Třinec – Kladno 7:2 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 2:0 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:2 (po s.n.)
Zlín – Sparta 2:1 (po pr.) | K. Vary – Vítkovice 8:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (po s.n.)
Berani Zlín
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
HC Sparta Praha
Středa 13.02.2013, 17:30Tipsport extraliga

61:22
    Zlín právě vstřelil branku!
    Rozehrávku hostů vystihl ANTONÍN HONEJSEK a svůj dravý průnik zakončil překonáním Marka Pince. Bez asistence.

57:01
    Dnešní zápas sleduje 5177 diváků.

56:52
    Ovšem teď se Sedláček vytasil s parádním semaforem proti střele Rachůnka. Publikum to ocenilo bouřlivým potleskem.

55:23
    Holík se v oslabení dostal do zakončení před Pincem. Jeho bekhend směřoval jen o milimetry nad levý horní roh hostující branky.

54:34
    Petr Leška (ZLN) 2 minuty za držení. Tohle může být rozhodující okamžik zápasu. Pražané mají k dispozici dvě minuty výhodu jednoho muže v poli.

53:50
    ZS Luďka Čajky se po vyrovnávací brance domácích otřásá v základech. JAROSLAV BALAŠTÍK si položil Pince a pohotově puk umísti s ledovým klidem do růžku. Asistence: Petr Holík, Filip Čech.

47:31
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté trestají zlínské nevyužití přesilovky. Před touto akcí byl ale ještě odpuštěn hostům icing. PETR TENKRÁT si sjel z rohu kluziště, zamíchal s kotoučem, a přesnou střelou k tyči nedal Sedláčkovi šanci. Zlínský brankář měl hodně ztížený výhled. Asistence: Miroslav Forman, Jaroslav Hlinka.

42:30
    Okál vybídl do tutovky Šlahaře, ten ve velikánské šanci nasměroval kotouč vysoko nad sparťanskou branku.

39:03
    Hosté hráli v šesti a budou za to pykat. Trest za lavičku Sparty odsedí Daniel Přibyl (SPA)

38:57
    Pinc vybruslil daleko z branky proti Holíkovi a moc nechybělo, aby si kotouč po rozehrávce přihrál do vlastní sítě.

33:19
    Pinc vyráží špičkou betonu dělovku Tesaříka. Následná střela Čajánka končí v lapačce pražského golmana. Tlak Zlína sílí, ale dobrý výkon Pince s ním stoupá.

32:40
    Sičákovy ruce byly při ataku na Köhlera hodně vysoko. Zlín bude hrát 1:12 přesilovku pět na tři.

31:52
    Po sérii tvrdých zákroků hostů se vylučuje. Dominik Pacovský (SPA) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

31:43
    Honejsek si mohl vybrat jestli v obrovské šanci vystřelí, nebo přihraje volnému Čajánkovi. Zlínský mladík se rozhodl vystřelit a Pinc byl připraven.

28:12
    Leška našel přihrávkou od hrazení mezi kruhy volného Balaštíka. Jeho hbitou střelou zápěstím Pinc chytá ukázkovým zákrokem do lapačky.

23:14
    Pinc výborně zasahuje proti střele Hamrlíka i jeho dorážce.

22:24
    Tentokrát už žádné odpouštěním hostů. Miroslav Forman (SPA) podrazil za brankou Ondráčka a odpyká si dvě minuty.

17:50
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty hrubost.

17:50
    Marek Hovorka (SPA) 2 minuty hrubost.

17:43
    Do samostatného nájezdu se dostal domácí kapitán Petr Čajánek. Zlínský centr nezmatkoval, našteloval si puk do ideální pozice a snažil se Pince bekhendem překonat. Na brankáře hostí však nevyzrál.

16:58
    Broš našel u pravé tyče zcela volného Hovorku. Ten puk pouze promáchl do prázdna.

16:32
    Pacovského dorážka skončila jen těsně vedle levé tyče domácí branky.

13:23
    Forman okamžitě po vhazování nabral rychlost a objel zlínskou klec. Sparťanský útočník se snažil puk zasunout těsně k levé tyči, ale Sedláček se výborně roztáhl a puk do sítě nepustil.

10:40
    Je tu první vyloučení zápasu. Přesilovku si zahrají hosté. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty podražení.

5:24
    Bylo velice rychle rozhodnuto. Gól neplatí, protože byl dosažen rukou.

5:24
    Po nahození Přibyla si puk zpracoval rukavící ze vzduchu jeden z hostujících hráčů a usměrnil puk do branky, bude se volat video.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 54. Balaštík (Holík, Čech), 62. Honejsek - 48. Tenkrát (Forman, Hlinka)

Berani Zlín: Sedláček - Tesařík, Řezníček, Kotvan, Urbanec, Linhart, Zámorský, Hamrlík, Horák - Köhler, Čech, Čajánek , Leška, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Šlahař, Holík, Veselý, Okál, Balaštík.
    HC Sparta Praha: Pinc - Gřegořek, Sičák, Kočí, Milam, Hanzlík, Hunkes, Phillip, Krstev - Broš, Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Jánský, Forman, Simon.

Rozhodčí: Šindler, Hradil - Blümel, Svoboda