Carolina – Boston 3:5 (kon.) | Columbus – Dallas 2:1 (kon.) | Arizona – Nashville 4:0 (kon.)
Edmonton – Colorado 4:1 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 3:2 (po s.n.)
Columbus Blue Jackets
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Dallas Stars
Úterý 29.01.2013, 01:00NHL

První hvězdou utkání byl vyhlášen český útočník Václav Prospal, druhou Derek Dorsett a třetí Jack Johnson (všichni Columbus). (03:40:45)

Zápas končí. Celé utkání nakonec rozhodla branka českého útočníka Václava Prospala, který téměř z nulového úhlu překonal jinak opět skvělého Kariho Lehtonena. Dallas tak znovu prohrává.

60:00

59:56
    Jamie Benn (DAL) vyloučen za vražení na hrazení a rovnou odešel do šatny.

59:56
    Utkání už mířilo do svého konce, ale ještě se to v rohu pásma Columbusu semlelo.

59:30
    Dallas si pochopitelně vzal oddechový čas.

59:12
    A je to tady, Lehtonen odjíždí na střídačku a Dallas to zkouší v šesti.

57:45
    Hra znovu přerušená, zanedlouho se dočkáme odvolání gólmana Lehtonena.

56:36
    Ryderovu střelu vyrazil brankář Bobrovskij vyrážečkou, poté domácí podnikli protiútok, který úspěchem neskončil.

55:16
    Sražená střela Jamieho Benna skončila na síti za brankou.

54:37
    A Bobrovskij znovu přerušuje hru, která je v tuto chvíli hodně kouskována.

54:35
    Další zákrok Bobrovského znovu proti střele Goligoského.

54:10
    Střela Goligoského končí na hrudi brankáře Bobrovského. Následuje reklamní přestávka.

53:59
    Dallasu se v tuto chvíli vůbec nedaří projít přes modrou čáru a udržet se v pásmu Columbusu.

53:22
    Zakázané uvolnění Columbusu. Vhazovat se bude v jeho pásmu.

52:31
    A přesilová hra je minulostí, Dallas se vůbec neprosadil.

51:45
    A znovu Blue Jackets vyhazují. Dallas je zatím bezradný.

50:50
    Domácí na úvod oslabení vyhazují kotouč.

50:31
    Rozhodčí vylučují. Na trestnou lavici míří Nikitin (CBJ) za držení.

50:28
    Před poloodkrytou domácí bránou se snažil zakončovat Jágr, ale puk nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

49:22
    Vincour obkroužil kolem domácí svatyně, zakončit nedokázal.

48:49
    Domácí trefili tyč!

48:43
    Na druhé straně byl pozorný Lehtonen.

48:35
    Důležitý zákrok si nyní připsal Bobrovskij, který zastavil nebezpečný pokus hostujících borců.

47:30
    Zblokovaná střela Jamieho Benna skončila mimo domácí svatyni.

46:53
    Po reklamní přestávce se bude vhazovat po pravici brankáře Lehtonena.

46:22
    Střela Nikitina skončila jen těsně mimo, jeho projektil proletěl kolem růžku Lehtonenovy brány.

45:31
    Český útočník Tomáš Vincour bojoval v útočném pásmu, ale bez úspěchu.

44:18
    Akce Dallasu skončila po ofsajdu Whitneyho, který se zapomněl v útočném pásmu.

43:10
    Bekhendovou střelou jednoruč to zkoušel Umberger, brankář Lehtonen moc práce neměl.

41:22
    Columbus právě vstřelil branku!
    Naopak udeřilo na druhé straně. Z téměř nulového úhlu překvapil Lehtonena VÁCLAV PROSPAL a finskému brankáři propadl kotouč mezi betony. Asistence: James Wisniewski, Ryan Johansen.

40:46
    Domácí hrají v plném počtu, Dallas přesilovku nevyužil.

40:01

Druhá třetina byla o poznání zajímavější než ta první. Dallas se totiž v 25. minutě ujal vedení, když střelou od modré skóroval Larsen. Poté hrál čtyři minuty oslabení a z toho polovinu dokonce ve dvojnásobné nevýhodě, ovšem ubránil se. Domácí Columbus ale přesto skóroval. Dvě minuty před koncem druhé periody se prosadil Dorsett a upravil tak prozatímní skóre na 1:1.

40:00

39:49
    Columbus se úspěšně brání, Dallas má problémy usadit se v pásmu Blue Jackets.

39:40
    A moc nechybělo, aby skóroval Columbus v oslabení. Dubinského ale Dallas na poslední chvíli odstavil od puku.

38:46
    Přesilová hra pro Dallas. Vyloučen byl Nikitin (CBJ) za krosček.

38:20
    Jaromír Jágr se výborně zbavil protihráče a nebezpečně vystřelil. Střela skončila těsně vedle.

37:47
    Blue Jackets srovnávají krok. Po kombinaci v pásmu Dallasu se kotouč dostal na levou stranu k DEREKU DORSETTOVI, na jehož střelu už byl Lehtonen krátký. Asistence: Fedor Tjutin, Artem Anisimov.

36:53
    Wandell jel do pásma soupeře proti třem domácím hráčům, a tak není divu, že neuspěl.

34:10
    Domácí znovu okupovali pásmo soupeře, ale k zakončení se nedostali.

33:16
    Dallas zvládl dlouhé oslabení, dokonce i 5 na 3 a nyní může oddychnout v reklamní pauze.

32:44
    Dallas definitivně v plném počtu.

32:40
    Fantastický zákrok nyní předvedl Lehtonen, který znovu ochránil svůj tým před inkasovanou brankou.

32:02
    Dubinsky nebezpečně dorážel před Lehtonenem, ale ten celou situaci zvládl na jedničku.

31:26
    Dallas je ve čtyřech, pokračuje ještě více než minutová přesilovka domácích 5 na 4.

31:04
    Tvrdou ránu Johnsona vyráží Lehtonen.

30:40
    Domácí akce nevyšla a Dallas ihned vyhazuje puk až k bráně Bobrovského.

30:02
    Johnson střílel o modré, brankář Lehtonen drží kotouč ve své moci.

29:36
    Dallas to zvládl a hned na úvod oslabení vyhazuje kotouč.

29:26
    Komplikace pro Dallas, domácí budou hrát přesilovou hru 5 na 3. Vyloučen Wandell (DAL) za sevření puku.

29:22
    Vekou šanci měl Johansen, vychytal jej však skvělý Lehtonen.

29:10
    Dallas úspěšně dostal kotouč z vlastního pásma.

28:44
    Dlouhá přesilová hra Columbusu. Fiddler (DAL) obdržel 2+2 minuty za vysokou hůl a hákování.

28:21
    Domácí nahazovali kotouč na bránu Lehtonena, ten puk vyrazil.

28:00
    Brassard nebezpečně střílel na zadní tyč, Lehtonen si připsal úspěšný zákrok. Poté přerušuje hru.

27:08
    Střela Garbutta byla sražená a skončila mimo tři tyče.

25:40
    Lehtonen v pohotovosti, celou situaci však s přehledem zvládl.

24:13
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars využívají přesilovou hru a hala ztichla. PHILIP LARSEN nenápadnou ránou od modré mířil přesně k tyči. Brankář Bobrovskij měl dokonale zakrytý výhled. Asistence: Alex Goligoski, Jamie Benn.

23:54
    Jamie Benn před bránou Columbusu nedokázal puk tečovat na bránu.

23:31
    Dallas nebezpečně rozehrával svou přesilovku, kotouč však nakonec končí u brankáře Bobrovského.

23:08
    Letestého střelu vyrazil brankář Lehtonen na síť nad bránou, Dallas po vhazování ve vlastním pásmu začíná od brány.

22:41
    Přesilovou hru si zahraje i Dallas. Vyloučen Anisimov (CBJ) za hákování.

21:49
    Akce Dallasu končí ofsajdovým postavením.

21:11
    Zatímco přesilová hra domácích skončila, na druhé straně měl velkou šanci Whitney. Ani on neuspěl.

20:25
    Domácí byli blízko úvodní branky. Johnson vystřelil na bránu a kotouč se už snášel za záda Lehtonena, ovšem finský gólman předvedl fantastický zákrok lapačkou za zády. Tento moment oblétne celý hokejový svět.

20:01

V úvodní třetině jsme toho příliš neviděli, hraje se bez větších příležitostí. Domácí Columbus třikrát hrál přesilovou hru a tu poslední ještě bude dohrávat na začátku druhé třetiny, ovšem příliš se mu nedaří, neboť Dallas dobře brání. Ani jeden z českých hráčů na ledě příliš vidět nebyl.

20:00

19:52
    A do třetice všeho dobrého podržel kotouč v pásmu soupeře Garbutt. Dallas oslabení zvládá skvěle.

19:32
    A znovu, tentokrát kotouč vyhodil Nystrom.

19:08
    Dallas znovu úspěšně vyhazuje puk.

19:00
    Loui Eriksson se znovu hnal do velké šance, tentokrát nedokázal zakončit.

18:29
    Další vyloučení. Za hru vysokou holí odchází na trestnou lavici Jordie Benn (DAL).

18:27
    Zakázané uvolnění Dallasu, vhazovat se tedy bude před Lehtonenem.

18:06
    Dallas je v plném počtu, bez větších potíží se ubránil.

17:22
    Z levého křídla z úhlu střílel Garbutt, brankář Bobrovskij vyrazil ramenem nad bránu.

16:55
    Domácí nyní ostřelovali bránu Dallasu, nakonec Eakin vyhazuje až do pásma soupeře.

16:38
    Obrovskou šanci si v oslabení vytvořil Dallas, Loui Eriksson však neuspěl.

16:06
    Druhá přesilová hra pro domácí. Nystrom (DAL) vyloučen za nedovolené bránění.

15:41
    Goligoského střela jen prosvištěla kolem brány Bobrovského, nikdo ji nedokázal tečovat.

14:50
    Následuje icing domácích Blue Jackets.

14:38
    Útočník Michael Ryder dorážel metr před brankou, trefil však levý beton Sergeje Bobrovského.

14:20
    Dallas však po vhazování ihned vyhodil kotouč do středního pásma.

14:04
    Brankář Dallasu Lehtonen po nebezpečném nahození raději podržel kotouč, bude se vhazovat v pásmu hostujícího mužstva.

13:22
    Columbus se ubránil a je v plném počtu.

13:00
    Columbus znovu úspěšně vyhazuje, přesilovka Dallasu pomalu končí.

12:08
    Trevor Daley střílel od modré, brankář Sergej Bobrovskij zasahuje.

11:37
    Střela Louie Erikssona skončila na síti nad brankou.

11:22
    Přesilová hra pro Dallas. Za zdržování hry míří na trestnou lavici Dubinsky (CBJ).

10:32
    Goligoski nahazoval kotouč na bránu Columbusu, brankář Bobrovskij puk raději podržel.

10:26
    Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou, na vyloženou šanci však stále čekáme.

08:16
    Nebezpečně střílel Ryder a brankář Bobrovskij si připsal další úspěšný zákrok.

06:44
    Tom Wandell vyzkoušel pozornost Sergeje Bobrovského, ten kotouč podržel.

05:03
    A je po přesilovce Columbusu, Dallas je v plném počtu.

04:42
    A Dallas znovu úspěšně vyhazuje puk z vlastního pásma.

04:26
    Columbus začíná znovu od vlastní brány, v přesilovce se mu zatím příliš nedaří.

03:49
    To se mu povedlo až nyní, kdy dva na jednoho šli hosté. Jamie Benn ale akci nevyřešil dobře.

03:21
    Wisniewski střílel a Lehtonen zasahoval. Dallas ale nedokázal vyhodit.

03:03
    První vyloučení a přesilová hra pro Columbus. Na trestnou lavici míří Philip Larsen (DAL) za vrazení na hrazení.

02:20
    Poprvé v utkání se na ledě objevuje i český útočník Tomáš Vincour.

01:32
    Také domácí Blue Jackets si připisují první nebezpečnou akci v blízkosti brány Stars, vše nakonec vyřešil obránce Robidas.

00:50
    Po přihrávce Jamieho Benna střílel Jaromír Jágr, Sergej Bobrovskij si připsal první zákrok.

00:01
    Zápas začal, domácí v tmavých barvách, hostující Dallas v bílém.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Mason) – Wisniewski, Johnson, Tjutin, Nikitin, Aucoin, Moore – Dorsett, Anisimov, Umberger – Prospal, Johansen, Foligno – Brassard, Dubinsky, Calvert – Boll, Letestu, Gillies.

Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) – Dillon, Robidas, Jordie Benn, Daley, Goligoski, Larsen – Jágr, Jamie Benn, Eriksson – Ryder, Eakin, Whitney – Vincour, Fiddler, Nystrom – Garbutt, Wandell, Morrow.

Rozhodčí: Pochmara, St. Pierre – Grandt, Murphy.

Dallas zatím odehrál pět utkání a dvě z nich dovedl do vítězného konce. Minulý zápas kvůli problémům se zády nehrál Jaromír Jágr, ale dokonale jej nahradil Tomáš Vincour, kterému se podařilo vstřelit branku. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ray Whitney (2+3), nejlepším střelcem s třemi zásahy Michael Ryder. V týmu Stars působí dva čeští hráči – Jaromír Jágr (2+2) a Tomáš Vincour (1+0).

Columbus do sezony vstoupil vítězstvím nad Nashvillem, ovšem poté čtyřikrát v řadě prohrál. Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Fedor Tjutin (1+3), nejlepším střelcem pak s pouhými dvěma góly Artem Anisimov. V týmu Blue Jackets působí i český hráč Václav Prospal (1+1).

Příjemnou noc při sledování online přenosu z utkání NHL. Columbus na svém letě přivítá Dallas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

FB

Branky a nahrávky: 38. Dorsett (Tjutin, Anisimov), 42. Prospal (Wisniewski, Johansen) - 25. Larsen (Goligoski, Jamie Benn)