Toronto – Montreal 2:5 (kon.) | Philadelphia – Washington 4:1 (kon.) | Anaheim – Nashville 5:1 (kon.)
Los Angeles – Detroit 2:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 28.02.2013, 01:40 • Air Canada Centre • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:40.

Hokejisté Montrealu si zatím ve zkrácené sezóně vedou velice dobře a v tuto chvíli se nacházejí na prvním místě východní konference NHL se ziskem sedmadvaceti bodů. V celé sezóně prohráli jen čtyřikrát, z devatenácti utkání tak mají na kontě úctyhodných dvanáct výher.

Výrazně jim k tomu pomáhá i český krajánek Tomáš Plekanec, který nyní bude chtít se svým týmem zvítězit na půdě Toronta. Canadiens mají v tuto chvíli výbornou výchozí pozici, blíží se totiž už polovina zkrácené základní části NHL a na hosty tak není vyvíjen příliš velký tlak.

Toronto se nachází ve stejné konferenci na sedmém místě po dvaceti odehraných kolech se čtyřiadvaceti body na kontě, vše je tedy zatím velmi vyrovnané. Toronto v posledních šesti zápasech prohrálo jen dvakrát a navíc se může pyšnit výbornou obranou.

Montreal si naposledy připsal porážku na ledě Ottawy, avšak v osmi duelech v řadě za sebou dokázal bodovat, dokonce čtyřikrát dovedl utkání až do prodloužení a úspěšný byl přesně na půl. Naposledy vyšel naprázdno právě v domácím prostředí s Torontem, kde utrpěl ostudnou porážku 0:6. Celkově se mu na Leafs v letošní sezóně nedaří, ve dvou domácích utkáních totiž nezískal ani bod, poprvé prohrál 1:2.

Oba celky jsou na ledě a nyní se rozbruslují.

Kanadské derby co nevidět začne, oba výběry jsou v uličce a Toronto už vychází z tradičního výtahu.

Na led už vešli i hráči hostujícího celku.

Nyní ještě čeká rozhovor domácího nejproduktivnějšího hráče Kadriho.

Nyní podle tradice kanadská hymna.

Toronto Maple Leafs: Scrivens (Rynnas) - Holzer, Phaneuf, Kostka, Gunnarsson, Fraser, Franson - van Riemsdyk, Kessel, Bozak - Kulemin, Grabovski, McClement - Komarov, Kadri MacArthur - Orr, McLaren, Brown

Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Yemelin, Markov, Kaberle, Gorges, Bouillon, Subban - Gallagher, Desharnais, Pacioretty - Gionta, Plekanec, Prust - Ryder, Eller, Galchenyuk - Armstrong, White, Moen.

Rozhodčí: Laure, Kowal - Driscoll, Morin.

00:01

00:45
    Nyní to zkusil blafákem domácí Orr, ke střele se ale nedostal.

01:24
    Montreal kombinuje za brankou Torontu a po něm pálí dvakrát Plekanec, ovšem jednou trefuje brusle a podruhé brankáře Scrivense.

02:03
    Gallagher nepřekonal Scrivesne a poté se do šarvátky dostává Plekanec.

02:47
    Skvělou ránu vyslal van Riemsdyk, míří ale těsně nad a brankář Price nemusel zasahovat.

03:29
    Fransonovo nahození s přehledem kryje Scrivens.

03:37
    Třetí střela Plekance na Scrivense, ten ale znovu zasahuje.

04:22
    Po dlouhém boji o kotouč za brankou jde dopředu domácí celek.

04:29
    Scrivens vyráží střelu do ochranné sítě.

05:04
    Střela Yemelina od modré je opět sražena do ochranné sítě.

05:35
    Kadriho pokus míjí Priceovu branku.

06:05
    Zakázané uvolnění domácích.

06:42
    Střely Plekance i Komarova jsou sraženy, Grabovski pálí hodně nepřesně.

07:28
    Scrivens měl opět lehkou práci, nahození od modré vyráží betonem.

10:29
    Střela Frasera se nadvakrát k Pricemu nedostala a nyní se hosté osvobozují zásluhou Kaberleho.

11:23
    Price špatně rozehrál, Toronto se však do šance nedostalo.

12:15
    Ryder zavezl kotouč do třetiny, jenže Scrivens znovu chytá a Montreal přichází o pásmo.

12:40
    Ofsajd Montrealu a máme tu druhou komerční přestávku.

13:20
    Zatím se haje velmi opatrně a po velkých šancích není zatím ani vidu, ani slechu.

13:44
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Mike Brown po tvrdém ataku po mantinelu vybojoval kotouč pro FRASERA McCLERENA a ten po hezké stahovače míří z bekhendu přímo pod břevno. Domácí se tak z ničeho nic dostávají do vedení. Asistence: Mike Brown

14:04
    Útok Canadiens dva na jednoho je zastaven a máme tu komerční přestávku.

14:13
    Kadri si znovu rovnal kotouč na hokejku, ale míří těsně vedle.

15:03
    Grabovski ujířděl po levém křídle, ale Kaberle ho zastavil.

15:23
    Grabovski následně doráží před brankou, Price ale vyráží za branku.

16:22
    Orr znovu v dobré pozici nedokázal zakončit.

16:56
    Montreal právě vstřelil branku!
    V signalizované výhodě se od modré napřáhl ALEXEJ YEMELIN a díky teči Bozaka končí mezi betony Scrivense. Je to vůbec první branka Yemelina v sezóně. Asistence: Colby Armstrong

18:00
    Ránu Gallachera likviduje vyrážečkou Scrivens.

18:24
    Střelu Kadriho skvěle kryje Price.

19:22
    Máme tu první vyloučení, po něm hned následuje potyčka. Brown totiž ostře atakoval u mantinelu Gorgese a je za vražení na mantinel vyloučen na 5 minut plus do konce utkání. Přesilovka pro Montreal.

20:00

Zatím se hraje velmi vyrovnaný zápas, kde zatím padl gól na každé straně. Nicméně domácí si zkomplikovali situaci na konci třetiny, Brown totiž za tvrdý zákrok na mantinel odešel do kabin a dnes si už nezahraje. Druhá třetina začne přibližně ve 02:32.

20:01

20:40
    Po střele Subbana nedokázal přesně dorazit Pacioretty.

21:12
    Nyní po střele Subbana netrefil Pacioretty před prázdnou brankou kotouč. To je velká chyba hostujícího střelce.

21:30
    Po střele Markova nyní Scrivens přerušuje hru.

21:58
    Kaberle nyní přichází o útočné pásmo.

22:45
    Po přihrávce Prusta netrefil kotouč z jasné pozice Gionta

23:23
    Prust našel lépe postaveného Plekance a ten pálí hodně nepřesně.

23:24
    Po nahození Pacioretty nedokázal Gallagher překonat překonat Scrivense.

23:58
    Markov se s kotoučem dostal do středního pásma.

24:17
    Tak hosté přeci jen na konci přesilovky dávají šťatsný gól. Subban při střele od modré zlomil hokejku a puk se následně odrazil do branky od brusle MAXE PACIORETTYHO, Scrivens znovu podcenil situaci. Asistence: P.K.Subban, Andrei Markov.

25:05
    Následnou střelu Markov vyráží Scrivens za branku,

26:23
    Hosté nyní mají velký tlak a obstřelují branku Scrivense.

27:05
    Na druhé straně pálí hodně mimo Kulemin.

27:55
    Price si po delší době sáhl na kotouč a přerušuje hru, máme tu komerční přestávku.

28:16
    Střeka Markova zastavena McClerenem, Montreal ale drží útočné pásmo.

29:16
    Po více jak minutě teprve nyní vyvezl Kessel kotouč do středního pásma.

30:21
    Eller se dostal ke střele z levé strany, ale míří těsně vedle. Následně střelu Galchenyuka kryje brankář Scrivens a opět je tu komerční přestávka.

31:03
    Proti útoku dva na jednoho skvěle vyrazil kotouč Scrivens, na druhé straně pálí nepřesně Kessel.

31:45
    Grabovski byl těsně před Pricem faulován a pojede trestné střílení!

31:45
    Ovšem Price dokázal přčíst blafák Grabovskiho a vyráží pravým betonem za branku.

31:59
    Sražená střela Toronta míří do ochrané sítě, domácí zatím mají jen 6 střel na branku po polovině zápasu.

32:23
    Price po velkém závaru nepustil kotouč za svá záda.

32:49
    Kadri znovu pálí velmi nepřesně.

33:06
    Po ráně Galchenyuka zasahuje Scrivens lapačkou.

33:40
    Montreal se osvobozuje po vyhození Rydera.

34:09
    Kessel jel moc rychle a dopouští se ofsajdu, máme tu komerční přestávku.

34:30
    Po Plekancově střele mimo přikrývá kotouč Scrivens.

34:56
    Po špatné přihrávce nevyužívají hosté brejk 3 na 2.

35:00
    Ránu Kessela pohodlně kryje Price.

35:47
    Jenže Toronto z ničeho nic srovnává krok. Po špatné rozehrávce Priceho dává svůj pátý gol v sezóně CLARK McARTHUR, který využil nahrávky od mantinelu a osamocen pálí nad lapačku hostujícího strážce. Asistence: Nazem Kadri, Cody Franson.

37:40
    Následně hosté trefují tyč, konkrétně Subban.

38:48
    Scrivens znovu přerušuje hru po střele Markova.

39:32
    Nyní se Grabovski dostal do ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.

39:48
    Yemelin dostává dvě minuty za nedovolené bránění Kadriho a Toronto bude hrát první přesilovku.

40:00

Hosté jsou zatím co se týče střel jasně lepší, jenže zatím hrají s Torontem nerozhodně. Montreal je herně jasně lepší, ovšem domácí i přes hrstku šancí umí být produktivní. Třetí třetina začne přibližně ve 03:32.

40:01

40:23
    Kessel přichází o kotouč a Toronto zůstává v pásmu.

41:01
    Střely Phaneufa ani Kessela nejsou přesné.

41:22
    Montreal se osvobozuje.

41:47
    White na druhé straně nepřekonal Scrivense a Montreal je kompletní.

43:10
    Ani jeden celek se nemohl dlouho udržet v útočném pásmu, nyní Yemelin pálí těsně mimo.

43:56
    K vidění je hodně nepřesností na obou stranách, Toronto rozehrává od vlastní branky.

44:27
    Zatím nevidíme nijak útočně laděný duel a Montreal se dopouští zakázaného uvolnění.

45:10
    Do ofsajdu se dostal hostující White.

45:35
    Slabou střelu Subbana kryje s přehledem Scrivens.

45:46
    Nyní Grabovskij zakončil dvakrát po skvělé individuální akci, Price ho ale dvakrát vychytal.

46:39
    Oba celky nahazují do útočné třetiny, jenže žádné velké nebezpečí nehrozí.

47:53
    Zakázané uvolnění Toronta.

48:04
    Domácí tlačí, po zákroku Priceho následně pálí mimo Phaneuf.

48:52
    Po střele Kulemina tu máme zákrok Priceho a také komerční přestávku.

49:05
    Po nahrávce Plekance pálí Gionta jen do lapačky Scrivense.

49:08
    Po vyhraném vhazování Desharnaise pálí od modré Gorges a kotouč přímo k tyči tečuje BRENDAN GALLAGHER. Asistence: Josh Gorges, David Desharnais

50:11
    Nyní pálí Kulemin, ale Price zasahuje.

51:06
    Toronto má tlak, avšak střelu Phaneufa kryje Price a máme tu komerční přestávku.

51:27
    Pokus Prusta s přehledem kryje na druhé straně Scrivens.

51:57
    Nepřesnosti na obou stranách, zakázané uvolnění Montrealu.

52:10
    Phaneuf znovu přeušuje hru, další zakázané uvolnění Canadiens.

52:39
    Střelu Paciorettyho vyráží Scrivens do rohu kluziště.

53:41
    McClement vybojoval kotouč za brankou Montrealu, Grabovski se všakke střele nedostal.

54:11
    Na druhé straně poprvé v utkání hrozí také český obránce Tomáš Kaberle, ale Scrivens drží svůj tým.

54:26
    Po pravém křídle nyní unikl MAX PACIORETTY a trefil se nádherně na bližší tyč. Dává tak svou druhou branku v utkání. Bez asistence

55:01
    Následně Scrivens dobře zasahuje proti tvrdé ráně Plekance.

55:58
    Grabovski po střele od modré tečuje kotouč těsně mimo.

57:00
    Torontu se nedaří přejít do útočného pásma a hraje bez brankáře.

57:24
    Kessel přišel o kotouč a do prázdné branky rozhoduje snadnou střelou BRIAN GIONTA. Bez asistence.

58:31
    Utkání se dohrává a Toronto je v útoku zoufalé.

59:01
    Do konce nezbývá ani minuta a kotouč je v pásmu domácích.

60:00

Hokejisté Montrealu si dnes za svůj výkon zasloužili plný bodový zisk, i když přes velkou převahu hráli s Torontem po dvou třetinách nerozhodně. Ovšem v polovině třetího dějství přidali rozdílovou trefu a mizerně hrajícímu Torontu dali ještě dvě branky. Čeští hráči Tomáš Plekanec ani Tomáš Kaberle dnes nebodovali. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešní noci.
    (04:10:50)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 14. McClaren (Brown), 36. McArthur (Kadri, Franson) - 17. Yemelin (Armstrong), 25. Pacioretty (Subban, Markov), 50. Gallagher (Gorges, Desharnais), 55. Pacioretty, 58. Gionta

Toronto Maple Leafs: Scrivens (Rynnas) - Holzer, Phaneuf, Kostka, Gunnarsson, Fraser, Franson - van Riemsdyk, Kessel, Bozak - Kulemin, Grabovski, McClement - Komarov, Kadri, MacArthur - Orr, McLaren, Brown

Rozhodčí: Laure, Kowal - Driscoll, Morin