Toronto – Montreal 2:5 (kon.) | Philadelphia – Washington 4:1 (kon.) | Anaheim – Nashville 5:1 (kon.)
Los Angeles – Detroit 2:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 28.02.2013, 04:06 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:06.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    Za Detroit v této sezóně nastupuje šestadvacetiletý obránce Jakub KINDL.

Detroit je aktuálně na předposledním, tedy čtvrtém místě Centrální divize, když z devatenácti odehraných utkání děvětkrát vyhrál a třikrát prohrál v prodloužení. Sedmkrát odešli hráči Red Wings z ledu bez bodu a nasbírali tak jedenadvacet bodů, což jim stačí pouze na předposlední místo v divizi. Na první Chicago ztrácí Detroti již čtrnáct bodů.

Los Angeles jsou na posledním, tedy pátém místě v pořadí Pacifické divize, když v sedmnácti odehraných utkáních Kings devětkrát vyhráli a dvakrát prohráli v prodloužení. Šestkrát odešli z ledu poraženi bez bodu a celkem tak nasbírali dvacet bodů. Na první Anaheim ztrácejí Kings sedm bodů.

V utkání zkrácené základní části NHL, z něhož vám přinášíme změny stavu, proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a NDetroit Red Wings.

Los Angeles Kings: Bernier - Muzzin, Doughty, Scuderi, Vojnov, Ellerby, Drewiske - Williams, Kopitar, Brown - Richards, Lewis, Carter - Penner, Stoll, King - Clifford, Fraser, J. Nolan

Detroit Red Wings: Howard - Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Kindl, Lashoff - Abdelkader, Dacjuk, Cleary - Zetterberg, Brunner, Franzén - Miller, Emmerton, Andersson - Tatár, Emerton, Tootoo

Rozhodčí: Dwyer, Walkom - Miller, Pancich.

00:01

02:21
    Dustin Penner je prvním vyloučeným hráčem utkání, dostává dvě minuty za podražení Tomáše Tatára.

04:21

06:56
    Hosté si zahrají další přesilovou hru, na trestou lavici odchází Rob Scuderi za podražení Johana Franzéna.

08:56

09:42
    Detroit právě vstřelil branku!
    Kings sice přečkali s vypětím všech sil své oslabení, přesto však z hole JORDINA TOOTOO inkasovali, hosté tak jdou do vedení. Asistence: bez asistence.

20:00

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 1. třetina:

LA Kings: 5

Detroit: 13

20:01

31:35
    Domácí si zahrají přesilovu hru, na trestnou lavici jde za vražení na hrazení Justin Abdelkader.

31:58
    Pozor, Jonathan Ericsson je druhým vyloučeným hráčem Detroitu, Red Wings se budou bránit pouze ve třech.

33:20
    Neuvěřitelné, bylo-li by to možné, Detroit by nyní hrál pouze ve dvou hráčích! Pavel Dacjuk je třetím vyloučeným hráčem Red Wings.

33:35
    Justin Abdelkader se vrací na led, Red Wings se však stále brání pouze ve třech.

33:58
    I Jonathan Ericsson se vrací z trestné lavice, hosté jsou již ve čtyřech, to nejhorší mají za sebou.

44:27
    Vjačeslav Vojnov hákuje, je vyloučen na dvě minuty, přesilovou hru si zahrají hosté.

46:27

49:18
    Kyle Quincey je za hrubost vyloučen na dvě minuty, domácí si zahrají přesilovou hru.

49:40
    Znovu se budou hosté bránit pouze ve třech, na trestnou lavici usedá Pavel Dacjuk!

50:26
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Kings využívají přesilovou hru a trestají nedisciplinované hráče Red Wings, kteří již podruhé v utkání hráli pouze ve třech. Přesilovou hru pět na tři využívá JEFF CARTER. Asistence: Michael Richards, Anze Kopitar.

51:40

55:12
    Detroit ztrácí zápas! Vedoucí branku Kings dává ANZE KOPITAR, který střelou zápěstím překonává Howarda. Asistence: Dwight King, Trevor Lewis.