Chomutov – Motor ČB 6:2 (kon.) | HC Kladno – Písek 4:2 (kon.) | Liberec – Třinec 3:2 (kon.)
Hr. Králové – Vsetín 5:2 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Letňany – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.)
HC Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Slavia – Olomouc 6:2 (kon.) | Sparta – Přerov 6:5 (kon.)
Pardubice – Zlín 3:2 (kon.) | K. Vary – Havířov 3:2 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 3:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 22.02.2013, 18:00Extraliga staršího dorostu

Dukla nenavázala na předchozí výhru ve venkovním zápase a Vítkovice ji dnes na svém stadionu poráží o tři branky. Dnes to byl zápas plný obratů, protože nejprve vedla Dukla, poté hosté otočili na 2:1, pak se opět dostala do vedení Dukla - 3:2, jenže během šedesáti pěti vteřin Vítkovice opět otočily stav zápasu a vedení si udržely až do konce. Napravit dnešní porážku může Dukla zítra od 12 hodin, kdy se utká s vedoucím Třincem. Hostům gratulujeme k výhře a přejeme jim příjemnou cestu. Z Horáckého zimního stadionu se loučí a příjemný večer přeje Tomáš Lysý. (20:15:09)

60:00

59:14
    Vítkovice si i přes oslabení v poklidu kontrolují výhru v dnešním zápase.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Dukla si v závěru zahraje přesilovou hru. Vojtěch Stanke (VIT) je potrestán dvěma minutami za držení hole.

57:20
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

57:11
    Mizera si vybruslil ven z branky, protože věděl, že u kotouče bude dříve než napadající Lukáš Anděl, a taky se tak stalo.

56:29

56:02

55:21
    Přesilová hra se Dukle téměř nedaří, k ohrožení Mizery se zatím příliš nedostala.

54:02
    Dukla bude mít ještě možnost zdramatizovat utkání, protože za faul kolenem odchází na trestnou lavici Jakub Gelnar (VIT).

53:21
    Icing Vítkovic.

52:18
    Současně jsou vyloučeni za podražení jihlavský Simon Beran a Adam Škutchan (VIT) za hrubost.

50:51
    O osudu zápasu je pravděpodobně rozhodnuto a podle toho vypadá i předváděná hra obou družstev.

49:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Je zřejmě definitivně rozhodnuto. Česlík se ujal puku a zavezl jej do pásma, kde našel Ollendera. Ten ještě prodloužil přihrávku na najíždějícího RADOMÍRA CHURÉHO, který se tak trefil v dnešním zápase podruhé. Asistence: Samuel Ollender, Petr Česlík.

48:53
    Přesilová hra pro Vítkovice. Ján Mahút (JIH) dostává dvě minuty za faul kolenem.

48:31
    Za pomocí spoluhráčů je z ledu sbírán kapitán Vítkovic a střelec čtyřiceti gólů v této sezoně, David Ballner. Zdá se ale, že bude v pořádku.

47:09

45:38
    Dukla se snaží, ale její tři střelecké pokusy po obržené brance bez potíží likviduje Mizera.

44:37

Hosté se dostávají do možná rozhodujícího náskoku. Škutchan vyzval v útočném pásmu nenápadnou přihrávkou ke skórování DAVIDA SYSALU, který touto možností nepohrdnul a prostřeluje Vacka. Asistence: Adam Škutchan.

43:33

42:17
    Střela Stránského z otočky šla daleko vedle branky Vacka.

42:06
    Zakázané uvolnění Dukly.

41:28
    Dukla aktivně napadá již při rozehrávce Vítkovic a zatím to pomáhá. Hosté jen stěží rozehrávají.

40:19
    Ofsajd Vítkovic.

40:01

Ve druhé části jsme viděli dva zvraty v utkání. Nejprve na vedení hostů odpověděli domácí dvěma brankami v rozmezí sedmadvacáté a osmadvacáté minuty. Jejich vedení však netrvalo ani dvě minuty, když se během šedesáti pěti vteřin dokázali prosadil Ballner s Česlíkem.

Další třetina začne přibližně v 19:38.

40:00

39:34
    Hosté nikam nespěchají a snaží se udržet gólový náskok do konce druhé třetiny.

39:13

39:02

37:33

37:13
    Roman Čermák (JIH) doctává dvě minuty za sekání.

35:59
    Situace tři na dva v podání Vítkovic. Gelnar ujel jihlavské obraně a pokusil se před brankou najít volného Tomáše Jáchyma. To se mu sice povedlo, ale vítkovický útočník nedokázal zamířit přesně.

35:20

34:27

33:02
    Vítovický Krenželok napřáhl, jak kdyby chtěl napodobit Tigera Woodse, a vyklepal všechen prach z betonů domácího gólmana.

32:16
    Jihlava je ztrátou vedení evidentně zaskočena a ztrácí teď i lehké puky.

31:15
    Střela Berana o centimetry minula levý horní roh branky, kterou hájí Mizera.

30:07

Tak toto je dokonalý obrat Vítkovic. Z nepřehledné situace před brankou hostů se prosazuje PETR ČESLÍK, když se nejlépe zorientoval po nahození Ollendera a procedil puk za Vacka. Asistence: Radomír Churý, Samule Ollender.

29:39
    Pokud jsem mluvil o vítkovickém Ballnerovi jako o nejlepším střelci soutěže, tak musím říct, že domácí obránce Roman Čermák je nejproduktivnější obránce ligy. Jeho dvě dnešní asistence jsou v pořadí 31. a 32. asistencí tohoto obránce v dosavadním průběhu ligy, ke kterým přidal ještě tři branky a má tak již 35 bodů.

29:02

Hosté ze Slezska vyrovnávají. Škutchan vyslal přihrávkou do jízdy Sysalu a obelstil tak dva jihlavské beky. Sysala se v tandemu se spoluhráčem DAVIDEM BALLNEREM řítil na Vacka. Nechrtil, ale přihrál na volného spoluhráče, který střelou pod víko nedal Vackovi šanci s připisuje si čtyřicátou trefu v soutěži. Asistence: David Sysala, Adam Škutchan.

28:18
    Střelu Charváta od modré ukrývá v lapačce David Vacek.

27:28
    Dukla právě vstřelila branku!

Jiří Bambula z trestného střílení nedal Mizerovi šanci, když z prostoru mezi kruhy zamířil přesně k pravé tyči vítkovické branky.

27:28
    Za faul Rudla (VIT) na jihlavského Bambulu bude nařízeno trestné střílení.

26:21

Jihlava střílí další branku z přesilové hry. Střelu Čermáka od modré ještě dokázal Mizera zlikvidovat, ale na dorážku LUKÁŠE ANDĚLA už byl krátký. Asistence: Roman Čermák.

35:53
    Dukla si zahraje přesilovou hru. Vojtěch Stanke (JIH) je potrestán dvěma minutami za podražení.

24:50
    Hosté jsou po vedoucím gólu na koni a Vacek se má co otáčet.

23:45

Nejlepší střelec celé extraligy staršího dorostu ukazuje svoje umění. Jen, co hráči Dukly dali DAVIDU BALLNEROVI trošku volného prostoru, tak toho hráč Vítkovic bezezbytku využil a připisuje si devětatřicátý gól v soutěži. Asistence: David Sysala, Adam Škutchan.

23:36
    Po jeho odpískání zůstal na ledě ležet Lukáš Jícha, který se teď bolestivě drží za koleno. Jsem si jistý, že tento zákrok mohl sudí Pokorný odpískat a trenér domácích Zeman mu to teď dává poměrně hlasitě najevo.

23:36

22:26

21:46
    Moc mi nedochází, co teď mělo znamenat nahození/střela kapitána hostů Popa, který, pokud přihrával, tak velmi nepřesně, a pokud střílel, tak velmi slabě a hodně vedle Vackovy branky.

21:26
    Severovu střelu ze stejné pozice jako před několika málo vteřinami likviduje Mizerova lapačka.

20:36
    Mahút hezky přešel přes bránícího hráče Vítkovic a z prostroru pravého kruhu vystrašil Mizeru. Jeho střela minula vítkovickou branku zhruba o třicet centimetrů.

20:01

V první třetině byli ze začátku lepší Vítkovičtí, ale svoje šance nevyužili. Naopak z první přesilové hry zápasu se dostala do vedení Dukla, když se trefil Bambula. Hosté ale čtyřicet vteřin před koncem úvodní části zásluhou Churého vyrovnali. Druhá třetina, ke které Vás srdečně zveme, začne přibližne v 18:50.

20:00

19:20

Po návratu vyloučeného Berana na led se na modré čáře dostal ke střele Samuel Ollender a RADOMÍR CHURÝ tečoval puk za záda bezmocného Vacka. Asistence: Samuel Ollender, Jakub Gelnar.

19:14

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:37
    Vítkovický Ballner z bezprostřední blízkosti netrefil branku Jihlavy.

17:14
    Hosté budou moci srovnat stav zápasu. Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Simon Beran (JIH).

17:00

Překrásná kombinace Dukly znamená její úvodní gól. Domácí se usadili v útočném pásmu, když přes celou modrou čáru přihrál Václav Půža puk Romanu Čermákovi. Ten viděl mezi kruhy zcela volného JIŘÍHO BAMBULU, který se trefil mezi betony Mizery. Asistence: Roman Čermák, Václav Půža.

16:40
    Vítkovice po vyhraném buly vyhazují puk ven.

16:22
    První přesilová hra zápasu, kterou si zahraje jihlavská Dukla. David Sysala (VIT) dostává za hákování dvouminutový trest.

15:56
    Střela Krenželoka od modré nemohla Vacka překvapit.

15:35

15:01
    Střela Bambuly končí na levé tyčce Mizerovy branky.

14:55
    Dukla je teď lepším týmem a Mizera se musí dost ohánět, aby udržel hostům čisté konto.

13:40
    Střela Huberta končí v ochranné síti.

13:21
    Ofsajd Dukly.

13:03

12:58
    I přes několik potyček udělili rozhodčí pouze dva dvouminutové tresty za hrubost, a to ve stejné době. Žádný tým tak ještě nehrál přesilovou hru.

12:14
    Čermák si před brankou najel na odražený puk a vypálil dělovku, kterou vyráží Mizera před sebe. K puku se dostal Jícha, jenže ani on neprocedil puk za vítkovického brankáře.

11:10
    Byl to opět Kafka, který vyzkoušel pozornost Vacka. Domácí gólman ale opět podržel svůj tým.

10:14
    Šance Dukly. Za brankou s pukem jedoucí Jícha přihrával Půžovi, který byl mezi kruhy úplně sám a důrazně si žádal o přihrávku. Ta sice přišla, jenže byla nepřesná.

08:59
    Tentokrát už hlavní sudí v potyčce vylučovat bude. Za hrubost jsou současně vyloučeni domácí Čermák - dvě minuty a hostující Ollender - také dvě minuty.

08:59
    K odraženému puku se za bránou dostal vítkovický Churý a ihned si nabruslil před Vacka, ten však prostor u svoji pravé tyčky pokryl. Ihned po jeho zákroku se strhla další menší potyčka.

08:44
    Zakázané uvolnění dukly.

08:41
    Ihned po vhazování střílel Krenželok, jenže jeho tečovaná střela prolétla metr od branky Vacka.

08:35

08:00
    Nyní se hraje hodně nezáživná pasáž hry, kdy spíše než hezké kombinace jsou k vidění nepřesnosti.

06:44
    Bambula nepřešel přes hostujícího Jáchyma a navíc se vystavil do ofsajdu.

06:01
    Jícha zkoušel vystřelit z levého kruhu, ale jeho pokus byl sražený a ani nedoputoval k Mizerově brance.

05:33
    Opět menší potyčka před Mizerou. Situaci klidní čárový sudí a vylučovat se nebude.

05:25
    Jícha se dostal do dobré pozice a ihned zakončoval, Mizera byl ale překvapen.

05:07
    Menší šťouchaná před Mizerovou brankou končí vzahováním.

04:53
    Další skvělý zákrok Vacka, tentokrát si vyjel daleko z brankoviště, aby obral o puk Ballnera, který k němu měl vyloženě dále.

04:23
    Obrovská šance Vítkovic. Sysala si sjel až před Vacka a vystřelil, jenže ten jeho střelu vyráží snad koncem hole nebo čím!

04:00
    Ofsajd Vítkovic

03:58
    Čermák adresoval od modré přesnou přihrávku na najíždějícího Severu, jenže ten netrefil puk.

03:20
    Dukla zatím ještě nevystřelila na branku, gólman Vítkovic Mizera se tak asi zatím vyloženě nudí.

02:22
    Jihlava působí v úvodu zápasu poněkud zakřiknutě, hosté mají více ze hry.

01:55

04:42
    Sysala adresoval přesnou přihrávku na najíždějícího Česlíka, ten však sám před brankou promáchl do ztracena.

01:03
    Střela Kafky skončila na levém betonu Vacka.

00:20
    Jako první se puku ujímají hosté, na Vacka ale zatím nevyslali žádnou střelu.

00:01

Hosté se už prohánějí po ledové ploše, na domácí starší dorostence se stále čeká.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Svoboda) - Půža, Čermák, Košař, Hotař, Žuček, Mandát - Anděl, Jícha, Mahút - Severa, Beran, Balaštík - Hubert, Bambula, Dvořák - Vykouk

HC Vítkovice Steel: Mizera (Šrámek) - Krenželok, Charvát, Pužič, Pop, Rudl, Stanke, Schwarz, Fajkus - Škutchan, Sysala, Ballner - Churý, Česlík, Ollender - Gelnar, Jáchym, Stránský - Kafka, Klapetek, Volný

Rozhodčí: Pokorný - Jeletz, Rampír.

Utkání tak bude pomyslným soubojem alespoň dvou nejproduktivnějších obránců extraligy staršího dorostu, a to konkrétně jihlavského Romana Čermáka (3+30) a hostujícího Lukáše Kloka s bilancí 3+24.

Dnešní zápas tak mohl být duelem dvou nejlepších střelců celé extraligy staršího dorostu - Jana Mandáta s 34 brankami a vedoucího Davida Ballnera se 38 góly, ale jak už bylo řečeno, Mandát je dnes s A týmem Dukly v Ústí nad Labem.

Statistické okénko:

Nejproduktivnější hráči:
    Dukla: Jan Mandát, 38 zápasů, 61 bodů (35+26).
    Vítkovice: David Ballner, 34 zápasů, 55 bodů (38+17).

Nejlepší střelci:
    Dukla: Jan Mandát, 38 zápasů, 35 gólů.
    Vítkovice: David Ballner, 34 zápasů, 38 gólů.

Nejproduktivnější obránci:
    Dukla: Roman Čermák, 35 zápasů, 30 bodů (3+30).
    Vítkovice: Lukáš Klok, 34 zápasů, 27 bodů (3+24).

Dukle bude v dnešním zápase chybět její lídr, Jan Mandát. Supertalent jihlavského hokeje je totiž s dospělým týmem Jihlavy v Ústí, kde klub z Vysočiny dnes odehraje druhý čtvrtfinalový zápas. Mandát za A tým Dukly nastoupil již v prvním zápase čtvrtfinále a posledním zápase základní části proti Kadani, kdy při své premiéře v Áčku vstřelil dokonce branku. Mimo to má odehráno také šest zápasů za juniory, ve kterých dal tři branky.

Dnešní utkání je přímým soubojem o druhé místo v tabulce.

Dukla má v únoru zatím bilanci tří výher a jedné prohry. Porazila Kladno, Chomutov a ve venkovním zápase Plzeň. Neuspěla pouze na ledě Komety Brno. V tabulce jí patří čtvrtá příčka se ziskem 75 bodů. Na Vítkovice ztrácí pouze bod.

Vítkovice si ve čtyřech únorových zápasech připsali jedenáct bodů, když vyhráli čtyřikrát po sobě. Pokud Vám nesedí jeden bodík, tak je to správně, protože jej ztratili za domácí výhru proti Plzni, kdy zvítězili až v prodloužení. V tabulce se díky této šňůře vyšvihli na druhou pozici se ziskem 76 bodů.

Vítejte u prvního ze čtyř domácích zápasů Dukly, která bude postupně hostit Vítkovice, Třinec, Karlovy Vary a Plzeň.

Dukla se v rámci nadstavbové části extraligy již s Vítkovicemi střetla, když je na jejich ledě porazila v poměru 6:3. Hosté ze Slezska mají tedy Jihlavě co oplácet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 17. Bambula (Čermák, Půža), 27. Anděl (Čermák), 28. Bambula - 20. Churý (Ollender, Gelnar), 24. Ballner (Sysala, Škutchan), 30. Ballner (Sysala, Škutchan), 31. Česlík (Churý, Ollender), 45. Sysala (Škutchan), 50. Churý (Ollender, Česlík)

HC Vítkovice Ridera: Mizera (Šrámek) - Krenželok, Charvát, Pužič, Pop, Rudl, Stanke, Schwarz, Fajkus - Škutchan, Sysala, Ballner - Churý, Česlík, Ollender - Gelnar, Jáchym, Stránský - Kafka, Klapetek, Volný

Rozhodčí: Pokorný - Jeletz, Rampír