K. Vary – Jihlava 5:0 (kon.) | HC Kladno – Havířov 5:4 (kon.) | Letňany – Přerov 10:0 (kon.)
HC Plzeň – Liberec 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Vsetín 2:5 (kon.) | Písek – Vítkovice 2:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 0:2 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Motor ČB – Třinec 4:6 (kon.)
Slavia – Pardubice 2:3 (kon.) | Sparta – Hr. Králové 3:1 (kon.)
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 25.01.2013, 15:45 • Kotlina • Extraliga staršího dorostu

Pro dnešek je to zřejmě všechno, děkuji za sledování a přeji pohodový, ničím nerušený víkend, který bude jistě plný jiných hokejových zážitků. (18:02:14)

Přátelé, máme tu konec zajímavého utkání extraligy staršího dorostu. První část zápasu svědčila lépe domácímu týmu, který se radoval z otevření skóre. Vsetín ale nenechal nic náhodě. Ve druhém dějství se mu podařilo vyrovnat a posléze také zvýšit na jednobrankový náskok. Největší palebný kolotoč byl vidět až v poslední třetině. Nejprve zvyšoval na 3:1 Ondřej Grygar, jehož za malý moment následoval kolega Tomáš Račický. Havlíčkův Brod vykřesal jiskru naděje v 46. minutě, kdy snížil Liridon Dupljaku. Popravou pro domácí tým byla pátá branka hostujicího týmu, kterou má na svědomí René Pancza.

60:00

60:00
    Ke konci utkání je ještě menším trestem potrestán Ludvík (HBR).

59:58
    Od červené zkusil ještě jen tak nahodit Haničinec. Tuto akci ale určitě přeruší závěrečná siréna.

59:46
    Domácí tým se pokusil rozjet kupředu, ale sudí signalizuje ofsajd.

59:30
    Rebelové dostávají šanci na snížení. Na trestnou lavici putuje Abdul (VSE) bude pykat za podražení.

58:56
    Z ledu se po tvrdém zákroku těžce zvedá Nováček. Za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku a nevypadá to s ním dobře.

57:44
    Nebezpečně zaúřadovali Račický s Haničincem. První jmenovaný nahrával skrz brankoviště na jeho levou stranu, kde střílel do poloviny odkryté klece Haničinec. Brož střelu vyrazil.

56:52
    Havlíčkův Brod se nyní ubránil a již je v pěti hráčích na ledě.

56:31
    Z vrcholu pravého kruhu vyslal tvrdý projektyl Hajda. Gólman Brož zasahoval svou bystrou lapačkou.

54:52
    Vyloučen Krajcigr (HBR) za držení protihráče.

54:36
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Obrovský důraz se soupeři vyplatil. Z levého kruhu nejprve střílel Jan Ščotka. Puk prolétl skrz chuml před brankou k holi RENÉHO PANCZI, který s velikou pohodou přehodil Brože nad ramenem. Asistence Jan Ščotka

53:26
    Vsetín hraje v plném počtu.

52:45
    Hosté ujeli Rebelům v převaze dva na jednoho Kuchařík zkusil přihrát na levý kruh odkud z první pálil Abdul. Jemu střela nesedla a letěla nad brankou.

51:26
    Znovu se bude vylučovat. Hohl (VSE) dostává menší trest za vražení na hrazení.

51:24
    Ludvíkova střílená nahrávka od pravého mantinelu hledala na druhé straně rozjetého spoluhráče. Jemu šel puk "na záda" a tak se žádné drama nestalo.

50:43
    Hvalíčkův Brod hraje v plném počtu.

49:47
    Úplně odkrytou kelc měl před sebou z levého úhlu střílející Grygar, ten kroutil hlavou, protože se trefil kousek nad břevno.

49:04
    Hryciowovo nahození golfem se pokoušel mezi Brožovy nohy tečovat Abdul, avšak bez úspěchu.

48:43
    Znovu se trestá. Polák (HBR) je vyloučen za hákování.

48:17

47:35
    Rebelové zatím početní výhodu zvládají. Od modré zkusil nahodit Krajcigr, z čehož vznikl značný závar před Vlachem.

46:17
    Vyloučen Ščotka (VSE) za hákování.

45:38
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí tým ale neskládá zbraně a snižuje. Daniel Salát vybruslil do útočné třetiny a za modrou jej přenechal Matiasi Mäkimu. Ten jej předložil na levý kruh, kde se do něho opřel LIRIDON DUPLJAKU procedil snažícího se Vlacha. Asistence: Matias Mäki, Daniel Salát.

44:13
    Vaněčka střídá jeho kolega Jan Brož.

44:13
    Lukáš Kuchařík zavezl do třetiny puk a skrz couvajícího beka jej naservíroval k hokejce TOMÁŠE RAČICKÉHO, který svou přesnou trefou do sítě vyhání Vaněčka na střídačku. Asistence: Lukáš Kucharčík

43:37
    Příkladná souhra hostujících hokejistů zakončená do prázdné brány. Jindřich Abdul si vymíchal domácího obránce a poslal kotouč na levou stranu brankoviště, kam si sjížděl ONDŘEJ GRYGAR a z první napálil puk do odkryté klece. Asistence: Jindřich Abdul

42:55
    Filip Nováček vyhazuje ladným bekhendovým "dloubáčkem" na druhou stranu.

42:25
    Trestná lavice jen tak nevystydne. Cívka (HBR) dostává dvě minuty za faul kolenem.

41:54
    Střelu z jízdy a z mezikruží vyslal jako vlak rozjetý Hořanský, Vaněček včas srazil betony k ledu a podržel domácí celek.

41:22
    Rebelové už jsou také v plném počtu.

41:16
    Až teď se z mezikruží pokoušel střílet Ščotka, Vaněček zalehnul a akci zmařil.

40:39
    Ta se mu ale zatím příliš nevede, neboť se hosté nědokážou dohodnout na rozehrávce. Veškerá snažení končí na útočné modré.

40:03
    Vsetín je již v plném počtu a zahajuje minutu dlouhou přesilovku.

40:01

Druhou třetinu bezprostředně ovládli Vsetínští, kteří se teď mohou radovat z vybojovaného vedení. Nejprve se v přesilovce přesně trefil Ondřej Grygar, jenž svým gólem srovnal krok s domácím celkem. Hosté posléze slavili znovu. Gól do vedení má na svědomí Jindřich Abdul.
    Do další části budeme vstupovat se dvěma hráči na trestné. Hostující tým ale bude za tři vteřiny v plném počtu a bude hrát více než minutu dlouhou přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 17:19.

40:00

39:02
    Druhá třetina ale zřejmě končí mezi oběma modrými. Nikdo z hráčů se do ničeho nepuští.

39:22
    Bude se hrát čtyři na čtyří. Mäki (HBR) jde sedět za hrubost.

39:22
    Tato přesilovka se Rebelům vůbec nedaří. Byl to Vaněček, kdo musel likvidovat závar před svou brankou.

39:08
    Z levého kruhu zkoušel na druhé straně střílet Mäki. Puk neprošel přes ležícího obránce.

38:27
    Zatím to ale vypadá, že přesilovku hrají spíš hosté, kteří se zodpovědně drží v útočném pásmu.

38:03
    Rebelové budou hrát další přesilovku Ščotka (VSE) dostává menší trest za vražení na hrazení.

37:15
    Navíc hned dávají gól a převracejí vedení na své hokejky. Ondřej Grygar vybojoval v útočné třetině kotouč a z pravého kruhu si vyhlédl rozjetého JINDŘICHA ABDULA, který se s ničím nepáral a rychle střílel až za Vaněčka. Asistence: Ondřej Grygar

36:55
    Vsetínští přežili oslabení a jsou již v plném počtu.

35:46
    Hlídek zkoušel zpoza své branky rozehrát na modrou, tam ale dobře bránil hostující útočník. Střela od modré tak nakonec neletěla.

34:55
    Vyloučen Hryciow (VSE) za vražení na hrazení.

34:41
    Polák zkoušel ve středním pásmu zklepnout nahrávku na rozjetého Krajhanzla. Ten se ale nedokázal dobře zorientovat. Polák vzal puk k holi znovu a zavezl jej do třetiny, kde se pokusil střílet, avšak mimo.

33:51
    Z bezprostřední blízkosti a s velkým důrazem pálil Nováček. Vlach zůstal klidným a nenechal se prostřelit.

33:04
    Tomáš Ludvík zavezl puk do útočné třetiny a pokoušel se jej ještě vybojovat. To se mu nepovedlo a hra se rychle přesunula před Vaněčka.

32:14
    Hosté chytili druhý dech a doslova uvařili Rebely v jejich třetině. Vaněček musel zachraňovat další závar před jeho svatyní.

30:31
    Máme tu využitou přesilovku a také vyrovnání. Vsetínští založili klasickou přesilovkovou kombinaci. Po přihrávce Jindřicha Abdula se o střelu z kruhu pokoušel Jiří Hajda. K následné dorážce se dostal ONDŘEJ GRYGAR, jenž srovnal. Asistence: Jiří Hajda, Jindřich Abdul

30:13
    Žabčík vybojoval ve svém pásmu touš a pokusil se jej zavézt do útočné třetiny, ten ale neprošel přes tři hráče. Puk ale dokázal dostat dopředu.

29:37
    Bude se vylučovat, a to na straně domácích. Mäki (HBR) zahákoval soupeře a jde si sednout na dvě minuty.

29:24
    Domácí gólman musel zasahovat lapačkou proti Žabčíkově tvrdému golfu. Posléze to z pravého kruhu zkoušel Rod, opět do brankářovy lapačky.

28:37
    Hasič Vaněček se opět předvedl v dobrém světle, když zlikvidoval důrazné a dlouhé dotírání volného Haničince.

27:31
    Vsetín trochu přitvrdil muziku a daří se mu hra v útočné třetině. Rebelům se nadaří přesně rozehrát.

26:23
    Osou hřiště se pokoušel protáhnout Ludvík, na útočné modré byl krásným a naprosto čistým zákrokem Žabčíka odstaven.

25:10
    Z pravého kruhu nebezpečně pálil Ščotka, střela prolétla skrz chuml hráčů v brankovišti až k brankáři, ten kotouč vyrazil do rohu.

24:25
    Tváří v tvář Vaněčkovi jel obránce Hajda a asi dva metry před ním vyslal svižný příklep, který ale mířil doprostřed branky. Pro Vaněčka žádný problém.

23:40
    Kuchařík si v rychlosti vyhlídl na levé straně najetého Žabčíka, který sám před Vaněčkem vyslal tvrdou dělovku. Brankář měl co dělat, aby puk zkrotil.

22:23
    Hra je nyní jako na houpačce. Puk létá přes celé kluziště, ale maximálně je tečovaný. Nikdo s jej nedokázal zpracovat a založit útok.

20:58
    Mäki se po pravém kruhu natlačil až před Vlacha a pokoušel se bekhendem zakončit. Ve zlomovou chvíli byl atakován a puk mu byl obráncem vypíchnut.

20:10
    Centr Kuchařík rozehrál buly na svého zadáka Hajdu. Ten se pokusil puk nahodit po levém mantinelu k najíždějícímu křídlu. Celá akce však postrádala nepřesnost a do útoku se mohli hrnout naopak Rebelové.

20:01

Hostující tým se trápí střelecky, měl totiž několik zajímavých šancí, ale na brankáře Vaněčka si nemůže přijít. Ten si totiž v brance počíná výborně a z prvního dějství si odnesl čisté konto. Jeho protějšek však ne. První gól utkání totiž vstřelili Rebelové, když se samostatnou akcí prosadil Michal Semrád. Vsetín ale bojuje s velkým důrazem a v další třetině se bude pokoušet při nejmenším o srovnání.

Další třetina začne přibližně v 16:34.

20:00

19:55
    Nakonec ještě závař před Vlachem, situaci hostující obrany ale uklidňuje siréna.

19:20
    Středem útořční třetiny se proháčkoval Žabčík, ale nedokázal vystřelit. Atakovali ho hned dva domácí obránci.

18:37
    Vsetín srší větším důrazem. Dominik Hohl se pokoušel z mezikruží probruslit až před brankoviště a vystřelit. Vaněček si na jeho forhendovou střelu počkal a uschoval v náruči.

17:27
    Havlíčkův Brod se ubránil a hraje v plném počtu.

17:11
    To byla bomba! Z pravého kruhu pálil Pancza. Vaněček včas zakleknul a puk mířící mezi betony zastavil.

16:11
    Havlíčkův Brod se zatím brání zodpovědně a drží soupeře co nejdále od Vaněčkovy klece. Ten stále nemůže najít recept jak vyzrát na Vaněčka.

15:27
    Rebelové ale budou hrát oslabení. Cívka (HBR) podrazil soupeře a jde pykat na dvě minuty.

15:03
    Domácí tým otevírá skóre. Nedůraz hostující obrany potrestal MICHAL SEMRÁD, který se u útočné modré chopil kotouče a následně s ním projel až do prostoru pravého kruhu, odkud jej napálil přesně za Vlacha. Bez asistence.

14:00
    Dělostřelec Hlídek se na modré rozhodl vypálit velmi razantní golf, proti kterému Vlach v pohodě zasáhnul vyrážečkou.

12:18
    Po Haničincově nahození z úhlu puk prolétl volně brankovištěm. Málem jej tečoval Pancza, jemu ovšem kotouč ujel.

11:35
    Hostující tým je sevřen značnou nepřesností v rozehrávce. Nakonec se do akce dva na jednoho dostali Haničinec s Rodem. Vaněček ale proti střele druhého jmenovaného zasáhl včas a touš uschoval.

10:31
    Domácí se usadili v pásmu Vsetína a v mezikruží si o nahrávku klepal Hlídek, Vlach si oddychl, že na něj žádná nepřišla.

09:47
    Kuchařík tečoval puk příliš vysoko a hra je přerušena.

08:55
    Havlíčkův Brod hraje v plném počtu. Hosté sice kombinovali na pravém kruhu, ale do koncovky projít nedokázali.

07:54
    Od modré nebezpečně napřáhl Hryciow, Vaněček měl vynikající výhled a jeho lapačka byla na správném místě.

07:19
    Rebelům se zatím daří vyhazovat. Naposledy to byl Cívka, kdo se s ničím nepáral a prostě vypálil na druhou stranu hřiště.

06:55
    Početní výhoda nemine ani hostující celek. Semrád (HBR) se provinil krosčekem a dostává spravedlivý dvouminutový trest.

06:14
    Žabčík zajel s pukem za soupeřovu klec a na slepo poslal touš do mezikruží, kde však stál Semrád a puk dostal pryč z této nebezpečné zóny.

05:59

05:23
    Od modré vyslal spíše propagační střelu Ficek. Brankář měl ale lehce zakrytý výhled, nakonec ukryl puk ve výstroji.

04:24
    Cívka se pokoušel prosmýknout podél levého mantinelu do útočné třetiny, tam byl ale zastaven a hosté mohli vyvézt puk na druhou stranu kluziště.

03:59
    Rebelové budou hrát přesilovku. Žabčík (VSE) obdržel menší trest za nedovolené bránění.

03:47
    Hned dvakrát po sobě pálil od modré bek Hajda, jeho střelu tečoval jeden z jeho kolegů, naštěstí pro vaněčka vedle.

03:02
    Na ledě zůstal po tvrdém hitu ležet Bancíř, nakonec se ale sám zvednul a odcestoval na střídačku.

02:18
    Vsetínští jsou zatím aktivnější na puku, daří se jim rozjet akce. Zpoza branky to zkoušel Forch, který vybruslil z obloučku, na Vaněčka si však nepřišel.

02:08
    Rebelové jsou pod tlakem, z pravého úhlu pálil Abdul. Vaněček včas zakleknul a celou situaci pro svůj tým zachránil.

01:50
    Nadvakrát nebezpečně dorážel Pancza, Vaněček zůstal klidným a doslova zebetonoval všechny skulinky.

01:05
    Rebelové byli pod tlakem, následně se ale k puku dostal Jelínek a vyslal jej na útočnou modrou kde číhal jeden z Rebelů, ten ale s chyceným pukem nedojel příliš daleko. Ihned na to hosté otočili hru a zasahovat musel Vaněček.

00:38
    Z pravého kruhu nebezpečně střílel Forch, Vaněček jeho zápěstní bombu lapil.

00:10
    Na buly úspěšnější Vsetín, který se ihned vydal do útočné třetiny. Tam však Abdul ztratil puk a na druhou stranu s vrhnul Ludvík, jenž zavezl puk, ale jeho střela minula klec.

00:01

Ještě proběhne tradiční pozdravení na modrých lajnách, Kotlinou zaburácejí týmové pokřiky a jde se na to.

Hezké páteční odpoledně vážení čtenáři. Vítám vás u přenosu z extraligového duelu starších dorostenců, ve kterém se tým Rebelů střetne proti hostujícímu Vsetínu. Led je již krásně upraven, hráči nedočkavě krouží, za chviličku tedy začínáme.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Vaněček (Brož) - Cívka "A", Ludvík "C", Hlídek "A", Bancíř, Vala, Salát, Ficek, Krajcigr, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Mozr, Málek, Dupljaku, Mäki

VHK Vsetín: Vlach (Gottwald) - Hajda "C", Žabčík, Pancza, Světlík, Račický, Svozílek, Haničinec, Kuchařík, Forch, Hryciow, Grygar, Abdul, Hořanský, Ščotka "A", Rod, Hohl

Rozhodčí: Svatopluk Kopeček - Martin Klouda, Petr Křivohlavý.

Starší dorostenci Havlíčkova Brodu se stále trápí, neboť se s nimi táhne neúspěšná šňůra 26 zápasů, ze kterých nezískali žádný bod. Naposledy se utkali dvakrát doma. Nejprve proti pražským Letcům, ti si z Kotliny odvezli bodový zisk, protože zvítězili poměrem 3:1. Rebelové se pak v následujícím kole střetli s Litvínovem. Tomu ale nedokázali vstřelit ani jeden gól. Litvínovská družina se tak po výhře 5:0 radovala ze zisku tří cenných bodů.
    Mládežníci Vsetína se ve své skupině drží na deváté pozici, a to s počtem 30 získaných bodů. Nepříjemná pro ně byla řada pěti prohraných duelů z předešlých kol. Psychické uvolnění pro ně přišlo až v tom úplně posledním kole, kdy si Vsetínští doma poradili s Hradcem Králové 3:1.

Soupeři HC Rebel Havlíčkův Brod a VHK Vsetín se spolu střetli naposledy vloni. První duel odehraný pod střechou Kotliny dopadl lépe pro mužstvo Rebelů. Na určení vítěze ale šedesát minut nestačilo, ba ani prodloužení. Rozhodovalo se tak v samostatných nájezdech, které ve prospěch Havlíčkova Brodu rozhodl Kuchta. Druhé klání se odehrálo na Lapači. Odsud si celek Rebelů odvezl vysokou porážku 3:8. Bilance je tedy vyrovnaná.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Luboš Vácha

Branky a nahrávky: 16. Semrád, 46. Dupljaku (Mäki, Salát) - 31. Grygar (Hajda, Abdul), 38. Abdul (Grygar), 44. Grygar (Abdul), 45. Račický (Kuchařík), 55. Pancza (Ščorka)

HC Rebel Havlíčkův Brod: Vaněček (45. Brož) - Cívka "A", Ludvík "C", Hlídek "A", Bancíř, Vala, Salát, Ficek, Krajcigr, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Mozr, Málek, Dupljaku, Mäki
    VHK ROBE Vsetín: Vlach (Gottwald) - Hajda "C", Žabčík, Pancza, Světlík, Račický, Svozílek, Haničinec, Kuchařík, Forch, Hryciow, Grygar, Abdul, Hořanský, Ščotka "A", Rod, Hohl

Rozhodčí: Svatopluk Kopeček - Martin Klouda, Petr Křivohlavý