosta), 40. Ibragimov (Krysanov, Šafronov), 65. Magogin (Ibragimov). Rozhodčí: Karabanov, Romasko - Matjuša, Pavlov. Vyloučení: 4:5, navíc Metljuk 10 min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:30.

Metallurg Novokuzněck: Ključnikov - Ježov, Metljuk, Romanov, Grišin, Arzamascev, Sopel, Skutar - Černych, Kagarlickij, Bumagin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Vyglazov, Islamov, Žafjarov - Kurepanov, Turukin, Nazarov - Simon.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis - Trončinský, Starosta, Šafronov, Ibragimov, Pepeljajev, Grebeškov, Putilov - Altarjov, But, Děmagin - Krysanov, Bočarov, Glazačev - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Chlyncev, Buljanskij, Jacenko.
    (13:37:47)

Ve třetí třetině a v následném prodloužení měly oba celky téměř shodně šancí, ovšem nakonec se radovali hosté, kteří tři vteřiny před koncem nastavené hrací doby využili zaváhání domácí obrany. Stav utkání 4:5 po prodloužení. Děkujeme za pozornost!

64:57
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš! Hosté využívají několik sekund před koncem svoji snahu v závěrečných sekundách a berou dva body. Z mezikruží se prosadil IGOR MAGOGIN, který dostal přihrávku na střed a prostřelil domácího brankáře Ključnikovova mezi vyrážečku a betonem. Asistence: Rinat Ibragimov.

64:34
    Jugra se na závěr usadila ve třetině soupeře.

64:12
    A také domácí vstřílí branku! Která podle rozhodčích neplatí - předcházelo jí postavení mimo hru.

63:50
    Metallurg se znovu pokouší dobýt branku soupeře.

63:24
    Také na druhé straně se neprosadil Skorochodov.

63:10
    Romanov udržel útočnou třetinu, ale Mereskin prohrává osobní souboj v rohu.

62:40
    Grišin zablokoval vyhození Jugry do hlediště.

62:20
    Nakonec první vážnější šance na straně Metallurgu, který se dostál zásluhou Žafjarovova do nebezpečného zakončení. Masalskis zachránil naposlední chvíli.

62:01
    Která ale nikam nevedla. Zatím je to z obou stran hodně opatrné.

61:50
    Islamov však zakládá další ofenzivní akci.

61:34
    Hostující Krysanov však svého soupeře opět odzbrojuje.

61:07
    Ale Kagarlickij dostává zpátky kotouč na hole svého celku.

60:40
    Pepejajev zavezl kotouč do třetiny Novokuzněcku.

60:20
    Bumagin s Kagarlickijem se neprobojovali do útočné třetiny. Hraje Sitnikov ve vlastní třetině.

60:02
    Buly v prodloužení vyhráli poprvné domácí.

60:01

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 10. Islamov (Sopel), 12. Nazarov (Turukin), 18. Jefimov (Lazarev, Mereskin), 28. Nazarov (Simon) - 6. Bočarov, 20. Pepepljajev, 35. Děmagin (Starosta), 40. Ibragimov (Krysanov, Šafronov), 65. Magogin (Ibragimov)

Metallurg Novokuzněck: Ključnikov (Lazušin) - Ježov, Metljuk, Romanov, Grišin, Arzamascev, Sopel, Skutar - Černych, Kagarlickij, Bumagin - Lazarev, Mereskin (C), Jefimov - Vyglazov, Islamov, Žafjarov - Kurepanov, Turukin, Nazarov - Simon.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Birjukov) - Trončinský, Starosta, Šafronov, Ibragimov, Pepeljajev, Grebeškov, Putilov - Altarjov, But (C), Děmagin - Krysanov, Bočarov, Glazačev - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Chlyncev, Buljanskij, Jacenko.

Rozhodčí: Karabanov, Romasko - Matjuša, Pavlov