Liberec – Táborsko 1:1 (kon.) | Sparta – Příbram 0:3 (kon.) | Brno – Č. Budějovice 1:0 (kon.)
Bohemians 1905 – Teplice 0:2 (kon.) | Olomouc – Jablonec 4:1 (kon.) | Ostrava – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Hr. Králové – Dukla Praha 2:1 (kon.) | Plzeň – Slovácko 4:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:0 (0:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Pondělí 18.02.2013, 13:00 • TCM - Brno Ivanovice • Juniorská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké odpoledne přeji z brněnských Ivanovic, kde budeme sledovat první jarní duel juniorské nejvyšší soutěže. Po podzimu první Zbrojovka hostí deváté České Budějovice.

Fakt, že se hraje na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích, pochopitelně trenérovi Grmelovi radost nedělá. "Umělku nemá rád žádný fotbalista, ale jsme v takovém podnebném pásu, v jakém jsme. Zimu nějak přečkáme a těšíme se na jaro. Soupeře respektujeme, ale hodláme mu vnutit vlastní hru a neohlížet se na tu jeho. Tak nám to fungovalo celý podzim a u aktivního fotbalu chceme zůstat," podotýká pro klubový web fczb.cz.

Jihočeši jsou v tabulce aktuálně na deváté příčce se čtyřiadvaceti bodíky. Dokázali shodně sedm utkání vyhrát i prohrát, k tomu přidali tři remízy. Na tříbodový "dostřel" mají i šestou Příbram, ovšem na druhou stranu stejný distanc na ně má dvanáctý Liberec - střed tabulky je hodně vyrovnaný.

První vzájemný duel:

Brňané nastoupili v úvodním kole na hřišti soupeře v sestavě s Martinem Susem, který také otevřel skóre. Další gól přidal Lapeš, domácí ale do půle kontrovali zásluhou Linharta. Tři body a výhru Brna stvrdil po hodině hry utkání opět Lapeš.

Středa 1.8.2012, České Budějovice - Zbrojovka 1:3 (1:2)

Branky: 33. Linhart - 18. a 64. Lapeš, 7. Sus.

FC Zbrojovka Brno: Hladký - Kršák, Pernica, Varaďa, Malík, Lapeš, Stehlík (K), Zezula, Matyska, Přerovský, Vávra. Trenér: Ludevít Grmela.

SK Dynamo Č. Budějovice: Rojík - Kabele, Novotný, Repa, Vaněk, Sláma, Zeba, Slavík, Čadek, Riegel, Wermke. Trenér: Jiří Lerch.

Rozhodčí: Plesar - Pochylý, Marek.

1

2
    Jdeme na to, utkání začalo výkopem hostů.

4
    První ostrou střelu vyslal hostující Vaněk, ale míč šel hodně vedle Hladkého brány. Zbrojovka neikasovala již šest soutěžních duelů, uvidíme, co dnes. Tedy na startu jarní části juniorské ligy.

6
    Další solidní náznak běhavějších Budějovic. Slavík poslal do brejku Vaňka, tomu na poslední chvíli utekl míč.

6
    První možnost měla také Zbrojovka. Stehlíkova rána z hranice velkého vápna byla těsně sražena na rohový kop.

7
    Po rohu se nic moc nekonalo, naopak Zeba unikl brněnské obraně, jenže dlouho váhal se svým zakončením a tak mu čistě odebral míč obránce Pernica.

9
    Hosté jsou mírně aktivnějším týmem, více běhají s míčem a před Hladkého bránou jsou častěji nastěhování. Nicméně teď centr Čadka hledající Vaňka končí pro ofsajd.

11
    Své šťěstí zkoušel Varaďa, ale jeho pokus z dálky mu vůbec nevyšel.

13
    Druhý roh pro Zbrojovku.

14
    V pokutovém území vznikla skrumáž, kde nejvíc bojoval Stehlík, ale obrana hostů nakonec míč razatně odkopává.

15
    Stehlík znovu v akci, tentokrát pálil a Rojík jeho slabou střelu chytá do rukavic.

17
    Dva dlouhé centry za obranu Zbrojovky končí opět pro postavení mimo hru.

18
    Hladký musel na poslední chvíli napravit chybu Pernici, který dal špatnou malou domů. Rázným odkopem odpravil míč až k přilehlým rodinným domkům.

20
    Na druhé straně rozehrála Zbrojovka pěknou kombinační akci, která dokonce skončila gólem. Ten však nemůže být uznán pro ofsajd, ve kterém byl Přerovský.

22
    Lapeš zakombinoval na hranici šestkáctky a vybojoval další rohový kop pro své mužstvo.

24
    Po rohu se opět konal brejk Budějovic, který zakončil nepřesným pokusem Reigel. Hladký míč chytá do rukavic a rozehraje od své brány.

26
    Velká šance Vávry, který se dostal až před Rojíka, ten však včas vyběhl a zmenšil střelecký úhel. Domácí útočník přesto zakončil, avšak do nohou budějovického brankáře.

27
    Vzápětí je tu standardka pro Brno.

28
    Matyska umí kopat standardky, tentokrát to přehnal s razancí a míč končí hodně vysoko nad.

29
    Dynamo vybojovalo rohový kop po dalším přečíslení brněnské obrany.

30
    Vávra míč odvrací do bezpečí a poté se hrne kupředu.

31
    Půlhodinka hry za námi, hraje nesmírně vyrovnaná, jedinou vážnější šanci si doposud připsal domácí Vávra. Avšak nesmíme zapomenout na hosty, kteří na půdě favorita nehrají vůbec špatně.

33
    Přetažený centr Varadi nenašel adresáta a Dynamo může zůstat v klidu.

35
    Na obou stranách je vidět nepřesnost v posledních minutách.

37
    Na lavičce Českých Budějovic je dnes připraven zkušený Rudolf Otepka, uvidíme, zda se čtyřicetiletý borec dnes v Brně ukáže.

38
    Pěknou, avšak nepřesnou střelu vyslal Vávra, ale míč končí těsně vedle levé tyče brankáře Rojíka.

39
    Repa obral o míč Matysku, ale k zakončení se v tísni nakonec nedostal.

41
    Pozvolna se blíží závěr prvního poločasu, v posledních minutách utkání postrádá potřebnou kvalitu.

43
    Dlouhý míč do vápna proletěl na Varaďu, ten si míč zpracoval a než vypálil, vložil do rány nohu obránce Kabele. To nebyla vůbec špatná šance, leč gólové ohrožení se nekonalo.

45
    A opět to byl Varaďa, který po rohu střílel. Nicméně pokus po zemi se minul účinkem.

První část hry je již minulostí. Zbrojovka měla sice více ze hry, ale nedokázala své šance přetavit ve vedoucí gól. Budějovice podávají bojovný výkon, jsou také aktivní, ale na Hladkého nějakou tutovou šanci nevymyslely. Tolik první poločas, ten druhý odstartuje ve 14:05.

46

47
    Hned v úvodu druhého poločasu inkasuje žlutou kartu Emir Zeba.

47
    Byla nařízena penalta, po faulu na Lapeše. Tak to je hodně smolný úvod do druhého poločasu pro České Budějovice.

48
    Brno právě vstřelilo branku!
    Je zde první branka zápasu a nařízenou penaltu bezpečně proměnil LUKÁŠ MATYSKA, který napálil míč doprostřed brány. Rojík si vybral levou stranu. Zbrojovka tak vede 1:0.

50
    Brňané jsou stále v útoku, druhý poločas zatím dle představ prvního celku tabulky.

52
    Posléze je zde připraven roh pro domácí....Vávra ho však hodně přetáhl.

54
    Brno si vytvořilo tlak, z levé i z pravé strany mířily centry na Lapeše s Vávrou, oba hráči nakonec nezakončili.

55
    Krásná střela ze střední vzdálenosti v podání Jindřicha Stehlíka. Mnoho nechybělo a Brno vedlo 2:0. Brněnský útočník mířil do šibenice, ovšem těsně ji míjí.

57
    Zatím se stále hraje na jednu bránu, domácí tím vedoucím gólem ožili.

61
    Další žlutou kartu dnešního zápasu dostává Roman Wermke.

63
    Stanislav Vávra vyzkoušel pozornost Rojíka, který však stál připraven mezi třemi tyčemi.

64
    Stále se hraje v podstatě na jedné straně hřiště, Budějovicím se vůbec nedaří přechod do útočné zóny. Nastoupí proto Rudolf Otepka? Zatím se připravuje na vedlejším hřišti s ostatním spoluhráči.

64
    Každopádně přichází první střídání u Zbrojovky. Odchází Jan Malík a na jeho místo jde Bronislav Stáňa.

68
    I hosté se chystají střídat. Wermke půjde za chvíli ze hřiště, ještě teď se však cpal do pokutového území, kde mu ale včas odebral míč brankář Hladký.

71
    Oba týmy střídají. Místo Varadi nastupuje Fall, místo avizovaného Wermkeho nastupuje Hronec.

74
    Přetažený centr vypadl Rojíkovi z rukavic a Zezula málem potrestal jeho zaváhání, míč však zamířil mimo budějovickou svatyni.

76
    Až nyní se hosté tlačí do pokutového území a resultuje z toho roh. Navíc před vápnem upadl jeden z hráčů Dynama a hostující lavička se zlobí, že rozhodčí Plesar nepíská faul.

76
    Martin Slavík vyfasoval žlutou kartu za faul ve středu hřiště. V podstatě zastavil slibně se rozvíjející útok Brna.

78
    První žlutou kartu dostává i Zbrojovka, konkrétně Pavel Lapeš, když zcela zbytečně zajel do Hronce.

82
    Zbrojovka bezpečně kontroluje těsný výsledek, ještě má k zisku tří bodů něco kolem deseti minut. Budějovice mají samozřejmě ten stejný časový úsek k tomu, aby se pokusily vyrovnat.

86
    Na poslední minuty zápasu nastuje Ullmann, dolů ze hry putoval Stanislav Vávra.

90
    Blíží se závěr zápasu a mnoho se toho na hřišti neděje.

90
    V nastaveném čase pálil do rukavic Rojíka střídající Stáňa. Stav se nemění.

Je dobojováno, Zbrojovka Brno bere tři body. O vítězství se zasloužil Lukáš Matyska, který proměnil pokutový kop. Ve druhém poločase toho už tolik nestalo, Budějovice prakticky Hladkého neohrozily, domácí po vstřelené brance pohodlně kontrovali výsledek a po tomto duelu tak vstupují do jarní části sezóny úspěšně. Tolik z Brna, přeji hezký zbytek dne. (14:55:01)