Tatran – Otrokovice 7:3 (kon.) | Bulldogs – Liberec 6:3 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:9 (kon.)
Chodov – Vítkovice 6:5 (kon.) | Havířov – Bohemians 8:2 (kon.) | Bonusia Ostrava – Future 2:1 (po s.n.)
Bulldogs Brno
6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
FBC Liberec
Neděle 03.03.2013, 17:00 • MSH Brno, Vodova • Livesport Superliga

Tak už i dvaadvacáté kolo je minulostí. V posledním zápase základní částí porazilo Brno Liberec 6:3. Dvě třetiny byli hosté zalezlí na vlastní polovině a veškerou snahu o florbal muselo tvořit Brno. Ve třetí třetině se Liberec sice ukázal i ve světlejších okamžicích, ale celkově to nebylo moc pohledné utkání.

Je ale pravda, že Brno si opět ukázalo, že i takové zápasy dokáže vyhrát a snad mu to pomůže v play-off. To Liberec končí na 11. místě a bude muset bojovat o záchranu v nejvyšší lize.

Těším se na Vás u zápasů play-off.
    Pěkný zbytek víkendu, na shledanou. (18:56:08)

Nejlepšími hráči utkání jsou: Liberec - Vojtěch Krupička, Brno - Jiří Bauer.

60:00

59:36
    Zápas už se dohrává a nikdo se nikam nežene.

57:45
    Bulldogs právě vstřelili branku!

Pouhých 12 vteřin uteklo a je to další gól. Teď ale po nádherné akci na jeden dotek. Hauser vyšperkoval celou akci nahrávkou na ONDŘEJE FABIÁNA, který už zakončoval do naprosto prázdné branky!

57:33

Právě po Žižkově akci zůstalo u míčku Brno a je z toho vedení o dvě branky. Coufal namazal MATĚJI KOSTKOVI, který prostřelil Svobodu a dává do posledních dvou minut Brnu klid.

57:24
    Hned po time-outu se ale míčku zmocnil Žižka, který velice nepříjemně vystřelil.

57:15
    Oddechový čas pro hosty.

56:57
    Nakonec tu šanci na skórování mělo ale Brno! Kostka přihrál do běhu Hanákovi, který z první mířil do víka, což se mu ale nepovedlo.

56:38
    Liberec má opět balonek na svých hokejkách, ale do zakončení se prozatím nedostal.

55:42
    Teď už ale kombinují hosté a je vidět, že by hodně rádi vyrovnali a nevzdali ten poslední zápas základní části jen tak, což je určitě sympatické, zvlášť po první třetině, kdy skoro nevyběhli z obranného pásma.

54:17
    Brno ale ukazuje, že to snížení nakoplo především je a snaží se rychle vstřelit uklidňující branku. Kostka ovšem svou střelou ze vzduchu míjí branku.

52:54
    Liberec právě vstřelil branku!

Byť to ani nebyl přesilovkový gól, tak je opravdu sníženo, a to je to důležité! Hostující VOJTĚCH KRUPIČKA vzal vše na sebe a technickou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

52:34
    K první střele se odhodlal Král, ale byla bez šance na úspěch.

51:51
    Domácí Hanák je vyloučen za hrubost a dává tak ještě šanci Liberci, aby v ní zadělali na drama.

51:01
    Bauer si pěkně ťukl s Fabiánem, ale jeho střela byla sražena.

49:54
    Tempo hry opravdu hodně ztratilo na frekvenci a většina času je hra ve středu hřiště.

48:36
    Jaroslav Král se pěkně vymotal od mantinelu a poslal tvrdou střelu na Kejíka. Ten ale byl ve střehu a se střelou si poradil bez jakýchkoliv problémů.

47:27
    Bauer přihrával Fabiánovi, ten se ovšem k míčku nedostal a sebral jej Svoboda, který posílá do útoku své spoluhráče.

46:12
    Veselý přihrával dobře postavenému Kostkovi, kterému ale míček přeskočil hokejku.

45:21
    Hra se trošku uklidňuje a oba mančafty vypadají smířeně s výsledkem.

43:50
    Kadlec získal balonek na vlastní polovině a dostal se s ním až před branku hostí, kde ale druhého gólmana Svobodu nepřekonal.

43:12
    Grich se dostával do pěkné příležitosti, ale v poslední chvíli mu míček sjel z hokejky.

42:45
    Buldoci už se ale zpět chytají, když Coufal a Kadlec opět dělali vítr v hostující obraně.

42:00
    Brno se zatím nedokázalo chytit ve třetí třetině a Liberec toho zkouší využít.

40:45

A Liberec svoji výhodu po chvilce využívá, když MARTIN BLAŽEK napřáhl a míček doplachtil až do brány.

40:01

Druhá třetina už byla florbalovější. Liberec si vzpomněl, že má ve svém týmu i útočníky, kteří si dokonce připravili pár pohledných akcí. Jedna z nich dokonce skončila gólem a Brno to mírně znervóznilo. Po těžké pětiminutovce se ale domácí otřepali a ze hry měli zase více oni. Bauer je dvěma góly odrazil a připravil klidnou třetí třetinu pro Brno.

40:00

40:00
    A opět máme sirénu spojenou s vyloučením. Koutný dostává dvě minuty za vysokou hůl, když sklepával nesmyslně balonek na zem.Třetí třetina tedy začne libereckou přesilovkou.

39:30
    Brňané rychle vystřídali a dál tlačí a chtějí přidat ještě pátý gól do sirény.

38:40
    Brno svírá Liberec před jeho brankou a výborně kombinuje, ale zatím se ani jedna střela nedostala až do sítě.

37:59
    Dvě minuty tedy dostává Jan Krupička za faul, po kterém prvně následovalo trestné střílení.

37:59
    Velice zajímavá situace nastala! Domácí Žižka se postavil k nájezdu, který proměnil, ale rozhodčí ho neuznávají pro vrácení se s míčkem!

37:59
    Nařízeno je trestné střílení ve prospěch Brna!

37:21

A nakonec je z tohoto tlaku další brněnská branka. JIŘÍ BAUER se prosadil po individuální akci a stává se z něj dvougólový střelec.

36:35
    Najednou jsou Brňané opět všude! I přes minelu obránců dál drží míček a hostům nepovolují jakýkoliv kontakt.

35:48
    Vypadá to ale, že Brnu tento náskok nestačí a dál se tlačí do zakončení. Opět tedy přebírají veškeré otěže zápasu.

34:19

A už to máme znovu o dva. Komenda přihrál na JIŘÍHO BAUERA, který si udělal prostor ke střele a z hranice basketbalové trojky míří přesně do růžku. Uklizečky tedy budou pro dnešní den bez práce.

33:55
    Hosté nyní vsázejí na brejky a už dvakrát se jim to mohlo vyplatit, nicméně ani jednou netrefili branku.

33:14
    Brno po delší době opět usazené v útočném pásmu a zkouší vymyslet, jak se prosadit.

31:52
    Brněnský obránce Zítko zkoušel založit nějakou akci, ale všichni 4 spoluhráči na něj pouze koukali a nikdo se mu nenabídl.

31:00
    Brno nyní ale dobře brání a nedává Liberci vůbec prostor pro rozehrávku.

30:21
    K první střele v přesilovce se odhodlal Král, ale jeho pokus nebyl kdovíjak nebezpečný.

29:49
    Brno si teď opravdu pohrává se svým náskokem, když dává soupeři výhodu jednoho muže v poli.

29:23
    Komenda dostává dvě minuty za zdržování hry.

27:49

Nicméně hosté na to také reagují a ukazují, že to tak lehké nebude. Valeš přihrával DAVIDU JEŽKOVI, který se s ničím nezdržoval a přímočaře si šel pro gól, který také dal!

27:18

To ale velice brzo Brno odmítá. Konečně se jim povedlo nějakou akci dovést až k tomu nejcennějšímu. Po přihrávce Gricha se prosazuje ONDŘEJ VESELÝ.

26:03
    Hosté už se ale trochu osmělili a i oni vytahují růžky a ukazují Brnu, že když své šance bude trestuhodně zahazovat, tak to velice brzo potrestá.

24:49
    Další obrovská šance Brna! Proti Kadlecově střele se Prokeš dobře přesunul a na dorážku už nikdo z brněnských nedosáhl.

23:51
    Zítko dostal asistenci z rohu a vyslal bombu na bránu, kterou ale Prokeš dobře zlikvidoval.

22:43
    Kadlec nádherně našel volného Coufala, který z první mířil na bránu, ale jeho rána přes brankoviště proletěla mimo!

21:30
    V oslabení se hosté dostali k největší šanci, kterou si dnes vypracovali! Zásluhou Kejíka ale zůstává stav stejný.

21:19
    Hauser vybídl ke skórování Koutného, kterému se ale koncovka nepovedla.

20:01
    Brno začíná početní převahu a ihned se stěhuje před Prokeše.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která byla naprosto jasně v brněnské režii. Liberec měl sice první střelu v 1. minutě zápasu, ale od té doby se k míčku dostávali spíše sporadicky a Brno si může připadat jak na tréninku, když běhá mezi kužely. Bez jakéhokoliv odporu si mohli na hřišti dělat co chtěli. Jediné co Buldokům chybí je více gólů, protože šance na to mají. Uvidíme, zda ta druhá třetina přinese jinou hru či aspoň více branek.

20:00

20:00
    Současně se sirénou je vyloučen hostující Böhm za hrubost. Brno tedy bude hrát na začátku druhé třetiny přesilovou hru.

19:49
    Ještě jedna akce Brna! Ale ani ta nekončí gólem.

18:55
    Opět trojka Coufal - Kadlec - Žižka motá hlavu Prokešovi a dalším! Další dvě rány letěly jen kousek vedle brány!

17:44
    Kováříka to zřejmě už nebavilo, a tak když se dostal k míčku on, tak ho od vlastní branky hodil až ke Kejíkovi, který může rozjet další akci Brna.

16:38
    Ale po téhle ojedinělé akci hostů jsou u balonku opět domácí a v útočném pásmu vymýšlejí, jakže si s protihráči poradí tentokrát.

15:05
    Ti teď díky Reymarovi poslali druhou střelu v zápasu - ovšem zase byla mimo.

14:05
    Brněnští obránci si na polovině přihrávají a hledají, kterému že útočníkovi přihrají. Brno neuvěřitelně motá Libereckým hlavy.

12:31
    I nadále to vypadá jako by měli Buldoci trénink a běhali mezi kužely a zkoušeli si různé akce. Severočeši jim vůbec nestačí!

11:03
    Liberec chvíli vypadal, že by i on mohl zkusit útočnou akci, ale nakonec z toho nic nebylo, protože brněnští obránci si vše pohlídali.

09:59
    Fabián se dostal ke dvěma výborným pokusům ze středu hřiště! Jednou střílel přímo doprostřed a podruhé sestřelil Prokeše do masky!

08:54
    A Brno dál zatápí libereckým v jejich pásmu! Coufal - Fabián si teď se všemi pěti protihráči dělali co chtěli.

07:54
    Opět se ke slovu dostal Grich, který střílel z první a pořádně vystrašil hostujícího gólmana. Ten teď má plné ruce práce proti svému protějšku Kejíkovi.

07:21
    Liberec se marně snaží získat míček a když už se mu to povede, tak o něj záhy přijde.

06:29
    Buldoci dál pokračují v tlaku a Liberec vůbec nepouští ke hře.

05:15
    Obrovská šance Brna! Kočího střelu dorážel Grich, který Prokešovi mezi nohama procedil míček, ale ten skončil jen na tyči, od které se odrazil ven!

04:20
    Úplně o to stejné se pokoušel Kočí, který taháčkem zamířil a poslal balonek z půlky. Tentokrát si ale Prokeš dal pozor.

02:58

Neuvěřitelné, jak se Brňané dostali do vedení. PETR KADLEC dostal balonek ještě na vlastní polovině, odkud míč vystřelil na bránu a k údivu všech ten míček zaplul až do brány! Velice brzo tak dává Brnu klid do zápasu.

02:03
    Bauer poslal krásnou střílenou přihrávku na Prokeše, kterou těšně před ním tečoval Grich! První krásná akce zápasu.

01:19
    První útok Brna byl bezzubý, ale i nadále zůstávají u míčku.

00:32
    Blažek vyslal první střelu zápasu, ale nezamířil přesně, takže Kejík nemusel zasahovat.

00:01

itelligence Bulldogs Brno

Brno svůj poslední zápas odehrálo zde v Městské sportovní hale Vodova a smlslo si na Havířově 10:2. Tuhle kanonádu zařídil především Jakub Mendrek, který se blýskl hned pěti body (3+2). Ani dnes proti Brnu nebude stát mančaft, který bude společně s ním účastníkem play-off. V tomto utkání by si tedy Buldoci chtěli především dodat sebevědomí do utkání ve vyřazovacích bojích, kde to budou hodně potřebovat. Velkým plusem je také dobře rozchytaný gólman Jurčík, který se vyhoupl na třetí místo v úspěšnosti zákroků brankářů celé ligy.

FBC Liberec

Liberečtí tedy končí základní část na 11. místě a dnešní výsledek na tom už nic nezmění. Svůj minulý zápas odehráli ve své aréně, kde podlehli Futuru, kterému vstřelili pouze jedinou branku. Jejich nejproduktivnějším hráčem je s 29 body Radek Valeš, což není na předposlední tým vůbec špatný počin tohoto forvarda. Snad i on pomůže Liberci v záchraně nejvyšší ligy i pro sezónu 2013/2014.

V závěrečném utkání základní části se už nemůže nic změnit na tom, co čeká oba týmy následně. Brno se na poslední chvíli dostalo do play-off a může tedy bojovat až o Superfinále a naopak Liberečtí končí na předposledním místě, takže je čekají boje o přežití v nejvyšší lize. Tahle mužstva spolu sehráli první zápas tohoto ročníku na podzim, ve kterém zvítězilo Brno jasně 5:10.

Dobrý den, sportu zdar a florbalu zvlášť. Vítám Vás u 22. kola AutoCont extraligy florbalu, ve kterém opět domácí Bulldogs Brno přivítají celek FBC Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Havel

Branky a nahrávky: 3. Kadlec (Zítko), 28. Veselý (Grich), 35. Bauer (Komenda), 38. Bauer (Grich), 58. Kostka (Coufal), 58. Fabián (Hauser) - 28. Ježek (Valeš), 41. Blažek (Král), 53. Krupička (Blažek)

Bulldogs Brno: Kejík (Jurčík) - Hauser, Kadlec "C", Kostka, Kočí, Coufal, Fabián, Zítko, Koutný, Komenda, Hanák, Grich, Bauer, Veselý, Žižka
    FBC Liberec: Prokeš (Svoboda) - Ježek, Krupička Vojtěch, Valeš, Blažek, Galbavý, Kubek, Marek, Kovářík, Prokop, Böhm, Erler, Krupička Jan, Král, Vážný "C", Reymar

Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula, D: Marek Fiala