Buffalo – New Jersey 4:3 (po s.n.) | Montreal – Pittsburgh 6:7 (po pr.) | Carolina – Florida 6:2 (kon.)
Arizona – Anaheim 5:4 (po s.n.) | Vancouver – Los Angeles 5:2 (kon.) | San Jose – Nashville 2:1 (kon.)
Detroit – Chicago 1:2 (po s.n.) | NY Islanders – Ottawa 3:2 (po s.n.) | Columbus – Colorado 2:1 (po pr.)
Dallas – St. Louis 4:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Colorado Avalanche
Neděle 03.03.2013, 21:00 • NATIONWIDE ARENA (kapacita: 18.144 diváků) • NHL

Děkuji Vám za pozornost, někdy na přečtenou. (23:50:01)

Zásahy brankářů

Varlamov 32/34
    Bobrovsky 18/19

Viděli jsme krásný zápas! Hokej se hrál nahoru-dolů, ale 2 body si nakonec připisují domácí. Anisimov krásnou střelou využil přesilovku v prodloužení a ukončil tak zápas.

62:26
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak přece jen! Anisimov dostal přihrávku na bod vhazování, chvíli vyčkával, poté vyslal nechytatelnou střelu švihem do ''šibenice''. Hráči Columbusu si připisují 2 body!

62:00
    Puk poskakuje kolem Varlamova! Hráčům Columbusu chybí pouze malá přesnost.

61:15
    Nedorozumění v rozehrávce Columbusu. Zakázané uvolnění.

60:41
    Columbus si zahraje přesilovou hru, na 2 minuty usedá za hákování Parenteau.

60:01

60:00

59:30
    Puk drží hráči Colorada, gól už zřejmě nepadne a půjdeme do prodloužení.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:54
    Oba hříšníci na ledě. Hraje se 5 na 5.

57:52
    Columbus v útočném pásmu doslova zasypává Varlamova. Ten však stále drží remízu 1:1.

56:54
    Vzájemné dvouminutové vyloučení O'Briena (COL) a Johansena (CBJ). Hraje se 4 na 4.

56:05
    Columbus zavřel Colorado u Varlamova, ale nedokáže si najít vhodnou pozici ke střele.

55:41
    Zakázané uvolnění Colorada. Vhazuje se po Varlamově pravici.

55:20
    Colorado vykázáno z útočného pásma - vysoká hůl

55:00
    5 minut do konce utkání. Hra je nyní velmi rychlá, oba týmy mají mnoho šancí.

52:45
    Johansen předvedl krásnou individuální akci. Prokličkoval mezi 2 hráči, poté přenechal zadovkou kotouč Tyutionvi, ten však nedokázal prostřelit Varlamova.

52:20
    Vhazování po Varlamově levici.

51:59
    Střelu zápěstím vyslal Hunwick, Bobrovsky s ní neměl problém a puk kryje.

51:15
    Puk poskakoval po brankovišti, Varlamov jej raději zalehl.

50:59
    Umberger po křídle neuspěl. Skvělý obranný zákrok Hejdy.

49:59
    Puk za Varlamovou brankou, Colorado se nemůže dostat z pásma. Hráči Columbusu skvěle napadají.

49:00
    Prouta zastavil ofsajd.

48:10
    Anisimov poslal kotouč mimo hřiště. Vhazovat se bude ve středu hřiště.

46:40
    Zakázané uvolnění Columbusu. Columbus má nyní mírnou herní převahu.

45:58
    Bobrovsky kryje svižnou střelu. Vhazuje se po jeho pravici.

45:21

44:04
    Columbus využívá početní výhodu 5 na 3! Po přihrávce Tyutina střílenou příhrávku poslal PROSPAL a puk se odrazil od hole jednoho z bránících obránců do sítě. Varlamov byl bezmocný. Columbus má stále početní převahu jednoho muže v poli.

43:19
    Duchene usedá za podražení na trestnou lavici.

42:21
    Vyloučen Bordeleau na 2 minuty za držení.

42:10
    Hejda si několikrát příhrál s Hejdukem v útočném pásmu, ale šanci si nevytvořili.

41:10
    O'Byrneho střela od modré proletěla těsně kolem Bobrobvskyho branky.

40:32
    Varlamov zalehává pro jistotu kotouč.

40:01

Druhá část nám nabídla jediný gól. Vstřelil ho ve 33. minutě Parenteau po nešťasné teči domácího obránce.

40:00

39:20
    Menší mela za brankou Varlamova, nejrychleji se zorientoval O'Byrne a puk rozehrává.

37:59
    Puk za brankou Columbusu si vyvezl Hejda, hráči střídají.

37:30
    Svižnou střelu Duchena zastavuje boční síť Bobrovskyho branky.

36:14
    Velkou šanci ke skórování měl nyní Umberger, branku netrefil o centimetry.

POMSTA!!! Boll ihned po vhazování sundal rukavice a rozjel se po hříšníkovi Bordeleauovi. Hráč Colorada pěstní souboj vyhrál.

Nikitin odchází s lékaři do kabin, naštěstí po svých.

35:30
    Na ledě zůstal ležet Nikitin po tvrdém hitu Bordeleaua.

34:53
    Z protiútoku Varlamov skvěle vychytal Calverta.

34:10
    Colorado okupuje branku Bobrovskyho!

32:31
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Branka uznána! Velmi kuriózní gól si připsali hráči z Colorada. Parenteau nahazoval od modré čáry, puk tečoval jeden z obránců Columbusu a touš padáčkem přeletěl domácího brankáře.

31:30
    Prospal přihrál Johansenovi, který z křídla vyslal dělovou ránu. Varlamova lapačka byla připravena. Vhazuje se po jeho pravici.

30:25
    Varlamov kryje Anisimovu střelu, která mu vůbec nesedla.

30:06
    A máme zde první bitku utkání! Domácí Prout prohrál pěstní souboj s McLeodem.

29:12
    Z buly vypálil ihned Umberger, Varlamov kryje. Další vhazování v obranném pásmu Lavin.

27:50
    Nyní zafungovala spolupráce 2. formace Columbusu ATKINSON, ANISIMOV, CALVERT. Hráči na minutu zavřeli Colorado do jejich pásma, ale nedokázali si vytvořit šanci k ohrožení Varlamova.

27:31
    Hra je velmi rozháraná, hráči si nedokáží vypracovat šanci k ohrožení branky soupeře.

25:30
    McGinn si nahodil za Bobrovskyho, ale kotouč nedokázal dojet.

24:30
    Týmy se nedokáží usadit v útočném pásmu.

23:24
    Dorsett měl blízko ke vstřelení úvodní branky, ale Varlamov byl na místě.

20:01

První část nám nenabídla žádnou branku. Největší šanci neproměnil MacKenzie na konci třetiny. Oba soupeři dnes hrají ofenzivní hokej, oba chtějí skórovat jako první. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:20
    Puk má za brankou Tyutin, domácí mohou vystřídat po menším tlaku Colorada.

17:00
    Neskutečný zákrok VARLAMOVA! Doslova si smlsnul na jasné gólové šanci Mackenzieho!

16:45
    Hejda nahazuje za Bobrovskyho, není zde však nikdo, kdo by kotouč udržel v útočné třetině.

15:33
    Stastnyho střela pouze zblokovaná do ochranné sítě.

14:39

14:25
    Varlamov teď podržel svůj tým skvělým zákrokem!

13:59
    Colorado ve 4.

13:35
    Colorado vyhazuje k Bobrovskymu.

13:01
    Duchene ujel po křídle a v oslabení pět na tři mohl dát gól, jeho zakončení však bylo nepřesné.

12:39
    Přesilová hra 5 na 3 pro Columbus! Colorado hrálo ve více hráčích, než je povoleno.

12:30
    Totožná přesilovka jako předchozí. Hráči se nedokáží usadit v útočném pásmu. Puk letí podruhé přes všechny čáry.

11:59
    Domácí si zahrají dvouminutovou přesilovou hru. 2 minuty za držení si odsedí O'brien.

11:14
    Zakázané uvolnění Colorada.

10:20
    Prospal vyslal jedovatý projektil z křídla, střela však neměla gólové parametry.

09:42

09:29
    Stastny nahodil před Bobrovskyho, kotouč poskakoval před brankou, ale domácí brankář jej zalehl.

09:00
    Domácí do třetice vyhazují! Colorado se zatím nedostalo ke střele.

08:25
    Další vyhození, hráči Colorada se nedokáží usadit v pásmu.

08:00
    Hráči Columbusu vyhazují za Varlamovu branku.

07:42
    Tyutin si odsedí 2 minuty za krosček.

07:31
    Prout vyslal prudkou ránu golfem na Varlamova, ten však touš kryje.

07:00
    Umberger nahazuje kotouč do útočného pásma.

06:49
    Bobrovsky raději podržel kotouč po nahození. Vhazovat se bude po jeho levici.

06:32
    Střela Erixona končí mimo branku.

06:19
    Anisimov kombinuje s Atkinsonem za brankou Varlamova.

05:42
    Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Bobrovskyho.

04:29
    Závar před Bobrovskyho bránou gólem nekončí, Jones puk odklidil do bezpečí.

03:51
    Střela Prospala Varlamova neohrozila.

03:20
    Jones prověřil Bobrovskyho, ten lapačkou vyráží puk do rohu.

02:05
    Hejda se pokusil překvapit Varlamova, ale střela od modré k němu nedolétla.

00:57
    Hejduk zakládá útok Colorada, avšak neúspěšně.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky - Nikitin, Tyutin, Erixon, Aucoin, Goloubef, Prout - Foligno, Johansen, Umberger - Atkinson, Anisimov, Calvert - Dirsettm Letestu, Prospal - Boll, MacKenzie, Gillies

Colorado Avalanche: Varlamov - Barrie, Hejda, O'Byrne, Hunwich, Zanon, O'Brien - Hejduk, Stastny, Landeskog - Parenteau, Duchene, McGinn - Jones, Olver, Mitchell - Palushaj, Kobasew, McLeod

Poslední zápasy týmů

Chicago - Columbus 4:3 PP(1:1,2:1,0:1)
    Colorado - Calgary 5:4(0:3,2:1,3:0)

Přeji Vám příjemný večer u zápasu Columbus-Colorado. Ani jednomu z uvedených týmů se v letošní sezóně nedaří. Domácí Blue Jackets zaznamenali pouze 4 výhry z dosavadních 21 zápasů a momentálně sedí na spodku tabulky Západo-Centrální divize. Laviny z Colorada na tom nejsou o moc lépe, výher mají pouze 6 za 19 zápasů.

Dnešní soupeři spolu už jeden zápas v této sezóně sehráli (25. 1.). Dva body zůstaly na západě Ameriky v hlavním městě Colorada – v Denveru, když domácí zvítězili 4:0 (HEJDUK 0+2).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 45. Prospal (Tyutin), 63. Anisimov (Erixon, Letestu) - 33. Parenteau