HC Kladno – Liberec 1:5 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 5:3 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Olomouc – Pardubice 9:3 (kon.) | HC Litvínov – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 4:2 (kon.)
Jihlava – Slavia 2:1 (po s.n.) | Motor ČB – Vítkovice 4:6 (kon.)
Piráti Chomutov
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 17.01.2013, 17:30DHL Extraliga juniorů

To je z Chomutova vše, přeji vám hezký zbytek čtvrtečního večera. Z chomutovské arény někdy znovu na počtenou (19:37:43)

Utkání končí, hosté vítězí. Ke konci měl dvě obrovské šance Havel, hostující brankář svůj tým podržel. Dnešní utkání rozhodlo o tom, že je liga velice vyrovnaná, předposlední tým poráží druhý Chomutov a domů si veze cenné tři body

60:00

59:58
    Havel na dvakrát střílel od modré, bez úspěchu

59:49
    Domácí to budou zkoušet bez brankáře, bude se hrát šest na čtyři, vhazuje se před Sejpalem, na ledě je Deveri, Kämpf a Lehnert, v obraně Havel a Šulák

57:59
    Podsedníček obdržel přihrávku, po které se ocitl samotný, zády k Dovinovi, jenž jeho bekhendový pokus se štěstím chytá

57:25
    Od modré pálil Vrba, domácí bek střelu tečoval do ochranné sítě

57:17
    Deveri (CHM) vyloučen na dvě minuty za hákování

57:10
    Dva na jednoho v podání hostů, Frolík po Jankovského přihrávce netrefil puk tak, jak by chtěl a bude se vylučovat

56:10
    Hejcman se řítil sám na Sejpala, na poslední chvíli mu ale puk sjel z hole a k zakončení se nedostal

55:34
    Zakázané uvolnění domácích

54:48
    Lehnert nahazuje kotouč do pásma

53:02
    Piráti právě vstřelili branku!

Domácí dokonale rozebrali hostující obranu. Po ose Lehnert - Šulák - Hejcman se domácím podařilo vstřelit kontaktní branku. V přesilové hře si Piráti vytvořili skvělou akci, kterou zakončil DAREK HEJCMAN a Sejpal inkasoval potřetí.

52:47
    Lukáš Novák to zkoušel od modré, Sejpal znovu připraven, vhazuje se v útočném pásmu domácích

49:08
    Lukáš Novák mohl přihrávat svému spoluhráči, zvolil ale střelu, kterou Sejpala neohrozil

47:07
    Hejcman střílí, Sejpal vyráží

46:36
    Ofsajd domácích

46:18

45:37
    Po tvrdé střele jednoho z domácích hráčů na ledě zůstal ležet Fronk.

45:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Domácí na modré čáře přicházejí o puk a hosté trestají. MAREK LADISLAV se ve vlastním oslabení řítil samotný na Dovinu, kterému nedal šanci.

44:41
    Střelou od modré čáry se prezentoval Hejcman

44:17
    Vrba (MBL) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení

43:38
    Jakub Novák se řítil osamocen na hostujícího brankáře, ten však nemusel ani zakročit, neboť domácí forvard míjí branku

41:44

Po krásné individuální akci se prosazuje LIBOR ŠULÁK, jenž přízemní střelou, s výpomocí tyče, překonává Sejpala a snižuje na rozdíl jediné branky

Sejpal: 12

Ve druhé třetině se hrál opět atraktivní hokej, branku přidali hosté, konkrétně v jednatřicáté minutě, kdy se prosadil Frolík. Po faulu domácí obrany měli možnost přidat čtvrtý zásah Boleslavští, Podsedníček ztroskotal na Dovinovi.

40:00

39:58
    Kopáč vyslal na Sejpala tvrdou střelu z dálky. Sejpal dnes drží naděje hostujícího celku

38:20
    Hosté těží především z protiútoků, Rovný vytvářel další akci, jenž ztroskotala na domácí obraně

37:59
    Havel vyslal na hostující klec další tvrdou ránu, hostující bek znovu chytá

37:30
    Lukáš Novák byl úplně sám před Sejpalem a měl dostatek prostoru na zakončení. Pokusil se prostřelit Sejpala mezi betony, hostující gólman vyráží

33:30
    Kulhánkovu střelu Dovina chytá a hned rozehrává, Piráti o puk opět přišli a do protiútoku se dostali hosté.

32:48
    Aktivnější jsou zatím hosté, jenž si vytváří spoustu šancí, ke kterým jim pomáhají chyby Chomutovských

30:35

Po chybě chomutovské obrany, se k puku dostal Koudela, jenž přihrával na Jankovského a ten akci vyšperkoval přihrávkou na volného JAKUBA FROLÍKA, který trefil odkrytou klec

30:05
    Jankovský hledal Koudelu, jenž byl před Dovinou úplně sám, na štěstí pro domácí se ale k puku nedostal

29:27
    Havel zakládá protiútok domácích

29:08
    Puk se ocitl mimo kluziště, hra je přerušena a bude se vhazovat před Sejpalem

28:30
    Kämpf prokličkoval snad mezi třemi hráči, ještě přihrával na svého spoluhráče, který se však ke střele nedostal

28:01

27:46
    Hejcman o milimetry míjí hostující branku!

25:15
    Peštuka vyzkoušel Sejpalova, ten je znovu pozorný, hraje se za hostující brankou, u puku je Fronk

24:46
    Kämpf rozjíždí další další útok domácích, Sejpal drží puk ve své lapačce

23:57
    Jankovský na třikrát proti Dovinovi neuspěl, domácí obrana nechala hostujícího útočníka úplně volného

23:30

22:31
    Domácí toto oslabení zatím zvládají velice dobře, hosty ještě nepustili ani ke střele

21:58
    Domácí znovu vyhazují, puk se dostal až k Sejpalovi

21:34
    Domácí vyhazují

21:24
    Posedníček svým aktivním přístupem vybojoval přesilovku. Na trestnou lavici míří Šulák, na dvě minuty za hákování

20:40
    Icing hostů

20:16
    Obrovská šance pro hosty! Koudela se řítil sám na Dovinu, který senzačně chytá.

20:06
    Vhazování vyhrávají domácí a hned se hnali do protiútoku, zastavil je však ofsajd

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Zásahy brankářů v první třetině:
    Maštalířský: 10
    Dovina: 7
    Sejpal: 17

V první třetině jsme viděli atraktivní hokej s několika šancemi na obou stranách. Skóre zápasu otevřel ve čtvrté minutě Marek, kterého o deset minut později napodobil i Brzák. Domácí po brance Lehnerta snížili a stav je 1:2.

18:54
    Domácí se dostali zpátky do zápasu, Fronkovo nahození Sejpalovi problém neudělalo, avšak se vhazuje před hostující brankou

17:44

Krásná akce Davida Kämpfa, jenž zatáhl puk po křídle a před brankou, s velkým přehledem, našel úplně volného DANIELA LEHNERTA, jenž přízemní střelou, dnes poprvé, překonává Sejpala

17:11
    Ofsajd hostů, vhazuje se ve středním pásmu

15:56

15:14
    Hra se přiostřuje, v krátkém časovém úseku jsme viděli několik čistých střetů, hraje se útočný hokej na obou stranách

13:56
    Ladislav Marek unikl domácí obraně a z úhlu se řítil na Dovinu, ten jeho pokus kryje

13:30
    Domácí se osvobozují alespoň zakázaným uvolněním

13:06
    Hosté jsou na koni a drží si útočné pásmo

12:09

Bičištěho střelu Maštalířský pouze vyrazil před sebe, na dorážku STANISLAVA BRZÁKA byl už krátký. Hosté vedou o dvě branky a v domácí brance došlo ke střídání. Maštalířského nahrazuje Dovina

11:50

11:24
    Vrba pálil od modré a Podsedníček měl před sebou prázdnou branku, jen těsně minul

10:38

09:51
    Tvrdě pálil Jankovský, chvíli po něm měl dostatečný prostor Frolík, Maštalířský jeho pokus na dvakrát vyráží. Hosté teď dostali domácí pod tlak.

09:42
    Už je vše v pořádku, hosté vyhráli vhazování a hned vyzkoušeli pozornost domácího brankáře

09:42
    Problémy s časomírou, hra je na chvíli přerušena

09:39
    Hosté mají výhodu, bude se znovu vylučovat. Boleslavští se drali do útoku, ale zastavil je ofsajd. Na dvě minuty vyloučen domácí Jakub Novák, na dvě minuty za vysokou hůl. Novák je vyloučen dnes už podruhé.

09:06
    Oba týmy v plném počtu.

08:50
    Lukáš Novák nahodil puk od modré, ten se dostal až k Sejpalovi, který raději drží puk ve své lapačce.

08:04
    Fronk se hezky uvolnil a dostal se až do zakončení, Sejpal chytá

07:42
    Hosté šli tři na jednoho, Jankovský ale nepřesně přihrával, což hosty zbrzdilo a Maštalířský vyráží betonem

07:11
    Rozjetého Kopáče zastavil až ofsajd

06:33
    Jankovský nahodil puk do pásma, hosté teď drží puk v útočném pásmu a bude se vylučovat, a to na obou stranách. Vyloučen domácí Jakub Novák na dvě minuty za hákování a z Boleslavských vyloučen Podsedníček za nafilmovaný pád. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

06:14

05:35
    Marek vybojoval puk za chomutovskou brankou a drží puk v bezpečné vzdálenosti od branky

04:48
    David Kaše střílel, Sejpal vyráží. Kopáčovu střelu zablokoval hostující bek a vyhodil puk do bezpečí, oba týmy střídají

04:25
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ke střele se zatím nedostali

04:11
    Domácí si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici si putuje odpočinout Vrba (2 minuty za držení protihráče). Vhazuje se před Sejpalem

03:38

První šance hostů, LADISLAV MAREK dojel zdánlivě ztracený kotouč a bekhendem dostal puk za Maštalířského.

03:16
    Zakázané uvolnění hostů

02:35
    Domácí dostali v úvodu třetiny hosty pod tlak, Boleslavští se zatím Maštalířského branku neohrozili. Teď nebezpečně pálil Chrpa, Sejpal drží puk v lapačce

01:55
    Od modré čáry nebezpečně pálil Kopáč, Sejpal jen vyrazil a k dorážce se dostal Kämpf, hostující brankář znovu vyráží.

01:42
    Lehnert se dostal do zakončení, Sejpal znovu připraven a drží puk. Vhazuje se v útočném pásmu domácích

01:15

00:54
    K první střele zápasu se dostal Jakub Novák, Sejpal jeho střelu kryje.

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli hosté

00:01

Piráti Chomutov: Maštalířský (Dovina) - Havel, Pelc, Fronk, Deveri (C), L. Novák, Kopáč, Šulák, Kaše, Kämpf, Kolář, Szathmáry, Dobrovolný, Peštuka, Lehnert, J. Novák, Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava.

BK Mladá Boleslav: Sejpal (Ašenbrener) - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Brzák, Holada, Jankovský, Frolík, Ficek, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela (C), Bernad.

Rozhodčí: Arnošt Nečas - Josef Špůr, Jiří Svoboda.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes budeme svědky 31. kola, ve kterém se střetnou domácí, druhý celek tabulky, Piráti Chomutov s předposledním celkem soutěže - BK Mladou Boleslaví. Oba týmy již zahájily tradiční rozbruslení, zápas za několik okamžiků začne.

Poslední vzájemný zápas

Piráti se s Mladou Boleslaví střetnou už podruhé. V prvním střetnutí, v Mladé Boleslavi, Chomutovští zvítězili 2:1 až po samostatných nájezdech. Ve 29. minutě sice domácí po brance Posedníčka vedli 1:0, v závěru utkání Chomutovší po Kašeho brance vyrovnali. Druhý bonusový bod vystřelil Pirátům Jan Hammerbauer.

Produktivita

Nejproduktivnějším Pirátem je útočník Danko Deveri , jenž ve 26 zápasech zaznamenal 32 kanadských bodů za 16 branek a stejný počet asistencí. Stejný počet bodů zaznamenal i druhý Jan Hammerbauer , jenž odehrál o dva zápasy méně a zaznamenal 11 gólů a 21 asistencí. Dvojici doplňuje třetí Lukáš Novák s 24 body.

Z Boleslavských se zatím nejlépe vede David Koudela , jenž odehrál 27 zápasů, ve kterých zaznamenal 27 bodů za 14 branek a 13 asistencí. O pět bodů méně zaznamenal druhý Václav Jankovský , jenž zaznamenal 13 branek a devět asistencí. Třetí, Patrik Posedníček odehrál 26 zápasů (7+13).

Poslední zápasy

Piráti v novém roce navázali na dobré výkony a tři zápasy ze čtyř vyhráli. Slavii a Vítkovice porazili po nájezdech, Třinec v základní době. V posledním zápase nestačili na Bílé Tygry a na jejich ledě prohráli 4:5.
    Boleslavští v novém roce odehráli zápasy jen tři. Nejprve na domácím ledě prohráli 0:7 se čtrnáctým Libercem, poté v utkání dvou nejhorších týmů porazili Ústí nad Labem 4:1 a v posledním utkání podlehli pátému Litvínovu až po samostatných nájezdech 3:4.

Sestavy z posledních zápasů

Piráti Chomutov: Dovina - Havel, Pelc, Fronk, Deveri, L.Novák, Kopáč, Šulák, J.Salák, Szathmáry, Dobrovolný, Peštuka, Lehnert, J.Novák, Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava.

BK Mladá Boleslav: Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Barto.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 18. Lehnert (Kämpf), 42. Šulák, 54. Hejcman (Šulák, Lehnert) - 4. Marek (Podsedníček), 13. Brzák (Kůrka, Souček), 31. Frolík (Jankovský, Koudela), 46. Marek

Piráti Chomutov: Maštalířský (od 13. Dovina) - Havel, Pelc, Fronk, Deveri (C), L. Novák, Kopáč, Šulák, Kaše, Kämpf, Kolář, Szathmáry, Dobrovolný, Peštuka, Lehnert, J. Novák, Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava.
    BK Mladá Boleslav: Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Brzák, Holada, Jankovský, Frolík, Ficek, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela (C), Bernad.