Třinec – Kladno 7:2 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 2:0 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:2 (po s.n.)
Zlín – Sparta 2:1 (po pr.) | K. Vary – Vítkovice 8:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (po s.n.)
po s.n.
HC VERVA Litvínov
3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Středa 13.02.2013, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

I třetí branka padla do stejné sítě a tak šel Litvínov nejpovedenější akcí zápasu do vedení po průniku Lukeše. Vlastní nedisciplinovaností v posledních minutách však VERVA poskytla soupeři dvě přesilové hry a Somík předvedl, že krása se dá nahradit důrazem na brankovišti. Jeho střela se o zlatou helmu ucházet nebude, ale pro ČSOB Pojišťovnu měla cenu zlata. Vyrovnáno vynulováno, prodloužení branku nepřineslo a tak rozhodly samostatné nájezdy ve kterých Litvínov nemá konkurenci. Střelecky naprázdno vyšel tentokrát Lukeš, ale Hübl ho dvěma stoprocentními šibenicemi zastoupil a tak se body dělí v poměru 2:1. (20:29:46)

65:00
    Litvínov právě vstřelil branku!

VIKTOR HÜBL se nebál jít dvakrát do stejné řeky a oběma pokusy mířil přesně do pravého horního růžku.

Hübl vymetl růžek nad lapačkou.

Somík se rozjel středem a trefil beton.

Lukeš také nestřelil pravou tyč.

Somík položil Francouze, ale nastřelil tyčku!

Rolinek mířil nad vyrážečku. Francouz vyškrábl.

Ručinský volil pomalou kličku do bekhendu. Růžičkova lapačka je na místě.

Somík míří přesně mezi betony!

Hübl se rozjel hodně ze široka a zajímavý manévr mu vyšel!

Bartek zkusil Francouze vycukat bržděním. Nedal.

Lukeš hledal skulinu mezi betony. Růžičku neprostřelil.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:44
    Černý vyprášil Růžičkovi betony.

62:05
    Radil dobře vytušil další minelu domácí obrany, dostal se k mrtvému puku mezi kruhy a Francouz jeho pokus vykopl betonem.

61:42
    Chytrá Benákova žabička přímo na Francouze, který musel přerušit.

60:59
    Piroš projel do pásma a nahodil, čímž vytěžil maximum možného.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Kubát, Hübl), 49. Lukeš, 65. Hübl - 22. Rolinek, 58. Somík (Cetkovský)

HC VERVA Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Trávníček
    HC Dynamo Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Marušák, Hudec - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Endál, T. Zohorna, Rolinek - Tybor, T. Nosek, Semorád

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Pouzar, Jelínek