Žilina – Trenčín 4:3 (po pr.) | Banská Bystrica – Piešťany 1:3 (kon.) | Nitra – Poprad 4:5 (po s.n.)
Martin – Zvolen 4:1 (kon.) | Skalica – Košice 5:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
ŠHK 37 Piešťany
sk Úterý 29.01.2013, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Oslabená Banská Bystrica nakoniec nezískava na vlastnom ľade ani bod, prvá tretina bola ešte vyrovnaná, no v ďalších dvoch sme už sledovali pokles energie v tíme domácich. Hostia si pripisujú tri body do tabuľky Tipsport extraligy.

Prajeme príjemný zvyšok dňa ! (19:06:20)

60:00

59:47
    Hostia sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

59:34
    Bránka Banskej Bystrice je znovu prázdna.

59:34
    Oddychový čas domácích.

59:34
    V závere smeruje na trestnú lavicu za hákovanie jeden z hráčov hostí - ide o Adriana Kolníka - trest znie hákovanie.

59:03
    Piešťany dali gól!
    Pri powerplay domáceho celku posiela puk z vlastného obranného pásma priamo do prázdnej bránky na druhej strane HENRICH RUČKAY.

58:43
    Nevýrazný výkon oslabenej Banskej Bystrice potvrdzuje Zigo, ktorý iba naslepo nahadzuje, čím odovzdáva puk znovu na súperovu hokejku.

58:00
    Oba tímy už hrajú v plnom počte, Tomek však stále nemá prácu a domáci držia puk pri mantinele.

57:25
    Bambúch od modrej prihráva veľmi nepresne a puk končí v rohu ľadovej plochy, hostia vytlačili súpera až do stredného pásma.

56:35
    Domáci už hrajú presilovú hru, pri pohľade na ľad to však tak nevyzerá.

56:17
    Hra sa opäť presúva pred Tomeka, hostia vyhrali vhadzovanie a ihneď dokázali vyviezť puk až za Chorošunovu bránku.

55:34
    Vhadzovanie pred Tomekom vyhrali domáci, následne ale nedokázali ohroziť súperovu bránku a ľahko po chybe strácajú puk.

55:05
    Počet hráčov na ľade sa vyrovná - za podrazenie odchádza na trestnú Kolník.

54:51
    Pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku sa hra prerušuje a presúva sa do stredného pásma.

54:40
    Hostia sa úspešne usadili v útočnej tretine a už kombinujú pred Chorošunom.

54:13
    Styk za faul lakťom odchádza na trestnú lavicu.

53:54
    Puk za Tomekom drží jeden z Banskobystričanov, následne na modrej chybuje Styk a puk je mimo útočného pásma domácich.

53:25
    Domácim sa vôbec nedarí v snahe vyrovnať, strela na Tomeka bola naposledy vyslaná asi pred 5 minútami.

52:56
    Zygo neuspel na vhadzovaní, následne s pukom obkorčuloval vlastnú bránku Henrich Ručkay a vyviezol puk až do útočného pásma.

52:12
    Hostia v plnom počte.

52:00
    Marcinek strieľal už z postavenia mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme.

51:21
    A znovu vidíme iba vyhodený puk hostí cez všetky čiary, domáci sa tentoraz nedokázali anilen dostať cez dobre bránenú modrú čiaru.

50:47
    Prihrávky po mantinele hosťom nepriniesli strelu na hosťujúcu bránku a preto sa hostia už v úvode dokázali oslobodiť.

50:12
    Filip odchádza na trestnú za faul na Luntera - trest znie podrazenie.

49:35
    Henrich Ručkay po prihrávke od Jakuba Ručkaya z rohu ľadovej plochy strieľa z medzikružia iba do vyrážačky Chorošuna, ten posiela puk naspäť do rohu ľadovej plochy.

49:00
    Melkumjan sám sebe nahodil puk po pravej strane, nedokázal ho však dokorčulovať a v moci ho má Urban.

48:23
    Saliji sa predral po pravej strane popri mantinele až za bránku Chorošuna, tam znovu puk stráca a na rade sú domáci.

47:43
    Banská Bystrica dala gól!
    MICHAL STYK to skúsil nahodeným pukom od modrej, Tomáš Tomek mal zakrytý výhľad a preto púšťa puk, ktorý mu preletel ponad pravý betón priamo do bránky. Asistencie: Tomáš Marcinek, Matej Češík.

47:21
    ...Haring iba vyviezol puk, nenašiel svojho spoluhráča pred bránkou Chorošuna.

46:45
    Následne hostia striedajú a držia puk za bránkou Tomeka...

46:21
    Danton sa predral do útočnej tretiny, z ľavého kruhu zakončoval bekhendom iba do betónov Tomeka.

46:00
    Češík prihráva na druhú stranu Marcinekovi, ten našiel Jankoviča, ktorý sa s pukom dostal do útočnej tretiny, z ľavého kruhu ale nevystrelil, bol odstavený obrancom súpera.

45:19
    Piešťany ľahko prechádzajú cez stredné pásmo, tam ale spadol Jakub Ručkay, čím odovzdal puk súperovi a domáci sú po dlhom čase s pukom na hokejkách v strednom pásme.

44:01
    Piešťany sa nemajú kam ponáhľad, puk držia za vlastnou bránkou čakajúc na možnosť úspešnej rozohrávky.

43:22
    Tento presný zásah MARTINA CHYLA padol už v hre 5 na 5 - Haring obral o puk na modrej hráča domácich, následne vystrelil, puk nasmeroval pomedzi Chorošunove betóny. Asistencie: Milan Cuník, Jakub Haring.

43:00
    Škarda zakončoval po prihrávke spoza bránky iba nad hornú tyč Chorošunovej bránky, následne sa Bystrica oslobodila.

42:14
    Bystričania sa dokázali oslobodiť, Piešťany začínajú od vlastnej bránky.

41:58
    Danton sa nepreštrikoval cez ľavý kruh do medzikružia k zakončeniu, hostia upokojujú prihrávkami vo vlastnom obrannom pásme.

41:20
    Sekanie - Zygo - dvojminútový trest.

41:04
    Češík drží puk pri mantinele, po súboji ho však stráca a hostia čakajú za vlastnou bránkou na rozohrávku.

40:33
    Bystričania nezachytávajú nahodený puk hostí v strednom pásme, preto musia korčulovať k vlastnej bránke.

40:01
    Začala tretia tretina.

Oslabení Bystričania prehrávajú po dvoch tretinách najtesnejším rozdielom, hosťom jeden gól síce neuznali, no stále majú navrch, domáci boli do začiatku konca druhej časti hry nuloví v útoku, neskôr už začali tvoriť, to im ale gól zatiaľ neprinieslo.

Ďalšia tretina začne približne o 18:32.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:41
    Henrich Ručkay ani na dva krát neprekonal Chorošuna, pri dorážke už bol bránený obrancom súpera.

39:15
    Lamper to skúsil z otočky, Tomek nečakal jeho strelu, no dokázal puk vyraziť mimo bránky.

39:00
    Danton a následne Češík hrozili pred Tomekom, následne Tomek vyráža puk do rohu ľadovej plochy a je po šanci na vyrovnanie.

38:12
    Presilová hra Banskej Bystrice je na konci, hostia odolali menšiemu tlaku domácich.

37:47
    Lunter dokázal puk získať po úspešnom vysokom napádaní, následne ale prihráva naslepo iba na hokejku hráča hostí a hostia sa oslobodzujú.

37:03
    Od modrej to skúšal Bambúch, triafa iba mantinel - následne sa odrazený puk dostal k Češíkovi, ten ale dlho čakal na strelu a po svojom pokuse triafa iba Tomeka.

36:43
    Hostia sa ihneď oslobodzujú, puk ale v strednom pásme tečuje jeden z Bystričanov a vhadzuje sa v strednom pásme.

36:12
    Cuník odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

36:00
    Henrich Ručkay sa pretlačil do brejku, nebol úspešný, na druhej strane Zigo predviedol to isté, jeho bekhendová strela bola ovplyvnená faulom.

35:28
    Saliji strieľal z ľavého kruhu veľmi nepresne, puk končí na plexiskle a domáci majú puk na svojich hokejkách.

35:00
    Kubka vystrelil od modrej, Hudec strieľal z ľavého kruhu po odrazenom puku, chýbalo málo, aby druhý menovaný vyrovnal.

34:15
    Češík teraz iba potiahol puk po mantinele za bránku Tomeka, tam ho stráca a odovzdáva súperovi.

33:22
    Bambúch rozohráva po mantinele, puk prechádza na Češíka, hostia spomalili a dávajú šancu Bystričanom !

32:46
    Domáci dokázali prežiť dlhé oslabenie, po dlhom čase Danton vyviezol puk pred Tomeka, kde ho po dobre odvedenej práci v obrane odstavil Filip s Drgoňom.

31:59
    Bystričania už v pätici.

31:41
    Strely hostí z ľavého kruhu a následne aj z medzikružia sa neujali, Kubka oslobodil svoj tím, Tomek pomáha následne svojmu tímu v rozohrávke.

30:58
    Gól neplatí - Jonák gól neuznal a hra pokračuje za stavu 0:1 pre hostí.

30:33
    Nechceme predbiehať, od modrej nahadzoval pravdepodobne Melichárek, jeho spoluhráč tečoval puk v medzikruží a puk skončil v bránke, rozhodcovi sa však nezdala privysoká hokejka tečujúceho hráča a preto sa odchádza poradiť s videorozhodcom.

30:08
    Piešťany mohli inkasovať - Zygo zachytil puk korčulujúcemu obrancovi hostí pred ich bránkou, nakoniec však nedokázal zakončiť presne.

29:38
    Strela Jakuba Ručkaya nebola úspešná následne Drgoň nastrelil svojho spoluhráča v medzikruží.

28:58
    A po druhý krát sa to podarilo Kubkovi, Henrich Ručkay ale dokázal puk rýchlo dostať do útočnej tretiny a tak znovu sledujeme kolotoč hostí.

28:05
    Hostia sú s chuťou v útočnej tretine súpera, strela Melichárka sa neujala a hostia sa dokázali po prvý krát oslobodiť.

27:30
    Prázdna bránka bola Haringovi primalá, Chorošun sa nestihol presunúť, Haring ho prebudil po nastrelení jeho betónov miesto odkrytej bránky.

26:59
    Kubka nakoniec odchádza do šatne, dostáva totiž trest v hre, nasleduje totiž 5-minútová presilová hra hostí.

26:59
    Piešťany budú hrať presilovú hru , Kubka sa previnil sekaním.

26:33
    Mertel sám dostavil puk do útočného pásma súpera, tam nepresne nahráva a stráca puk.

25:53
    HERICH RUČKAY si spracoval puk na modrej rukou, v brejku strieľa spoza obrancu na Chorošuna, puk posiela popod vyrážačku tohto brankára a hostia vedú !

25:26
    Jankovič si vymenil puk s Dantonom, druhý menovaný bol ale bránený a z medzikružia nedokázal puk dostať strelou do bránky hostí.

25:11
    Danton prihrával na Lampera, jeho strela nebola úspešná, Hudec sa snažil dobiedzať, no nič s už prerušenou hrou po odpísknutí nenarobil.

24:38
    Postavenie mimo hry domáceho celku - vhadzuje sa v strednom pásme - puk je po úspešnom vhadzovaní hostí na hokejke Mertela.

23:58
    Hostia držia puk pri vlastnej bránke - rozohrávajú spoza vlastnej bránky, nahodený puk končí v moci Chorošuna a Melichárek darmo dobiedza pri bránke Banskej Bystrice.

23:00
    Marcinek ani Jankovič neubránili štvrtú formáciu súpera, Haring zakončoval iba doťuknutím, Peško strieľal z uhla, Chorošun mal prácu, ktorú zakončil úspešne.

22:26
    Piešťany rozohrávajú od vlastnej bránky - rozohrávka končí po nedorozumení v strednom pásme a Bystrica opäť s pukom korčuluje do útočnej tretiny.

21:38
    Češík strieľal bekhendom z uhla - jeho pokus bol zblokovaný a puk končí na ochrannej siete.

21:05
    Hostia sú od začiatku tretiny aktívnejší, po mantinele točia puk pri bránke domácich, no nie je im to nič platné, k strele sa ešte nedostali.

20:31
    Piešťany už s pukom za vlastnou bránkou - Mertel nahadzoval priamo na bránku Chorošuna, ten puk chytil a ihneď rozohral.

20:01
    Začala druhá tretina.

Zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun - Bambúch, Kubka, Predajniansky, Ketner, Styk - Lunter, Hudec, Melkumjan - Marcinek, Češík, Danton - Jankovič, Zigo, Hlinka Michal

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Cuník, Škadra, Filip, Drgoň, Urban, Bučka, Hruška, Kolník - Šišovský, Nemec, Melichárek - Jakub Ručkay, Mišura, Henrich Ručkay - Saliji, Mertel, Stupka - Chylo, Peško, Haring

Rozhodca: P.Jonák - Gavalier, Tornay.

Domáci Bystričania nechcú využiť výhodu domáceho ľadu a aspoň nejak sa zvýhodniť pred obranne hrajúcimi Piešťanmi. Oba tímy čakajú na chybu súpera, na uvoľnenie čo i len menšej štrbiny v bránke Tomeka či Chorošuna - obaja brankári však zatiaľ hrajú maximálne zodpovedne a chyby sa po ich zákrokoch či rozohrávkach nevyskytujú.

Ďalšia tretina začne približne o 17:45.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:23
    Hostia držia puk za vlastnouz bránkou - oň sa domáci veľmi nebijú a tak pravdepodobne prvá časť hry skončí bezgólovou remízou.

18:48
    Oba tímy strieľali na bránku od modrej po rýchlom prechode do pásma - ani Jakub Ručkay ani Zigo sa však z diaľky nepresadili.

18:03
    Znovu nahodený puk hostí, tentoraz ale vidíme chybu v obrane domácich a Drgoň sa môže pretlačiť pred bránku, za ňou je ale o puk obratý práve chybujúcim obrancom Bystrice.

17:25
    Po vhadzovaní sa dostal puk na hokejku Styka, jeho strele chýbala potrebná razancia a Tomek pohodlne chytá.

17:06
    Kubka korčuluje za pukom k vlastnej bránke po menšom tlaku jeho tímu pred Tomekom, strelu však z tejto situácie nevyťažili.

16:25
    Vyrovnaná hra neveští pre esteticky cítiaceho diváka nič dobré - žiadne krásne góly dnes neuvidíme, oba tímy budú hrať s dôrazom na obrannú líniu.

15:42
    Filip je však už v poriadku a je na striedačke, po vhadzovaní sa dostal do šance Češík - jeho nakorčulovanie si z rohu ľadovej plochy končí zákrokom Tomeka.

15:12
    Drgoň znovu upokojuje prihrávkami s Filipom po šírke klziska, druhý menovaný ale bol dôvodom prerušenia hry, pretože po hite od súpera nerozdýchal situáciu a mal problémy s postavením sa na vlastné nohy.

14:16
    Vhadzovať sa bude pred Chorošunom, domáci sa totiž previnili zakázaným uvoľnením.

13:50
    Marcinek sa po pravej strane predieral do útočnej tretiny, nahodil puk po mantinele a ten zachytil Češík - jeho strela z otočky bez mierenia našla iba korčulu obrancu Piešťan.

13:11
    Menší kolotoč teraz spôsobil štvrtý útok hostí - Haring sa ale z medzikružia nepresadil - Bystrica ustála tlak súpera.

12:26
    Kubka strieľal od modrej, jeho pokus bol zblokovaný nahodenie hostí mohol využiť následne Haring, nedokázal však dokorčulovať puk skôr, ako zasahoval Chorošun.

11:41
    Bambúch sa snaží rohozhrať spota vlastnej bránky, nakoniec našiel Češíka na modrej, ten predlžuje po mantinele, našiel však iba hokejku súpera.

11:16
    Presilová hra Bystričanov je na svojom koncí a ostáva nevyužitá.

10:34
    Ani teraz sa to domácim nepodarilo, od mantinelu zle prihrával na Styka Predajniansky a hostia sa oslobodili.

09:48
    Žiaľ pre domácich Barani hrajú presilovú hru viac mimo útočnej tretiny, hostia sa totiž vynikajúco bránia.

09:16
    Samir Saliji odchádza na trestnú lavicu a domáci majú výhodu presilovej hry.

08:48
    Drgoň nahadzuje, v rohu sa k puku dostal Henrich Ručkay, ten to skúšal cez Samiriho prihrávkou do medzikružia, neúspešne.

08:12
    Akcie hostí či domácich sa opakujú tu na zimnom štadióne tamker každú minútu, oba tímy hrajú so zabezpečenou obranou, preto dnes vidíme málo striel.

07:26
    Styk znovu po vhadzovaní iba bezhlavo vyhodil puk von z obrannej tretiny, hostia sa vrátili do útočného pásma neskutočne rýchlo.

06:57
    Po neúspešnej akcie domácich nasleduje chyba hostí, tí však pri nej puk nestrácajú a majú možnosť znovu založiť útok.

06:10
    Ketner uspel v súboji pri mantinele pri vlastnej bránke a oslobodzuje svoj tím nútene, puk posiela do stredného pásma na hokeji súpera.

05:49
    Hertel strieľal z uhla po spracovaní odrazeného puku - triafa betóny Chorošuna a puk sa odráža za bránku Bystričanov.

05:35
    Zatiaľ sme nevideli ani jednu vážnejšiu šancu domácich či hostí - až teraz po odrazenom puku je v šanci Zigo, jeho strela končí na pozornom Tomekovi.

04:46
    Nedorozumenie hostí v rozohrávke - hra sa presúva pred Tomeka pre zakázané uvoľnenie.

04:25
    Tentoraz vhadzovanie pred Chorošunom vyhrali domáci, tí však bezmocne vyhadzujú do stredného pásma, čím odovzdávajú puk súperovi.

04:10
    Bambúchovi chýbalo málo, aby bekhendom zakončil z medzikružia priamo na Tomekovu bránku - nakoniec ho odstavil jeden z obrancov Piešťan.

03:30
    Obrana hostí je znovu na začiatku akcie hostí - tentoraz sa ale previnili zakázaným uvoľnením a hra sa presúva pred Tomeka.

02:54
    Hostia upokojujú priebeh hry - obrancovia si puk pár krát vymenili po šírke ľadovej plochy pred vlastnou bránkou.

02:18
    Po zákroku domáceho brankára sa vhadzuje v pravom kruhu, vhadzovanie vyhrávajú Bystričania a teda Chorošun môže byť kľudný.

01:39
    Bambúcnh nedokázal vystreliť, naopak - Stupka s Chylom v protiútoku - Stupka prihrával na Chyla, tomu chýbali centimetre, aby usmernil puk do bránky, Chorošun je nakoniec úspešnejší.

01:14
    Vhadzovať sa bude opäť v strednom pásme po vyhodení puku na ľadovú plochu.

00:58
    Škadra bojoval pri mantinele o puk, nakoniec ho však stráca a musí korčulvať k vlastnej bránke.

00:35
    Piešťany s pukom na hokejkách, hostia ale však iba nahadzujú, čo jednoznačne tentoraz pramení k strate puku.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Zostavy Vám pre technické problémy prinesieme až počas prvej prestávky.

Bystričanom nestačilo k výhre v Poprade ani 5 gólov - v bláznivom zápase nakoniec prehrali po predĺžení 6:5, ich bývalý brankár Slipčenko v drese Popradu teda slávil víťazstvo aj po množstve inkasovaných góloch.

Piešťany nedokázali doma uspieť proti Trenčínu, pričom keby sa im podarilo vyhrať, posunuli by sa na 3. priečku pred Nitru. Nestalo sa tak a Trenčín tak vyhral 6. zápas v rade.

V aktuálnej sezóne pri strete týchto dvoch mužstiev sa vždy meno víťaza striedalo, na víťazstvá je to teda vyrovnané - 2:2. Ak by sme mali nadviazať na predchádzajúcu vetu, dnes by mali bodovať domáci, v poslednom vzájomnom zápase totiž uspeli Piešťany na vlastnom ľade 3:2 po nájazdoch.

HC 05 Banská Bystrica sa za určitých okolností a samozrejmom zisku 3 bodov môže posunúť o priečku vyššie pred Skalicu, pre Piešťany ale platí to isté, keďže strácajú na druhú Nitru iba dva body.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 48. Styk (Marcinek, Češík) - 26. Ručkay Henrich, 44. Chylo (Cuník, Haring), 60. Ručkay Henrich

HC´ 05 Banská Bystrica: Chorošun - Bambúch, Kubka, Predajniansky, Ketner, Styk - Lunter, Hudec, Melkumjan - Marcinek, Češík, Danton - Jankovič, Zigo, Hlinka Michal

Rozhodčí: P.Jonák - Gavalier, Tornay