K. Vary – Slavia 2:0 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Pardubice – Kladno 4:1 (kon.)
Sparta – Motor ČB 4:2 (kon.) | Liberec – Plzeň 6:3 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 1:3 (kon.)
HC Sparta Praha
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 27.01.2013, 17:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Sparta poráží Mountfield České Budějovice 4:2. Dvěma brankami se na výhře podílel francouzský reprezentant Sacha Treille. Za hosty to byl brankář Jakub Kovář. Na ledě probíhá tradiční děkovačka hráčů s fanoušky, Sparta si připisuje devátou výhru v řadě a dorovnává tak klubový rekord z více jak před půl stoletím. Pro dnešek je to vše a příště na shledanou. (19:19:14)

60:00

59:56
    Sparta právě vstřelila branku!

Sparťané pečetí vítězství dobře ubráněným závěrem a gólem do prázdné branky! SACHA TREILLE bez problémů trefuje odkrytou branku. Asistence: Vladimír Sičák, Daniel Přibyl.

59:35
    Velký závar před Pincem, ten ale zasahuje!

59:25
    Hosté odvolávají brankáře!

58:55
    Domácí pošetřili několik cenných vteřin, hosté mají poslední minutu.

58:02
    Kotalík zcela sám před brankou tečuje kotouč jen do senzačně zasahujícího Pince!

57:20
    Hosté zakládají útok.

56:42
    Aktivní hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu.

56:18
    Mountfield právě vstřelil branku!

A TOMÁŠ MERTL proměňuje! Přesná přízemní střela k levé tyči končí za "prostřeleným" Pincem.

56:18
    Gřegořek jasně fauluje pronikajícího Mertla, nařízeno je trestné střílení! Útočná kombinace hostů byla opravdu velmi pohledná.

55:25
    Hráči s "S" na prsou po dobu celého utkání výborně napadají a nedovolují tak soupeři dostat se k velkému množství šancí, natož pak k tlaku.

54:32
    Jánského nahození od modré v klidu a pohodě chytá Kovář lapačkou.

53:55
    Šimánkovi se nepovedlo proniknout s pukem do útočné třetiny, sparťané po chvilce opět kontrolují puk na svých hokejkách a zpoza branky zakládají další útok.

52:54
    Tempo hry opadlo, jsou to ale hosté, komu čas utíká. Je překvapivé, že zatím příliš nepřiriskovávají situace a dovolují tak domácím relativně snadně kontrolovat závěr zápasu.

52:06
    Icing hostů, následuje komerční pauza.

51:05
    Hosté kompletní. Co se týče dnešních sparťanských přesilovek, tak se nabízí zmínit krásnou první, ve které Holešovičtí kombinovali, stříleli, sem tam předvedli nějaký ten ťukec, proměnit jí ale nedokázali. Zbývající přesilovky ale nevycházely, hosté z jihu Čech je dnes brání velmi srdnatě.

50:07
    Po neporozumění si Broše s Hovorkou v útočné třetině hosté vyhazují.

49:17
    Parádní rozklek a skvělý zákrok předvedl Kovář po pohotové střele Hlinky z mezikruží!

49:00
    Hostům se daří vyhodit.

48:48
    Po rychlém brejku vyloučen Šimánek za hákování.

48:38
    Philipp obětavě zasahuje proti nebezpečné střele hostů z mezikruží a akci likviduje!

48:22
    Pinc si připisuje další ze snadnějších zákroků, následují buly po jeho pravici.

47:28
    Dnešnímu utkání přihlíží 5 141 fandících diváků. Spartě odpískán ofsajd.

46:22
    Nyní ale musí domácí gólman zasahovat. Langhammer po pěkné Ptáčkově přihrávce ostrou ranou prověřuje beton Pince.

46:06
    Hra nyní postrádá vícero zajímavých okamžiků. Sparta se nikam nežene, hosté se nemohou dostat na útočnou polovinu..

45:24
    Puk končí mimo hrací pole, vhazuje se u obranné modré Sparty.

44:16
    Šimánek dostal dobrý pas na pravý kruh, odkud vypálil z první, Pinc vyráží nad branku!

43:20
    Sparta zakládá útok zpoza vlastní branky. Po chvíli zasahuje Kovář proti pohotovému zakončení novice Svobody.

42:13
    Sparťané opět v pěti, sudí po chvíli pískají icing hostů.

41:50
    A znovu.

41:35
    Ofsajd hostů. Ti mají k dispozici ještě 38 vteřin klasické přesilovky.

40:52
    Broš sice vypíchl puk Frühaufovi na modré, závod o puk ale prohrál. Hosté už hrají v přesile.

40:45
    Pinc kryje střelu Květoně ze středního pásma. Hra ve čtyřech pokračuje před brankou domácího týmu.

40:13
    Mertl ve vlastním oslabení proplul obranou Sparty a mnoho nechybělo, aby zakončoval sám na Pince. Zastavil ho až faul Krsteva, který soupeře zahákoval.

40:01

Druhá třetina končí smírně 1:1, celkově vede Sparta před třetí třetinou 3:1. Hosté vstoupili do třetiny aktivně a snížili, poté ale zvýšil na 3:1 Tenkrát. Mountfield vystřelil ve druhé části jen čtyřikrát, dnes podává lehce podprůměrný výkon. Stále je ale ve hře. Třetí třetina začne cca v 18:41.

39:04
    Za sekání vyloučen Knotek, Sparta bude hrát dvě vteřiny přesilovku pěti proti třem, potom klasiku.

38:22
    Ofsajd domácích.

38:08
    Domácí pokračují v přesilovce pět na čtyři.

38:08
    Pilař dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

37:15
    Dej ve vlastním oslabení zavezl puk do útočného pásma a tvrdě vystřelil, Pinc vyráží.

37:05
    Za podražení je vyloučen Mertl. Sparta si zahraje přesilovou hru.

36:19
    Sudí pískají sporný ofsajd hostů.

35:42
    Květoň se z ničeho nic ocitl před Pincem nehlídán, jeho pokus ale maskovaný muž Sparty kryje!

34:47
    Tenkrát v dobré pozici mezi kruhy po dobře sehraném přečíslení trefuje jen bránícího hráče.

33:37
    Forman zkusil napálit puk z otočky, branku míjí

32:36
    Hlinka zkusil překvapit všechny, když bekhendem z velkého úhlu zkusil střelu, Kovář ale podobné pokusy v klidu likviduje.

30:50
    Sparťané střídání co střídání drží útočné pásmo a nebezpečně kombinují. Mountfield neprokazuje přílišné zlepšení oproti úvodní třetině. Stále ale drží naděje na bodový zisk z utkání, vždyť v minulém zápase v Praze prohrával už 0:3 a dokázal srovnat. Jak tomu bude dnes?

29:39
    Bahenský pálí v přečíslení dvou na jednoho nad!

29:30
    České Budějovice sice nadějně vstoupily do druhého dějství, nyní je to ale domácí Sparta, kdo hraje prim.

28:45
    Rachůnek pohlednou zadovkou vybídl Přibyla ke střele, Kovář vyráží!

28:35
    Puk končí mimo mantinely, vylučovat se ale na straně hostí nebude.

27:49
    Rousek pálí z levého křídla nad!

26:40

Holešovičtí odskakují na rozdíl dvou branek! Hlinkovu přihrávku zpracoval PETR TENKRÁT a poslal puk neomylně na vzdálenější horní růžek branky! Asistence: Jaroslav Hlinka, Karel Pilař.

26:31
    Další z nebezpečných kombinací Holešovických v útočném pásmu, Jánský ale přihrávku do dobré šance nedokázal lépe zpracovat a Kovář tak krotí snadný odražený touš.

26:11
    Pinc si nyní zahrál s osudem, nepříjemný skákající puk tak tak že dokázal pokrýt. Následuje vhazování po jeho levici.

25:15
    Pokus Treille je ztečován nad.

23:30
    Ton unikl obraně Mountfieldu a v samostatném úniku bekhendem netrefuje! Nutno ale zmínit, že situace nebyla nejjednodušší.

23:20
    Brejk Šimánka zastavila obrana domácích.

23:05
    Střela Tenkráta z první končí na betonech Kováře.

22:30
    Gřegořek našel krásně najetého Přibyla v útočné třetině, Kovář výtečně vyráží nad! Sparťané předvedli velmi pohlednou útočnou akci.

21:44
    Kovář kryje nahození od modré, následují buly.

20:22

Hosté snižují hned z kraje druhé třetiny. Pinc neudržel Harantovu střelu, ALEŠ KOTALÍK poté doráží do odkryté branky. Protesty domácích hokejistů ohledně regulernosti branky nejsou vyslyšeny. Asistence: Tomáš Harant.

20:01

Domácí první třetinu jasně ovládli, herně i výsledkově. Hosté se budou muset výrazně zlepšit, Pinc neměl pomalu nic co chytat. Druhá třetina začne cca v 17:50.

20:00

19:39
    Milamovu ránu od modré zastavuje pozorná obrana týmu z jihu Čech.

19:00
    Hosté mají poslední minutu na možné korigování nepříznivého stavu. Puk ale mají domácí.

18:41
    Hra ke konci třetiny ztrácí tempo, domácí v ofsajdu.

18:02
    Puk končí v ochranné síti za Pincem.

16:43
    Odpískaný ofsajd domácích.

15:45

A Sparta odskakuje svému soku již na 2:0! Krstev objel branku a bekhendem nahodil před Kováře. Tam stál zaparkovaný SACHA TREILLE, jenž tečuje touš za záda maskovaného muže hostů, puk je za čarou! Asistence: Angel Krstev, Daniel Přibyl.

15:35
    Rachůnek vystřelil nebezpečně z první z pravého kruhu, Kovář zasahuje!

15:30
    Branka hostů posunuta, bude se vhazovat před Kovářem.

14:18
    Domácí odevzdávají kotouč a střídají.

13:09
    Jánského pokus vyráží zatím pozorný Kovář.

12:31
    Sičákovo nahození z úhlu kryje Kovář.

10:59
    Hosté kompletní. První přesilovku hrála Sparta brilantně, scházel jen gól. Druhá přesilovka se ale naprosto nezdařila.

10:17
    A znovu.

09:34
    Hosté vyhazují.

08:59
    Frühauf vyloučen za hákování. Sparta má k dispozici svou dnešní druhou přesilovku.

08:12
    Rachůnek se napřáhl až k nebesům, jeho dělová rána málem přerazila břevno!

07:45

Domácí jdou do vedení! Milamovu ránu z pravého křídla stihl ještě Kovář vyrazit, puk se dostal na modrou čáru, odkud přesně míří DANIEL PŘIBYL! Asistence: Troy Milam.

07:33
    Pincovu pozornost vyzkoušel i Dietz, domácí gólman pozorný.

06:27
    Ofsajd hostů. Následuje komerční pauza.

05:25
    Hosté poprvé obléhají obrannou třetinu Sparty delší dobu, nic ale nevymysleli.

04:46
    První zásah si připsal i brankář Sparty Pinc.

04:16
    Hosté kompletní. Sparta sice sehrála velmi pohlednou přesilovku, využitá ale nebyla.

04:04

03:40
    Gřegořkovu ránu z první vyráží Kovář.

03:32
    Po Hlinkově střele, kterou Kovář vyrazil opět zazářil reprezentační gólman Mountfieldu!

03:08
    Pilař zahodil obrovskou možnot, nejprve prováhal spoustu darovaného času, poté netrefil prázdnou!

02:45

02:16
    Za podražení vyloučen Červený.

01:50
    Domácí zakládají útok zpoza vlastní branky.

00:50
    Hned v úvodu se k dobré střele dostal Sičák, Kovář vyrazil na modrou, odkud pálil pohotově z první Pilař, ten ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

00:01

HC Sparta Praha: Pinc - Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Svoboda, Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, Treille, Jánský, Ton, Forman.

HC Mountfield: Kovář - Dietz, Frühauf, Harant, Ptáček, Vráblík, Vydarený, Kříž - Marek, Suja, Kotalík, Šimánek, Dej, Ferebauer, Rousek, Květoň, Červený, Švihálek, Langhammer, Mertl, Knotek.

Rozhodčí: Minář, Šindler - Pešek, Rozlílek.

Souboj dvou týmů s nejvyšší formou v celé lize sledujte od 17:00 zde na onlajnech...

Budějovice v současné době nabízejí nejvyšší formu v letošní sezoně - 6 výher v řadě tomu důkazem. Postupně Slavia, Vítkovice, Litvínov, Liberec, Brno a naposledy i Pardubice prohrály s týmem z jihu Čech. První vzájemný duel dnešních soupeřů vyhrály Budějovice doma 3:2, poté ale padly v Praze (4:5p), další prohru si připsaly doma (2:3). Jak dopadne dnešní duel?

Ke Spartě. Domácí celek v současné době disponuje osmi vítězstvími v řadě, z posledních šestnácti zápasů jen jednou nebodoval! Naposledy vyhrála Sparta na Kladně, kde se hned dvakrát prosadila nová akvizice holešovického kádru - Jaroslav Svoboda. Tým z hlavního města se v tabulce posunul již na pátou příčku, na pražského rivala Slávii ztrácí čtyři body. Na dnešního soupeře bodů šest.

Příjemné odpoledne s Tipsport extraligou. Česká nejvyšší soutěž se vrhá do závěrečného sprintu. Jak dopadne souboj dvou celků, kteří nastolily velmi vydatné tempo? Sledujte onlajn reportáž...

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 8. Přibyl (Milam), 16. Treille (Krstev, Přibyl), 27. Tenkrát (Hlinka, Pilař), 60. Treille (Sičák, Přibyl) - 21. Kotalík (Harant), 57. Mertl (pen.)

Banes Motor České Budějovice: Kovář - Dietz, Frühauf, Harant, Ptáček, Vráblík, Vydarený, Kříž - Marek, Suja, Kotalík, Šimánek, Dej, Ferebauer, Rousek, Květoň, Červený, Švihálek, Langhammer, Mertl, Knotek.

Rozhodčí: Minář, Šindler - Pešek, Rozlílek

Diváci: 5 141