Heerenveen – Eindhoven 2:1 (kon.) | Heracles – Nijmegen 1:0 (kon.) | Willem II – Venlo 1:0 (kon.)
Alkmaar – Den Haag 1:1 (kon.)
Willem II Tilburg
1:0 (0:0)
VVV Venlo
Sobota 09.03.2013, 19:45 • Koning Willem II Stadion (Tilburg) • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Přeji pěkný sobotní večer všem fotbalovým příznivcům! Vítám Vás u 26. kola 1. nizozemské ligy, ve kterém se utkají týmy Willem II Tilburg a VVV Venlo.

Willem je aktuálně naprosto bezkonkurenčně posledním týmem soutěže, doposud uhrál pouhých 14 bodů. Výhru tento tým nezaznamenal již dlouhých 10 utkání, naposledy dokázal zvítězit 1.12.2012 na domácícm hřišti proti Heerenveenu.

Hostující Venlo je na tom bodově o něco lépe než jeho dnešní soupeř. Nicméně zisk 22 bodů stačí pouze na předposlední 17. místo. Na první nesestupovou pozici chybí Venlu 3 body.

Zápas nebude mít výraznějšího favorita, Willem je sice o něco slabším týmem, ale zase má výhodu domácího hřiště. Pro oba týmy bude ovšem tento zápas klíčovým v bojích o udržení.

Willem II Tilburg: Meul - Cornelisse, Haastrup, Haemhouts, Hofs, Ippel, Jallo, Joachim, Peters, Misidjan, Hocher

VVV Venlo: Maenpaa - Joppen, Roseler, Seip, Fleuren, Maguire, Radosavljevic, van Haaren, Ramsteijn, Otsu, Linssen

Rozhodčí: Bjorn Kuipers.

1

3
    Domácí Willem začal utkání o něco lépe, hráči pěkně drží míč a kombinují na polovině protivníka.

5
    Hráči Venla předvádí nyní dobrou útočnou hru, Willem však zatím bez problémů snahám soupeře odolává.

7
    Hra se přesunula na střed hrací plochy, míč mají na kopačkách hostující hráči.

9
    Domácí Hocher se pokusil ohrozit branku soupeře, jeho střela však nešla mezi tři tyče.

12
    Domácí hráči nehrají příliš pohledný fotbal, velmi často kazí nahrávky a zcela zbytečně ztrácejí míče.

14
    Hostující Kaj Ramsteijn vyfasoval žlutou kartu.

15
    Útok hostů neměl dlouhého trvání, obrana Tilburgu dokázala vybojovat míč a nyní mohou navíc domácí založit rychlý protiútok.

16
    Zajímavá šance domácích, nepříjemnou hlavičkou se prezentoval Peters, brankář Maenpaa však dokázal míč chytit.

17
    Domácí Ippel uviděl žlutou kartu za faul.

19
    Domácí Jallo zkusil vystřelit nedaleko vápna soupeře, jeho pokus však bránu soupeře ani v nejmenším neohrozil.

22
    I další útočná akce Venla končí pouze nepřesností a následným odkopem od domácí brány.

24
    Venlo bude kopat přímý kop z velice dobré vzdálenosti od domácí brány.

25
    Hostující Maguire se ujal přímého kopu, trefil však pouze hráče stojící ve zdi.

27
    Domácí brankář Meul bude odkopávat od své brány. Hostům se protiútok nevydařil.

29
    Zajímavou nahrávkou zkoušel najít Maguire nabíhajícího Otsu, míč šel však pouze do zámezí.

32
    Hráči Venla se pokouší dostat do střelecké pozice, domácí obrana je však velmi pozorná, nedává hráčům soupeře žádný prostor.

34
    Do zakončení se dostal domácí Hocher, jeho střela šla však vysoko nad bránu Venla.

37
    Domácí hráči se snaží o útočný fotbal, jejich hra je však zatím plná nepřesností. Venlo nemá příliš problémů s bráněním akcí soupeře.

39
    Hra se přesunula na střed hřiště, u míče jsou hostující hráči.

41
    Willem II Tilburg rozehraje rohový kop.

42
    Míč z rohového kopu skončil na hlavě domácího Haastrupa, jeho hlavička nadělala brankáři Maenpaaovi dost starostí, ale i přesto dokázal míč vyrazit.

43
    Willem II Tilburg střídá, odejde Nick Hofs, místo něj si zahraje Danny Guijt.

45
    Rozhodčí se rozhodl nastavit 1 minutu.

V zápase je zatím o něco lepším týmem domácí Willem II Tilburg, který měla několik zajíavých šancí, branky jsme se však zatím nedočkali. Uvidíme, jestli týmy zlepší ve druhém poločase útočnou hru a příjde nějaký ten gól.

46

48
    Druhý poločas začal v poklidném tempu, hosté drží míč a kontrolují hru, do útočení jdou však s rozvahou.

51
    Hostující obránce Roseler trefuje po nepříjemném centru do vápna tyčku vlastní branky. Brankář Maenpaa naštěstí pro hosty míč po odrazu chytl.

53
    Venlo rozehraje rohový kop.

54
    Míč z rohového kopu nepředstavoval pro domácí obranu žádný problém, hráči jej odehráli daleko od své brány.

57
    Hráči Venla nyní předvádí pěkný kombinační fotbal na polovině soupeře, nedaří se jim však dostat se do útoku.

59

60
    Míč z rohového kopu skončil pouze na hlavách bránících hráčů, kteří jej odehráli do bezpečí.

62
    Hostující Linssen se pokusil ohrozit branku soupeře, nemířil však přesně.

64
    Domácí Joachim překvapil obránce soupeře, dokázal vybojovat míč u vápna, ale následný sprint a zakončení již nezvládl podle jeho představ. Stav tedy zůstává 0:0.

67
    Hra se přesunula na střed hrací plochy, míč mají na kopačkách domácí hráči.

68
    Willem II Tilburg střídá, ze hřiště odešel Philipp Haastrup, nahradil ho Jeroen Lumu.

70
    Domácí hráči mají zhruba nějakých 25 minut na vstřelení alespoň jedné branky, pokud chtějí pomýšlet na zisk 3 bodů. Jejich hra je nyní více útočná.

71
    Venlo střídá, ze hřiště odejde Rick van Haaren, nahradí ho Yanic Wildschut.

72
    Zajímavou nahrávku do vápna Venla výborně přečetl brankář Maenpaa a včasným vyběhnutím zneškodnil celou akci.

74
    Domácí Joachim na sebe opět upozornil, jeho hlavička jen o kousek minula pravou tyč brány.

75
    Venlo střídá, odejde Yuki Otsu, místo něj se na hřiště podívá Robert Cullen.

77
    Domácí se snaží kombinovat u vápna Venla, hráčům se však nedaří dostat se do střelecké pozice.

78
    Domácí Guijt uviděl po faulu žlutou kartu.

80
    Willem II Tilburg střídá, ze hřiště odchází Ricardo Ippel, místo něj příjde Sofan Akouli.

81
    Domácí hráči dostávají hosty pod tlak, centry do vápna však končí pouze u obránců nebo u brankáře Maenpaa.

83
    Venlo ztrácí míč na polovině soupeře, domácí hráči mohou zahájit rozehrávku jejich útočné akce.

85
    Hra je nyní plná nepřesností, ani jeden z týmů nedokáže déle podržet míč a dostat se do nějaké šance.

88
    Domácí Misidjan se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl však dost nepřesný, brankář Maenpaa nemusel zasahovat.

89
    Willem II právě vstřelil branku!

DANNY GUIJT se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna hostů, jeho následná střela prošla všim, co jí stálo v cestě a skončila u levé tyče branky. Domácí jdou pár minut před koncem utkání do vedení.

90
    Rozhodčí Bjorn Kuipers se rozhodl nastavit 4 minuty.

90+2
    Venlo se snaží ještě zvrátit nepříznivý stav, domácí však již brání téměř v plném počtu. Pro hosty je tedy těžké něco vymyslet.

V zápase byl po celých 90 minut lepším týmem domácí Willem II Tilburg, který díky brance Guijta z 89. minuty zaslouženě v tomto utkání vítězí. Připisuje si tak velice cenné tři body, které mu jistě pomohou v bojích o udržení. Já se s Vámi tímto loučím a přeji pěkný zbytek večera! (21:37:45)